Küsimus hulgimüügi kohta

Raha teenimise ja RahaFoorumiga seotud jutud, mis mujale ei sobi.
inglitydruk
Postitusi: 4
Liitunud: 02 Aug 2013, 01:14

Küsimus hulgimüügi kohta

Lugemata postitus Postitas inglitydruk »

Tervitused!

Soovin osta suuremas koguses kuldehteid. Kas ja kus seda Eestis või Euroopas teha saaks? Ehk teab keegi mõnda Eesti või Euroopa kuldehete hulgimüügi saiti?
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Küsimus hulgimüügi kohta

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Ei ole kokku puutunud, aga soovitan uurida ettevõtetelt, kes sellise asjaga tegelevad.
Näiteks, kui lihtsalt kuldehted sisse trükkida, siis viskab ette sellise lehe, mis väidetavalt juba 7 aastat tegutsenud on.

https://kuldehted.ee/
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
inglitydruk
Postitusi: 4
Liitunud: 02 Aug 2013, 01:14

Re: Küsimus hulgimüügi kohta

Lugemata postitus Postitas inglitydruk »

Taavi kirjutas:Ei ole kokku puutunud, aga soovitan uurida ettevõtetelt, kes sellise asjaga tegelevad.
Näiteks, kui lihtsalt kuldehted sisse trükkida, siis viskab ette sellise lehe, mis väidetavalt juba 7 aastat tegutsenud on.

https://kuldehted.ee/
Ma ei usu, et nad seda mulle ütlevad. Kes see ikka oma tarnijaid avalikustada tahab.
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Küsimus hulgimüügi kohta

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Ega kui ei küsi, siis ei ütle kindlasti jah :)
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
inglitydruk
Postitusi: 4
Liitunud: 02 Aug 2013, 01:14

Re: Küsimus hulgimüügi kohta

Lugemata postitus Postitas inglitydruk »

Taavi kirjutas:Ega kui ei küsi, siis ei ütle kindlasti jah :)

Targutamist küll ma tegelikult ei oodanud, aga pole mõtet küsida, kui mul on juba vastus teada. Vastuseks oleks, kas mittevastamine minu kirjale või öeldakse, et kahjuks ei saa seda avalikustada vms. Või kolmas variant, ajavad mulle lihtsalt pada. :P

NIi, et mõtetu on küsida nende käest.
Seega ma loodangi asjalikumaid vastuseid siit saada. :)

Aitäh.
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Küsimus hulgimüügi kohta

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Targutamisest on asi väga kaugel. Kui sa plaanid mingit ettevõtlust hakata selles vallas arendama ja sa ei suuda isegi sellist pisikest asja teha, nagu küsimine, siis soovitan parem loobuda.
Sellise suhtumisega annad ilmselt juba esimese pisut suurema vastulöögi peale alla.

Kirjutamine/helistamine, et küsida võtab aega max 5 min ühe saidi/ettevõtte kohta. Kui võtad ette 15-20 tegijat, kes müüvad/ostavad hulgi kuldehteid ja/või tegelevad sarnases valdkonnas, siis kulub ehk max 2 tundi kokku.

Võimalik, et sellest 15'st 14 ei vasta või ajavad jama, aga sul on vaja ainult ühte vastust. Ja alati ei pruugi sulle vastata ka just see ettevõtte juht, vaid mõni sekretär või teenindaja, kes ei ole ehk nii kidakeelne mõne asja kohapealt.

Ja kui kõik blokivad, siis kehtib alati põhimõte: kui tahad teisi vastuseid, muuda küsimust. Ehk siis sõnasta küsimus nii, et see ei hirmuta inimesi koheselt arvama, et sa kavatsed nendega konkureerima asuda.

AGA tõestamaks, kui jabur su väide on ja kui jabur on selliste arvamuste/uskumuste pärast tegutsemisest loobuda, saatsin välja 2 kirja selle küsimusega.
Üks sellele samale aadressile ja üks teisele eesti saidile, mis tegeleb kulla ostmisega.

Tulemus?

Esimeselt saidilt sain vastuse samal päeval vähem kui tunni aja jooksul, kus soovitati enda kasutatavat varianti, sest teisi ta ei teadnud. Samas andis siiski soovitusi, et kust edasi võiks uurida ja pakkus välja ka ühe alternatiivse võimaluse.

Teisel saidil läks pisut kauem aega. Vastuse saamiseks kulus umbes 2-3 päeva.
Selles vastuses ei soovitud seoses ärisaladusega enda koostööpartnereid avaldada. Samas viidati, mis riigis need koostööpartnerid peamiselt tegelevad. Lisaks andis ka soovitusi, milliste tingimustega riikidest on võimalik odavamalt saada, milliseid makse tuleb importimisel tasuda, kuidas tolliga kõige odavam asju on ajada ning hoiatas igaks juhuks ka võltskauba müüjate eest.

Mida siit edasi saaks teha? Põhimõtteliselt on nüüd terve rida lisainfot, mida mul enne polnud. Kui ma tahaks seda teemat edasi uurida, siis saaks siit terve rea juhtlõngasid, et edasi liikuda ja jõuaksin ilmselt päris mitme hea alternatiivini lõpuks.

Kui nüüd oleks aga juhtunud nii, nagu sina 100% kindlusega teadsid, et mitte keegi ei vasta. Siis oleks võinud ka siit edasi mõtelda, et pöörduda näiteks selle küsimusega mõne organisatsiooni/asutuse poole, kes nende ettevõtete tegevust reguleerib/kontrollib ja püüda sealt lõnga edasi harutada jne. Aga milleks näha rohkem vaeva nende organisatsioonide tuvastamisega, kui sa pole tõestanud, et lihtsam variant - müüjate käest küsimine - ei tööta...

Ühesõnaga, enne kui tuled ütlema, et keegi targutab ja tahad mõistlikke soovitusi, siis võta mõistlikud soovitused kuulda ja tegutse, mitte ära tee neid maha, kui sa pole proovinudki.
Ja juba põhimõtte pärast ma nende kirjade sisu sulle ei edasta. Muidu veel raiskad raha nende ehete peale ja läheb kogu ettevõtmine vett vedama, kui sa isegi nii lihtsat asja ise ei suuda teha.

Lihtsalt kuldehted.ee lehelt teist korda sama asja ei maksa ilmselt küsida, jätaksid endast imeliku mulje ja teist korda ehk tõesti enam ei viitsita vastata samale asjale :D
Otsi omale uus koht küsimiseks.

Ja näed, kui sulle see vägagi hästi ilma erilise vaevata vägagi mõttekas soovitus ei sobinud, siis siin veel üks:
Uuri välja, mida pandimajad oma ehetega teevad, mis neile on toodud ja mis pandi katteks neile on jäänud. Ehk õnnestub sealt hea hinnaga kraami saada.

Edu!

PS! Mõttetu kirjutatakse 2 t'ga.
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
mankiboy
Postitusi: 131
Liitunud: 25 Okt 2009, 18:34

Re: Küsimus hulgimüügi kohta

Lugemata postitus Postitas mankiboy »

Haha, see oli hea lugemine enne magamaminekut.

Aga jah, järgmine küsi nö. "ümber nurga". Näita ennast nö. tellijana, mitte konkurendina.
inglitydruk
Postitusi: 4
Liitunud: 02 Aug 2013, 01:14

Re: Küsimus hulgimüügi kohta

Lugemata postitus Postitas inglitydruk »

Aitäh, Taavi :)

Sobis küll.

Ma ei proovinud küsida ja kuldehete poodidega kontakteeruda, sest olin 100% kindel, et nad nagunii ei ütle, aga kuna Sa tõestasid mulle vastupidist, siis see annab mulle kindluse siiski küsida mõnest kuldehetega tegelevast ettevõttest rohkem infot.

Otse ma loomulikult küsima ei hakka, - igaks juhuks - , siis hakkangi mõtlema välja, kuidas esitada küsimus nii, et saaksin endale sobivad vastused.

:)
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Küsimus hulgimüügi kohta

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Vaatasin, et olin tookord ehk natukene liigagi kuri, aga samas endiselt hea ajatu hea näide, kuidas piiravad uskumused (eriti kui sa neis veel väga kindel oled), takistavad midagi saavutamast. Sageli tasub enne proovida ja siis alles seisukoht kujundada.
Vasta