Kuidas alustada investeerimist ,parim raha vahetuskurss ?

Kõik, mis investeerimise, raha kogumise ja säästmisega seotud, mis teistesse alafoorumitesse ei sobi.
Daidus
Postitusi: 1
Liitunud: 31 Mai 2016, 15:21

Kuidas alustada investeerimist ,parim raha vahetuskurss ?

Lugemata postitus Postitas Daidus »

Tere.

Umbes pool aastat tagasi kolisime elukaaslasega Austraaliasse WHV ( Working holiday visa) Alusel mis lubab meil riigis 2 aastat tööd teha. Kuna siin on palgad kordades suuremad siis on meil suurepärane vōimalus raha korjata. Kui kahju vaadata kuidas raha "niisama" arvel kükitab , tahaks nagu seda investeerida.
Hetke seis:
Olemas 10K eurot vaba raha
Igakuiselt tuleb kuskil 3500 eurot vaba raha
15 Kuud on veel seda võimalust
Tahe investeerida
Eesmärgid :
Teenida investeeringutelt passivtulu
Oleksin rahul igakuiselt saama 1000-2000 eurot kuus ja see omakorda reinvesteerida .
Mis summadest me rääkima peaks et sinna jõuda ?
Praegu saan aru ainult ühisrahastusest . Plaanin Bondorasse panna 1000 eur
Kui kaua peaks minema et aru saada et asi toimib ja raha sisse lükata ?
Mis vahekorraga peaks investeerima? ilmselge on see et kõike raha bondorasse ei pane ? Mingeid rusikareegleid jagada ?
Aktsiad on minu jaoks raketiteadus. Kas keegi saaks mulle näite tuua ? Arvuliselt paluks.
saan aru et dividende saab , aga mis selle tekitab ja kas igakuiselt aastaselt ? oletame et 1000 euro eest on tallinna vee aktsiad.

Küsimused valuuta ja raha kantimise kohta
1. Kuna saan palka AUD siis mis oleks kavalaim viis raha eestisse kantida et siit investeerida ?
2. Mida suurem summa seda enam rolli mängib ka euro kurss kas on mingeid huvitavaid saite millega ma saan seda AUD EUR vahelist kōikumist jälgida. Kui keegi Jagab teema hasti kas oskaks soovitada mis numbrit tuleks sihtida, mis oleks tõenäoline ? (valluuta kurss siis)
3. Keeruline on aru saada foorumitest ja blogidest kuna enamik on suunatud inimestele kes asja jagavad ja autoritele niivõrd lihtsad ja elementaarsed asjad on minu jaoks raketi teadus.

Tunnen ennast kui eksinud kutsikas kes jookseb blogist blogisse , foorumist foorumisse aga ei oska infot välja sõeluda.

Suured tänud kes oskavad aidata ja kes viitsivad lugeda.
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Kuidas alustada investeerimist ,parim raha vahetuskurss ?

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Kui palju peaks investeeritud olema, et €1000-2000 kuus teenida? Kasuta siit kalkulaatoreid:
https://rahafoorum.ee/kuidas-teenida-500-eurot-kuus/

Isiklikult täna Bondorat alustajatele küll soovitada ei julgeks. Muude platvormide kohta võid infot leida siit:
https://rahafoorum.ee/p2p/

Börsile investeerimise osas paar lihtsamat mõtet:
https://rahafoorum.ee/kuidas-borsil-eest ... esteerida/
https://rahafoorum.ee/borsile-investeeri ... ga-fondid/

Raha kandmiseks võiks ilmselt uurida TransferWise vmt sarnast lahendust. Valuutakursid muutuvad ja kui sa just mingi valuutaga kauplemise ekspert pole, siis mingit "sihtimist" sul siin küll mõtet teha pole.

Soovitan enne suuremate summade investeerimist ka erinevad riskide kohta käivad postitused näiteks RahaFoorumist ja mujalt läbi võtta. Hetkel jääb mulje, et sa väga ei ole teemasse süvenenud.
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
lumos
Postitusi: 71
Liitunud: 18 Mär 2007, 11:29

Re: Kuidas alustada investeerimist ,parim raha vahetuskurss ?

Lugemata postitus Postitas lumos »

Investeerimisega on tavaliselt nii, et mida vähem riskid seda vähem protsentuaalselt teenid, 10% tootlus on selline keskmisest madalama riski tasemega tootlus Nagu kalkulaator näitab pead 2000 eurose passiv tulu teenimiseks investeerima 240 tuhat mis on üpriski arvestatav summa ja isegi selle 10% tootluse saavutamine hõlmab riski. Kui tahad madala riskiga investeerida siis pane raha hoiusele, nt Tartu hoiulaenu ühistu hoius teenib sulle 5% aastas.

Ise eelistan suuremaid riske koos suurema tootlusega ja eelistan ka liit intresse. Minu jaoks alla 4% kuus ei ole rahuldav.
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Kuidas alustada investeerimist ,parim raha vahetuskurss ?

Lugemata postitus Postitas Taavi »

@lumos: kust 4% kuus passiivset tulu saab?
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
lumos
Postitusi: 71
Liitunud: 18 Mär 2007, 11:29

Re: Kuidas alustada investeerimist ,parim raha vahetuskurss ?

Lugemata postitus Postitas lumos »

Krüptod ikka, risk on loomulikult suurem, kui aktsiatega aga kasumid on paremad.

Toon Siis näite mida ma praegu kasutan. Ostsin mõned kuud tagasi, niinimetatud rämpscoini millel puudus igasugune aktiivsus ja plaan. Ostsin siis 16 miljonit Inflationcoini (IFLT) mille ööpäeva keskmine tootlus on 1.5% + liit intress, liit intress pole ööpäevane. Seega kuu jooksul teenin sellega 40-55% kasumit, ehk portfell kasvab selles ulatuses. Kuna Valuuta on miinimum hinnaga, siis ega tal ruumi kuhugile langeda ei ole, seega kui kuus kasvab portfell 40% ja ma müün selle ka miinimum hinnaga maha siis olen igati kasumis, aga minu enda strateegia on oodata aasta või kaks ja loota, et hind tõuseb, samal ajal kogukondlikul tasandil toetada projekti. Aga nagu näed sellised tootlused on kõrge riskiga sellega teenin passiv tulu, mida ma hetkel ei realiseeri 40%+ ja portfelli teised valuutad teenivad aastas 1-5%, seega keskmine tulu on praegu 4-7% olenevalt kuust.

Krüptovaluutasse investeerides on suurimad riskid :

1) saada häkitud
2) toetada katkist blokiahelat , kus keegi saab modifitseerida andmeid ja trükkida valuutat õhust (airdropid)
3) Valuuta sa FUDi(Fear, uncertainty and doubt) ohvriks , kus keegi üritab valuutat hävitada või turgu manipuleerida.
4) Hinna normaalne langemine vastavalt turu nõudlusele.
5) Marketmaker manipuleerib hinnaga
6) arvuti läheb tuksi ja kaotad ligipääsu oma investeeringutele.

Nagu näed riske on küllaga, aga riskide mõistmine ja Krüptovaluuta ja majanduse mõistmine aitab nendega toime tulla ja lõigata kasu sealt kus teised kannavad kahjusid.

Endal läks katse eksituse meetodil ise õppides ja vigasid tehas maksma korralikult, mille nüüd olen tasa teinud ja kasumit kah korralikult.

Ja minu arvates Krüptosse investeerimine ei olegi väga erinev kinnisavarasse või aktsiatesse investeerimisest. Omad riskid on kõigel, Riske peab lihtsalt mõistma ja teadma kuidas nendega toime tulla.
Vasta