Eesti kroon

Raha teenimise ja RahaFoorumiga seotud jutud, mis mujale ei sobi.
raulves
Postitusi: 44
Liitunud: 26 Juul 2008, 12:14

Eesti kroon

Lugemata postitus Postitas raulves »

Tervist!!!
Kas keegi teab mis selle Eesti krooniga toimuma hakkab?Räägitakse et Eesti krooni hakatakse devalveerima.
Klassivend, kes paistab suht rikas olevat ,igastahes sõidab Honda dšiibiga ringi , rääkis et anna 10 000.- ja saad 15 000.- tagasi.Küsisin kuidas , ütles et kroon deklareeritakse.Ma ei saanud sellest midagi aru ja ei hakanud küsima rohkem,Mõtlesin et teen ennast lolliks.
Viimati muutis raulves, 03 Apr 2009, 21:24, muudetud 1 kord kokku.
Müüa MONSTER ENERGY kleepse 12x16 cm.
http://yfrog.com/12pa250016j
Kasutaja avatar
riaak
Postitusi: 39
Liitunud: 03 Mai 2008, 16:44

Re: Eesti kroon

Lugemata postitus Postitas riaak »

"dekla.reerima <55: -.reerida, -reerin> avalikult kuulutama, teatavaks tegema, ametlikult v pidulikult teada andma. ▪ Põhiseadus deklareerib sõnavabadust. Tulud deklareerida hiljemalt 31. märtsil v 31. märtsiks"

vs

"deval.veerima <55: -.veerida, -veerin> maj raha kurssi alandama. Vastand revalveerima"

Eks praegusel ajal paljud kisendavad küll, et krooni hakatakse devalveerima aga samas valitsus ajab vastu et nad ei tee seda. Võta nüüd näpust kas teevad asja ära või mitte.

Mul igatahes vähemalt praegu küll pole plaanis hakata valuutat vahetama. Pealegi eriti ei usu et nii palju ka nüüd devalveeritaks, et ta su kümnest tuhandest 15000 teha saaks.

Soovitaks rohkem lehte lugeda, kooli lõpetamiseks nagunii teadmisi vaja.
bikeboy
Postitusi: 221
Liitunud: 01 Juul 2007, 12:21

Re: Eesti kroon

Lugemata postitus Postitas bikeboy »

Vana tõde "Täna saadud kroon on rohkem väärt kui homme saadud kroon".
Samamoodi - täna kulutatud raha eest saad rohkem kui homme.

Hea näide. Käisin 1999. aastal vanaemal bussiga külas. Bussipilet oli 5.- õpilasele.
Praegu on see sama sõit 45.- See näitab väga hästi, et raha väärtus on langenud. Kunagi oleks sama raha eest üheksa korda sõita saanud.

Mina ei tea millega ta tegeleb, et 10,000'st kasvatab 15,000. SMS laenude andmisega? ;)

Uuri, mida tähendab raha tulevikuväärtus ja raha nüüdisväärtus. Future value ja present value.
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: Eesti kroon

Lugemata postitus Postitas surf »

bussipileti väärtus tõusis siis 19 X
see oleks hea investeering olnud 9..10 a. tagasi :lol:
Kasutaja avatar
riaak
Postitusi: 39
Liitunud: 03 Mai 2008, 16:44

Re: Eesti kroon

Lugemata postitus Postitas riaak »

surf kirjutas:bussipileti väärtus tõusis siis 19 X
see oleks hea investeering olnud 9..10 a. tagasi :lol:
19x ? :? Pigem ikka nagu 9x.

Eks see nii ole jah, et kõige jubedam on raha sukasääres hoida. Mingi kogus võiks küll mustadeks päevadeks olla kuid üldiselt mida vähem raha seda parem. Saad vähemalt oma raha eest maksimaalselt kaupa/teenuseid. :mrgreen:
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: Eesti kroon

Lugemata postitus Postitas surf »

jah 9x , ei ta kust see 1 sinna sai.. :roll:

selles suhtes olen ma päri, et raha sukasääres hoidmine on raha vägistamine.. sry :oops: , ühesõnaga kuritegu LOL
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Eesti kroon

Lugemata postitus Postitas Taavi »

riaak kirjutas:
surf kirjutas:bussipileti väärtus tõusis siis 19 X
see oleks hea investeering olnud 9..10 a. tagasi :lol:
19x ? :? Pigem ikka nagu 9x.

Eks see nii ole jah, et kõige jubedam on raha sukasääres hoida. Mingi kogus võiks küll mustadeks päevadeks olla kuid üldiselt mida vähem raha seda parem. Saad vähemalt oma raha eest maksimaalselt kaupa/teenuseid. :mrgreen:
Kui sa suudad oma raha panna teenima rohkem lisaväärtust, kui inflatsioon ära võtab, siis saad rohkem teenuseid/kaupa, kui kohe tarbides ;)
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
bikeboy
Postitusi: 221
Liitunud: 01 Juul 2007, 12:21

Re: Eesti kroon

Lugemata postitus Postitas bikeboy »

No... pangas hoiusel hoidmine on ka pointless. Saad nagu intresse aga väärtus langeb ikka :)
Koguge raha... enne sügist ostame aktsiaid. Kui veab siis poole aasta pärast saab rämeda hinnaga maha müüa :mrgreen:
raulves
Postitusi: 44
Liitunud: 26 Juul 2008, 12:14

Re: Eesti kroon

Lugemata postitus Postitas raulves »

bikeboy : kus sa võtad seda et aktsiad tõusevad???
Müüa MONSTER ENERGY kleepse 12x16 cm.
http://yfrog.com/12pa250016j
Kasutaja avatar
riaak
Postitusi: 39
Liitunud: 03 Mai 2008, 16:44

Re: Eesti kroon

Lugemata postitus Postitas riaak »

Arvatavasti loodab et see Eesti majandus hakkab vaikselt välja roomama.
bikeboy
Postitusi: 221
Liitunud: 01 Juul 2007, 12:21

Re: Eesti kroon

Lugemata postitus Postitas bikeboy »

Eks igaüks võib seda arvata mida tahab :) Ma olen oma elus teinud võibolla 25 aktsiatehingut. Maksimum summas 7500.- umbes. Lihtsalt proovimise pärast. Nüüd juba pea aasta ei ole viitsinud asju jälgida.
Suvel kauplemise aktiivsus langeb igal pool. Aktsiad saab soodsalt kätte. Sügisel ma loodan, et asjad hakkavad paremuse poole minema majanduses.

St. ärge minu juttu võtke puhastõena.
SDD
Postitusi: 17
Liitunud: 03 Juul 2008, 19:33

Re: Eesti kroon

Lugemata postitus Postitas SDD »

Aga, kui palju raha väärtus langeb, kui devalveeritakse ootamatult?

40kEEK on pangas kogumas, kui nüüd see devalv. ära tuleb, siis pole enam midagi vahetada?
Ehk siis ei jää midagi eriti järele?
Kasutaja avatar
riaak
Postitusi: 39
Liitunud: 03 Mai 2008, 16:44

Re: Eesti kroon

Lugemata postitus Postitas riaak »

Pakuti et latt kukub 40% kui see vabaks lastakse. Päris üle öö nii palju ei kuku.
Eks ma pakuks lampi et kui peaksidki devalveerima, siis see oleks kuskil 10-15% kanti.
bikeboy
Postitusi: 221
Liitunud: 01 Juul 2007, 12:21

Re: Eesti kroon

Lugemata postitus Postitas bikeboy »

Seda ei oska keegi ennustada. 40,000 selline vahepealne suma millega pole midagi erilist teha ka :D Samas... mingi rakenduse leiaks küll. 8)
Vasta