Et siis räägime ;)

Raha teenimise ja RahaFoorumiga seotud jutud, mis mujale ei sobi.
IXI

Re: Et siis räägime ;)

Lugemata postitus Postitas IXI »

Jep... kui rikkaks saame ma tahan endale pacificpokeri klooni :mrgreen:

pippen

Lugemata postitus Postitas pippen »

IXI, kui sa freelanceritele teavitustööd teed, siis siin on maksuameti poolt koostatud materjal alustavala FIE-le - emta.ee/doc.php?4507. See täitsa värske ja kõik vajalik info olemas...

IXI

Jep.. päris hea mapp.. ma ise kaa fie old kunagi nii et saan seletada omaltpoolt kaa neile.. ainuke mis mulle natuke kartust tekitab on see 250 000 max aastas..
eriti siis Alani puhul kellel pole just kõige odavamad projektid.. et ma ise täpselt ei teagi.. et kui yle 250k läheb et siis peab sealt nagu makse lisaks maksma või peab siis kõige summa pealt maksma või kuidas see on ?

pippen

Lugemata postitus Postitas pippen »

sa mõtled seda kui alan teenib FIE-na üle 250k aastas? No tal pole midagi, siis hakkab ta lihtsalt km-kohuslaseks ja esitab arve meile kokkulepitud summa + paneb 18% km otsa. Ja kuna meie käive loogiliselt võttes peaks olema suurem kui alani oma, siis peame meie veel enne km-kohuslaseks hakkama. Ja siis maksame tema arve koos km-ga ära ja järgmine kuu saame riigilt selle 18% tagasi. Ja tema maksab selle meilt saadud km-i osa riigile. Ehk summad jäävad ikka samaks, see km-arveldus tuleb lihtsalt ära teha.

Teine asi on muidugi see, et kui tal tulud väga suureks kasvavad, siis peaks ta OÜ-ks ümber regama, et mitte aasta lõpus laksti kohe tulumaksu ullult maksta.

et tema pärast muretsema ei pea, probleemi lahendame siis, kui selleni jõuame ;)
pigem peaks enda peale mõtlema, sest meie saame välismaalastelt pappi ja sealt peab maksud õigesti maksma...

IXI

jep.. ilmselt see probleem nii kiirelt veel ette ei tule :)
aga selge igaljuhul sain ise kaa targemaks ;)

Vasta