Categories
Investeerimine: raha sinu eest tööle

Lugeja küsimus: Bitcoin investeerimine

investeerimine bitcoin

 Seekordne lugeja küsimus on Uunolt, kes küsis järgmist:

Sooviks bitcoini kohta rohkem teada. Nimelt kui oleks soov juriidilise isikuna investeerida sinna (nt bitstamp või mtgox kaudu) siis kui palju ja mis tuleks kooskõlastada eesti riigiga?

Kahjuks ei oska sellele küsimusele isiklikult kindlat vastust anda. Seega proovisin veidi otsida, mis selle kohta räägitakse.

Üldine mulje jäi, et bitcoini käsitletakse mingis mõttes nagu aktsiate või muu vara ostmist ja müümist. Ehk tulu tekib siis, kui oled bitcoini maha müünud, mitte bitcoini väärtuse kasvust selle omamise ajal.

Selle kohta näiteks on maksu- ja tolliameti spetsialist kommenteerinud varasemalt sedasi:

https://rup.ee/kusimused-vastused/maksu-ja-tolliamet/kas-virtuaalvaluutast-saadud-tulu-kuulub-maksustamisele

Kunagi lugesin ka mingit kirjeldust, et raamatupidamises peaks BTC tehinguid kajastama nagu PayPali jm virtuaalse maksevahendiga tehtud tehinguid. Kahjuks ei leia seda artiklit enam üles.

Kui siiski on vaja raamatupidamise osas ka täpsemat vastust, siis soovitan pöörduda oma konkreetse küsimusega EV Raamatupidamise Toimkonna poole.

Kui küsimusi on seoses maksudega, siis pöördu EMTA poole:

https://www.emta.ee/index.php?id=21923

Ma ei hakanud neilt ise küsima, sest vastuse saamine võib võtta üsna kaua aega ja ise küsides on sul võimalik vajadusel ka küsimust täpsustada.

Sellegipoolest, oma artikliotsingu käigus leidsin terve rea Bitcoini teemalisi linke, mis võiksid huvi pakkuda, kui on plaanis sinna investeerida. Soovitaksin alustada LHV analüüsist, kust tuleb välja, et ilmselt on hetkel tegemist mulliga:

By Taavi Pertman

Taavi on investeerimisega tegelenud alates 2004. aastast ning psühholoogia vastu suuremat huvi tundnud 2006. aastast saati. Ta eesmärk on panna nende valdkondade teadmised ja kogemused kokku ning aidata läbi RahaFoorumi, Eesmärgipärase investeerimise e-raamatu ja koolituste inimestel oma suurimate unistuste elluviimiseni jõuda.

Mis sa arvad?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.