Home » Investeerimine: raha sinu eest tööle » Naised investeerima? Naised investeerima!
 

Naised investeerima? Naised investeerima!

Seoses “Eesmärgipärane investeerimine 2.0” peatse valmimisega otsustasime korraldadakampaania, mille raames kingime osalejatele ohtralt vingeid auhindu. Samal ajal soovime anda tagasi ka Eesti investeerimiskommuunile läbi selle, et tutvustame väärt tegijate ettevõtmisi ja võimalusi, kuidas sina sellest kasu võiksid saada.

Antud artikkel on osa sellest Eesti investeerimismaastiku arendamisse olulise panuse andnud tegijate tutvustavast postitusteseeriast. Üheskoos jõuame kiiremini ka minu suuremaks eesmärgiks võetud sihini, kus vähemalt iga teine Eesti pere hakkab tegema aktiivseid samme parema finantsilise tuleviku nimel.

motionmailapp.com

Osale tasuta kampaanias ja võida auhindu

Kui enne kirjutasin sellest, et üsna raske on investeerimisega alustada, kui ei ole võimalik neil teemadel sarnaste huvidega inimestega arutada, siis aeg-ajalt küsivad RahaFoorumi lugejad, kuidas investeerimise olulisust oma naisele/elukaaslasele selgeks teha.

Ühest küljest oleks ju väga mõnus, kui saaks kodus oma kaaslasega investeerimisest arutleda. Teisest küljest aga muutub säästmine ja raha paigutamine investeeringutesse üsna keeruliseks, kui rahakott on ühine ja teine osapool selle tegevuse väärtusest aru ei saa.

Kuna tüüpiliselt peetakse investeerimist justkui meeste alaks (mis sest, et naistel see tavaliselt paremini välja tuleb), siis pole ka eriline ime, et partnerile selgitamise murega pigem just mehed minu poole on pöördunud.

Investeerimisteadmised naistele

Naisinvestorite klubi sünnipäev, Kristi Saare

Naisinvestorite klubi I sünnipäeva tähistamas.

Mida siis sellises olukorras teha?

Ilmselt esimese sammuna püütakse ise asja selgitada. Paraku, kui sa alles investeerimisega alustad, siis ei tundu sa alati just kõige pädevam inimene, et sel teemal sõna võtta. See ei pruugi just kõige edukamalt lõppeda, kuigi proovida tasub ikka.

Teine variant on koos õppida ja läbi töötada mingit teemakohast materjali (näiteks alustuseks mõni blogipostitus või “Eesmärgipärane investeerimine” e-raamat). Sellisel juhul saate nö ühised baasteadmised, mille üle siis koos arutleda ja kust edasi minna.

Paraku võib aga mingite suvaliste blogide lugemine küllaltki väikese mõjuga olla. Ikkagi, kammoon, mingi suvaline Taavi kirjutab, kellel pole ühtegi investori diplomit kuskilt ette näidata. Võib ju vabalt puhas skämm olla.

Kolmanda võimalusena võiks proovida suhtlust sarnaste huvidega inimestega ehk minna kuhugi üritusele, kus investeerimishuvilised koos on ning loota, et sealse rahvaga vesteldes tulevad investeerimise positiivsed pooled välja.

Muidugi, nagu Kristi Saare on välja toonud, siis sellistel üritustel ja koolitustel on tavaliselt pigem mehed ning naisi on vähemuses. Lühidalt, naistel võib olla raskem samastuda, kui kõik investeerimishuvilised on justkui mehed ja jääbki pigem mulje, et see on mingi meeste värk.

Seetõttu asutatigi 2014. aasta novembris Naisinvestorite klubi, et naised saaksid omakeskis teiste naistega investeerimisteemadel rääkida, näha, et tegelikult on ka väga edukaid naisinvestoreid ning leida omale eeskujusid ja mõttekaaslasi, kellega on lihtsam samastuda.

Alles paar päeva tagasi sai “Eesmärgipärane investeerimine” kampaanias kokku üle 500 osaleja, mis tähendab, et muuhulgas läheb loosi ka pilet Naisinvestorite klubi üritusele. Seega vägagi sobilik koht sellest lähemalt rääkida.

Võida tasuta Naisinvestorite klubi ürituse pilet

Naisinvestorite klubi

Naisinvestorite klubi LHV pangas

Naisinvestorite klubi LHV pangakontoris teadmisi ammutamas

Mind on isiklikult soolistel põhjustel selle organisatsiooni tegemistest kõrvale tõrjutud, nii et kahjuks personaalset kogemust ma edasi anda ei saa. Küll aga õnnestus meil saladusloori pisut kergitada ja isegi mõned fotosüüdistused kätte saada.

Naisinvestorite klubi eesmärk on aidata tuua rohkemaid eesti naisi investeerimise juurde. Klubi eesmärk on osalejaid koolitada, kohtuda erinevate naisinvestoritega, jagada ja koguda erinevaid investeerimisteadmisi ja läbi selle suurendada naisinvestorite hulka Eestis.

Ettevõtmise olulisusele viitab see, et Facebooki grupiga on liitunud juba üle 4000 naise ja igal ürituste hooajal osaleb erinevatel üritustel kokku kusagil 500-600 naist.

Naisinvestorite klubi korraldab keskmiselt 2-3 üritust kuus (v.a. suvel) ja kuigi peamine tegevuskoht on meie infoallika sõnul Pelgulinna kool Tallinnas, siis mõnel korral aastas jõuavad üritused ka Tartusse.

Võida tasuta pääse üritusele

Tahad ka pilgu peale visata ja näha, mida seal üritustel tehakse, millest räägitakse ja kui palju siis ikkagi naisinvestoreid Eestis on?

Kui oled mees, siis jama lugu, ei saa. Küll aga on sul võimalik võita tasuta pääse näiteks oma naisele/elukaaslasele või lihtsalt mõnele naistuttavale/-kolleegile, kes sulle vedamise korral ehk peale üritust toimunust hea ülevaate teeb.

Kui oled naine, siis pane ennast “Eesmärgipärane investeerimine 2.0” kampaaniasse kirja ja kutsu sõbrad-tuttavad ka osalema, et oma võiduvõimalust suurendada.

Osale tasuta Naisinvestorite klubi üritusel

Kuula ka kunagist intervjuud Kristi Saarega, kus muuhulgas rääkisime näiteks ka Naisinvestorite klubi algusest:

Vaata teisi artikleid samast seeriast:

Liitu 5000+ lugejaga

Saad teavitusi uutest ja populaarsematest artiklitest.

Me ei saada sulle spämmi. Saad igal ajal meililistist lahkuda. Powered by ConvertKit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga