Home » Investeerimine: raha sinu eest tööle » Kuidas investeerimiskoolitustest rohkem kasu saada?
     

Kuidas investeerimiskoolitustest rohkem kasu saada?

Rikkaks saamise õpiku koolitus

Tutvustasin Rikkaks saamise õpiku koolitusel Bondora laenudesse investeerimist

Eile tutvustasin Rikkaks saamise õpiku koolitusel Viru hotellis Bondora laenudesse investeerimist. Teised esinejad rääkisid hüpoteeklaenudest ja kinnisvara flippimisest (Toomas Mardi), üürikorteritesse investeerimisest (Kalle Aron), kinnisvaratrendidest (Katrin Israel ja Margus Mölder), aktsiatega kauplemisest (Ranol Kaseväli) ja oma hobisse investeerimisest (Pille-Riin Aasa) ja üleüldiselt erinevatesse varaklassidesse investeerimisest (Jaak Roosaare).

Sealt tekkis jällegi paar mõtet, mida tasuks järgida, et sellistelt koolitustelt võimalikult palju kasu saada.

1. Osale, kui saad infoga midagi teha

Siinkohal pean silmas seda, et kui sul mingil imelikul põhjusel ei ole kohe kuidagi võimalik lähiajal investeerida või sa ei plaanigi seda teha, siis ära raiska oma aega ja raha investeerimiskoolitustel osalemisega.

Samuti ei ole mõtet käia näiteks koolitustel, kus räägitakse Lõuna-Aafrika Vabariigi headest kinnisvaratrendidest (suvaline näide, ma ei tea sealsetest trendidest midagi), kui sul pole mitte mingisugust võimalust realistlikult sinna investeerida.

Mine õpi neid asju, mida sa tahad ja saad ka lähitulevikus reaalselt praktikasse panna.

2. Osale koolitustel, kus räägivad praktikud

Koolituse tegi väga mõnusaks see, et kõigi esinejate puhul oli selgelt aru saada, et nad ka ise tegelevad enda valdkonnas aktiivselt ja edukalt. Ühtegi puhtalt teoreetilise jutu ajajat ei olnud ning kõigilt oli võimalik küsida ka konkreetseid küsimusi, millele esinejad said omast kogemusest ka vastuseid anda. Kohati jäi isegi mulje, et kõik on nii lihtne, sest praktikute suust see lihtsalt kõlas nii lihtsana. Igatahes tekkis jällegi motivatsiooni proovida enda jaoks uusi investeerimisvõimalusi.

See olekski ilmselt esimene näpunäide, kuidas investeerimiskoolitustest rohkem kasu saada – osale koolitustel, kus räägivad praktikud, mitte lihtsalt mõned pangatöötajad, kellele on konspekt ja slaidid kätte antud ja rääkima saadetud.

3. Suhtle inimestega

Kui osaled praktikute koolitusel, siis saad kindlasti ka väga palju praktilisi näpunäiteid ja mõtteid. Samas tegi Kalle Aron oma esinemise käigus väga piltlikult selgeks, et tegelikult tekivad peamised küsimused alles selle käigus, kui investeeringut tegema hakkad.

Tore, kui sul on konspektid olemas ja praktilised teadmised koolitusel omandatud, aga investeeringu käigus tekivad sellised küsimused, mida koolitusel ei tulnud pähegi küsida ja millest konspektis pole ka sõnagi kirjas.

Sellepärast on sellistest koolitustest kõige enam kasu neil inimestel, kes koolituse ajal reaalselt teiste osalejatega suhtlevad (kõige paremad hetked selleks on kõikvõimalikud pausid, aga eks saab ka pisut muul ajal) ja mingil määral kontakti saavad.

Kui sa nüüd hakkad mõne kuu või aastakese pärast omale esimest üürikinnisvara soetama, siis on sul loodetavasti facebookis või telefonis paar inimest, kellega ka vahepeal suhelnud oled ja kes selle protsessi korduvalt läbi on teinud. Nii kui küsimus tekib, on sul, kelle poole pöörduda ja loodetavasti saad väärtusliku vastuse ja ehk tuleb veel midagi olulisemat välja, millele sa isegi mõelda ei osanud, kuid mis oleks sinu jaoks kalliks maksma läinud.

Isegi kui sa ühtegi sellist inimest ei leidnud, kes sinule huvipakkuvasse varasse investeerimises kogenud on, siis võid sellegipoolest leida kellegi, kes sarnast investeeringut tahab teha ning nendega koos asja arutada.

Ja muidugi kehtib ka siin vastastikkuse printsiip, nii et eriti hea on, kui sina saaksid ka teda millegagi aidata, kuigi olen tähele pannud, et edukad inimesed on sageli õnnelikud juba selle üle, kui nad teavad, et suutsid sulle abiks olla ja sa ka reaalselt kasutasid seda nõu, mida sa neilt küsisid.

Kokkuvõtteks

Hea meel oli eile kohata ka üsna mitut RahaFoorumi lugejat ja julgen arvata, et nii mõnigi neist leidis eilsel koolitusel tunduvalt rohkem uusi tutvusi, kui mina. Eriti, kuna pidin kahjuks enne päris lõppu ka ära minema.

Sellegipoolest tahan ka omalt poolt natukene premeerida neid, kes seda eilset võimalust ära kasutasid, et omale uusi tutvusi leida ja investeerimismaailmas ehk veidi edukamalt edasi liikuda.

Tean, et seal eilsel üritusel oli inimesi seinast seina – alles investeerimiskoolitustest esimesi teadmisi ammutavatest huvilistest kuni minust kordades kogenenumate ja väga edukate investoriteni välja.

Ühesõnaga, pakun kõigile RahaFoorumi lugejatele (kui sa seda postitust loed ja ennast meililisti kirja oled pannud, siis oledki RahaFoorumi lugeja), kellega mul eilsel koolitusel vähemalt paar sõna õnnestus vahetada, osalust oma 7-nädalaga investoriks e-töötuppa, kus õpid kõike alates eesmärkide seadmisest kuni esimeste lihtsamate tehingute tegemiseni.

Enne, kui sinna registreerumise sulgesin, maksid osalejad selle eest 79 € – 129 € sõltuvalt paketist. Sinu jaoks on hind täpselt 0 €.

Selleks, et see kingitus kätte saada, pane mulle meili peale kiri ja saadki juba varsti esimese sammu oma e-maili postkasti.

PS! Kuna kogukondliku laenamise valdkond on nii kiiresti arenev, et suur osa sellel teemal e-töötoas olevast materjalist on juba vähemalt osaliselt aegunud, siis jagan täpsemaid mõtteid ja näpunäiteid sel teemal pigem e-töötoas osalejate privaatses alafoorumis. Kes teab, äkki panen isegi ülevaate oma portfellist sinna üles.

***

Hoia end RahaFoorumi tegemistega kursis:

2 kommentaari

  1. Comment by Taavi Pertman:

    Koolitus tuleb taas ja ka seekord räägin Bondorasse investeerimisest. Kas liitud meiega?
    http://rahafoorum.ee/bondoras-investeerimine-rikkaks-saamise-opik/

  2. Ping from RR016 - Kust leida investeerimiseks kaaslasi?:

    […] Kuidas investeerimiskoolitustest rohkem kasu saada? […]

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga