Home » Investeerimine: raha sinu eest tööle » Alustava investori käsiraamat
 

Alustava investori käsiraamat

alustava investori käsiraamatTänaseks olen vahelduva eduga investeerimismaailmaga kokku puutunud juba üle 10 aasta. Selle käigus on “soetatud” päris palju õppetunde, loetud ohtralt raamatuid, käidud koolitustel, kirjutatud blogi ja saadud lugejate käest hindamatut tagasisidet selle kohta, mis nende jaoks töötanud on ja mis mitte.

Kogu selle kogemuse ja info olen püüdnud kokku panna võimalikult lihtsate sammudega oma e-raamatusse “Eesmärgipärane investeerimine 2.0”, et tuua sinuni raamat, mida ise oleksin tahtnud omada, kui investeerimisega alustasin.

See on e-raamat, mille võiks investeerimismaailmas täielik võhik kätte võtta, ning peale läbilugemist ja harjutuste kaasa tegemist, on temast raamatu lõpuks saanud investor, kellel esimesed tehingud selja taga ja edasiseks vajalikud baasteadmised kergelt väikeste sammude kaupa omandatud.

Mõned väljavõtted senisest lugejate tagasisidest:

 • See raamat on väga innustav! Pani mitmeid asju ringi mõtlema.”
 • Algajale hästi selgesti punkt punkti haaval välja toodud, mida alustamiseks tegema peaks.”
 • Andis julgust investeerida.”
 • ”Kuna minul ei ole pensionifondi ja olen otsustanud teha endale ise fondi, siis sain Teie raamatust kinnitust, et olen siiski õigel teel.”
 • ”Taavi suutis mulle seni keerulisena tundunud investeerimise väga lihtsaks teha. RahaFoorumi kogukonnaga liitumine oli mu parim uusaasta kink.”

Osta e-raamat siit:

Pangaülekandega  PayPal

“Eesmärgipärane investeerimine 2.0” koosneb kolmest osast:

I osa – Investeerimine kui mõtteviis:

 • Saad teada, mis on investeerimine.
 • Saad aimu, miks investeerimine üldse oluline on ja milleks seda tegema peaksid.
 • Õpid laiemalt ka igapäevast raha kasutamist vaatama läbi investori pilgu.
 • Avastad, et tegelikult oled juba mitmeid investeeringuid teinud, olenemata, kas sa sellest teadlik oled või mitte.
 • Mõtteviisi muutus aitab hakata nägema investeerimisvõimalusi seal, kus sa seni neid ei näinud.

Võta omale tasuta e-raamatu I osa siit

II osa – Praktilised sammud investoriks saamiseks:

 • Tuvastad ja sead väga lihtsate harjutuste abil enda jaoks kõige olulisemad finantseesmärgid ja -unistused.
 • Saad teada, mida nende eesmärkide saavutamiseks teha on vaja ehk kui palju sul näiteks igakuiselt kõrvale oleks vaja panna.
 • Avastad väga lihtsa eesmärgipärase eelarvestamise abil, kuidas oma rahakotist/pangakontolt investeerimiseks raha saaksid leida, ilma et see sinu elukvaliteeti drastiliselt muudaks.
 • Leiad mitmeid mõtteid ja võtteid, kuidas investeerimiseks kasutatavat summat soovi korral tugevalt suurendada.
 • Õpid, mida olemasolevate laenudega peale hakata, kui sul neid on.

III osa – Investeerimine praktikas ehk sinu esimesed tehingud:

 • Õpid selgeks olulisemad investeerimise põhitõed.
 • Tutvud põhjalikumalt 3 erineva viisiga, kuidas väiksemate ja veidi suuremate summadega investeerimisega alustada. Põgusalt mainime ka mitmeid teisi võimalusi.
 • Saad detailsed juhised, kuidas nende kolme viisiga alustada. Selle info abil oled võimeline oma esimesed tehingud ära tegema ning investeerimisportfelli ehitama hakkama.
 • Lisaboonusena saad teada ka põhilised nüansid, mida era- ja juriidilise isikuna erinevate investeeringute puhul silmas tuleks pidada.

Boonused:

 • Abimaterjalid, tööriistad ja lisalugemise viited internetis, mille abil saad oma teadmisi veelgi rohkem avardada ja oskusi täiendada.
 • Eeltellijad saavad boonusena tasuta liikmelisuse privaatsele kinnisele Facebooki grupile, kus saad arutada raamatus käsitletud teemadel, jagada oma edusamme ja saada raskematel hetkedel tuge ja inspiratsiooni teiste samal teekonnal olijate käest. Samuti püüan ise seal grupis tekkinud küsimustele vastavalt võimalusele aktiivselt vastata ning hoida sind kursis, kui lisamaterjalide all mõni täiendus toimub jmt.

Võta omale tasuta “I osa – Investeerimine kui mõtteviis” siit

Mis on uut?

Suuremal või vähemal määral on kogu e-raamat võrreldes varasemaga ümber tehtud. I osas olid peamisteks muudatusteks võimalikult palju üleliigset juttu välja võtta ja ära kustutada.

Püüdsin lauseehituse muuta nii lihtsaks ja kompaktseks, kui parasjagu suutsin ja käisin tekstist sellise hoiakuga mitu korda üle, et kui võis sõna ära võtta ja mõte jäi samaks, siis võtsin enamjaolt selle sõna ära.

Samuti muutsin mõnes kohas kasutatud näiteid konkreetsemaks ja mitmel juhul tõin välja ka enda isikliku kogemuse põhjal mõne konkreetsema näite.

II osa puhul muutsin samuti sõnastust omajagu ja mõned harjutused said ümber tehtud, ajakohastatud ning lugejate senise tagasiside põhjal veidi täiendatud. Samuti tegin kõik vajalikud failid ja plangid uuesti ümber ja google docsist allalaetavaks, nii et ka edaspidi kui neid uuendama peaks, saab uuendatud versiooni samast kohast edukalt kätte.

III osa sai peaaegu täielikult uuesti tehtud. Lisasin artikli investeerimise põhitõdedega, mis võiksid ka algajale kindlasti heaks teejuhiks sel teekonnal olla ja täiendasin hajutamise peatükki.

Muuhulgas lähtusin suuresti ka eelnevate lugejate tagasisidest:

Natukene võiks puudutada kõiksugu varaklasse konkreetsemalt ehk.. või siis vähemalt midagi kodusemat nagu Tallinna börs vmt.

Kirjutasin täiesti uued peatükid, milles tutvustan erinevaid varaklasse ja iga varaklassi sees olevaid erinevaid võimalusi põgusalt. Kõige olulisemaks osaks on aga 3 erinevat strateegiat, mis sobivad alustamiseks suhteliselt väikeste summadega ja mille puhul olen samm-sammult vajalikud etapid lahti kirjeldanud.

Need kolm samm-sammult alustamise lähenemist hõlmavad siis endas ühisrahastust, indeksitesse investeerimist ja dividendiaktsiaid.

Muuhulgas püüdsin kokku panna erinevatest punktidest nimekirja, mida võiks ühe ühisrahastusportaali kohta eelnevalt uurida, kui sinna investeerima asuda koos mõningate teguritega, mida vaadata sõltuvalt sellest, mis liiki ühisrahastusprojektidesse investeerida plaanid.

Võiks olla juttu eraisikuna vs juriidilise isikuna investeerimisest – eelistest/puudustest erinevate varaklasside raames.

Tegin täiesti uue peatüki, kus kirjutan eelnevalt mainitud 3 strateegia rakendamisest ja eelistest/puudustest nii eraisikuna kui ettevõtte alt investeerides.

Muus osas oli tagasisides kirjas ka soov, et võiks olla rohkem ideid mujalt kui ühisrahastusest – nagu eespoolt näha, siis ongi. Sooviti konkreetsemaid näiteid, mille kallal ka tööd sai tehtud.

Samuti avaldati arvamust, et raamatu I osa ehk mõtteviisi muutmisega seotud teema peaks olema tasuta kättesaadaval, et jõuaks rohkemate inimesteni. Võtsin kuulda ja proovime siis nii, et ongi.

Võta tasuta “Investeerimine kui mõtteviis”

Ja viimaseks oli tagasisides ka selline soovitus:

üks maksakas neile kes kahtlevad kas alustada vōi mitte 😀

Seda võiks siis pigem igaüks ise enda peal sisetunde põhjal rakendada 🙂

Samuti uuendasime ära illustratsioonid ehk Alina joonistas vanade asemele ilusamad ja paar täiesti uut juurde.

Tegelikult on muudatusi muidugi veel, aga las midagi jääda ka e-raamatu ostjatele üllatuseks.

Hoia end RahaFoorumi tegemistega kursis:

Liitu 5000+ lugejaga

Saad teavitusi uutest ja populaarsematest artiklitest.

Me ei saada sulle spämmi. Saad igal ajal meililistist lahkuda. Powered by ConvertKit

4 kommentaari

 1. Comment by Kaspar:

  Palju raamat maksab?

 2. Comment by PP:

  Ootan jõuluaega ehk hind langeb siis ja saaks osta.
  Mitu lk.raamatul on ?

  • Comment by Taavi Pertman:

   Ei plaani reeglina selliseid jõulukampaaniaid.

   Lk arvu järgi ei maksa küll raamatuid hinnata. Kahjuks on e-raamatul 160 lk (A4). Ideaalis oleks 20-30, aga ei oska kogu olulist infot veel nii lühidalt edasi anda.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga