Mis Kulla hinnast arvate?

Raha teenimise ja RahaFoorumiga seotud jutud, mis mujale ei sobi.
ulvar15
Postitusi: 15
Liitunud: 29 Dets 2006, 01:49

Mis Kulla hinnast arvate?

Lugemata postitus Postitas ulvar15 »

Suvel sain tõõl käidud ja natuke kulda ostetud et järgmiseks aastakse seda raha ara ei kulutaks :roll:
Olen nüüd vaadanud ja kulla hinnad on väga kõrgel läinud kas see on märk sellest et järsku langeb või tõuseb sama tempos.
Mingi saidil lugesin et kulla hinnad võivad nüüd paari aastaga uletada 2000USD hetkel 722.
IXI

Re: Mis Kulla hinnast arvate?

Lugemata postitus Postitas IXI »

Kulla hind on metsikult tõusnud viimasel ajal, viimase aastaga kuskl 30% ringluskullast ja siin isegi viimase kuuga juba ~2-3% 8O
ulvar15
Postitusi: 15
Liitunud: 29 Dets 2006, 01:49

Re: Mis Kulla hinnast arvate?

Lugemata postitus Postitas ulvar15 »

IXI kirjutas: Kulla hind on metsikult tõusnud viimasel ajal, viimase aastaga kuskl 30% ringluskullast ja siin isegi viimase kuuga juba ~2-3% 8O


Nagu ma kunagi siin foorumis mingit teema lugesin ja keegi oli õelnud et mis kunagi ulesse lähevad peavad ka kunagi langema

Kas kullal võib ka hetkel olla nii et järsku langeb?
IXI

Re: Mis Kulla hinnast arvate?

Lugemata postitus Postitas IXI »

Ise kahtlan, et ta nüüd nii väga kukkuma hakkab.. muidugi kunagi ei tea midagi ette.. aga pigem ikka tõuseb kui langeb :)
Kasutaja avatar
pippen
Postitusi: 201
Liitunud: 10 Okt 2006, 18:04

Re: Mis Kulla hinnast arvate?

Lugemata postitus Postitas pippen »

ise lugesin kuu aega tagasi "Kulla investeerimise põhitõed" läbi, kuna tekkis ka kulla vastu huvi. Väga asjalik raamat, mis seletab kogu tausta lahti, mis faktorid mõjutavad kulla hinda ja kuidas. Tundub, et sul on asi tagurpidi tehtud, kõige pealt investeerid ja siis uurid, kuhu ma nüüd raha panin :mrgreen:

enivei, ma arvan, et ju sa mõne untsise mündi ostsid? nendega pole erilist muret, pikaajaliselt kasvab selle nö. ajalooline e. numismaatiline väärtus ja isegi kui kulla hind ei tõuse siis sina oled ikka kasumis.

üldjuhul soovitatakse kulda soetada siiski riskide hajutamiseks, pikaajaliselt ja tasakaalustamiseks, mitte kasumi teenimiseks. just sellel põhjusel mulle kuld ei sobinud, kuna tahan ikkagi korralikku tootlust ja võin selle nimel ka riskida.

Õige on see, et ennustatakse kulla hinna tõusu kuni kolmekordseks 10 järgmise aastaga. Teisalt ei ole praegu mingit mõtet võrrelda kulla hinda dollari väärtusega, see ei anna tegelikku vahekorda, kuna dollar omakorda kukub metsikus tempos.
ulvar15
Postitusi: 15
Liitunud: 29 Dets 2006, 01:49

Re: Mis Kulla hinnast arvate?

Lugemata postitus Postitas ulvar15 »

pippen kirjutas: ise lugesin kuu aega tagasi "Kulla investeerimise põhitõed" läbi, kuna tekkis ka kulla vastu huvi. Väga asjalik raamat, mis seletab kogu tausta lahti, mis faktorid mõjutavad kulla hinda ja kuidas. Tundub, et sul on asi tagurpidi tehtud, kõige pealt investeerid ja siis uurid, kuhu ma nüüd raha panin :mrgreen:

enivei, ma arvan, et ju sa mõne untsise mündi ostsid? nendega pole erilist muret, pikaajaliselt kasvab selle nö. ajalooline e. numismaatiline väärtus ja isegi kui kulla hind ei tõuse siis sina oled ikka kasumis.

üldjuhul soovitatakse kulda soetada siiski riskide hajutamiseks, pikaajaliselt ja tasakaalustamiseks, mitte kasumi teenimiseks. just sellel põhjusel mulle kuld ei sobinud, kuna tahan ikkagi korralikku tootlust ja võin selle nimel ka riskida.

Õige on see, et ennustatakse kulla hinna tõusu kuni kolmekordseks 10 järgmise aastaga. Teisalt ei ole praegu mingit mõtet võrrelda kulla hinda dollari väärtusega, see ei anna tegelikku vahekorda, kuna dollar omakorda kukub metsikus tempos.



Tgl ma ostsin kuldplaate mitte münte
Neil vist ajaloolist väärtus pole
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Mis Kulla hinnast arvate?

Lugemata postitus Postitas Taavi »

ulvar15 kirjutas: Tgl ma ostsin kuldplaate mitte münte
Neil vist ajaloolist väärtus pole


Alati saab tekitada :lol:
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: Mis Kulla hinnast arvate?

Lugemata postitus Postitas surf »

Ok, et te ei peaks oma pead kaua vaevama, postitan siia ühe statistilise pildikese, mis näitab kuidas on kulla hind tõusnud näit. viimased 8 aastat :D.


Pilt

Veel üks statistiline näide:
10 Year Gold London Fix
Sept 1997 - 252,80 USD per ounce
Sept 2007 - 725,15 USD per ounce
Tõus: 472,35 USD võrra
Ehk, 10.a jooksul on kulla väärtus tõusnud u. 2,87 korda

Siin on üks huvitav pilt eemisest sajandist, mis näitab kulla madalamat hinda ja selle tõusu algust:
Pilt

Vaatasin, et 1976. aastal seisis kulla hind mingi aeg u 103 USD per ounce :D. ehk kulla väärtus on sellest ajast tõusnud 7 korda..

See, kes õigel ajal ja õieti kulla investeeringuid ära kasutas, eks see ka nüüd kuskil ilusas troopilises kohakeses oma puhkust veedab :lol:

Minu iskklik arvamus on, et kui kulla hind langeb siis kindlasti mitte palju..
Mulle ei meenu enam kus aga ma lugesin aastaid tagasi mingit kommentaari, kus keegi ostis e-goldi® kontole mingi koguse e-platinum-i vist ja aastaid hiljem olevat ta ikka mingi kasumi saanud. Kas uskuda seda või mitte, ei oska kommenteerida.. Statistika näitab, et plaatinumi tõus on viimase 10.a jooksul olnud 4 kordne.

Rohkem infot: https://www.kitco.com/charts/techcharts_gold.html ja https://www.kitco.com/charts/historicalgold.html
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: Mis Kulla hinnast arvate?

Lugemata postitus Postitas surf »

Mõtiskluseks..

Tavid Kullauudised
Kullast, majandusest ja kriisidest
Alar Tammingu 12.06.2008 avalik kiri töötukassa nõukogu esimehele Maret Maripuule

Käesolevat kirja ajendas kirjutama mure Eesti töötukassa reservidesse kogunenud raha pärast. Läbi aegade on sinna kogunenud üle 2,6 miljardi krooni eesti inimeste tööga teenitud raha, mille on nad maksudena maksnud riigile, et keerulisematel aegadel sealt taas abi saada.

Eelkõige peab kogunenud raha puhul eesmärgiks seadma selle säilimise. Kahjuks praegune finantssüsteem seda ei soodusta. Vastavalt Kondratjevi majandustsüklite teooriale ja selle edasiarendusele Schumpeter-Freeman-Perezi teooriaks on tehnoloogiarevolutsioonide vältimatuks osaks 10-15aastane majanduskriis tsükli keskel. Käesolev infotehnoloogia revolutsioonilise arenguga kaasnev kriis on alles algusfaasis ja erinevate ekspertide (George Soros, Jim Roger) hinnangul võib selle tulemuseks olla kõigi aegade suurim finantskriis, mille tõttu võivad enamus finantsvarasid kaotada suurema osa oma väärtusest. Teatavasti on pangas olev vara eelkõige elektroonilisel kujul eksisteeriv väärtus, mis säilib tänu usaldusele. Kahjuks on peale trükipressi leiutamist käibele lastud kõik paberrahad ilma ühegi erandita pikemas perspektiivis muutunud makulatuuriks. Rahasüsteemid, millel on puudunud kate ja mis on püsinud ainult usaldusel, pole olnud jätkusuutlikud. Samuti ei ole jätkusuutlik praegune elektrooniline raha, kui tal puudub reaalne kate. Teatavasti on 95% maailma rahast liikumas virtuaalsel kujul. Kriisi süvenemisel on kaks võimalust. Esiteks pankade poolt välja antud laenud ei jõua panka tagasi ja pangad võivad pankrotistuda. Teiseks hoiustajad soovivad oma raha välja võtta ja pangad jooksevad rahast tühjaks. Suure tõenäosusega võivad mõlemad stsenaariumid realiseeruda üheaegselt.

Praegu säilib töötukassas olev raha ainult stabiilse majandusolukorra korral. Juhul kui maailma rahandussüsteem läheb kaosesse, ei pruugi ekspertide (Howard Ruff, Jeremy Rifkin jt.) hinnangul elektrooniline raha säilida. Kaosesse mineku võimalusi on mitmeid. Alates sellest, et häkkerid murravad lahti pankade pea- ja abiserverid ning kustutavad või moonutavad osa informatsioonist, lõpetades USA kongressile saadetud ettekandes mainitud võimalusega, mis seisnes terroristide poolt tuumapommi hankimises ja selle lõhkamises USA atmosfääris. Teatavasti kaasneb tuumaplahvatusega elektro-magnetimpulss, mis lööb rivist välja kõik töötavad arvuti kiibid. Ma ei arva, et need stsenaariumid kindlasti realiseeruvad, kuid ajalugu on näidanud, et iga 30-40 aastat tagant on toimunud maailma rahanduses suuri muutusi, mille tulemusena senised säästud suuremas osas kaotavad oma väärtuse. Viimane suur kriis oli 1971, kui USA loobus oma dollareid kullaks vahetamast ja mindi esmakordselt raha 2600aastase ajaloo jooksul üle süsteemile, kus raha ei ole tagatud ei hõbeda, kulla ega millegi muuga. Sellest hetkest on raha ainult usaldusel põhinev paber. Samalaadseid katsetusi on tehtud ka varem (enne Prantsuse revolutsiooni, 1920-ndate Saksamaal jne.) ning need kõik on lõppenud rahasüsteemide kokkukukkumisega, sest võimalus paberraha piiramatult juurde produtseerida on tekitanud petliku tunde lõputust rikkusest. Eriti kiiresti on rahasüsteemid kollapseerunud peale sõdasid, sest riigid ei suuda katta sõjakulusid oma maksumaksjate arvelt - selle maksavad kinni kõik riigi elanikud läbi kasvava inflatsiooni. Ei ole vist vaja lisada, et ka praegu peetakse Iraagis sõda, mille ülalpidamine maksab ligi miljard dollarit päevas. Suure tõenäosusega ületab edaspidine inflatsioon tunduvalt kõikide keskmiste fondide tootlusi.

Seoses eelpool tooduga ja vajadusega töötukassa raha kindlasti säilitada palun kaaluda osa töötukassa raha säilitamist ainukeses inflatsioonikindlas finantsinstrumendis, milleks on füüsiline kuld.
Kullakangid ja kuldmündid ei ole kaotanud väärtust ühegi rahareformi ega sõja ajal alates Rooma riigist kuni tänaseni. Ka käesoleval maailma majanduse segasel ajal on mõistlik pöörduda tagasi ajaproovile vastu pidanud raha säilitamise vormi juurde. Lisaks on kuld praegusel hetkel pikaajalise tõusutsükli poole peal ja see annab lisaks raha säilimisele ka võimaluse täiendavaks tootluseks. Teatavasti on viimase 200 aasta jooksul kullahinna tõusu tsüklid kestnud 15-25 aastat. Praegu on käimas tõusu 7 aasta.

Antud kirja ajendas kirjutama ka asjaolu, et ükski pank ega investeerimisfond antud soovitust kindlasti ei anna, sest siis nad kaotavad oma teenustasud ja võimalikud edukuse preemiad. AS Tavid on valmis ilma igasuguse komisjonita ja täiesti tasuta vahendama maailma suurimate kullahulgimüüjate toodangut, et aidata kaasa töötukassa raha säilimisele ja kasvamisele maksimaalselt praegusel ajal.

Olen tegelenud kulla kui investeerimisvahendi kohta info analüüsimisega pikemat aega, seetõttu pean vajalikuks informeerida praeguses olukorras võimalikest ohtudest riigi raha üle otsustajaid, jäädes ise võimalike kullaostude korral täielikult kõrvale igasugusest vahendus- ja teenustasudest.

Loodan, et seda kirja mõistetakse kui tõsist muret ja soovi aidata kaasa oma kogemuste ja teadmistega riigi raha säilimisele ja kasvamisele.

Loomulikult laieneb see ettepanek peale proua Maripuu ka kõigile teistele riigireservide haldajatele, kes on oma eesmärgiks seadnud riigi huvid.

AS Tavidi nõukogu esimees
Alar Tamming

Artikkli asukoht: https://www.tavid.ee/index.php?main=11&newsID=118

Lisaks veel üks pildike viimase 20.a. kulla väärtusest:

Pilt
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Mis Kulla hinnast arvate?

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Sellise jutu põhjal lihtsalt riigi rahasid liigutama hakata oleks suht loll tegu ma arvan. Iseenesest pooldaks küll raha tagamist kulla/hõbedaga, mitte seda õhust raha trükkimist ja ühe ja sama raha 4-5 inimesele korraga laenamist ja kõigilt intresside küsimist, mida praegu tehakse. See pole lihtsalt kõige lihtsamate matemaatiliste arvutuste põhjal jätkusuutlik lahendus. Sellepärast tulebki ühel hetkel kriis, et pangad trükivad õhust raha juurde ja riigi/ettevõtete/inimeste võlg panga suhtes aina kasvab.

Kogu see süsteem on iseenesest vigane ja minu arvates ebaloogiline, et riik annab eraettevõttele (pangad) õiguse tekitada õhust raha ja siis laenab sellelt eraettevõttelt selle raha (võlakirjad, laenud vmt), mis õhust tekitati ja maksab veel intresse selle pealt rahva maksude eest...ja mis kõige halenaljakam on, seesama pank saab sedasamust riigile laenatud raha veel mitmele teisele ettevõttele inimesele samal ajal laenata (kuna see raha ühel hetkel jõuab sinna panka tagasi) ja nende kõigi teiste inimeste käest samal ajal sama raha eest jällegi intresse küsida. Ehk jällegi õhust tekitatud raha.
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
Kasutaja avatar
larigpt
Postitusi: 91
Liitunud: 04 Jaan 2007, 22:56

Re: Mis Kulla hinnast arvate?

Lugemata postitus Postitas larigpt »

deathace kirjutas: ja mis kõige halenaljakam on, seesama pank saab sedasamust riigile laenatud raha veel mitmele teisele ettevõttele inimesele samal ajal laenata (kuna see raha ühel hetkel jõuab sinna panka tagasi) ja nende kõigi teiste inimeste käest samal ajal sama raha eest jällegi intresse küsida. Ehk jällegi õhust tekitatud raha.


Selle sama ajaga ma nõus ei ole. Tegelikult peaks süsteem olema sarnane matejaalsete asjade rendiga. Nt. rendid endale auto. Saad seda kasutada. Maksad selle eest ning viid tagasi peale kasutusaja lõppemist. Ja alles siis saab keegi teine seda autot endale rentida.

Ainus tõsine erinevus on see, (vb millele sa ka viitasid) et raha laenamise puhul ja selle laenu intressidega tagasi saamise puhul tekib rahal võimenduse effekt. St, et järgmisel korral saad sa rohkem raha välja laenata.
PiltPilt
Vasta