tšeki lunastamine ja tulumaks.

Raha teenimise ja RahaFoorumiga seotud jutud, mis mujale ei sobi.
mar6
Postitusi: 4
Liitunud: 22 Sept 2007, 15:28

tšeki lunastamine ja tulumaks.

Lugemata postitus Postitas mar6 »

Tere, mul oleks paar algaja küsimust:

1) Kui kaua tavaliselt tšekk tuleb usa-st ja kaua läheb aega, et see rahaks vahetada?
Kas raha kantakse pangaarvele ja palju tšeki rahaks vahetamine maksab ?

2) Tulumaksuvaba miinimum peaks olema kuus 2250 krooni, seega kui aastas tuleb 27000 krooni kas ma siis ei pea maksuametile mingeid tõendeid saatma? Või peab ikka midagi saatma?

Tänud.
swift
Postitusi: 112
Liitunud: 16 Mär 2008, 11:24

Re: tšeki lunastamine ja tulumaks.

Lugemata postitus Postitas swift »

Minul jõuavad tšekid USAst kohale tavaliselt 2-3 nädalaga. Pärast tšeki panka viimist kulub veel ligi 3 nädalat enne kui raha arvele jõuab.
Swedbankis maksis tšeki rahaks vahetamine viimati 100 krooni. Kui sul raha päris otsas pole siis ei ole mõtet iga väiksemat summat endale tšekiga saata.
Ma näiteks lasen Adsense'i kontole viimasel ajal koguneda vähemalt 500 dollarit ja alles siis võtan raha välja. Mis neid panku ikka ilmaaegu nuumata. :)


Mingeid tõendeid küll pole vaja minuteada.
Kui sa aasta alguses tuludeklaratsiooni esitad siis peaks süsteem ise näitama, kas pead miskeid makse tasuma või mitte.
mar6
Postitusi: 4
Liitunud: 22 Sept 2007, 15:28

Re: tšeki lunastamine ja tulumaks.

Lugemata postitus Postitas mar6 »

OK, tänud.

Siis veel selline küsimus, et ma siit foorumist kusagilt lugesin, et kui tsekid liiga suureks lähevad, siis on kasulikum OÜ teha....., et mille poolest see parem on?
On keegi nii teinud ja mida maksuamet arvab teisest riigist tuleva raha kohta? Kellegil kogemusi?

Ma ise pole veel ühtegi tsekki saanud, aga mõtlesin et küsin enne ära, siis tean kas on mõtet üldse midagi tegema hakata või võtab maksuamet viimase kui sendi ära :)
Tahaks kõike ikka seaduslikult teha.
swift
Postitusi: 112
Liitunud: 16 Mär 2008, 11:24

Re: tšeki lunastamine ja tulumaks.

Lugemata postitus Postitas swift »

OÜ on siis kasulikum kui su tulud ületavad tulumaksuvaba miinimumi ja kulud on suured.

Eraisikuna pead tulumaksu maksma käibe pealt. OÜ puhul maksad tulumaksu ainult tulu pealt, sest saad teenitud tulult ettevõtlusega seotud kulud maha arvata.


Esialgu proovi ikka kätt eraisikuna. Kui näed, et rahad juba liiguvad päris ilusti siis hakka alles OÜ peale mõtlema.
Aga kui sul kulusid praktiliselt pole siis ei ole ka OÜ-l erilist mõtet.
Kasutaja avatar
pippen
Postitusi: 201
Liitunud: 10 Okt 2006, 18:04

Re: tšeki lunastamine ja tulumaks.

Lugemata postitus Postitas pippen »

swift kirjutas:Eraisikuna pead tulumaksu maksma käibe pealt. OÜ puhul maksad tulumaksu ainult tulu pealt, sest saad teenitud tulult ettevõtlusega seotud kulud maha arvata.
Täpsustan, et OÜ puhul maksad tulumaksu dividendide pealt, ehk ainult firmast väljavõetava tulu pealt. Kui sa teenid aasta jooksul kasumit, aga selle kasumi uuesti kuhugi investeerid või kasumiga mingeid uusi kulusid katad, siis ei pea tulumaksu maksma.
mar6
Postitusi: 4
Liitunud: 22 Sept 2007, 15:28

Re: tšeki lunastamine ja tulumaks.

Lugemata postitus Postitas mar6 »

Tänud, palju targemaks juba saanud. (Y)

Aga küsimusi tekib järjest juurde...

Et kui mul kulusid praktiliselt pole ja igakuine sissetulek tsekkidena on näiteks 10 000 krooni (see on siiski kahjuks ainult näide), siis kas mul on kohustus teha fie või OÜ ? Või deklareerin lihtsalt oma sissetulekud eraisikuna? Või on selline asi selliste pidevate summade puhul keelatud ?

Vabandust lollide küsimuste pärast. :oih:
swift
Postitusi: 112
Liitunud: 16 Mär 2008, 11:24

Re: tšeki lunastamine ja tulumaks.

Lugemata postitus Postitas swift »

Kohustust ei ole. Lihtsalt paljudel juhtudel tuleb see lihtsalt majanduslikult kasulikum.

Kui maksuametile tundub, et see tulu on sul ainus elatusallikas ja see tulu tekib stabiilselt siis jääb ka mingi võimalus, et algatatakse kohtuasi ja nõutakse selle tulult sotsiaalmaksude maksmist tagantjärgi.

Ise ei ole küll ühestki konkreetsest juhtumist kuulnud.

Kui keegi on siis võiks teada anda.


Kui sa käid kuskil ka ametlikult tööl, millelt korralikult makse makstakse siis sellist probleemi ei teki.
mar6
Postitusi: 4
Liitunud: 22 Sept 2007, 15:28

Re: tšeki lunastamine ja tulumaks.

Lugemata postitus Postitas mar6 »

swift kirjutas:Kohustust ei ole. Lihtsalt paljudel juhtudel tuleb see lihtsalt majanduslikult kasulikum.

Kui maksuametile tundub, et see tulu on sul ainus elatusallikas ja see tulu tekib stabiilselt siis jääb ka mingi võimalus, et algatatakse kohtuasi ja nõutakse selle tulult sotsiaalmaksude maksmist tagantjärgi.

Ise ei ole küll ühestki konkreetsest juhtumist kuulnud.

Kui keegi on siis võiks teada anda.


Kui sa käid kuskil ka ametlikult tööl, millelt korralikult makse makstakse siis sellist probleemi ei teki.
Ok, siis oleks vist kindlam teha OÜ kui juba midagi stabiilselt toimib.
Ainult et siis on vist see jama, et tsekid tulevad nii aeglaselt, et mõnes kuus pole siis üldse mingit sissetulekut näidata.

Keeruline.
Vasta