Kuidas teenida raha äri ajades

Raha teenimise ja RahaFoorumiga seotud jutud, mis mujale ei sobi.
zhade

Kuidas teenida raha äri ajades

Lugemata postitus Postitas zhade »

Mida teha kui on 10, 25 või 50 000.- krooni?

Kuidas seda summat mitmekordistada, ise olen päris palju sellele mõelnud, kuid pole asja väga tõsiselt võtnud.
Äkki keegi siinsetest teab rääkida midagi? Kust oleks kõige odavam midagi tellida? Näiteks mingid iPodid või laptopid või midaiganes.

Mis seal rasket on huvitav, tellid - paned mingi veebi püsti, teed reklaami ja müüd kasumiga. (loomulikult ei käi see täpselt nii aga no põhimõtteliselt)

Küsimus on aga kust osta mingit tehnikat sisse? ebay vms? ise reisida kuhugi ja tuua? teab keegi rääkida ..täitsa huvitama hakkas see teema
bikeboy

Re: Kuidas teenida raha äri ajades

Lugemata postitus Postitas bikeboy »

Samahästi võid ju teha OÜ ja maaletojatelt asju ostma. Sina müüd edasi.

Ise teenisin juba 8ndas klassi foorumitest odavat kaupa osteses ja kallimalt müües raha.
25 000 - 50 000.- eest osta üks maajupike. Ise olen kaks korda nii teinud. Ja müü edasi kallmimalt.
Kiiresti nii rikkks ei saa... aga kui KV büroosse annad, siis ei pea ise ka tegelema :)
ADMIN

Re: Kuidas teenida raha äri ajades

Lugemata postitus Postitas ADMIN »

bikeboy kirjutas: Samahästi võid ju teha OÜ ja maaletojatelt asju ostma. Sina müüd edasi.

Ise teenisin juba 8ndas klassi foorumitest odavat kaupa osteses ja kallimalt müües raha.
25 000 - 50 000.- eest osta üks maajupike. Ise olen kaks korda nii teinud. Ja müü edasi kallmimalt.
Kiiresti nii rikkks ei saa... aga kui KV büroosse annad, siis ei pea ise ka tegelema :)

Miks maaletoojalt kui saab ka tellida otse tehasest n2iteks?

Kinnisvaraga ei tee kyll hetkel suurt miskit head.. v2hemalt kiiresti mitte...
KV byroosse annad siis on teenutasu juba 2-5% olenevalt hinnast yldiselt kuskil 20k miinimum.

Aga Zhadele niipalju, et ebay on 1 v6imalus.. aga nagu sa ilmselt tead seal ei liigu eriti originaal ega kvaliteetset kaupa..

teinev6imalus lihtsalt googelda ja otsi miskeid tehasepoode outlete vms :) neid kyll ja rohkemgi veel.

Sealt saad sigaodavalt aga kogus j2lle peab olema suurem... ntx sai tellitud (mitte isiklikult aga tuttav) 25 ipodnano klooni.. aasta oli siis 2006. yhe hind oli ¬350 eeki eestirahas. postikulu tuli kaa muidugi kena 4k otsa ja samapalju tollikat.koguhind oli kuskil 16-17k ringis.. siin sai algul kuskil 1500-1800 myydud.. kui originaal ipodid olid veel seal 3,5k kandis.. ja hiljem viimased nii 1,3-1,5ga keskmine hind siis 1,5k ja sai saadud selle eest 32k.. (kuna tegemist siiski kloonidega siis osadel tekkis probleeme ja sai v2ljavahetatud)

Lihtsalt v2ike n2ide sulle ;)
bikeboy

Re: Kuidas teenida raha äri ajades

Lugemata postitus Postitas bikeboy »

Hah... ma ei viitsi hakata vaidlema inimestega kes usuvad liiga palju mida ajalehed kirjutavad. Uskuke Eesti krooni devalveerimist ka ;)

Toon lihtsa näite, mida olen ise kaks korda läbi teinud. Otsin endale hästi odava maajupikese. Mitte põllumaa, vaid kus on puid ka. Leian nt 0,5kr/m2. Ostan ära ja viin KV büroodesse müüki. Esinduslepingut ei võta - st. võin mitmes müüa. Mina küsin 1kr/m2. KV firmad hoiavad mind kuna nendel võibolla ei lähe nii hästi nagu aasta tagasi. Iga klient on neile kuningas. Kui ma viite firmasse asja müüki viin, siis keegi müüb selle KOLME kuu jooksul maha. Mina olen teeninud oma raha topelt tagasi. Ja kui ma teen kolme kuuga 20 000 kroonist 40 000 krooni. Siis, ausalt, see on hea diil. 3-4% nad võtavad... aga kui Sa ise peaksid aktiive müügiga tegelema, siis ei tasuks nii väga ära. Nendel on info käes ja nad oskavad seda kasutada. Minul ei ole seda.
KV turul on palju selliseid inimesi kes jahivad odavaid asju - et mitme aasta pärast maha müüa kallimalt. Niimoodi saan mina suht kiiresti oma asjadest lahti.
Kahjuks ei ole raha alati teab mis palju ja muude asjade all kinni. Ei saa alati sellist asja lubada. Aga kui otsida ja nupp nokib siis saab KV turul väga hästi raha teenida.
Ja ... pisikesed summad millega mina tegelen. Max 50 000.- see ei ole palju, et see aastaks KV alla kinni panna. Müügu kasvõi aasta. Aga selle eest saad ju raha.
Mina näen, et suht pointless on raha kuhugi kasvufondi panna. Saad 4% aastas... phui... Sellise protsendi saab nädalaga isegi teenitud kui väga tahta.
ADMIN

Re: Kuidas teenida raha äri ajades

Lugemata postitus Postitas ADMIN »

OHOH 8O

Ma tahaks kaa selle KV büroo nrit mis võtab vahenduse eest 600-800 eeki. Sellest peaks keskmiselt mingi 30% minema maaklerile ehk siis 200? pluss ikka niimõnigi kord seal kohapeal käija, notari ajad kinni panna, paberimajanduse valmis tegema...
sa siukse hinnaga said siis puhas ÄRI MEES
bikeboy

Re: Kuidas teenida raha äri ajades

Lugemata postitus Postitas bikeboy »

Esiteks, õige ärimees ei lähe suvalisesse kinnisvara firmasse. Sellisesse tuleb minna kus inimesed tahavad tööd teha.

4% + KM = 4,72%
40 000.- pealt on ~1900.-

Büroopindasid on alla 1000 krooniseid ka. Sealt teenivad ka 30%... vahendab ühe pinna... saab 300.- vahendab 10tk saab 3000.- Ega maakleri töö ka lihtne ei ole.
ADMIN

Re: Kuidas teenida raha äri ajades

Lugemata postitus Postitas ADMIN »

KM on kõigil hinnasees enamasti.
Büroopinnad ja rent/üür on hoooopis teine teema ju.. asi palju lihtsam ja seal teenustasud on tõesti eriti pisikesed vahest isegi.

Ei taha suga siin vaielda kaa...
Aga lihtsalt ma olen seda tööd teinud ühes firmas ja meil oli miinimum teenustasu 20k miinimum.. alla selle ei olnud nagu suurt pinget asja müüa kui tead, et sa sealt midagi ei saa... (see ei old mingi firma moto.. lihtsalt minusilmist)

Aga ok ei viitsi rohkem vaielda kaa... Igatahes tore kui hästi läheb.
bikeboy

Re: Kuidas teenida raha äri ajades

Lugemata postitus Postitas bikeboy »

20 000 miinimum? Siis pidi hea firma olema. Maakler sai sealt siis 6000.- pole paha.

Ma arvan, et see oli aasta tagasi ;) Praegu rabeletakse, et 1000.- kätte saada.

Sellise vahendustasuga (200000) siis alla poole milliseid asju üldse müüki ei võetud jah?
Risto

Re: Kuidas teenida raha äri ajades

Lugemata postitus Postitas Risto »

ega ma nüüd eriti ei jaga seda värki, aga lihtsalt selline mõte, et kui juba korteri rendi vahendustasu on tavaliselt ühe kuu üür, ehk siis 4-8k vms, siis ei tundu 20k poole millise asja müügi pealt küll palju.
bikeboy

Re: Kuidas teenida raha äri ajades

Lugemata postitus Postitas bikeboy »

Lihtsalt valgustamiseks....


Korteri/büroo/vms rendi vahendustasu on firmadel ühe kuu üür. Maakler saab enamasti 30%.
Näide: 10 000kr/kuu korter. Inimene maksab kaks-kolm kuus ette - maaklerile, üürile andja (+ üks kuu tagatis). Maakler saab sellest 10 000 'st 3 000.-

Kui üürib 10m2 büroopinna välja, mille üür on 50.- ruudu pealt, siis saab 500'st 30% ... 150.-

Müügil vahendustasu 3-5(6)% + KM. Teeme 5% nt.
Näide: müüb 10 000 000 maja maha. Firma saab sealt 5,9% (5%+KM) ehk 590 000.- maakleer 177 000.-

Tegelt sitt näide... nii palju ei võeta nii kalli asja pealt. Enamasti 3%
tabuun

Re: Kuidas teenida raha äri ajades

Lugemata postitus Postitas tabuun »

Kuna tegelen asjaga igapäevaselt,siis andke julgesti teada kui kellegil soov kinnisvara müüa.Saame ka vahendustasu suhtes kokkuleppele.
Kasutaja avatar
marten66
Moderaator
Postitusi: 273
Liitunud: 04 Dets 2006, 14:34

Re: Kuidas teenida raha äri ajades

Lugemata postitus Postitas marten66 »

Või kasutage rullnokade skeemi: osta logu auto -> tee korda -> müü maha.
Ja nõks on selles: ei kuluta tuunimise peale rohkem raha kui on vaja paistmaks, et auto on tip-top korras, nt. ainult uus värv.

Üks koomiks oli ka kunagi:
A: Kuidas teha raha?
B: Osta sokke odavalt. Müü sokke kallimalt.
A: See ei saa ju nii lihtne olla! :o
Kiirlaenud - Ärivõime & Ettevõtlus | Töö netis & lisaraha | Ajahaldus & Produktiivsus
Vasta