Home » Investeerimine: raha sinu eest tööle » Aktsiad, börs ja omakapital » Investor Toomas ja aktsiatesse investeerimine
 

Investor Toomas ja aktsiatesse investeerimine

Seoses “Eesmärgipärane investeerimine 2.0” peatse valmimisega otsustasime korraldadakampaania, mille raames kingime osalejatele ohtralt vingeid auhindu. Samal ajal soovime anda tagasi ka Eesti investeerimiskommuunile läbi selle, et tutvustame väärt tegijate ettevõtmisi ja võimalusi, kuidas sina sellest kasu võiksid saada.

Antud artikkel on osa sellest Eesti investeerimismaastiku arendamisse olulise panuse andnud tegijate tutvustavast postitusteseeriast. Üheskoos jõuame kiiremini ka minu suuremaks eesmärgiks võetud sihini, kus vähemalt iga teine Eesti pere hakkab tegema aktiivseid samme parema finantsilise tuleviku nimel.

motionmailapp.com

Osale tasuta kampaanias ja võida auhindu

Aktsiad on ajalooliselt olnud üks huvitavamaid ja populaarsemaid varaklasse. Enne ühisrahastuse saabumist, oli just börs see koht, kus alustaval investoril oli kõige lihtsam oma esimesi tehinguid tegema hakata.

Paraku tundub võhikule börsil investeerimine ulmeliselt keeruline ettevõtmine. Paljud ei julge seda teha ega oska kuskilt otsast pihta hakata. Sageli piirdub aktsiatega kokkupuude ainult filmidest nähtuga.

Filmides aga paraku näidatakse kauplejaid, kes väga värvikireva sõnavara saatel ja rusikatega vehkides agressiivselt telefoni karjuvad ning sekundite jooksul miljoneid võidavad ja kaotavad.

Aktsiatesse investeerimine on aga tunduvalt igavam nähtus (ja reeglina alustava investori jaoks ka kordades parema lõpptulemusega kui kauplemine), millest Hollywood ühtegi filmi ei tee.

Põhjus selleks on lihtne – investeerimine pole veeranditki nii põnev ja seksikas ning see film oleks väga igav, sest mingit “äktsionit” aktsiaostudele reeglina mitme aasta jooksul ei järgne. Aktsia seisab lihtsalt portfellis ja vahest maksab ka dividendi.

Investor Toomas

Õnneks on aga selline tegevus päris põnev jälgida, kui seda saab vaadata pika perioodi peale. Näiteks on sul võimalik tagantjärele lugeda mõne otsuse tagamaid ja vaadata, millise tulemuseni see viis. Üks selline hea näide on Äripäeva Investor Toomas.

Kui sa Äripäeva kunagi lugenud oled, siis ilmselt tead ka Toomast, aga igaks juhuks teen siia lühikokkuvõtte ka.

Investor Toomas on Äripäeva väljamõeldud tegelane, kes 2002. aasta alguses otsustas investeerida 1,000,000 EEK (~€64,000) pärisraha, et omale nö pensioni kindlustama asuda. Reaalse rahaga teevad Toomase nime alt investeerimisotsuseid Äripäeva börsitoimetuse töötajad.

Selle postituse kirjutamise hetkeks on Toomase portfell ületanud €250,000 piiri ehk algsega võrreldes kasvanud üle 290%. Tasub meenutada, et selle aja sisse on jäänud ka üks üsnagi korralik majanduskriis, nii et tulemus tundub täitsa hea.

Toomase kohta saad lisa lugeda ning tema portfelli koostist ja käekäiku vaadata siit.

Osale kampaanias ja loe 3 nädalat Äripäeva TASUTA

Kuigi reaalsuses on ilmselt Toomasel tunduvalt rohkem ajalist ja vaimset ressurssi (mitu inimest otsivad võimalusi), et oma otsuseid teha ning tõenäoliselt enamikul alustavatel investoritel ei ole ka nii suurt algkapitali võtta, siis õppimiskohti on siin kindlasti rohkemgi ja veel.

Äripäevas on ilmunud regulaarselt artikleid ja mõtteid Toomase investeeringutest või investeerimata jätmistest. Täna tagantjärele neid lugedes ja tulemusi vaadates võid soovi korral leida vigu ja edukaid tehinguid, millest õppida saaksid.

Teiste vigadest õppimine on tavaliselt üks parimaid strateegiaid, sest nii saab õppetunnid kõige kiiremini ja soodsamalt kätte 😉

Õpi tasuta Toomase kogemustest

Selleks, et see õppimine aga veelgi soodsam oleks, rääkisime Investor Toomasega ja saime kokkuleppele, et “Eesmärgipärase investeerimise” e-raamatu kampaania raames kingime kõigile osalejatele 3 nädalase Äripäeva digitellimuse täiesti TASUTA.

See tähendab, et saad vabalt kõiki varasemaid Investor Toomase mõtteid ja arutelusid Äripäeva kodulehelt lugeda ning ka järgneva 3 nädala jooksul ilmuvatel artiklitel silma peal hoida.

Kõigi tellimuse vormistajate vahel läheb muuhulgas loosi veel üks “Eesmärgipärane investeerimine 2.0” e-raamat, nii et lisaks tasuta Äripäevale, suurendad taaskord ka oma võiduvõimalusi.

Võta 3 nädalaks TASUTA Äripäeva digitellimus 

NB! Pakkumine kehtib vaid 15. juunini!

Vaata teisi artikleid samast seeriast:

Liitu 5000+ lugejaga

Saad teavitusi uutest ja populaarsematest artiklitest.

Me ei saada sulle spämmi. Saad igal ajal meililistist lahkuda. Powered by ConvertKit

2 kommentaari

 1. Comment by Margus:

  Natuke palju spammi rahafoorumi lehel seoses “Eesmärgipärane investeerimine 2.0” kampaaniaga vï ainult mulle tundub nii?

  • Comment by Taavi Pertman:

   Kui oled tähele pannud, et kampaania käib ja uuendatud e-raamat on tulekul, siis minu eesmärk on täidetud.

   Spämmi osas jääb natukene arusaamatuks, mida sa silmas pead. Kui lähtuda nö klassikalisest mudelist, siis peaks kirjutama korduvalt otseselt minu e-raamatu kohta, et seda promoda. (jah, tuleb kirjutada korduvalt, sest ühe korra peale ei reageeri isegi pooled neist, kes minu käest korduvalt küsinud on, millal valmis saab)

   Sel korral aga mõtlesin katsetada seda, et tutvustan ka teisi võimalusi enda investeerimisteadmiste arendamiseks ja usun, et nende võimalustega tutvumine võiks paljude jaoks olla heaks lisaväärtuseks.

   Isiklikult olen kampaaniasse otsinud ainult neid tegijaid, kelle käest ka ise soovitaks üht või teist investeerimisalast teemat õppida või kes on andnud tubli panuse inimestele investeerimise õpetamisesse.

   Ehk kui keegi küsiks minult selle asemel, millistesse laenudesse investeerida, seda, kelle materjalidesse/koolitustesse investeerida peale minu omade, siis selle kampaania käigus on erinevate juhtude jaoks see nimekiri olemas.

   Samuti on kõigilt neilt loosi välja pakutud auhinnad, mis minu hinnangul võiksid olla raamatu ja RahaFoorumi lugeja jaoks väärtuslikud.

   Kui see sinu jaoks on spämm, siis ma kas olen valesti asju hinnanud ja need ei loo minu sihtgrupile väärtust või ei kuulu sina selle raamatu sihtgruppi. Eks seda tead kõige paremini juba sina ise siis.

   Sellegipoolest, kampaania kehtib kuni 15. juunini ja meil on veel ühe tegija poolt auhinnad välja kuulutamata, nii et tuleb veel sel teemal postitusi.

   Eesmärk on selle infoga jõuda võimalikult paljude inimesteni, et kõik, kel raamatust kasu võiks olla, oleksid ka võimalusest teadlikud.

   Ühest küljest aitab see vabastada minu aega, et näiteks panustada rohkem RahaFoorumi arendamisse. See raamat vastab sadade lugejate kümnetele küsimustele (või kümnete lugejate sadadele küsimustele 🙂 ), mis muidu minu postkasti satuvad.

   Edaspidi saan nad lihtsalt sinnapoole suunata või neid küsimusi täiesti ennetada.

   Ja teisest küljest ehk aitab ka RahaFoorumi ja RahaRaadioga seotud kulusid ära katta, kui ta piisavalt populaarseks peaks saama.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga