Home » Tulude suurendamine: ettevõtlus, lisatöö, produktiivsus » Ettevõtte loomine
 

Ettevõtte loomine

Ettevõtte loomine – võimalusterohkeim äritegemise viis

ettevõtte loomine

Ettevõtte loomine on tõenäoliselt kõige suuremate valikuvõimalustega raha teenimise viis üldse, kuna siin on piiranguks vaid sinu fantaasia ja seadused.

Samas kaasneb selle vabadusega ka palju vastutust. Sina oled see, kes otsustab, mida teha, millesse ja millal investeerida, kuidas oma toodet või teenust müüa, kui palju tööd teha, kas ja keda tööle võtta jne jne.

Üks levinumaid põhjusi, mis inimesed toovad, miks nad ettevõtlusega ei alusta, on see, et neil pole head ideed. Samas aga rõhutavad asjatundjad, et ideed ei ole mõtet üle tähtsustada. Oluline on teostus. Ideid võib internetist leida sadade kaupa, aga kui teostust pole, ei ole ka ideest kasu.

Räägitakse ka, et ettevõtlus on elustiil. Kui oled ettevõtja, siis oled seda 24/7 ehk enam ei pruugi olla fikseeritud ajaga tööpäevi, sest kui ikka on vaja kiiresti midagi teha, siis oled sina see, kes sellega kasvõi keset ööd peab tegelema.

Ettevõtlusvormid

Levinumad ettevõtlusvormid on FIE, OÜ ja AS.

FIE on kõige parem, kui tegu on väiksemamahulise äriga ning tööandja maksab sinu eest ka sotsiaalmaksu.

OÜ on peamiselt väike- ja keskmise suurusega ettevõtete jaoks parim ettevõtlusvorm.

Aktsiaseltsina on mõttekas vormistada vaid suurettevõtted, kuna omakapitalinõue on siin juba märkimisväärselt suurem.

Kõigil neist on omad eelised ja omad miinused. Enne kui otsustad, millist kasutada, tutvu lähemalt neile seatud tingimustega.

Ohud

Suurim oht on ettevõtlusrisk ehk see, et äri ei lähe päris nii käima, nagu planeeritud või mingil muul põhjusel läheb asi untsu ja tuleb välja kuulutada pankrot.

Seetõttu on äri kergem alustada siis, kui saad riskida sellega, et  ettevõtmisesse investeeritud raha ei pruugi tagasi tulla. Selleks on hea, kui oled varasemalt selleks raha kõrvale pannud.

Mõne ettevõtlusvormi puhul vastutab ettevõtja ka oma isikliku varaga. Siia alla kuulub näiteks FIE.

 

Loe lisaks ka ühe ettevõtja kogemusest.

Jaga oma arvamust!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.