Raha teenimine netis ja MTA

Raha teenimise ja RahaFoorumiga seotud jutud, mis mujale ei sobi.
InCancel
Postitusi: 1
Liitunud: 27 Juun 2017, 12:20

Raha teenimine netis ja MTA

Lugemata postitus Postitas InCancel »

Tervist.

Mul selline küsimus, et kust maalt hakkab maksu- ja tolliamet minu tulude pealt raha ka endale küsima?
Ise alustasin raha investeerimist netis (aktsiate, jms) ja pangas kunagi öeldi, et kui tulud lähevad piisavalt suureks siis tuleks neid hakata deklareerima.
Uurisin ja googeldasin küll aga ei saanud vastust.
kaurr
Postitusi: 24
Liitunud: 05 Dets 2013, 18:29

Re: Raha teenimine netis ja MTA

Lugemata postitus Postitas kaurr »

Oota nii kaua kuni keegi küsima midagi hakkab, seniks ei tohiks probleeme tekkida.
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Raha teenimine netis ja MTA

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Kui keegi küsima hakkab, siis küsitakse juba koos viivistega, mis oli 21.9% aastas tasumata summadelt. Seaduse järgi deklareerida tuleb ikka maksutatav tulu samal aastal, kui see tekib, olenemata summadest. Aktsiate puhul muidugi võimalik investeerimiskonto süsteemiga maksustamist edasi lükata.

Maksustamine sõltub konkreetselt sellest, kust ja kuidas tulu teenitakse. Mõni asi on maksuvaba minu teada (a la pokkeri tulud vähemalt viimati olid, kui uurisin) jne.

Tee omale konkreetse valdkonna osas teema selgeks ja siis vaata, kuidas toimida. Teoreetiliselt jah MTA pisisulisid taga ei aja, aga iseasi, kas sellele tasub panustama hakata. Internetis on tulude tuvastamine järjest lihtsamaks minemas.
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
lumos
Postitusi: 71
Liitunud: 18 Mär 2007, 11:29

Re: Raha teenimine netis ja MTA

Lugemata postitus Postitas lumos »

Mis on maksustatav tulu? Kuidas seda tehakse kindlaks kas see tulu on maksustatav. Ütleme, et vahetan krüpto raha eurodeks ja kannan panga arvele summas 50 000, kas pean selle pealt maksma? siis kui palju? Aga kui see 50 000 ei ole täis tulu vaid on tulu koos personaalse investeeringuga. Siis kuidas see kindlaks tehakse ja kas maksuamet üldse tahab seda kindlaks teha või lajata otse flat maksuga, seega nagu pean topelt maksu maksma? Olen ise loll või ajab mind see tulumaksu seadus natuke segadusse. 50 000 ei ole võipolla suur, et MTA peapeale keerata aga ütleme, et kellegile tekkib panga arvele 5 Miljonit ja ta väidab, et võttis selle võlgu, nt mingi teise riigi kodanikult kus selliseid karme seaduseid ei ole. Kas MTAl on üldse tahtmist välja selgitada tõde`?
Vasta