Categories
Tegemised ja mõtisklemised

Paypal

PayPal on üle maailma üks populaarsemaid maksevahendeid internetis ja on töötanud juba ligi 20 aastat. 2002. aastal sai eBay PayPali omanikuks. Seda maksevahendit kasutatakse väga paljudel kommertslehtedel ja oksjonisaitidel.

PayPal konto loomine

Esilehel kohe üleval servas on “Sign up” nupp. Kliki sinna ja alustuseks sobib “Personal” konto tüüp, kui sul ei ole juba kindlat teadmist, et vajad mõnda muud kontotüüpi. Seda saab vajadusel hiljem muuta. Täida jällegi ära kõik vajalikud andmed ja ongi konto valmis.

Konto seadistamine

Tegelikult ei ole erilist seadistust rohkem vajagi, kui soovid lihtsalt raha vastu võtta. Jaga lihtsalt oma e-maili aadressi inimestele, kes sulle raha peaksid maksma ja oled valmis tegutsema. Kui on vaja rohkemaid võimalusi kasutada, siis tasub lisada ka krediitkaart ja oma konto ära verifitseerida.

Valuuta

Seadistuste alt saad valida ka, millise valuuta hoidmist oma kontol lubada tahad. Selleks tuleb minna „Profile“ ja keskmisest tulbast valida „Currency Balances“ ning seal aktiveerida soovitav valuuta.

Krediitkaart

Ülevalt menüüst paremalt vali “Profile” ja sealt “Add/Edit Credit Card”. (Pankasid Eestis veel ei aktsepteerita, nii et sinna ei ole paraku hetkel mõtet midagi lisada.) Siin saad sisestada kõik vajaliku info oma krediitkaardi lisamiseks.

Sul ei ole krediitkaarti, aga sooviksid ikkagi teha mõne makse või võtta kontolt raha välja? Õnneks on siinkohal üks hea lihtne lahendus SEB virtuaalkaart. Selleks tuleb omada või teha omale arvelduskonto SEB pangas ja sinna veidi raha kanda (teller võib selle kohe kontoris ära teha), et saaksite selle kaardi omale tellida.

Kaarti saab teha ainult U-netis (SEBi internetipank). Selleks logi oma pangakontole sisse. Vali ülevalt menüüst “Lepingud”, sealt edasi “Kaardid…” ning sealt “Virtuaalkaardi avamine”. Sisesta kaardi limiit vastavalt oma vajadustele ja sõlmi leping.

Nüüd lisa see krediitkaart oma PayPali kontole, nagu eespool kirjeldatud. Kõik vajalikud andmed oma kaardi kohta leiad U-netist, reaalset kaarti ei väljastata. Seejärel on PayPali kaudu raha maksmine võimalik.

Verifitseerimine

Kui krediitkaart on lisatud, siis võib ka juba oma konto ära verifitseerida. See ei ole küll kohustuslik, kuid eemaldab sinu kontolt mitmed piirangud ja jätab teiste silmis sinust usaldusväärsema mulje.

Selleks kliki “Overview” lehel kohe oma kontoseisu kohal olevat linki, kus on kirjas “Status: Unverified” ja järgi sealseid juhiseid.

Mingil hetkel peaks nüüd PayPal sinu krediitkaardilt tegema umbes €1,50 suuruse väljamakse, kus selgituses on kirjas sinu jaoks oluline 4-kohaline kood. See võetud summa jääb hiljem sinu PayPali kontole, nii et keegi seda ära ei varasta.

Nüüd kliki oma “Overview” lehel lingile “Complete Expanded Use Enrollment” ja sisesta sinna see 4-kohaline kontrollkood või “Expanded Use Number”, nagu nad seda nimetavad.

Palju õnne, oled verifitseeritud ja maksmine PayPali valuuta kaudu on nüüd võimalik.

Raha sisse

Hetkel kahjuks ei ole eestlastel ametlikke viise, kuidas PayPali kontole raha kanda. Saab teha küll makseid krediitkaardiga, aga kontole raha kanda ei saa. PayPali saab raha ainult seda teenides ehk siis kas müües midagi, teenides mõnest programmist või mõnelt teiselt kasutajalt seda ostes.

Lisaks saab raha sisse kanda ka Top Up teenuse kaudu.

Raha välja

Välja saab raha võtta oma krediitkaardile. Kui krediitkaarti ei oma, aga tahaksid siiski kontolt raha välja võtta, siis loe krediitkaardi lisamise alt SEBi virtuaalkaardist.

Mine ülevalt menüüst “Withdraw” lehele. Sealt vali “Withdraw funds to you card”. Nüüd pead krediitkaardi puudumise korral selle lisama või siis saad sisestada raha koguse ja teha väljamakse. Edasi pead ootama paar päeva, kuni väljamakse kohale jõuab.

Maksete tegemine ja vastuvõtmine

Maksete tegemine on lihtne. Valid ülevalt menüüst “Send money”, sisestad saaja e-maili ja soovitava summa ning valuuta ja teed makse ära.

Raha maksmine nõuab ainult seda, et maksjal oleks sinu e-maili aadress ja saadki juba makse vastu võtta.

Muud funktsioonid

Sarnaselt AlertPayle saab ka PayPalis esitada kaebuse, kui mõni müüja ei täida oma lubadusi või mingil põhjusel on sinu kontolt võetud raha, mida sa ei ole saatnud. Ülekandeid saab vaidlustada oma konto ülevaatest vastava tehingu kirjeldusest täitsa alt või siis ülevalt menüüst klikkides “Resolution Center”.

Edasi tuleb täita vastavad andmed sõltuvalt sinu olukorrast ja siis jääb vaid üle loota, et jõutakse sinule kasuliku lahenduseni.

Samuti on olemas mitmeid erinevaid teenuseid kauplejatele, mis aitavad neil internetis äri ajada.

3 replies on “Paypal”

Päris pikk vahe kommentaaridel sees nüüd. Ehk ikka keegi näeb mu küsimust 🙂
Kas siis on võimalik mul oma PayPal kontolt enda Swedbanga kaardile üle kanda või mitte? Artiklist jäi mulje, et on võimalik- withdraw alt, aga kui ma seda proovin, siis ta ütleb, et ma pean linkima bank accounti ja kui seda teen, siis järgmise lehe päises on teade
Add your US bank account
Add a U.S. bank account and easily withdraw funds from your PayPal account to it.

On mul siis võimalik raha oma swedbank kaardile saata ja kuidas või mitte? Tegu on Swedbank deebetkaardiga, millel on krediitkaardi omadused.

Aitäh vastuse eest 🙂

Ei ole seda eriti uurinud viimasel ajal, aga mulje on igatahes jäänud, et täna PayPal Eesti pankasid ja kaarte enam väljamaksete osas ei toeta. Saad küll kaardiga maksta läbi PayPali, aga raha kaardile kanda vist mitte. Võid alati üritada ka nende klienditoega ühendust võtta, kuigi see on üsna keeruline protsess minu mäletamist mööda.

Saab ikka lisada. Mina kinnitasin oma SEB panga ära ja saan nüüd PayPal kontolt raha SEB arvele saata.
Selleks mine pealehelt viitele “Banks and cards” ja sealt “Link a bank account”. IBAN reale kirjuta või kopeeri oma pangaarve number. Seejärel tuleb PayPalilt mõne päevaga arvele kolm erinevat väiksemat summat. Edasi ei mäleta, aga on vajalik summade kättesaamise kinnitus. Selleks tuleb PayPalis kuskile lahtrisse kirjutada summad, mis arvele kantud.

Jaga oma mõtteid

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.