Blogimine

SEO, promovõtted, facebook, youtube, monetiseerimine, veebianalüütika, reklaam, kaasturundus, affiliate marketing
Kasutaja avatar
marten66
Moderaator
Postitusi: 273
Liitunud: 04 Dets 2006, 14:34

Blogimine

Lugemata postitus Postitas marten66 »

Blogimine käib kindlasti promovõtete alla.

Kirjutad oma toote/teenuse kohta või sellega seonduvaga artikleid, et
"meeldida" Google'le ja näidata potentsiaalsetele klientidele, et sa ikka tegeled selle teemaga.

1. Ära kirjuta imalat, läbileierdatud pläma. Kirjuta "epic shit"-artikleid:
https://thinktraffic.net/write-epic-shit
(Selle idee eeskujul tegin selle foorumi võimalikest sms-lahendustest, pika ja põhjaliku artikli.)

2. Lisa pilte ja visuaale. Inimesed ei viitsi lugeda pikka ja kuiva teksti.
(Mulle vahel tundub, et nad ei viitsi üldse lugeda.)

3. See peab olema huvitav. Mittemidagi ütlev postitus lihtsalt tekitab müra. Tee vähem artikleid, aga te need kvaliteetsed, pikad ja põhjalikud.

Blogi konversioonist on ülikõva lugemist Peep Laja blogist.

Need on 3 esimest asja, mis pähe tulid. On teil veel mõtteid?
Kiirlaenud - Ärivõime & Ettevõtlus | Töö netis & lisaraha | Ajahaldus & Produktiivsus
bikeboy
Postitusi: 221
Liitunud: 01 Juul 2007, 12:21

Re: Blogimine

Lugemata postitus Postitas bikeboy »

Olen seda Peebule ka kirjutanud - ülaltoodud blogipost on hea näide blogipostitusest milline see ei tohiks olla :D Mina teeks ühest postitusest mitu postitust - vol 1, vol 2 ja vol 3.
Kasutaja avatar
marten66
Moderaator
Postitusi: 273
Liitunud: 04 Dets 2006, 14:34

Re: Blogimine

Lugemata postitus Postitas marten66 »

milline blogipost?
Kiirlaenud - Ärivõime & Ettevõtlus | Töö netis & lisaraha | Ajahaldus & Produktiivsus
bikeboy
Postitusi: 221
Liitunud: 01 Juul 2007, 12:21

Re: Blogimine

Lugemata postitus Postitas bikeboy »

Peep Laja blogipost :)
Kasutaja avatar
marten66
Moderaator
Postitusi: 273
Liitunud: 04 Dets 2006, 14:34

Re: Blogimine

Lugemata postitus Postitas marten66 »

Ei ole sinuga nõus :D

No offence aga, pigem teen tema õpetuste järgi. "Kuidas parandada veebi [blogiposti teksti/artikli] loetavust"
  • Font 14-16 px
  • Line height is 24px
  • must tekst valgel taustal
  • lühikesed read
  • alapealkirjad umbes iga 2 lõigu tagant
  • kasuta bullet'eid
  • kasuta pilte
  • lühikesed laused
  • uus lõik iga 3-4 rea tagant
Kiirlaenud - Ärivõime & Ettevõtlus | Töö netis & lisaraha | Ajahaldus & Produktiivsus
bikeboy
Postitusi: 221
Liitunud: 01 Juul 2007, 12:21

Re: Blogimine

Lugemata postitus Postitas bikeboy »

Enda kaitseks :D Selle blogiposti saab vähemalt neljaks erinevaks postituseks teha. See annab palju SEO''le juurde, on mulle loetavam ja parem analüüsida, kas inimestele see postitus ka huvi pakkus (kasvõi funnels). Oleneb mis on blogi/kodulehe eesmärk aga vahel on parem kui inimene teeb lehel rohkem klikke, lehevaatamisi ja on kauem. Olen kursis, et Peep teeb suht pikkasid postitusi aga vaadates erinevaid populaarseid blogisid/blogi-ajalehti, siis tihti tehakse ka VÄGA lühikesed postitused mitmeks. Ei hakka rääkima sellest, et kui viimaseks lauseks paned "järgmised 10 sammu, trikki juba järgmisel nädalal", kui inimesele meeldis, siis subscribe blogile.

Isiklik arvamus :)
Kasutaja avatar
marten66
Moderaator
Postitusi: 273
Liitunud: 04 Dets 2006, 14:34

Re: Blogimine

Lugemata postitus Postitas marten66 »

"vahel on parem kui inimene teeb lehel rohkem klikke, lehevaatamisi ja on kauem" - see vist väga sisu ja väärtuse müümisega kokku ei sobi. Ma ise eelistaks kohe jutti, "ühe soojaga", kogu artikli läbi võtta. Ja scrollides võib-olla alapealkirjad üle vaadata. Kui artikkel on nt kolme lehe peale jaotatud, siis ühe scrollimisega, kõiki alapealkirju ei näe. Kuigi 2. ja/või 3. lehel võib olla just oluline täiendus teemale.
Kiirlaenud - Ärivõime & Ettevõtlus | Töö netis & lisaraha | Ajahaldus & Produktiivsus
Vasta