Ad-Ventures4U

Raha teenimise ja RahaFoorumiga seotud jutud, mis mujale ei sobi.
cubicus

Ad-Ventures4U

Lugemata postitus Postitas cubicus » 29 Mär 2009, 19:44

Tegemist siis Traffic Exchange lehega,kus on võimalik ka raha teenida(revenue sharing).Leht maksab oma reklaamituludest member-le tagasi 75-90%.Liitudes saad tasuta 500 credits,100 banner impressioni ja 100 text ad impressioni.Kui teed PRO upgrade saad 5000 banner ja 5000 text ad impressioni.Sa saad kuni 20 oma lehte üles panna.Tegemist on väga hea lehega,kus reklaamida.Liikmeid on praegu 10000.

Marketers Dream---15% Referral Commisions-
Free Members Welcome (NOTE: ALL FREE MEMBERS ARE REQUIRED TO SURF 70 SITES A WEEK)
Paid Members (required to surf 25 sites a day which will take 10 minutes a day)
"We Share What We Earn" "Other Revenue Will Be Paid Out The Last Week of Every Month" "Revenue Shares Paid Out Weekly
(so the company is always in profit to insure our long Term Success)

Advertise all your Existing businesses in one place!!!

Building a Community That Cares about your Success

* NO MONTHLY FEES
* NO NEW MEMBERS REQUIRED TO SHARE IN THE PROFITS
* NO RECRUITING REQUIRED
* VENTURES DOUBLE BEFORE MATURING
* NO HYPE AND NO EMPTY PROMISES

All Paid members will be Required to use the site to get Paid
(that makes it a very very active community)

Commissions done Bi-Weekly--Payday (within 24 hours of request)

https://ad-ventures4u.com?r=68365

PAAP

Re: Ad-Ventures4U

Lugemata postitus Postitas PAAP » 05 Apr 2009, 20:27

Tõesti väga hea programm. Ise oman 250 venture´t ka. Plaan 1000 peale osta :D

cubicus

Lugemata postitus Postitas cubicus » 05 Apr 2009, 20:55

Vaata siis et üle ei pinguta :P Kuna tegemist on Manual Traffix Exchange lehega,siis sinu lehed saavad ka hits-e :D Auto-traffic lehed ei saa ligilähedalegi

LG
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas LG » 06 Apr 2009, 14:42

Palju keegi raha sealt kätte saanud on?

cubicus

Lugemata postitus Postitas cubicus » 06 Apr 2009, 15:09

Ma alles vähe aega seal olnud,niipea sealt raha välja ei võta.Teen rolloveri järgmisele nädalale.Kahe-kolme nädala pärast võtan natuke välja

taavethaak

Lugemata postitus Postitas taavethaak » 06 Apr 2009, 16:39

aga ma suht algaja ja tahaks teada et palju näiteks kuus makstakse välja ja mida ma vajan et raha kätte saada.

cubicus

Lugemata postitus Postitas cubicus » 06 Apr 2009, 17:24

Loe see inff läbi-saad asjast selgema pildi.Ad-ventures toetab Alertpayd ja Strict Payd.Ma arvan :D .Rääkimine tavaliselt aitab vähe,kõige parem on praktika.Nii et proovi järgi.

I like to upgrade, what is the minimum I have to pay?

The smallest membership we have is just $10.00 which equals 10 ventures

How does the Revenue Sharing Program work?

We offer a wide range of advertising packages and on every $1.00 we are paid, 75% and 90% of the what we call other income is going into the Revenue Sharing Program. You must purchase ten or more Ventures to participate in the Revenue Sharing Program, you do that by upgrading to Pro member and then purchase additional Ventures if you like. To qualify for a share of the revenue, you must view (surf) a minimum of 25-15 second webpages a day.

What is the breakout of the revenue will be alloted

Ok we pay out 75% on ad-ventures so the break down on that is this. % will be paid out weekly--a % will be invested in programs that is legit that pays us a return on our money which will be paid out monthly. We know that we as a group can leverage our money together to get a huge return which will in fact be paid back to the members.

How do ventures expire

Ventures expire in order so let me explain how that works. Your % of earnings will be based on how many ventures you own. To make it easy for you and ad-ventures we decided that ventures will expire in the order they are recieved. Example will be this you own 200 ventures payout is 30 dollars. You will get automatic rollover in your account to 215 ventures. If you decide in the 3 day allowed time to cash out your earnings then in your account you would see 185 ventures remaining to revenue share on. This does a couple of things--let's our members know exactly how many ventures they have and makes it easier on admin to track and keep up with your earnings.

When is Revenue Sharing paid out?

Calculations are done every week on tuesday and you can request pay out at any time within a 24 hour period. Please note that there is no minimum but we recommend a minimum payout of $5.00 due to payment processing fees.

How do I request payout?

Please submit a support ticket from within the member area within the 24hr time frame allowed. NOTE DO NOT SUBMIT A TICKET TO ROLLOVER BECAUSE THAT WILL BE AUTOMATIC. That will reduce support tickets to keep us running smoothly.

Can I use my earnings to purchase additional Ventures?

Yes all earnings will be automatic rollover but you will have 24hrs after earnings are posted to draw out earnings if you decide to do so. NOTE: Once the 24hrs have expired then earnings will be rollover without exceptions and once that is done we will payout commission referrals.

PAAP

Lugemata postitus Postitas PAAP » 07 Apr 2009, 17:52

Ma lolli peaga tegin requesti ja võtsin 35 taala nädala kasumi välja. 14 prossa siis. See tglt ei ole üldse kasulik. Sest kui sa võtad terve nädala kasumi välja siis sa kaotad ka nii palju ventureid kui palju sa välja oled võtnud. Kui sa võtad aga 50 prossa kasumist välja jäävad sulle kõik ventured alles. Kui aga näiteks üldse raha ei võta välja siis sinu kasum muudetakse venturiteks. Ok tunnistan alguses on suhteliselt keeruline venturite asjast aru saada, aga kui oled juba aru saanud siis on ok.

Ma olen üldse päris hea skeemi välja mõtelnud. Põhikasumi saan spordiarbitraaz tehingutest, millest osa suunan Ad-ventures4U programmi.Praegu roll overeid tehes tahan konto kasvatada nii kaugele et iganädalased 50 prossases cash out´id tooksid AP kontole 100 taala, selle omakorda saaks vabalt goldnugget invest arbitrage pooli suunata, kus 6% iganädalaseid väljamakseid on tehtud juba 2 aastat.Ok mis ma siin ikka pikalt jutustan...

PAAP

Lugemata postitus Postitas PAAP » 07 Apr 2009, 17:56

Ma veel uurisin niipalju et lisaks reklaami tuludele, mis sait teatud protsendi ulatuses välja jagab, tegelevad nad veel kullatehingutega ja samuti arbritaaztehingutega, mis on väga lollikindel viis rikastumiseks

cubicus

Lugemata postitus Postitas cubicus » 07 Apr 2009, 19:14

Ad-ventures aktsepteerib nüüd ka SolidTrust Payd.Järgmisena peaks lisanduma Liberty Reserve.

Quick update

To let everyone know we Now have Solidtrustpay button on the site, if you go to the purchase venture tab you will now see alertpay, strictpay and solidtrustpay. Next is liberty reserve.

Vasta