Kaardimängud!

Raha teenimise ja RahaFoorumiga seotud jutud, mis mujale ei sobi.
sunmannu

Kaardimängud!

Lugemata postitus Postitas sunmannu »

Valetamine:
Valetamises kasutatakse tavalist kaardipakki. Kõik kaardid jagatakse mängijate vahel võimalikult võrdselt ära. Kui keegi saabki mõne kaardi rohkem, pole sel erilist tähtsust.

Alustab jagajast vasakul istuv mängija. Ta käib mõned oma kaartidest lauale ja ütleb teistele mängijatele, mis kaardid ta käis (käia tuleb võrdse väärtusega kaarte, mastidel pole tähtsust). Ta võib nii valetada, kui ka tõtt rääkida. Järgmine mängija võib arvata, kas eelmine valetas või rääkis tõtt, või siis hoopis sama väärtusega kaarte juurde käia (vähemalt väita, et ta seda teeb).

Kui mängija valetab ja järgmine selle ära arvab, peab vahele jäänud mängija, kõik selleks hetkeks lauale pandud kaardid üles võtma.

Kui mängija valetab ja järgmine arvab, et ta rääkis tõtt, tuleb arvajal kõik kaardid üles võtta.

Kui mängija rääkis tõtt ja järgmine arvas, et ta valetab, tuleb jällegi arvajal kaardid endale võtta.

Kui mängija rääkis tõtt ja järgmine arvas ka, et ta räägib tõtt, siis lähevad kõik laual olnud kaardid maha (mängust välja). Keegi ei tohi neid ei nüüd ega ka hiljem mängu jooksul vaadata.

Võidab see, kes saab esimesena kaartidest lahti. Kui mängijal on kaardid otsas, peab ta veel järgmisel ringil mängus osalema arvates talle käinud mängija tõerääkivust. Kui ta peab kaarte üles võtma, jätkab ta mängu ja järgmisel korral, kui ta kaartidest lahti saab, tuleb tal uuesti arvata. Kui ta kaarte üles võtma ei pea, on ta mängust vaba ja võitja. Kaotab see, kel viimasena kaarte käes.

NB! Kaarte käies võib valetada nii nende väärtuse kui ka hulgaga, aga arvestama peaks seda, et arvaja võib kaarte liigutada (aga mitte ümber pöörata!).

Vasta