eBay uus "Global Shipping Program" (info eBay kasutajatele!)

Raha teenimise ja RahaFoorumiga seotud jutud, mis mujale ei sobi.
surf
Postitusi: 949
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

eBay uus "Global Shipping Program" (info eBay kasutajatele!)

Lugemata postitus Postitas surf »

Pilt

eBay USA oksjonist kauba soetamine võib tulevikus muutuda meie jaoks kalliks tegevuseks.


Et hõlbustada piirülest kaubandust on eBay-l kavas septembris käivitada uut ekspordi teenust nimega eBay Global Shipping Program (GSP). Seda GSP programmi hakkab juhtima Pitney Bowes, kes tegeleb postisaadetiste haldamisega ja turvalise kättetoimetamisega. Antud teenus on hetkel mõeldud ainult nendele kaupadele, mis asuvad USA-s. Lühidalt tähendab see seda, et kui ostad kaupa eBay kasutaja käest, kes on selle programmiga liitunud, siis peale maksu sooritamist vastutab müüja selle eest, et see kaup saaks tema poolt toimetatud Pitney Bowes'ile. Ülejäänu eest vastutab juba Pitney Bowes. Summa, mida ostja eBay kaudu maksab, sisaldab kauba hinda ja kõiki saadetisega seotud makse ja kulusid (saadetise pakkimine, USA sisene- ja rahvusvaheline transport, tollimaks, kindlustus jms).

Global Shipping Program Buyer Terms & Conditions https://pages.ebay.com/shipping/globalsh ... r-tnc.html
eBay to Launch Brand New Export Program in the US https://www.ecommercebytes.com/cab/abn/y12/m08/i23/s02
eBay To Launch Global Shipping Service To Boost Its Martketplace Revenues https://www.trefis.com/stock/ebay/articl ... 2012-08-28

eBay foorumis kommentaare lugedes on kasutajate seas märgata suurt segadust ja nördimust. Paljud müüjad, kes müüvad kaupa rahvusvaheliselt, kardavad, et GPS programmiga võivad nad kaotada oma ookeanitaguseid kliente, kuna kolmanda osapoole (Pitney Bowes) lisamisega tõusevad kauba saatmiskulud ja langeb mobiilsus. Selle asemel, et kohalikus postkontoris saata postipakk otse ostjale, tuleb müüjal kõigepealt saata see Pitney Bowes'ile, kus arvatavasti kõik saadetised inspekteerimiseks uuesti avatakse, pakendatakse ja frankeeritakse. See on liigne ajakulu. Nad arvavad, et nende isiklik reiting (detailed seller ratings) võib kannatada saada, kui postipakk teatud aja jooksul ei jõua ostjani. GSP-ga liitumisel võetakse müüjalt õigus ise määrata postikulu hinda ja valida posti- või kullerifirma, kelle abil postipakk edasi saata.
Need, kes on USA-st tihti eBay kaudu kaupa ostnud, teavad, et meie toll ei maksusta kõiki saadetisi, mis tulevad USA-st. Kõik sõltub kauba eesmärgist, selle väärtusest jpm. GPS programmiga on aga arvatavasti juba hinna sisse arvestatud ka tollimaks. Siit tekib korraga mitu küsimust. Kuidas on võimalik määrata tollimaksu suurust veel nägemata/inspekteerimata kaubale ja kui pädev on Pitney Bowes selle arvestamisel? Võib-olla nad ei määragi seda ja võtavad iga saadetava kauba pealt mingi % halduskulu, mida saab asutuse ühisesse impordimaksude ja tollivormistuskuludesse kanda. Tegelikult peaks see olema ikka kohaliku tolli otsustada, millist saadetist maksustada ja millist mitte.

Iga uus asi tekitab loomulikult palju segadust ja vajab harjumist. Eks aeg näita, mis see uus programm endaga kaasa toob. Kindel on see, et see programm ei ole mõeldud eelkõige kasutajate aitamiseks vaid pigem ikka eBay / Paypali tulu suurendamiseks.

Vasta