Categories
Tulude suurendamine: ettevõtlus, lisatöö, produktiivsus

Eksperiment: Kaasturundus ja nišilehed

Kes foorumis sagedasem külaline on ja facebooki uuendusi loeb, see juba ilmselt teab. Kes ei ole, see saab nüüd teada.

Nimelt oleme alustamas uue eksperimendiga. Seekord siis on meetodiks kaasturundus ning katsetame seda kahe projekti näol:

  1. RahaFoorumi kasutaja Mikk (foorumis kasutaja mankiboy), alustab enda uue projektiga ning on lubanud kirjeldada seda protsessi ja hoida meid läbi blogi oma edusammudega kursis. Mikul on omajagu ka selles vallas juba kogemust ning mitmed edukad varasemad projektid seljataga, nii et ilmselt tasub silma peal hoida ja temalt õppida.
  2. Mina kui täielik algaja selles vallas otsustasin ka käe valgeks teha ja samaaegselt enda projektiga alustada. Täpselt samamoodi annan ka mina siin blogiosas pidevalt võimalikult põhjaliku ülevaate sellest, mida ma teen, kuidas ning kuidas sellega läheb. Ühtlasi mainin ka ära, et suurem osa sellest, mida ma teen, olen viimaste kuude jooksul õppinud ning need on teiste inimeste teadmised ja soovitused, mida üritan praktikasse panna.

    kaasturundus läbi nišilehe
    autor: infocux Technologies

Nišileht ja kaasturundus

Idee on iseenesest lihtne: Leia mingi probleem või nišš turul, millele praegu ei pakuta head lahendust või kus konkurents on väike ning paku sinna oma hea lahendus.

See lahendus võib olla siis midagi blogitaolist, kus jagad õpetusi millegi tegemiseks või lood mingil muul moel inimestele võimalikult palju väärtust.

Kui leht on hea ja otsingumootoritele edukalt optimeeritud, siis saad omale terve hulga külastajaid, kelle pealt siis teenid raha näiteks sedasi, et nad ostavad läbi sinu affiliate lingi mingeid tooteid või teenuseid või lood ise mingi toote, mida huvitunutele müüa.

Praktikas on see asi muidugi hulga keerulisem, aga selle eesmärgiga me ka selle eksperimendi käivitasime, et seda lihtsamaks ja arusaadavamaks teha kõigi jaoks, keda teema huvitab.

Me teeme mõlemad seda pisut erinevas tempos ja omajagu erinevate meetodidega. Seetõttu võib juhtuda, et Mikk ja mina kirjutame kohati ehk isegi sama asja, aga erinevatel aegadel.

Soovitan lugeda mõlemaid postitusi ja seejärel vaadata, kumb lähenemine sinu jaoks paremini sobib.

1. Samm – teema leidmine

Enne kui hakata otsingusõnu uurima, oleks kasulik välja mõtelda teemad, milles oled juba tugev ja/või, mis sulle rohkem huvi pakuvad.

Sellisel juhul on ülejäänud protsess sinu jaoks omajagu lihtsam, sest näiteks:

  1. Pead tegema vähem uurimistööd, kuna eeldatavasti on teema sulle selge.
  2. Uurimistöö tegemine on lihtsam, sest teema pakub sulle juba iseenesest huvi.
  3. Tõenäoliselt on lihtsam seda teemat teistega jagada, sest see tundub sinu jaoks oluline.
Muidugi alati võib ka lihtsalt otsingusõnu uurides sattuda mingi teema otsa, mis sulle huvi pakub ja mida uurida, nii et ei pea tingimata kasutama just sellist lähenemist.

Mina isiklikult eelistan eelnevalt välja mõtelda mõned teemad ja siis sellest lähtuvalt püüan vaadata, kas oleks võimalik nendes ka edukalt midagi teha.

Kirg vs huvi

Siinkohal on üks selline psühholoogiline nüanss. Mõni inimene soovitab näiteks valida teemad, mis sulle huvi pakuvad, aga paljud jällegi soovitavad kirjutada teemal, mis on sinu kireks.

Miks võiks olla kasulik luua leht oma kirest?

  1. Sul on tõenäoliselt lihtsam luua väga head sisu.
  2. Sa oled ilmselt valmis sellesse väga süvitsi minema. Nii süvitsi, et enamik konkurente, kes ei ole sel teemal kirglikud, ei suudaks sinuga konkureerida.
  3. Su motivatsioon püsib ilmselt kauem ja kindlamini, isegi siis kui alguses erilist edu ei ole.
  4. Sul on lihtsam konkurentidest eristuda sellega, et sul on nö “oma hääl”. Miski, mis sind kõigist teistest eristab selle teema käsitlemisel.
Samas võib juhtuda, et mõnikord on see hoopis halb, et sa oma kire teemal kirjutad.
Näiteks, kui kirjutaksid hoopis teemal, mis sulle lihtsalt huvi pakub, mitte ei ole kirg:
  1. Saaksid suurema tõenäosusega ja varem aru, kui oled vale valiku teinud ja sellel teemal tegelikult ärilises mõttes potentsiaali pole.
  2. Suudaksid paremini aru saada, et sinu unikaalsed postitused ei pruugi teistele huvi pakkuda, kui lähed liiga süvitsi ja keegi ei suuda jälgida.
  3. Oleks lihtsam vastu võtta pakkumine, kui keegi tahab su lehe suure summa eest ära osta ja sa selle raha eest saaksid kümme sama hästi teenivat saiti püsti panna.
Ühesõnaga, see, mis on ühe valiku pluss, on suures osas teise miinus. Ja muidugi ei ole see nimekiri ligilähedaltki lõplik, vaid need on esmased paar punkti, mis teemaga seoses pähe tulid.

Samuti on keeruline otsustada, kustmaalt hakkab kirg ja kustmaalt on lihtsalt huvi. Seega on ilmselt ka raske otsustada, kumma valiku peaks tegema, aga selle üle mõtelda võiks enne alustamist siiski.

Mina isiklikult teen võimalusel valiku siiski selles suunas, et võtan teema, milles olen vähemalt mingil määral kirglik.

Usun, et kuna ma teen seda kõike siin blogis avalikult ja saan RahaFoorumi lugejatega arutleda ja tõenäoliselt saan rohkemgi tagasisidet kui tahaks (eestlasi teades – eriti negatiivset), siis usun, et kirega seotud miinused suudan sedasi suures osas minimiseerida.

Kõige olulisem roll on muidugi selle riski minimiseerimisel sellel, kuidas otsingusõnu valida.

Sest kui õnnestub valida selline võtmesõna, milles on suhteliselt väike konkurents ja kõrge potentsiaal teenida, siis ei tohiks ka kirega seotud miinused suureks takistuseks saada.

Lisaks on minu jaoks ka oluline, et ma teen midagi sisulist ehk midagi, mis minu jaoks tundub oluline. Võimalik, et on terve rida teemasid, milles konkurents on väike ja teenida saab korralikult, aga kui teema minu jaoks mõttetu tundub, siis ma lihtsalt ei suuda sellega pikalt tegeleda ja eriti väärtuslikku sisu luua.

Tahaks huviga kuulda ka sinu arvamust. Kumb valik sinu arvates parem oleks? Miks?

Harjutusi ideede leidmiseks

Kui oled otsustanud, et teeks meiega seda eksperimenti kaasa, aga sul pole veel ühtegi teemat peas, siis on ehk kasu erinevatest ideede genereerimise harjutustest.

Eesmärgid

Kasulik on endale seada ka eesmärgid, mille poole püüelda.

Kuigi loodetavasti õnnestub mul leida teema, millega tegelemine on juba iseenesest piisavalt motiveeriv, siis lisamotivatsioon ei tee kunagi paha.

Minu esialgseks eesmärgiks on teenida 6 kuu pärast, ehk alates 2014. aasta maikuust, läbi selle projekti €1075 kuus (see on suure ümardamisega $1500 kuus).

See on see summa, mille ma peaksin ideaalis igakuiselt investeerima, et saavutada enda soovitud ajaks finantsiline vabadus.

Kuna ma ei ole kunagi kaasturunduse ja internetiturundusega sellisel kujul tegelenud, siis on väga raske otsustada, kas need eesmärgid on realistlikud või mitte.

Tõenäoliselt on ajaline horisont liiga optimistlik, aga loodan, et siia tekib piisav kogus lugejaid ja kaasamõtlejaid, nii et olen motiveeritud rohkem vaeva nägema ning saan teilt ka väärt ideid ja tagasisidet, mis mind selle eesmärgi suunas tublisti edasi aitavad.

Igatahes, kõigile, kes soovivad seda projekti kaasa teha, soovitan nüüd välja mõelda vähemalt 3-4 teemat/probleemi, mille kohta võiksid järgmise sammuna uurimistööd tegema hakata.

Kui need on leitud, sea ka omale vähemalt mingisugune eesmärk, mille poole püüelda. Kui julged, võiksid oma eesmärki ka siin kommentaarides jagada või mulle meili peale kirjutada.

Ühe asjaga muidugi hoiatan juba ette ära. See ei ole üleöö rikastumise vahend, nii et kui sul ei ole kannatust ja sa pole valmis tööd tegema, siis tõenäoliselt ei õnnestu selle meetodiga ka suurt saavutada.

Kui tahad olla kindel, et ei maga mõnda olulist postitust maha, siis:

Tõenäoliselt lisan facebooki seinale tihedamini mingeid uuendusi ja muud väiksemat sorti infot, mille kohta eraldi blogipostitust kirjutama hakata pole mõtet.

Järgmiseks loe, kuidas teha keyword researchi.

Jaga oma mõtteid

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.