Categories
Tegemised ja mõtisklemised

August 2016 kokkuvõte

Enne kui ülevaateni lähen, tahan Sind tänada, et oled RahaFoorumi lugeja. See on minu peamiseks motivatsiooniks RahaFoorumi kirjutamisel, kui kuulen, et Sul on millestki kasu olnud, õnnestunud suuremaid summasid investeerimiseks leida, oma tulusid suurendada, investeerimisega alustada või petuskeemidest eemale hoiduda.

Ilma Sinuta poleks ilmselt ka RahaFoorumit ega ei viitsiks nii palju oma investeeringute kallal vaeva näha ja nii põhjalikult teemasid uurida. Kui kellegi teise tulemused sellest sõltuvad, siis on suurem vastutus ja tahtmine asi põhjalikumalt selgeks teha, kui enda jaoks vaevuks.

Aitäh, et aitad motivatsiooni hoida ja veel suurem tänu, et loetut reaalselt rakendad! Kui oled RahaFoorumist ja RahaRaadiost teadmisi või motivatsiooni saanud, siis palun kirjuta meile, millest kasu oli ja kuidas see aitas. Sedasi saan edaspidi paremini keskenduda neile teemadele ja tegevustele, millest lugejatel kõige enam kasu on.

Olulised märkused ülevaate kohta

Graafikutel kuvame meie portfelli, nagu oleksime 2016. aasta alguses alustanud €1000 portfelliga. See võtab arvesse kõik tõusud ja mõõnad ning tehingud täiel määral. Ühesõnaga, see kasvab siis, kui portfell kasvab ja kahaneb samamoodi.

RahaFoorum.ee tegemised augustis

August oli RahaFoorumis suhteliselt vaikne kuu. Kõige suurem nähtav samm oli ehk see, et tõmbasin umbes 10 erinevatel aegadel kirjutatud säästmise teemalist postitust kokku, uuendasin aegunud osad ära ja avaldasin ühe põhjalikuma postitusena.

Muuhulgas sai ka vanemad blogipostitused läbi vaadatud ja umbes 70 ringis neid ära kustutatud. Peamiselt sellised, mis ei läinud väga teemasse, olid sisult parandamatult aegunud ja ei loonud täna enam kuidagi lugejatele väärtust.

Sai ühesõnaga väike esmane panus kasutajakogemuse parendamiseks tehtud ja analüütika paistab seda ka kinnitavat.

E-raamatute osas proovisime Kristaga Pilvebüroost natukene koostööd ja panime “Eesmärgipärane investeerimine 2.0” tema e-poodi müüki. Sealt tuli täitsa arvestatav kogus oste, aga ka selle kõrvalt oli üsna hea müügiga kuu. Kokku tegid esimese olulise sammu investeerimisega alustamiseks 80 inimest.

Kolm inimest soetasid omale ühisrahastuse videokoolituse paketi.

Väiksele osale listist saatsin ka pakkumise osaleda põhjalikuma ühisrahastusse investeerimise videokursuse loomisel testgrupis. Mõned huvilised on kirjas ja teistel reganutel on veel 7. septembrini aega osalustasu ära tasuda. Kui keegi seda kirja ei saanud, aga tunneb praegu, et ta peaks kohe kindlasti selles osaleda saama, siis võib mulle meilile kirjutada enne 7. septembrit.

Kulissidetaguse tegevusena hakkasin läbi võtma ühte soetatud Google Analyticsi koolitust ja olen selle käigus siin mõned väiksed vead oma seadistustes ära parandanud ja muud huvitavat avastanud. Täitsa mõnus on teemat uurida, kui keegi lihtsal kujul peamised nüansid lahti seletab.

Alustasin augustis ka ühe lihtsamat laadi toitumisprogrammiga, mis muuhulgas loodetavasti aitab natuke tervislikumalt toituda ja neid suhkru- ja jahutoodete tarbimisele järgnevaid energiataseme kukkumisi vältida.

Kõige raskem osa tundub praegu poest sellise toidu leidmine, mille sees poleks suhkrut… Kui silte ei vaataks, siis ei usuks, et seda igal pool nii palju on.

Alinaga We love the 90s kontserdil

Paari hea ilmaga jõudsime ka Lauluväljakule sügavamõttelisi 90-ndaid kuulama minna 🙂

https://youtu.be/boNRVXR7bqg

Kuu numbrites:
Eesmärgipärane investeerimine 2.0” uusi omanikke:80 tk
Osta e-raamat siit

Augusti populaarsemad postitused:

Toon välja kuu jooksul vaatamiste järgi kõige populaarsemad postitused. Viska pilk peale ja jaga häid postitusi ka oma sõprade ja tuttavatega.

 1. 23 võtet, kuidas investeerimiseks raha säästa ja koguda (2971 vaatamist)
  Tehtud töö tasus ennast ära. Postitusel rekordiline vaatamiste hulk ja üsna mitu lugejat hakkas ka näiteks 3. punkti rakendama ning suutis aasta peale kusagil €140 jagu paariminutilise “tööga” kokku hoida. Üsna hea väärtusega postitus ühesõnaga. Kui nüüd selle raha paigutamisega raskusi peaks tekkima, siis võib “Eesmärgipärane investeerimine 2.0” osta ja saab ka säästetud raha ära investeerida.
 2. Kairos Technologies aitab kodus vedeledes raha teenida? (2968 vaatamist)
  See postitus on ikka korralik igiliikur ja ei kao siit topist kuidagi. Kuna valdav osa lugejaid tuleb Google kaudu ja ainus suurem hüpe liikluses on 8. augustil, siis ilmselt tuleb selle liikluse eest tänada aktiivseid Kairose promojaid, kes omale uusi järglasi otsivad, et kontolt raha välja saada.
  Kommentaarides käiakse ikka aeg-ajalt uut infot jagamas ja mõned promojad ajavad ka mingit hägust segast udu vahelduseks juurde. Augustis igaljuhul oli mitu korda väljamaksete tegemisega probleeme, viimane neist väidetav rünnak Kairose süsteemi vastu.
 3. Kõige usaldusväärsem ühisrahastusplatvorm (822 vaatamist)
  Uurisin lugejatelt ja muudest gruppidest, kuidas investorid erinevate ühisrahastusplatvormide riske tajuvad. Lootsin tegelikkuses rohkem vastuseid kokku saada ja tulemusi ka veidi granulaarsemalt analüüsida, aga ju siis polnud teema, mis nii väga kõnetaks. Suurema tasandi vaatest saame siiski midagi järeldada.

Kuna lugeja küsimused on populaarsed ja neid tuleb rohkem, kui ma vastata jõuan, siis otsustasin luua RahaFoorumi kommuuni Facebooki. Liituda ja oma sõpru/tuttavaid juurde kutsuda võivad kõik RahaFoorumi lugejad ja RahaRaadio kuulajad. Küsi julgelt oma küsimusi ka seal grupis.

Liitu grupiga siin.

RahaRaadio

RahaRaadio saated leiad nii iTunes-ist, niisama tavalise RSS voona kui ka lihtsalt ja mugavalt läbi mängija otse kodulehelt või alla laadides. Kui oled RahaRaadio saateid kuulanud, siis oleksin igati tänulik ka väikese ausa review eest iTunesis, et tulevased kuulajad saaksid ka kiiresti ülevaate, kas neil võiks selle kuulamisest abi olla või mitte.

Augustis uusi RahaRaadio saateid ei ilmunud ja oli ka tavapärasest vaiksem kuu kuulamiste osas. Loodetavasti andis võimaluse paljudele RahaRaadio kuulajatele oma podcastide kuulamisega järjele jõudmiseks.

Ise kasutasin igatahes küll aega ka selleks ära, et enda kuulamistega järjele jõuda. Nüüd on paarisaja kuulamata podcasti saate asemel pigem paarkümmend (no ok, päris paljud kustutasin tegelikult ilma kuulamata ära, kuna ei olnud päris huvipakkuvad teemad).

Kuu populaarsemad saated:

 1. RR046 – Kuhu investeerida lühiajaliselt? (476 kuulamist)
  Soovid raha lühiajaliselt kuhugi paigutada, et see teatud aja möödudes välja võtta ja mõne teise eesmärgi nimel rakendada? Rääkisin sellise investeerimise erinevusest pikaajalise investeerimisega. Vaatasime ka erinevaid varaklasse ja võimalusi, kas ja kuidas neid lühiajaliseks investeerimiseks kasutada võiks.
 2. RR002 – Kuhu investeerida väikeste summadega? (197 kuulamist)
  Mis teha, kui sul on investeerimiseks vaid väikesed summad võtta? Reeglina soovitaksin ühisrahastust, aga mida siis teha, kui ühisrahastus mingil põhjusel kohe üldse ei meeldi või sobi?
 3. RR045 – Võlakirjad, laenud ja intressirisk (142 kuulamist)
  Teema, millest suhteliselt vähe on kirjutatud ja räägitud. Võlakirjade kohta on Kristjan Liivamägi hästi öelnud, et täna on tegemist tuluvaba riskiga. Ühisrahastuses asi päris nii hull ei ole, aga sarnased mehhanismid intressiriski näol töötavad ka seal. Seetõttu hea teema, mis endale vähemalt suure pildi tasandil selgeks teha.

Investeerimisportfell

Siin sektsioonis anname kiire ülevaate portfellis toimunust läbi numbrite.

€1000 portfellis

Võtab kokku portfelli kasvu ja vähenemise ajas.

Kui eelmisel kuul olid kulud tublisti suuremad kui tavaliselt, siis piinlik tunnistada, aga augustis olid need veel omakorda tublisti suuremad, kui juulis. Sellegipoolest õnnestus meie €1000 kasvatada €37 võrra (~3.5%).

Selles osas läheb kindlasti suur tänu RahaFoorumi lugejatele, kes on meie tegemisi toetanud läbi e-raamatute või ühisrahastuse videokoolituse ostmise ja sellega ka portfelli kasvule oma panuse andnud.

Varaklasside jaotus

Erinevate varaklasside liikumine portfellis.

Portfellis olnud rahaline positsioon liikus osaliselt aktsiatesse ja osaliselt ühisrahastusse. Seisvat raha on endiselt kahju vaadata.

Ühisrahastuse osas sai ettevõtte alt tehtud investeeringute mahtu veidi suurendatud ehk Twinosse läks raha juurde.

Ühisrahastusplatvormide investeeringud

Investeeringud erinevates ühisrahastusplatvormides.

Väga palju midagi ei muutunud. Mintoses natukene osakaal vähenes, kuna raha ei läinud välja enam isegi 12% peal. Twinos pisut osakaal suurenes tänu OÜ alt tehtud investeeringu suurendamisele.

Tootlused

Tootluse arvutamiseks kasutan XIRR meetodi. Kuigi isiklikult jälgin siiani tasuvuse kohapealt äärmiselt konservatiivset tootluse numbrit, arvutab tabel välja ka muud stsenaariumid.

Kuigi minul on ühisrahastuses siiani näha üsna korralikud tootlused, siis uutel investoritel ei ole selliseid tootlusi just väga lihtne saada. Sellise tootluse teenimiseks kasutasin erinevaid investeerimisstrateegiaid ja turu ebaefektiivsusi, mida enam nii palju ei ole.

Bondoras on täna praktiliselt võimatu sellist tootlust teenida ja kindlasti ei tohiks sellise lootusega seal investeerimisega alustada. Isiklikult soovitan täna alustajatel pigem Bondorast eemale hoida, sest reaalsete numbrite mõistmine, nii enda kui ka platvormi portfelliga toimuva kohta, on kohati väga keeruline ja kohati lausa võimatu.

Omaraha tootlus tuli taaskord natukene ülespoole tagasi, aga muidu oli ka siin suhteliselt igav ja sündmustevaene kuu. Eelmise kuuga võrreldes midagi eriliselt muutunud pole.

 

Protsent kuludest kaetud investeeringutega

Näitab, kui edukalt meie portfell kasvab võrreldes meie kuludega, arvestades, et kulutame raha, mis tuleb portfellist. Näiteks, kui kulutame €1000 ja portfell samal ajal kasvab €200, siis kattis portfelli kasv 120% kuludest. Kui kulutame €1000 ja portfell väheneb €500, siis kattis portfelli kasv kõigest 50% kuludest ehk portfell kasvas €500 võrra, aga meie kulutasime samal ajal selle €500 ära ja võtsime veel €500 lisaks ära.

Võib öelda, et üsna edukalt katsime portfelli kasvuga kulud ära ja omajagu pealegi. Samas võin ilma liigselt mõtlemata öelda, et nii mõnigi tehtud kulutus oli tegelikult ebavajalik ja oleks võinud olemata jääda. See üle 100% saamine igakuiselt on muutnud natukene laisaks.

Enda motiveerimiseks otsustasin graafikule panna ka eesmärgijoone, et portfelli kasv oleks vähemalt 200% tehtud kulutuste kõrval. Kindlasti ei saa see olema kõige lihtsam, kui arvestada, et lähiajal tuleb Maksu- ja Tolliametile nende toetuseks raha teele panna ja selle aasta enamus kuudest ei ole seda piiri ületanud.

Samas ei ole see ka otseselt võimatu, kuna paar korda juba sel aastal tehtud. Nüüd vaja lihtsalt igakuiselt seda teha ja ka keskmine sedasi ülespoole nihutada.

Loodetavasti annab see eesmärgijoon natukene motivatsiooni säästlikumalt rahaga ringi käia ja ebaolulisemad kulud ära jätta või edasi lükata.

Suurimad kulud tulid sel korral Alina väikeselt reisilt, minu lennupiletid ja AirBnb broneering oktoobriks ning natukene mööbli jmt kraami pealt, mis kodust veel puudu oli.

NB! Suur tänu kõigile, kes meie lingi kaudu omale €18 AirBnb krediiti on võtnud ja ka meid seeläbi toetanud. Sain täitsa mõnusa sooduka lisaks sellele, et AirBnb kaudu ise juba 50% soodsam kui hotellis.

Bondora

Ma poleks arvanud, et seda veel niipea teeme, aga augusti alguses kandsime €200 Alina kontole ja ostsime järelturult mõned 0% juurdehindlusega 40%+ XIRRi lubavad hea maksekäitumisega laenud ära.

Neid laene oli seal veel, sest mõnel investoril oli ilmselt raha vaja või tegi kiiremat exitit, aga ei hakanud ahneks minema. Mõned neist on nüüdseks ka suurema juurdehindlusega edukalt maha müüdud ja üks laen otsustas viivisesse minna. Viimane on selle viivituse tõttu kirjete põhjal nüüdseks väidetavalt juba kolmandat korda DCA1 kätte antud.

Muus osas pikka juttu seekord ei tee, aga paar punkti:

 1. Selgus, et alates 2016. aprillist võetakse inkassotasusid kõigi hapude laenude pealt ja süsteemis tehti see lüke nii, et augustis võeti kõigi kuude eest tasusid tagantjärele.
  Bondora inkassotasud kohtutäituri käes olevate laenude pealt
  91% laekunud maksest võeti tasudeks laenu pealt, mis läks 2013. aastal hapuks, anti 2013. aastal kohtutäituri kätte ning on aastaid kokkulepitud maksegraafiku alusel oma makseid teinud.

  Sealhulgas näiteks ka sellised laenud, mis läksid 2013. aastal hapuks, läksid samal aastal kohtutäituri kätte ja on aastaid korrektselt kokkulepitud graafiku alusel makseid teinud. Bondora esindaja viitas varasematele blogipostitustele ja facebooki grupis jagatud kommentaaridele, et asjast on teavitatud ja seda loogikat ka juba selgitatud.
  Paraku ainus postitus, kus teoreetiliselt midagi võiks olla mainitud, jäi silma juulikuust (ca 3 kuud peale muudatuse sisseviimist) ja seegi ei sisaldanud mingit selgitust, miks või millise loogika järgi vanade laenude taastumise arvelt inkassotasusid subsideeritakse.

 2. FT avaldas huvitava artikli, kus ka natukene avaldati hämmeldust Bondora numbrite ja arvutusmetoodika üle: Fun with peer-to-peer accounting. (Yes, actual fun). Hea oli näha, et ka nö mainstream meedia on viitsinud natukene numbrite sisusse süveneda, mitte lihtsalt ei kopeeri kodulehel kuvatavat turundusinfot.
 3. Bondoral oli mahtude osas positiivne rekordiline kuu. Enamus kasvust tuli Hispaania laenude rahastamisest ehk keegi korjas üles ca poole miljoni eest Hispaania HR laene. Oleks see panustajate nimekirjaga leht kodukal alles, siis oleks ehk näinud, mis selle taga on, aga praegu peab pigem spekuleerima, et ehk mõni neist suurematest institutsionaalsetest investoritest pani õla alla või Bondora soetas ise laene tavapärasest suuremas koguses. Paistab, et reeglina panevad nad pigem €5 igasse laenu.

Omaraha

Omarahas sujus kõik tavapäraselt.

Estateguru

August oli Estategurus tavapärasest aktiivsem. Nimelt, Pärnu ridaelamute projekti pealt tuli investeering tagasi, nii et nüüd on kontol sisuliselt kahe investeeringu jaoks raha olemas.

Peab ainult silmad lahti hoidma ja ootama sobivaid projekte.

Kui soovid Estategurus kinnisvaraga tagatud laenudesse investeerida, siis soovituskoodiga liitudes teenime mõlemad alguses 0.5% boonust investeeritud summadele lisaks:

Soovituskood: EGU05676

https://rahafoorum.ee/estateguru

P.S. Ühtlasi avastasin, et kui lingi kaudu kodulehele minna, siis soovitajakood algselt on küll olemas, aga kui lehel ringi vaatad, kaob ära. Boonuse saamiseks veendu, et kood oleks enne registreerumist ikka alles.

Mintos

Sain ettevõttele mingi boonuspakkumise, kus Mintos maksab natukene lisaks, kui enne septembri lõppu teatud summas investeerin. Plaanisin ka seda teha, aga selgus, et paar laenuväljastajat on oma mahtusid Mintoses vähendanud või sootuks uute laenude lisamise lõpetanud.

Ühesõnaga tundub, et lühiajalistesse tagasiostugarantiiga laenudesse väga palju ära ei õnnestuks paigutada, nii et ei ole enam kindel, kui mõttekas see idee on. Pikaajaliselt ei taha raha hetkel kinni panna ehk max 12-kuulistesse paigutaks.

Teise asjana on seal lühemate laenude intressid juba alla 12% tulnud, nii et Twino kõrval ei tundu väga ahvatleva pakkumisena pikemalt ja väiksema intressiga raha kinni panemise idee.

Alina konto alt investeerime ikka endiselt edasi ja loodame, et mahud tõusevad taas, et raha liigselt seisma ei jääks. Intresside allatulekuga väga kaasa ei plaani minna.

Twino

Natukene läks raha juurde OÜ alt. Võimalik, et eksin, aga selline subjektiivne tunne on, et neid 13% intressiga tagasiostugarantiiga laene on Twinos vähemaks jäänud. Ilmselt läheb mingi osa neist ilma tagasiostugarantiita üles.

Aktsiad

IVV endiselt veel müüki ei läinud, kuigi mõtlesin ja kaalusin küll mõned korrad. Sellegipoolest, tegin hoopis ostu Venemaa ja Ladina-Ameerika indeksitesse, nii et aktsiate osakaal tegi väikese tõusu. Ostaks neid hea meelega veel natuke juurde, aga üleüldine turumentaliteet hoiab kuidagi tagasi.

Hetkeseisuga on kõik ilusti plussis, aga aktsiatega on hetkeseis oluline ainult ostu- või müügitehingu tegemise hetkel.

RahaFoorumi e-raamatud ja videokoolitus

Loodetavasti saab siia nimekirja juba selle aasta jooksul vähemalt kaks asja juurde panna. Üks neist siis põhjalikum ühisrahastuse videokursus ja teine las jääb hetkel veel saladuskatte alla.

Suur tänu kõigile, kes meie tegemisi on siiani läbi mõne toote ostmise või koolitusel osalemise toetanud ja ka kõigile, kes seda edaspidi teevad. Tänu teile on meil võimalik seda lehte üleval pidada ja selle kallal töötada.

Samuti, kui oled üks neist 637-st toote omanikust, siis olen igati avatud tagasisidele – olgu siis konstruktiivne kriitika, tänusõnad või lausa mõni näide, kuidas sul õnnestus õpitut rakendada ja selle abil midagi paremaks muuta.

Esimene neist on väga hea selleks, et saaksin asju paremaks teha. Näiteks “Eesmärgipärane investeerimine 2.0” sai väga palju paremaks, kui eelmine versioon, just tänu lugejatelt tulnud konstruktiivsele kriitikale ja tagasisidele.

Teine ja kolmas neist on heaks motivatsiooniks mulle endale, sest minu suurimaks eesmärgiks ja motivaatoriks kogu RahaFoorumiga seotud ettevõtmiste juures on just see, et aidata inimestel elus reaalseid muutusi teha.

Viimane on ühtlasi motivatsiooniks teistele lugejatele, sest näitab, et nad ei ole üksinda ja on ka teisi inimesi, kes samal teekonnal on ning kes on suutnud edukalt muutusi ellu viia.

Minu meil on selliste vestluste jaoks igati avatud: taavi@rahafoorum.ee (vastus võib võtta mõned päevad aega, aga reeglina püüan siiski vastata)

Raamatu ja koolituse omanikke hetkel:
E-raamat: Eesmärgipärane investeerimine 2.0385 tk
16 tactics and strategies for P2P-lending199 tk
Ühisrahastusse investeerimise videokoolitus65 tk

By Taavi Pertman

Taavi on investeerimisega tegelenud alates 2004. aastast ning psühholoogia vastu suuremat huvi tundnud 2006. aastast saati. Ta eesmärk on panna nende valdkondade teadmised ja kogemused kokku ning aidata läbi RahaFoorumi, Eesmärgipärase investeerimise e-raamatu ja koolituste inimestel oma suurimate unistuste elluviimiseni jõuda.

7 replies on “August 2016 kokkuvõte”

Plaanis on osta IVV-d. Kas peaksin ümber mõtlema? Räägid juba mitmendat korda plaanist müüa…

Teiseks – see 1000EUR värk on tore küll, aga tegelikult oli enne minu arvates palju parem lugeda. Huvitavam (kellele ei meeldiks teiste rahakotis sobrada) ja teiseks on suurt portfelli oluliselt raskem kasvatada kui väikest, seega reaalsed absoluutandmed on informatiivsemad.

Mis su eesmärk selle IVV ostuga on?

Nõus, et väiksemat portfelli on lihtsam kasvatada, kui suuremat. Eks siis ajapikku suurenedes see €2000-3000 kasvab aeglasemalt ja raskemalt 😉

Eelmine formaat paraku ei sobinud, kuna aktiivset palgatööd enam ei ole ja jälgitavad numbrid on nüüd teised, kui varasemalt. Lisaks ei ole otsest huvi kõigile kogu oma kulusid-tulusid avalikult ette laduda.

Samas, kui tunned ennast julgelt, siis võime siia ühe lisasektsiooni teha, kus saad oma numbreid igakuiselt jagada absoluutkujul ja edusammusid/tagasilööke näidata.

Absoluutnumbritega on ka üks teine üsna oluline puudus. See annab soovijatele liiga palju võimalust vabanduste otsimiseks.

A la “Nii väikeste summade pärast ei ole mõtet liigutadagi.” või “Mis tal viga teha, tal sellised suured summad, mina ei saa enda palga juures küll midagi sellist teha.”

Esimest neist kuulsin ka isiklikult üsna tihti investeerimisteekonna alguses, kui tulu oli mõned eurod kuus.

Olgu 🙂 las need numbrid siis olla. IVV puhul eesmärgiks on ilmselt osta teda vaikselt aastaid ja aastaid.. kui hirm muidugi võitu ei saa või mingit muud jama ei juhtu.

Miks Sa müüa plaanid? Kas kogu positsiooni? Kui suur see positsioon Sinu portfellis protsentuaalselt on, kui küsida tohib?

Siis sinu strateegiasse minu otsus proovida paremat tootlust teenida, ei puutu kuidagi.

Usun, et sulle oleks majanduslikult omajagu kasulikum keskenduda selle peale, kuidas enda strateegiat edukalt järgida ja võiksid vähem muretseda, mis teised teevad 🙂

Tegemist on üsna väikese osaga minu portfellist ja pigem nö “mängu”raha, millega võtan rohkem riski lootuses lühiajalisemas perspektiivis paremat tootlust saada.

Pikaajaline perspektiiv ei puutu sellesse otsusesse kuidagi ja usun endiselt, et 10-20 aasta perspektiivis tuleb IVV-st keskmiselt täitsa hea tootlus välja, kui ostuhinna keskmistamise strateegiat rakendada.

Räägid ehk täpsemalt kuidas saavutad Twinos 16,8 tootlust. Endal 11,5 Twino arvutatud ja kuidagi suuremaks ei lähe.

Return (XIRR)
28.29 %

on minul ja langeb … ennem oli oma 44% 😀

ühesünaga siin vahe peal oli bug kus arvutati intressi yhe sendise täpsusega

nyyd aga arvutatakse intressi 0,001 sendise täpsusega

Jaga oma mõtteid

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: