Eesmärgipärane investeerimine

(Miks investeerida? Kuhu? Kuidas? Kui palju?)

Investeerimine ei ole mingi raketiteadus. Sa teed seda juba igapäevaselt, isegi kui Sa sellest veel aru ei saa.

Taavi Pertman

Pane end kirja ja saadan sulle TASUTA praktilise osa sissejuhatavad peatükid.

Telli tasuta sissejuhatav osa

Mida teised räägivad:

 • avatar Tarmo Kuusmaa Ettevõtja, investor

  Taavi tutvustab häid investeerimisvõimalusi neile, kes soovivad investeerimist alustada väiksemate summadega ja kelle jaoks börs tundub liiga keeruline.

 • avatar Taiki-Viia Tungal Alustav investor

  See raamat muutis mu senist lähenemist säästmisele ja finantsilistele tulevikueesmärkidele. Sain juurde mitmeid kasulikke teadmisi, kuidas eesmärke püstitada ning end motiveerida ka neid reaalselt järgima. Samuti sain teada, kuidas koguda raha efektiivselt ning milliseid võimalusi pakub seejuures investeerimine. Pärast koolitust paistab tulevik palju selgema ning kindlamana! =)

 • Erki Mändmets Alustav investor

  Sain raamatust hulga häid mõtteid ja ideid. Sain teada palju praktilisi nippe, kuidas tulla toime asjatu kulutamisega ning kuidas enda halbu rahalisi harjumisi kontrolli alla saada. Usun, et midagi kasulikku ja praktilist leiab endale sellest raamatust igaüks, kes soovib saavutada enda eesmärkides ja rahaasjades süsteemsust.

Avalda oma arvamust:

Millest raamat räägib?

Vaata raamatu aluseks oleva töötoa tutvustavat videot.

Heida pilk raamatusse

4 olulist asja, mis sa õpid:

 1. Õpid seadma ja tuvastama enda jaoks olulisi eesmärke.
 2. Õpid kasutama eelarvet sellisel moel, et see toetaks nende eesmärkide saavutamist.
 3. Õpid edukalt investeerima nii väikeste kui ka suuremate summadega.
 4. Lood süsteemi, mis teeb selle kõik lihtsaks ja mugavaks.

Tere! Mina olen Taavi.

Huvi investeerimise ja äri vastu tekkis kuskil 2004. aastal, kui koolis algas majanduse tund, kus mängisime ärimängu MESE ja börsimängu 2day. Umbes samal ajal tegin ka oma esimesed päristehingud Tallinna börsil.
 
Sellest ajast saati olen katsetanud mitmeid alternatiivseid investeerimisvõimalusi ning saanud palju väärt kogemusi ja õppetunde. Nii mõnigi neist on ka üsna kalliks maksma läinud.
 
2006. aastal alustasin psühholoogia õppimisega ning peale ülikooli lõpetamist olen ennast jätkuvalt selles vallas täiendanud. Eriti läbi uurimistööde, mis on seotud raha ja õnnelikkusega.
 
Viimane teema on üks minu kirgedest. Eks me kõik ju tahame ka rohkem raha ja paremaid investeeringuid peamiselt sellepärast, et elada õnnelikumat elu. Järelikult on kasulik teada, mida see õnnelikum elu tähendada võiks ja mis seda mõjutab.
 
2011. aastal lõpetasin ülikooli ja hakkasin natukene rohkem enese- ja RahaFoorumi arendamisega tegelema. Seoses teadmiste ja kogemustepagasi suurenemisega tekkis ka soov hakata neid kasulikumal kujul edasi andma. Tegin oma esimesed katsetused koolitamise vallas.
 
Nüüdseks olen koolitusprogrammi omajagu lihvinud ja 2012. aastal asutasin oma ettevõtte, et ametlikult hakata töötubasid läbi viima ning 2013. aastal avasin ka e-töötoa.
 
2013. aastal on suurem osa minu investeeringutest kogukondlikes laenudes ja teenivad keskmiselt 15-35% tootlust aastas. Alates 2014. aasta jaanuarist asusin tööle isePankurisse (Bondora).

Antud raamat võtab kogu selle investeerimise ja koolitamiskogemuse kokku, on aastate jooksul korduvalt lihvitud ja täiendatud ning püüab seda võimalikult lihtsalt ja praktiliselt edasi anda.

Taavi Pertman

Ära lükka investeerimist edasi. Osta raamat täna: 13,99 €

Alusta investeerimist täna

Võta ühendust