Mis on SEO?

SEO, promovõtted, facebook, youtube, monetiseerimine, veebianalüütika, reklaam, kaasturundus, affiliate marketing
Kasutaja avatar
tiger
Postitusi: 64
Liitunud: 19 Dets 2006, 13:39

Mis on SEO?

Lugemata postitus Postitas tiger »

SEO on Search Engine Optimization ehk otsingumootorite jaoks optimiseerimine. Selle tulemusena peaks tõusma sait soovitud otsingusõnade tulemustes top-kohtadele.

Top kohad garanteerivad suuremat külastajate arvu. Juhul kui leht ei satu top kolmele Google otsingulehele pole otsingumootoritelt trafficut oodata.

Enne SEO tegemist tuleb otsustada, millised otsingusõnad on sobivaimad saidi jaoks. Otsustamisel tuleb arvesse võtta saidi eesmärke. Juhul kui sait on mõeldud kindlate toodete müügiks, tuleb teha brainstorm SEO koosneb onpage ja offpage optimizingust.

A.Onpage optimiseerimise alla kuuluvad järgmised asjad:
1)Domeeninimi sisaldagu peamist otsingusõna(sõnu)
2)Pildid sisaldagu alt tag'e peamiste otsingusõnadega
3)Pildi nimed olgu otsingusõna.jpg või otsingusõna-header.jpg tüüpi
4)Pealkirjad(<H1> ja <H2> tag'ides) sisaldagu võimalikult palju otsingusõnu aga ainult korra lehe kohta
5)Otsingusõnad peaks sisalduma vähemalt korra(liiga palju pole ka hea) võimalikult vasakul-üleval tekstis
6)Kui tekstis on (max 1 kord) joonitud alla või blodis otsingusõnad, siis pole see ka paha

B.Offpage optimiseerimise alla kuuluvad järgmised asjad:
1)Lingivahetused - need ei ole enam nii tähtsad, kuid annavad samuti natuke juurde
2)Juhul kui omad varem tehtud saite, siis pane sinna uute saitide lingid
3)Lingivahetustel kasuta URL tekstis ja alt tekstis oma tähtsaimaid otsingusõnu
4)Kasuta võimalikult erinevaid URL tekste ja alt tekste erinevatel saitidel - Google arvab, et need on kirjutatud erinevate inimeste poolt, seega on sait populaarsem
5)Ära unusta enda saiti directorytesse lisada
6)Juhul kui omad blogi, siis ära unusta ka sinna saidi linki panna
7)Foorumites pane allkirja samuti link oma saidile
8)ÄRA SPÄMMI! - spämmerite saidid satuvad musta nimekirja ega ilmu otsingumootorites

Juhul kui see postitus oli sulle abiks, võid võtta minuga alati ühendust ning saata natuke kommiraha :P
IXI

Re: Mis on SEO? STICKYks

Lugemata postitus Postitas IXI »

kallis tiger ;) sa oled moderaator. Sa saad ise stickyks teha ;)
Kasutaja avatar
tiger
Postitusi: 64
Liitunud: 19 Dets 2006, 13:39

Re: Mis on SEO? STICKYks

Lugemata postitus Postitas tiger »

IXI kirjutas: kallis tiger ;) sa oled moderaator. Sa saad ise stickyks teha ;)


Kusjuures teiste poste jne saan isegi muuta. Aga vat... stickyks tegemise kunsti pole selgeks ikka veel saanud. Ja arvatavasti model selliseid õigusi polegi.
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: Mis on SEO? STICKYks

Lugemata postitus Postitas surf »

tiger kirjutas:
IXI kirjutas: kallis tiger ;) sa oled moderaator. Sa saad ise stickyks teha ;)


Kusjuures teiste poste jne saan isegi muuta. Aga vat... stickyks tegemise kunsti pole selgeks ikka veel saanud. Ja arvatavasti model selliseid õigusi polegi.

Sticky topicut ei oska ka mina hetkel teha. Ei leia või ei oska sellist menüüd siin leida, kuid oma topicut saad lukustada ja postituse redigeerimist lukustada:

1. variant
Valid näit. selle sama topicu: https://rahafoorum.ee/viewtopic.php? ... 258&hilit= allosas vasakul Quick-mod tools: Lock Topic

2.variant
Jällegi, valid näit. selle topicu: https://rahafoorum.ee/viewtopic.php? ... 258&hilit=
üleval paremas servas [ Moderator Control Panel ] -> linnuke oma postitusele -> allosas Select Desired action valid Lock Post [Prevent editing]

Esialgu näen ainult selliseid võimalusi.. :|
Kasutaja avatar
tiger
Postitusi: 64
Liitunud: 19 Dets 2006, 13:39

Re: Mis on SEO? STICKYks

Lugemata postitus Postitas tiger »

Ja kuidas aitab teema lukustamine asja stickyks teha? :D
IXI

Re: Mis on SEO?

Lugemata postitus Postitas IXI »

siukest värki teil pole?
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: Mis on SEO?

Lugemata postitus Postitas surf »

tiger kirjutas: Ja kuidas aitab teema lukustamine asja stickyks teha? :D

Sul on õigus, ei aita jah..
IXI kirjutas: siukest värki teil pole?

Ei ole.. s.t see "Change topic type to" osa puudub..
Samas hetkel mina isiklikult ei vaja nagu sellist menüüd.
Kasutaja avatar
tiger
Postitusi: 64
Liitunud: 19 Dets 2006, 13:39

Re: Mis on SEO?

Lugemata postitus Postitas tiger »

Ega neid stickysid nüüd nii palju ei tule. Küll sa hakkama saad IXI :D
IXI

Re: Mis on SEO?

Lugemata postitus Postitas IXI »

tiger kirjutas: Ega neid stickysid nüüd nii palju ei tule. Küll sa hakkama saad IXI :D
Seda kyll jah ;) ma lihtsalt mõtsin et huvitav et teil sellist asja pole :roll:
theone
Postitusi: 1
Liitunud: 08 Mär 2008, 04:31

Re: Mis on SEO?

Lugemata postitus Postitas theone »

Kasutaja avatar
pippen
Postitusi: 201
Liitunud: 10 Okt 2006, 18:04

Re: Mis on SEO?

Lugemata postitus Postitas pippen »

theone kirjutas: Täielik eestikeelne SEO õpetus: https://internetmarketing.ee/veebielemen ... eerimisel/

theone, kas sa oled selle blogi omanik?
kuigi ma olen seotud ühe osalt sama teemat käsitleva konkureeriva blogiga, ei sega see mind konkurenti kiitmast :mrgreen: asjalikku ja huvitavat lugemist leidsin sealt ja hoian edaspidigi silma peal.

eestikeelsetest seo õpetustest on see kindlasti kõike täielikum, samas on ikka palju asju puudu ka. Näiteks on küll räägitud viidete (linkide) hankimise tähtsusest, samas on täielikult välja jäetud nofollow linkide definitsioon. Ehk PR6 saidil olevast viitest sinu kodukale pole midagi kasu, kui tegemist on nofollow lingiga.
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Mis on SEO?

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Tema e-mail omaniku omaga ei kattu, aga kes teab jah. Võimaliik, et leidis selle blogi tekstilingi kaudu siit ülevalt.
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
Kasutaja avatar
pippen
Postitusi: 201
Liitunud: 10 Okt 2006, 18:04

Re: Mis on SEO?

Lugemata postitus Postitas pippen »

deathace kirjutas: Tema e-mail omaniku omaga ei kattu, aga kes teab jah. Võimaliik, et leidis selle blogi tekstilingi kaudu siit ülevalt.

Einh see on nüüd küll päris hea nali

Kaua see ülemine reklaamtekst on seal üleval olnud? Ma olen seda väga pikka aega näinud, et on olemas. Nali on nimelt selles, et ma olen seda kogu aeg pidanud lingiks marteni lehele ja ei ole seda kunagi klikkinud kuna marteni leht on bookmargitud :mrgreen: ma ei teagi, kust mul selline seos tuli....

no aga deathace, kas selle reklaamilingi tellis siis theone?

sry, et nii OT kisub :oops:
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Mis on SEO?

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Kisub jah OT, häbi peaks olema :)

E-mailitsi suhtlesime, nii et ei oska öelda. See on seal tegelikult alles 7. juuli õhtust.
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
Kasutaja avatar
marten66
Moderaator
Postitusi: 273
Liitunud: 04 Dets 2006, 14:34

Re: Mis on SEO?

Lugemata postitus Postitas marten66 »

hubspot on kirjutanud 17 SEO müüdist, mida tuleks uuel aastal arvestada:
https://offers.hubspot.com/17-seo-myths- ... nd-in-2013
kullaotsija
Postitusi: 80
Liitunud: 22 Veebr 2011, 19:57

Re: Mis on SEO?

Lugemata postitus Postitas kullaotsija »

marten66 kirjutas:hubspot on kirjutanud 17 SEO müüdist, mida tuleks uuel aastal arvestada:
https://offers.hubspot.com/17-seo-myths- ... nd-in-2013
kas tasuline allalaadimine või siis listbuilder on see?
kullaotsija
Postitusi: 80
Liitunud: 22 Veebr 2011, 19:57

Re: Mis on SEO?

Lugemata postitus Postitas kullaotsija »

kui keegi kribaks siia 5 tõhusat tasuta directoryt kuhu sait lisada...
saidi aadress ei mängi olulist rolli seo puhul?
pean silmas nimelise aadressi sõnastust
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Mis on SEO?

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Kuidagi jube palju andmeid taheti seal marteni lehe peal...ei hakanud isegi kaaluma.
xman
Postitusi: 1
Liitunud: 24 Jaan 2014, 01:51

Re: Mis on SEO?

Lugemata postitus Postitas xman »

Üks hea õpetus SEO.(kullaotsija) Siit leiad mõned saidi aadressid https://bit.ly/1fUw16k
MambaMan
Postitusi: 16
Liitunud: 04 Jaan 2016, 22:59

Re: Mis on SEO?

Lugemata postitus Postitas MambaMan »

Minu e-poel on kuus keskmine käive 5000€+KM.
Selle aasta statistika järgi tuleb lehele 62% kasutajatest Google kaudu.

Kas SEO alla 250€+KM on mõistlik iga kuiselt taguda?
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Mis on SEO?

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Peaksid ilmselt vaatama, mida see "SEO" sul sisaldab seal ja mingil moel trackima, kui palju sellest kasu on. "SEO" ise on suhteliselt sisutu mõiste sellises kontekstis. Mõni müüb SEO teenust, aga tegelikult teeb kurat teab mida. Teine jällegi tõstabki olulised keywordid sul esilehele ja suurendab oluliselt sihtgrupi trafficut.

Kui see teenus Google liiklust ei mõjuta ja/või see organic traffic midagi ei osta, siis ehk ei ole väga pointi. Kui aga tänu sellele teenid €2000+ rohkem, siis €250 on päris korraliku tulususega investeering...
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
MambaMan
Postitusi: 16
Liitunud: 04 Jaan 2016, 22:59

Re: Mis on SEO?

Lugemata postitus Postitas MambaMan »

Taavi kirjutas: 30 Nov 2017, 13:05 Peaksid ilmselt vaatama, mida see "SEO" sul sisaldab seal ja mingil moel trackima, kui palju sellest kasu on. "SEO" ise on suhteliselt sisutu mõiste sellises kontekstis. Mõni müüb SEO teenust, aga tegelikult teeb kurat teab mida. Teine jällegi tõstabki olulised keywordid sul esilehele ja suurendab oluliselt sihtgrupi trafficut.

Kui see teenus Google liiklust ei mõjuta ja/või see organic traffic midagi ei osta, siis ehk ei ole väga pointi. Kui aga tänu sellele teenid €2000+ rohkem, siis €250 on päris korraliku tulususega investeering...
Hetkel ongi selline tulemus saadud just tänu SEO teenusepakkujale. Googles keywordidega alatihti esimene või esikolmikus. Päris hea tulemus suhteliselt väikese raha eest. Turuliidritel on kordades rohkem kliente, traffic suurem ja juttude järgi SEO eelarved kümneid kordi suuremad.
Olen vestelnud konkurentidega ning ka nemad imestavad, et niivõrd väike tegija on nii hästi Googles esindatud.
E-poe puhul tuleb enamus müük alatihti läbi Google ja keywordid on kindlasti olulised.

SEO kindlasti on aidanud e-poe sellisesse faasi jõuda, kus ta hetkel on. Tulevikus vaja ainult veel paremaks asja lihvida.
Olen käinud paljude teiste SEO ettevõtete juures jutul ning kõik räägivad erinevat juttu ja hinnakiri on ka seinast seina.
Minu teenusepakkuja selgitas mulle täpselt ära, mis ta teeb ning miks ja kuidas.

Seega tasub ikka 250€ kuus maksta teenuse eest, mis toob lõviosa sissetulekust. :D
socialfly
Postitusi: 1
Liitunud: 13 Mai 2023, 14:27

Re: Mis on SEO?

Lugemata postitus Postitas socialfly »

Mõningaid mõtteid juurde saab siit:
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Mis on SEO?

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Selline lingispämm küll eriti mõistlik strateegia ei ole.
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
Vasta