LinkedIn-ist varastati 6,5 miljoni kasutaja parooliräsid

Raha teenimise ja RahaFoorumiga seotud jutud, mis mujale ei sobi.
surf
Postitusi: 585
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

LinkedIn-ist varastati 6,5 miljoni kasutaja parooliräsid

Lugemata postitus Postitas surf »

Tööportaalist LinkedIn varastati 6,5 miljoni kasutaja parooliräsid, millest saab tuletada kasutaja parooli


ERR uudised 06.06.2012
Häkkerid varastasid miljonid LinkedIni paroolid

Sotsiaalvõrgustik LinkedIn uurib väiteid, et internetti on lekitatud üle kuue miljoni kasutaja salasõnad.
Häkkerid postitasid krüptitud salasõnad ühte Vene veebifoorumisse ning kutsusid häkkerite kogukonda üles dekrüptimisel appi tulema, vahendas BBC.

LinkedInil on üle 150 miljoni kasutaja ning võrgustik ei ole juhtunu kohta ametlikku avaldust teinud, kuid teatas Twitteris, et nende meeskond uurib praegu seda infot lähemalt.

Tehnoloogiakonsultant Graham Cluley ütles, et teade paroolide vargusest vastab tõele.

"Oleme kindlaks teinud, et need andmed sisaldavad LinkedIni salasõnu," nentis ta. "Soovitame LinkedIni salasõna uue vastu vahetada. Ning kui te kasutate sama parooli teistel kontodel, vahetage ära ka need".
surf
Postitusi: 585
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: LinkedIn-ist varastati 6,5 miljoni kasutaja parooliräsid

Lugemata postitus Postitas surf »

30 enamlevinud parooli LinkedIn-ist pihta pandud kasutajaandmete põhjal

Firma Rapid7 võttis ette kräkkeri(te) poolt LinkedIn-ist pihta pandud paroolide räsid ning tegi omamoodi nimekirja enamkasutatud paroolide kohta. Nimekirja tippu sattus sõna "link", mida esines 941 korda. Võibolla siin on selgituseks sotsiaalvõrgustiku neli esimest tähte. Paljude juures on kasutatud numbrite jada - 1234, 12345, 123456 ja 654321 olid üllatavalt populaarsed. Lisaks võib leida ka töö või usundiga seotut - "work", "job", "angel", "god" ja "jesus" olid üpris levinud. Veel võib levinud paroolide nimekirjast välja tuua "sex", "killer", "princess", "monkey", "dragon" ja lisaks kolm ebatsensuurset sõna nagu näiteks "fuck". Ilmselt taoline läbilõige kajastab kogu ingliskeelset netikogukonda, huvitav oleks taoline läbilõige võtta kohalikest veebiportaalidest.

Allikas: minut.ee
Wholesaler
Postitusi: 6
Liitunud: 24 Mär 2010, 17:50

Re: LinkedIn-ist varastati 6,5 miljoni kasutaja parooliräsid

Lugemata postitus Postitas Wholesaler »

Lugesin ka selle kohta pikalt. LulzSec üritas väidetavalt sellega LinkedIn'i meeskonnale näidata, et ilmselt on vaja muudatusi teha nende "turvameeskonnas", kuna kogu LinkedIn'i süsteem (160 millioni kasutaja andmed) olid kaitstud ühe ja sama parooliga "kibafo33". Ehk õpib LinkedIn'i meeskond sellest ja ka kõik teised.
Vasta