Home » Esimesed sammud: raha kogumine, eelarve, säästmine » Kiiresti rikastumise skeemid » Nigeeria kirjad
 

Nigeeria kirjad

Tervitused teile… Kas teil on vaja laenu alustada äri-või laenu uuesti laiendada oma äri? või on see isiklik laen, mis sul vaja on? Pakume välja igat liiki laen alates vähemalt 1500 kuni 15million intressimääraga 3% juures Marvin Hilton laenufirma. Kui huvitatud laenu Palun saatke meile kontaktandmed:

Nimed:……………Vajaminev summa :………. Laenu kestus :……….. Riik :………… maja aadress :…………. Eesmärgil laenu: telefoninumber :…….. Kuusissetulek :………. Sugu :……. Amet :…………. Kas te saate aru inglise keeles:? Ootan teie kirju. osas.

 

Kui oled vähemalt natukenegi internetti kasutanud, oled tõenäoliselt sarnaste kirjade otsa sattunud. Enamus neist küll räägivad sellest, kuidas sa oled võitnud loteriiga miljoneid või keegi rikas onu kuskilt eksootiliselt maalt on sinule oma kümned või sajad miljonid pärandanud.

Kuna tegemist on vägagi vana petuskeemiga, siis tahaks uskuda, et kõik on sellest teadlikud. Paraku aga teenivad Nigeeria kirjade kirjutajad siiani päris korralikke summasid ja aeg-ajalt olen ka õnge langenud inimeste otsa sattunud.

Ametlikke andmeid selle kohta ei leidnud, ja tõenäoliselt on ka väga keeruline selgeks teha (kuna paljud ei teavita sellest), aga arvatakse, et selliste petuskeemide ohvrid kaotavad aastas sadu miljoneid eurosid.

Ajalugu

Nigeeria kirjad said alguse 1980’ndatel, kui Nigeeria majandus langes.  Töötud tudengid hakkasid sellist skeemi kasutama ärimeestelt raha välja petmiseks ning e-mailide levimisega muutus sedalaadi skeemitamine märksa lihtsamaks. Aja jooksul on sedalaadi petuskeemide kasutamine levinud ka mujale üle maailma.

Kuidas skeem töötab?

Tavaliselt saadetakse massiliselt laiali umbes sellise sisuga kirju, nagu üleval näha. Levinumad temaatikad on seotud mõne rikka inimese päranduse, loteriivõidu või laenu andmisega. Kirjas räägitakse, et sina  oled see õnnelik inimene, kes on siis selle päranduse või võidu osaks saanud ning selle kättetoimetamiseks on neil vaja mõningaid andmeid.

Kui nüüd peaks juhtuma, et sa langesid selle kirja ohvriks ja saadad neile oma andmed, tuleb edasise kirjavahetuse käigus välja, et raha kättesaamiseks tuleb näiteks avada kuskil välismaal pangakonto ja selleks on vaja maksta teenustasusid või on vaja postikuludeks saada mingit summat. Igatahes, mingi tasu on vaja maksta, et see viimane takistus eest ära saada ja raha sinu poole teele saata.

Mõned inimesed isegi saadavad siinkohal raha ära. See on kirja kirjutajale äärmiselt positiivseks märgiks ja edaspidise kirjavahetuse käigus tekib kindlasti veel korduvalt mingeid takistusi ja kulutusi, mille jaoks oleks raha vaja, et siis lõpuks saaks sulle selle raha ikkagi ära saata… kurvastuseks tuleb tõdeda, et olen isiklikult ühe sellise juhtumi peale sattunud, kus inimene tahtis juba laenu võtta, et pangakonto avamisega seotud kulud ära maksta ja oma väljateenitud tulu kätte saada.

Samuti on inimesed võtnud laene oma firmade kontolt või lõpetanud muul moel ise seaduserikkumistega, kuna on “ajutiselt raha laenanud”, et seda kiiret tulu kätte saada.

Aeg-ajalt kutsutakse ka inimesi kohapeale mingite ametnikega või äripartneritega kohtuma. Sellistel juhtudel on võetud inimesi pantvangi ja nende vabastamise eest raha küsitud ning mõnel juhul on see ka surmaga lõppenud.

Kui aga raha ei saada

Sellisel juhul võivad kirjade kirjutajad sageli hakata kasutama ähvardusi ja muid karmimaid võtteid. Kuna sa esimese kirjaga saatsid neile oma andmed, siis neil on kerge sind ähvardada ja sinult raha välja pressida.

Kuna seda petuskeemi ei viljeleta enam ainult Nigeerias, siis on ka märksa suurem tõenäosus, et keegi tõepoolest võib sinu ukse taha sind hirmutama ja sinult raha välja pressima tulla.

Topeltpettus

Mõningatel juhtudel on väidetavalt pettasaanuid ka teist korda petetud. Kui juba oled ühe korra raha saatnud ja lõpuks aru saanud, et sind peteti, siis võidakse sinuga mõne aja pärast ühendust võtta ja väita, et tegemist on politsei või mõne muu sarnase organisatsiooni esindajaga.

Sellisel juhul räägitakse sulle, et on kätte saadud see petiste kamp, kes sind pettis ja raha tagasi saamiseks tuleb sul maksta mingit teenustasu või kindlustusmakseid.

Kuidas seda olukorda vältida?

Et sellisesse olukorda mitte sattuda, tasub veidi kainet mõistust kasutada. Kui sul ei ole välismaal rikkaid sugulasi, siis ei saa ka nad sulle midagi pärandada, kui sa pole lotopiletit ostnud, siis ei saa sa ka võita ja kui keegi sulle meili teel laenu pakub, siis ei saa see olla väga tõsiseltvõetav pakkumine.

Mida nende petiste vastu tehakse?

Aeg-ajalt suudetakse ka neid petiseid arreteerida, kuid tänu sellele, et petmine on rahvusvaheline, on see suuresti raskendatud.

Lisaks on paljud aktivistid võtnud kätte ja hakanud neid petiseid ise petma, raisates sedasi nii nende aega kui ka raha. Üks suurimaid kommuune, kus sellega tegeletakse, on 419eater.com.

Täiendavaks lugemiseks:

http://en.wikipedia.org/wiki/Advance-fee_fraud#Invitation_to_visit_the_country

http://en.wikipedia.org/wiki/419eater.com

Hoia end RahaFoorumi tegemistega kursis:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga