Affiliate kui päris töö ja elatusallikas

SEO, promovõtted, facebook, youtube, monetiseerimine, veebianalüütika, reklaam, kaasturundus, affiliate marketing
christopher
Postitusi: 5
Liitunud: 23 Apr 2011, 21:02

Affiliate kui päris töö ja elatusallikas

Lugemata postitus Postitas christopher »

Tervitused kõigile!
Tahaks natuke teoretiseerida affiliate marketingi ja pisut ka muude internetis raha teenimise viiside teemal.
Olen märganud, et on inimesi, kes niisuguste asjadega tegelevad ning täiesti märkimisväärseid summasid igakuiselt teenivad, mis on suuremad kui näiteks Eesti keskmine palk ja igati normaalset elamise võimalust pakkuda võiks, ilma mingit tavatööd tegemata. Kusjuures olen märganud ka seda, et selleks ei pea olema mingit tohutut kogemust või "haridust", vaid lihtsalt on asi käsile võetud ja internetist vastavat informatsiooni loetud ning ära tehtud.

Ma ei ole siin lootusega teenida kosmilisi summasid ja seeläbi rikkaks saada. Olen lihtsalt oma igapäevasest kontoritööst üksjagu frustreeritud ning ühtlasi avastanud, et ega mul samas valdkonnas midagi paremat teha polekski, kui mu praegune töö juba on. Sellest ka siis mõte, et prooviks midagi hoopis teistmoodi teha ja "internetiärile" panustada. Mitmesuguste materjalidega olen juba tutvunud, kuid ühtegi lehte ega reaalset tegevust veel teinud ei ole.

Mis teie, kogenenumad, arvate? Kas minu idee on reaalne või liiga utoopiline? On see reaalne, et kui härjal sarvist haarata ning ligikaudu sama palju panustada nagu inimesed oma tavatöödele panustavad, kas siis oleks võimalik omale elamist võimaldav sissetulek kindlustada? Ja ma mõtlen seda ikka pisut kiiremini, mitte nii, et aasta aega tuima tööd ja pärast seda võib-olla hakkab midagi tulema. Olen arvestanud ka sellega, mingi raha tuleks "sisse panna", olgu see siis kas õppematerjalide või mingite teenuste ostmiseks.

Igati teretulnud oleks ka selline arutelu, et kuidas keegi teist endist on alustanud ja kuhu jõudnud.
Ühtlasi ootan ka erinevate inimeste soovitusi, et kuidas algajal oleks õige alustada ja mida ta peaks tegema.
vapsjee
Postitusi: 88
Liitunud: 18 Mai 2010, 11:13

Re: Affiliate kui päris töö ja elatusallikas

Lugemata postitus Postitas vapsjee »

Hei, tore, et mõtled selle peale. Ma ise tegelen ka sellega ja läheb päris hästi. Kui soovid mentorit, siis PM-i mulle.
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Affiliate kui päris töö ja elatusallikas

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Ma usun, et idee on täitsa realistlik ja entusiasmi tundub sul ka olevat. Ootuste koha pealt ei oska öelda, kui kiiresti sa sellega nii palju teenima hakkad, et tööl ei peaks käima. Samas, kui enesedistsipliini nii palju on, et suudad tõesti iga päev 8-9h selle asjaga tegelemise peale panustada, siis miks mitte ka üpris kiiresti.

Minu isiklik kogemus erinevate valdkondade peal näitab, et alati tasub arvestada nö "õppemaksuga", olgu see siis ajas või rahas või mingis muus ühikus, sest üldjuhul esimese korraga päris nii ei lähe, nagu kuskil õpikus kirjas oli :)
Teine asi muidugi veel see, et neid "õpikuid" on terve internet paksult täis ja asjalikke nende seas ehk mingi väike protsent.

Selles mõttes on mingi mentori moodi inimese olemasolu kindlasti asendamatuks abiks. Kui just mõne sellise otsa ei satu, kes loodab sinu pealt mingeid referral tasusid teenima hakata vmt. Nagu siin mõni aeg tagasi üks PTP programmidega teenimise õpetuse inimene oma uhkeid meetode promos, mis ei töötanud ;)
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
vapsjee
Postitusi: 88
Liitunud: 18 Mai 2010, 11:13

Re: Affiliate kui päris töö ja elatusallikas

Lugemata postitus Postitas vapsjee »

Õige jutt, enamus neist toodetest on scam ja puhapaljas mõttetus.
christopher
Postitusi: 5
Liitunud: 23 Apr 2011, 21:02

Re: Affiliate kui päris töö ja elatusallikas

Lugemata postitus Postitas christopher »

Huvitav oleks teada kas siin on inimesi, kes ennast sellisel viisil elatavadki?
swift
Postitusi: 112
Liitunud: 16 Mär 2008, 11:24

Re: Affiliate kui päris töö ja elatusallikas

Lugemata postitus Postitas swift »

Kindlasti on võimalik teenida. Ise olen täiskohaga sellega tegelenud viimased 3 aastat ja siiamaani olen veel elus :)


Üldine reegel on selline, et kui tahad kiiresti tulemusi näha siis pead olema valmis rohkem rahaliselt investeerima ja olema valmis ka seda kaotama. Sellisel juhul piisab ainult heast ideest, sest kõik teenused on võimalik sisse osta.

Kui raha sisse panna ei ole või ei raatsi siis pead sellevõrra rohkem oma vabas ajas investeerima, et tulemusi näha.

Minu soovitus: Kui sul kuskil 6 kuupalga suurusi säästusid pangakontol ei ole siis kuluta esialgu pigem iga õhtu peale tööd 2-3 tundi + nädalavahetused oma "internetiärile". Kui oma internetiäris jõuad sinnamaani, et teenid kuus sama suure summa kui palgatööl siis võid hakata mõtlema lahkumisavalduse kirjutamisele. Vanasse kaevu ei ole enne mõtet sülitada kui uus valmis on. :)
christopher
Postitusi: 5
Liitunud: 23 Apr 2011, 21:02

Re: Affiliate kui päris töö ja elatusallikas

Lugemata postitus Postitas christopher »

swift kirjutas:Kindlasti on võimalik teenida. Ise olen täiskohaga sellega tegelenud viimased 3 aastat ja siiamaani olen veel elus :)


Üldine reegel on selline, et kui tahad kiiresti tulemusi näha siis pead olema valmis rohkem rahaliselt investeerima ja olema valmis ka seda kaotama. Sellisel juhul piisab ainult heast ideest, sest kõik teenused on võimalik sisse osta.

Kui raha sisse panna ei ole või ei raatsi siis pead sellevõrra rohkem oma vabas ajas investeerima, et tulemusi näha.

Minu soovitus: Kui sul kuskil 6 kuupalga suurusi säästusid pangakontol ei ole siis kuluta esialgu pigem iga õhtu peale tööd 2-3 tundi + nädalavahetused oma "internetiärile". Kui oma internetiäris jõuad sinnamaani, et teenid kuus sama suure summa kui palgatööl siis võid hakata mõtlema lahkumisavalduse kirjutamisele. Vanasse kaevu ei ole enne mõtet sülitada kui uus valmis on. :)
See viimane lõik on umbes selline mõte, mis ka minu peas on viimasel ajal ringelnud. See tundub väga loogiline ja õige käitumine. Juba vanad eestlased lähtusid sellest põhimõttest (Y)
vapsjee
Postitusi: 88
Liitunud: 18 Mai 2010, 11:13

Re: Affiliate kui päris töö ja elatusallikas

Lugemata postitus Postitas vapsjee »

Affiliate marketingi hakkasin õppima selle aasta algul. Ja nüüd juba elatan ka end netis ära. Täiskohaga.
1 näide neile, kel on raha investeerida: Kui on umbes 300 euri ja paar tundi päevas kulutada, on võimalik paari kuuga kuskil 300 eurine sissetulek vabalt tehtav. Protsess on väga lihtne ja pole vaja ka nii palju õppida.
Ja neil, kel pole raha investeerida, võib võtta kuni pool aastat, et selline sissetulek teostada.

Julgelt võite siin nõu küsida. Ja kui huvi ka mentori vastu, siis julgesti PM-ige.
martn
Postitusi: 8
Liitunud: 03 Veebr 2010, 19:41

Re: Affiliate kui päris töö ja elatusallikas

Lugemata postitus Postitas martn »

Võin 100% kindlusega öelda, et sellest ära elamine on võimalik. Ja kuigi sul hetkel rikkaks saamise plaane ei ole, võid end ühel päeval siiski tabada mõttelt, et see on heal juhul siiski võimalik (oleneb ka muidugi, mida rikkuseks pidada). Kui sa töötaksid nädalas selle kallal 40h, siis võiksid väga kiirelt tulemusi näha, juhul kui meetodid, mida järgid on õiged. Ise olen sellega end ära elatanud 2 aastat. Alguses tegelesin väga laisalt, aga nälga ei jäänud, nüüd viimaed 9 kuud olen asja tõsisemalt võtnud ja näitena võin öelda, et praeguse juulikuu parim päev on $474, kuigi jah, igasuguste segavate faktorite tõttu töötan hetkel jälle palju vähem kui võiksin.

Erinevaid lähenemisi on väga palju, kuid enamus inimesi kipub SEO rada minevat, ehk siis ehitavad oma veebisaidi teatud võtmesõna ümber ja üritavad sellega otsimootorites kõrget kohta saavutada. See on iseenesest ka üks lollikindlamaid lähenemisi, kuna kui põhimõtted selged ja järjepidevust jätkub, siis väga raske on lõpuks tulemust mitte näha. Õppeprogrammidest nii palju, et oma loogiline mõtlemine on lõppude lõpuks see, mis paneb paika, kas ja kui palju teenid. Seega kursuste peale eriti raha ei soovita raisata, ainult nii palju, et põhimõtted selgeks saaksid.

Kahjuks ei ole minul hetkel võimalik 1-1 juhendamist teha, aga kui sa siin avalikult küsimusi küsid, siis ma püüan vastata.
Kasutaja avatar
Freebooter
Postitusi: 43
Liitunud: 11 Apr 2010, 18:55

Re: Affiliate kui päris töö ja elatusallikas

Lugemata postitus Postitas Freebooter »

$474 päevas on ikka päris vägev summa... ja ega 300 EURi kuus ka paha pole. Küsiks siis teie kui "tegijamate" käest, millega oma blogisid ja veebilehti täpsemalt monetiseerite? Adsense? ClickBank? Commission Junction? CPALead? Midagi muud? :P
Pilt
Pilt
cubicus

Re: Affiliate kui päris töö ja elatusallikas

Lugemata postitus Postitas cubicus »

Freebooter kirjutas:$474 päevas on ikka päris vägev summa... ja ega 300 EURi kuus ka paha pole. Küsiks siis teie kui "tegijamate" käest, millega oma blogisid ja veebilehti täpsemalt monetiseerite? Adsense? ClickBank? Commission Junction? CPALead? Midagi muud? :P
Mina olen läinud väiksemate affiliate network-de peale üle,kuna suured dikteerivad oma jama peale ja läbirääkida ei ole nendega tihti võimalik.CJ on viimasel ajal pidev jama,ei soovita kasutada.Amazon on Ok kuna neil on palju monetiseerimis võimalusi.ClickBank on algajatele,kui sa oled juba kogenud affiliate, ei ole sul mingit põhjust jääda ClickBanki juurde.Mina kasutan väikseid affiliate networke nagu Plimus,Avangate,Click2sell ja suurematest Avantlink(minu lemmik) ja Amazon muidugi.CPA ei sobi mulle põhimõtteliselt,sa pead oma listi kasvatama,mitte kellegi teise oma.
cubicus

Re: Affiliate kui päris töö ja elatusallikas

Lugemata postitus Postitas cubicus »

Unustasin veel mainida AffiliateBot affiliate networki,mis on ka sigahea kuna neil on palju ekslusiivseid pakkumisi,mida teistel ei ole.
vapsjee
Postitusi: 88
Liitunud: 18 Mai 2010, 11:13

Re: Affiliate kui päris töö ja elatusallikas

Lugemata postitus Postitas vapsjee »

Mina tegelen Clickbanki, adsense ja amazoniga.
christopher
Postitusi: 5
Liitunud: 23 Apr 2011, 21:02

Re: Affiliate kui päris töö ja elatusallikas

Lugemata postitus Postitas christopher »

cubicus kirjutas:Mina olen läinud väiksemate affiliate network-de peale üle,kuna suured dikteerivad oma jama peale ja läbirääkida ei ole nendega tihti võimalik.CJ on viimasel ajal pidev jama,ei soovita kasutada.Amazon on Ok kuna neil on palju monetiseerimis võimalusi.ClickBank on algajatele,kui sa oled juba kogenud affiliate, ei ole sul mingit põhjust jääda ClickBanki juurde.Mina kasutan väikseid affiliate networke nagu Plimus,Avangate,Click2sell ja suurematest Avantlink(minu lemmik) ja Amazon muidugi.CPA ei sobi mulle põhimõtteliselt,sa pead oma listi kasvatama,mitte kellegi teise oma.
Miks ütled, et ClickBank on algajatele ning kogenud tegijal pole põhjust selle juurde jääda? Kuna ma ise algaja olen, siis tahaks teada, millel see väide põhineb.

[mod="deathace"]Kui tsiteerid kedagi, siis tsiteeri asjakohast lõiku, mitte poolt teema sisu. Kustutasin tsitaadi osaliselt ära.[/mod]
Kasutaja avatar
algaja
Postitusi: 49
Liitunud: 21 Nov 2006, 00:09

Re: Affiliate kui päris töö ja elatusallikas

Lugemata postitus Postitas algaja »

cubicus kirjutas:Mina olen läinud väiksemate affiliate network-de peale üle,kuna suured dikteerivad oma jama peale ja läbirääkida ei ole nendega tihti võimalik.CJ on viimasel ajal pidev jama,ei soovita kasutada.Amazon on Ok kuna neil on palju monetiseerimis võimalusi.ClickBank on algajatele,kui sa oled juba kogenud affiliate, ei ole sul mingit põhjust jääda ClickBanki juurde.Mina kasutan väikseid affiliate networke nagu Plimus,Avangate,Click2sell ja suurematest Avantlink(minu lemmik) ja Amazon muidugi.CPA ei sobi mulle põhimõtteliselt,sa pead oma listi kasvatama,mitte kellegi teise oma.
Lubage naerda. Miks sa Cubicus eelistad üht teisest ja ütled, et Clickbank on ainult algajatele ? Kindel valik tehakse toote järgi, mille eest on inimene nõus maksma. Lähtuda tuleks ikka tootest aga sina sildistad toodeteid Co järgi?

[mod="deathace"]Kui tsiteerid kedagi, siis tsiteeri asjakohast lõiku, mitte poolt teema sisu. Kustutasin tsitaadi osaliselt ära.[/mod]
cubicus

Re: Affiliate kui päris töö ja elatusallikas

Lugemata postitus Postitas cubicus »

Sa Algaja võid naerda aga mina naeran viimasena.Sa naga ei pane mulle siin sõnu suhu,ma tean mida räägin-on selge?.Kui sa pead CB heaks affiliate network-ks siis sa oled loll.Lihtsalt niipalju negatiivset on selles võrgustikus.Paluks enam lolle küsimusi mitte esitada.
cubicus

Re: Affiliate kui päris töö ja elatusallikas

Lugemata postitus Postitas cubicus »

christopher kirjutas:
cubicus kirjutas: Mina olen läinud väiksemate affiliate network-de peale üle,kuna suured dikteerivad oma jama peale ja läbirääkida ei ole nendega tihti võimalik.CJ on viimasel ajal pidev jama,ei soovita kasutada.Amazon on Ok kuna neil on palju monetiseerimis võimalusi.ClickBank on algajatele,kui sa oled juba kogenud affiliate, ei ole sul mingit põhjust jääda ClickBanki juurde.Mina kasutan väikseid affiliate networke nagu Plimus,Avangate,Click2sell ja suurematest Avantlink(minu lemmik) ja Amazon muidugi.CPA ei sobi mulle põhimõtteliselt,sa pead oma listi kasvatama,mitte kellegi teise oma.
Miks ütled, et ClickBank on algajatele ning kogenud tegijal pole põhjust selle juurde jääda? Kuna ma ise algaja olen, siis tahaks teada, millel see väide põhineb.

Ma ei tegele kellegi õpetamisega ja detailse info edastamisega.Otsige teine inimene kes teile vastab.
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Affiliate kui päris töö ja elatusallikas

Lugemata postitus Postitas Taavi »

cubicus: sinu arvamust ei saa keegi teine inimene põhjendada. Küsimus oli justkui selle kohta, miks sa sedasi arvad.
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
vapsjee
Postitusi: 88
Liitunud: 18 Mai 2010, 11:13

Re: Affiliate kui päris töö ja elatusallikas

Lugemata postitus Postitas vapsjee »

Ma ei salli üleolevaid inimesi. Ma proovin vastate tema eest:
Ta arvab seda sellepärast, et tal ei ole siiani edu olnud Clicbankiga, võib olla sellepärast?

+1 algajale!!!!
Valitakse toote järgi, mitte firma...
cubicus

Re: Affiliate kui päris töö ja elatusallikas

Lugemata postitus Postitas cubicus »

vapsjee kirjutas:Ma ei salli üleolevaid inimesi. Ma proovin vastate tema eest:
Ta arvab seda sellepärast, et tal ei ole siiani edu olnud Clicbankiga, võib olla sellepärast?

+1 algajale!!!!
Valitakse toote järgi, mitte firma...
Ja mina ei salli mingeid 20 aastaseid nagasid,kes tulevad mind kritiseerima või midagi ütlema.
vapsjee
Postitusi: 88
Liitunud: 18 Mai 2010, 11:13

Re: Affiliate kui päris töö ja elatusallikas

Lugemata postitus Postitas vapsjee »

Vähemalt ma ei suhtu teistesse üleolevalt ning ma austan teisi inimesi ning nende arvamust. Jutu järgi tundud olevat üksik keskeakriisi ohver
christopher
Postitusi: 5
Liitunud: 23 Apr 2011, 21:02

Re: Affiliate kui päris töö ja elatusallikas

Lugemata postitus Postitas christopher »

cubicus kirjutas: Ja mina ei salli mingeid 20 aastaseid nagasid,kes tulevad mind kritiseerima või midagi ütlema.
Selle kohta öeldakse, et pole vahet kui vana on kass, loeb see, et ta hiiri püüaks.
Olgu ära öeldud, et mul pole mingit huvi siin miskit laadi tüli üles ässitada, kuid ma ei saa ütlemata jätta, et Sul oleks võib-olla selle 20 aastase käest nii mõndagi õppida. Eelkõige inimlikku suhtumist.
rosco
Postitusi: 19
Liitunud: 06 Okt 2008, 13:28

Re: Affiliate kui päris töö ja elatusallikas

Lugemata postitus Postitas rosco »

Mis oleks reaalne variant ja ka kiire tulemus,kuuga näiteks,et päevas 1 eur teenida internetis. Lihtsalt selline minimalistlik eesmärk.
Audio
Postitusi: 144
Liitunud: 31 Jaan 2009, 13:12

Re: Affiliate kui päris töö ja elatusallikas

Lugemata postitus Postitas Audio »

rosco kirjutas:Mis oleks reaalne variant ja ka kiire tulemus,kuuga näiteks,et päevas 1 eur teenida internetis. Lihtsalt selline minimalistlik eesmärk.

1. Mine https://adwords.google.com/o/Targeting/ ... earch.none
2. Sisesta esimene sõna mis pähe tuleb, ma panin "Kinect"
3. Lisa filtrid
Ülemaailmsed otsingus alla 8000 kuus
Konkurents "Madal"
4. Leidsin endale sobivad keywordi "Kinect Workout Games", millel on 3600 otsingut kuus
5. Läksin name.com-ile ja nägin, et .com, .net, .org vaba - HEA
6. Kasutasin market samuraid ja sain teada, et konkurents VÄGA VÄIKE
7. Valid sellel teemal veel endale väiksed keyworde, mis näiteks 500 kuus (Lihtne esimeseks saada tavalisel juhul)
8. Paned peale wordpressi ja hakkad vaikselt artikleid kirjutama
9. Teed backlinke.
10. Lehele adsense ja artiklitesse kinect mänge millel on sinu AMAZONi affiliate link sees.
11. Kui hästi läheb võib mõni isegi Kinecti osta.
12. Aasta pärast müüd flippa.com-is maha, ja liigud suuremate saitide tegemisele üle

Lihtsalt väike idee
rosco
Postitusi: 19
Liitunud: 06 Okt 2008, 13:28

Re: Affiliate kui päris töö ja elatusallikas

Lugemata postitus Postitas rosco »

OK,tänud. Pani mu mõtte veits jooksma vähemalt.
Vasta