Home » Esimesed sammud: raha kogumine, eelarve, säästmine » 0% intress järelmaksul – kas tegelikult?
 

0% intress järelmaksul – kas tegelikult?

Kas oled tähele pannud, et aeg-ajalt on tehnikat ostes järelmaksu intress 0%?

Sellisel juhul võib esmapilgul tunduda, et igati mõistlik oleks osta see kohe ära, sest hind on sama, mis täielikult tasudes, aga maksma pead hiljem, nii et võidad inflatsiooni osas ka veel.

Vaatame siiski seda olukorda natukene lähemalt. Oletame, et ostad mingi €1000 lauaarvuti järelmaksuga kaheks aastaks ja saad hea diili ehk 0% intressiga järelmaksu.

Kui sa ei ostnud just juba vanemat sorti arvutit, siis suure tõenäosusega on selle arvuti hind 6 kuu pärast omajagu langenud – oletame, et 20%. Seega, sinu 0% intressist on äkitselt saanud päris suur intress, kui kaaluda alternatiivset võimalust.

0% intress ei pruugi hea diil olla

Autor: SalFalko

Alternatiivne võimalus oleks siis see, et järelmaksuga kohe ostmise asemel ootad, kuni sul on selleks raha koos ja ostad siis näiteks 6 kuud hiljem selle sama arvuti juba 20% madalama hinnaga + 6 kuu jooksul oled oma raha pealt loodetavasti ka teatud intressi teeninud, kuna investeerisid selle ära.

Teenisid 6 kuud raha kogudes 20% hinnalt + investeerimiselt teenitud intressi.

Millal järelmaks võib kasulik olla?

Kui sa muidugi nüüd saad ka hea diili järelmaksule, nii et sul on kasumlikum hoida ülejäänud raha investeeringutes ja maksta igakuiselt väikest osa selle maksest, siis võid kaaluda ka järelmaksu kasutamist lisaks ning veel suuremalt säästa.

Ma ei ole küll mingit konkreetsemat uuringut teinud, aga mulle tundub, et sellist 0% intressiga järelmaksu pakutakse üldjuhul toodetele, mille hind lähitulevikus langeks omajagu, sest see hakkab nö tehnika mõistes vanaks jääma ja uued mudelid vajavad ruumi juurde.

Seega, kui pisut kannatlikum olla, raha ette kokkuda, mitte tagantjärele maksta ja mitte nõuda tingimata kõige uuemaid ja kallimaid mudeleid (tõenäoliselt suurem osa meist ei vaheta näiteks arvutit iga aasta järel, nii et eelmise aasta arvuti võiks endiselt vägagi hästi vajadustele vastav olla), siis saad tõenäoliselt kõvasti parema diili, kui see 0% järelmaks.

Aga, kui sul see raha juba on olemas ja teenib paremat intressi kui järelmaksu intress, siis võid oma diili järelmaksuga veelgi paremaks muuta muidugi.

Tuli vist seekord küll pisut keeruline mõttekäik, aga loodetavasti jäi kõlama mõte, et 0% intress ei pruugi alati tähendada, et see sinu jaoks hea diil oleks. Müüjale küll, aga sinul tasub sageli siiski lihtsalt oodata ja raha ette koguda, mitte pakkumise peale tormata.

Hoia end RahaFoorumi tegemistega kursis:

2 kommentaari

 1. Comment by Kristjan:

  Mida helli 😀
  Tule mõistusele inimene. Kogu raha 6 kuud ja siis peale seda saad asja 20% odavamalt. Äkki ootad veel 6 kuud ja siis on hind veel madalam?
  Valid endale sobiliku seadme välja aga ostmisega võiks oodata 2-3 aastat, siis on hind parem?!
  Võiks natukene oma investeerimismullist väljapoole ka mõelda. Toidupoes saad ka asju odavamalt, kui suudad “Parim enne” ära oodata.
  Loo autori mõtlemisega inimene võiks ju osta täna 2008 aasta Ordi Lauaarvuti – usun, et tänaseks on selle hind saavutanud sellise taseme, kus võib juba toote endale lubada, sest pikemas perspektiivis hind kas ei lange enam või ei tasu ootamist.

  • Comment by Taavi Pertman:

   Kindlasti saad toidupoes odavamalt, kui ostad tähtajale lähemal olevat toidukraami. Ega ausaltöeldes ei olegi vahet, kui kavatsed täna õhtusööki teha ja sul on valida kas homse kuupäevaga või nädal hiljem kuupäevaga toidu vahel.

   Küll aga on summade vahe ikka tunduvalt suurem ehk hakkliha pealt säästetud paarkümmend senti võib ehk pikas perspektiivis rolli mängida, kui sa seda igapäevaselt teeksid, aga see pole realistlik.

   Samas tehnika puhul räägime tihtipeale sadadest või isegi tuhandetest eurodest, nii et sellisel juhul on ideel juba omajagu jumet.

   Selle Ordi lauaarvuti võiks ju osta täitsa, kui see vajadustele vastab, aga pigem jääb mulje, et antud kommentaari autor ei saanud sellest aspektist aru.

   Kui sul on vaja arvutit, millel ainult notepadis teksti kirjutada, siis võibki see väga vabalt olla seesamune 2008. aasta Ordi. Kui sul on aga midagi võimsamat vaja teha, siis pead ikka mõnevõrra uuema mudeli leidma ja natukene ka varu jätma.

   Sellegipoolest, 99% juhtudel ei tähenda see seda, et sul oleks kõige uuemat ja vingemat mudelit vaja. Eriti juhul, kus sul ei ole selle soetamiseks raha, vaid pead seda järelmaksuga (loe: laenuga) tegema.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga