AlertPay (Payza) - SISSEJUHATUS & ÜLDINE ARUTELU

Kõik, mis investeerimise, raha kogumise ja säästmisega seotud, mis teistesse alafoorumitesse ei sobi.
raints

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas raints »

Saatsin just Hansanetist Alertpay kontole 1000kr...loodan, et saan kätte mõne päevaga.
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas surf »

Anna siis teada, kuna selle kätte saad!

Meeldetuletuseks:
Q: How long does it take to complete a bank transfer?

A bank transfer can take up to 5 business days to complete (excluding Saturday and Sunday).

When you initiate a deposit or withdrawal transfer, your status will show as, pending. Once your bank has provided AlertPay confirmation that the transaction has been completed successfully, the deposit or withdrawal status will change to Completed. You can view the expected date of completion for deposits by bank transfer if you click on the Details link in your transaction history.
raints

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas raints »

Sain Hansaneti kaudu saadetud raha kätte. Saatsin 1000 EEK-u ja sain 97.07 USD-d. Nüüd vaja aint Ühispangast läbi minna ja omale konto avada.
bultaco

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas bultaco »

Kas ilma krediitkaardita ei saa Hansapangast AP-sse raha kanda ?
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas surf »

bultaco kirjutas: Kas ilma krediitkaardita ei saa Hansapangast AP-sse raha kanda ?

Krediitkaardiga sa ei saagi oma AlertPay kontole raha kanda. Krediitkaart on Alertay's ainult lisavõimalus maksete sooritamiseks juhul, kui kontol puudub näit. mingi ülekande või makse sooritamiseks vajalik summa.
Oma AlertPay kontole saad teha ülekande oma Hansapanga või (Ühispanga) arvelt otse SEB Ühispanga 'Earthport Plc' arvele (siseriiklik makse), mis ongi sisuliselt AlertPay konto. Loe minu postitust siin: https://rahafoorum.ee/viewtopic.php?p=8841#p8841
Ülekande tegemiseks pead loomulikult eelnevalt sisestama oma panga andmed oma AlertPay kontole.

Hetkel teenustasud:
Add Funds / Bank Transfer:
in Estonia Krooni
Less than kr800.00 EEK - kr47.00 EEK
kr800.00 EEK and up - Free

Lisaks kättesaamisel: 2.50 % + $0.25 USD summalt
raints

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas raints »

Eile saatsin 1200.- Earthport Plc-le . Täna oli raha juba Alertpay kontol olemas . Üllatavalt kiire. Siin ka tõestus:
Pilt

Algul arvasin, et kuna olen Personal Pro Unverified, siis võib probleeme tulla, aga kõik sujus ilusti.
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas surf »

Rõõm kuulda, Raints.
Unverified kontoga peaks kõik sama hästi sujuma nii kaua, kuni sinu limiit ükskord lõhki ei lähe.. ;)
Ise ilma 'Verified' hakkama ei saa, muidu oleks juba ammu mõni ülekande summa külmutatud ja minuga ühendust võetud :lol:
raints

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas raints »

Tahan küsida raha saatmise kohta Alertpayst SEB kontole. Mis summast ei lähe 47 krooni teenustasu maha ja kas ma pean Alertpays SEB panga kaardile lisama ka IBAN-i?
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas surf »

raints kirjutas: Tahan küsida raha saatmise kohta Alertpayst SEB kontole. Mis summast ei lähe 47 krooni teenustasu maha ja kas ma pean Alertpays SEB panga kaardile lisama ka IBAN-i?

AlertPay lehelt leiad kõik vajaliku infi ju.

Küsimisel panka (Withdraw Funds) sa pead 47EEK nii või naa maksma, olenemata summa suurusest. Sellest sul pääsu ei ole.
Aga see 47EEK teenustasu kaob ära kui kannad oma panga kontolt neile vähemalt 800EEK (Add Funds). Võib olla see ajas sind segadusse?
billyboy007

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas billyboy007 »

raha sissemakse tegemiseks saatis Aletpay mulle sellise kirja:

Deposit Instructions

Instructions for depositing funds in Estonia with your Hansapank XXXX89 bank account

Please make arrangements to transfer funds from your personal bank account to the account shown below. You may do this using your banks online Internet banking facilities, by a telephone banking service or in person at the branch.

In all cases you must enter your bank deposit code as part of the transaction to ensure your payment is applied correctly. When entering your bank deposit code, please ensure that you only enter numbers; any additional text will cause delays in your deposit. If you are unable to enter the full bank deposit code, remove the first 2 numbers and enter the remaining digits.

AlertPay Bank Details

Bank: SEB Eesti Uhispank
Account Name: Earthport Plc
IBAN: EE781010220047613013
SWIFT BIC: EEUHEE2X
Account Number: 10220047613013
Bank Deposit Code: 34343....

viitenumbrit siin ei ole vaid on mingi bank deposit code. Kui selle koodi viitenumbri asemele proovisin panna, siis makset ei saanud teha. Ütles, et viitenumber ei ole standartne. Ka siis ei läinud makse läbi, kui 2 esimest nubrit ära jätsin. Ülekannet tahaks teha läbi Hansapanga. Keegi oskaks midagi tarka selle kohta öelda?
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas surf »

Billyboy, kas sa eelnevalt tegid ka oma AlertPay kontol "Add Funds" nii nagu see on Equal'i õpetuses siin?: https://rahafoorum.ee/viewtopic.php?p=9709#p9709
Loe see pisike õpetus lõpuni läbi. Võimalik, et selle Add Funds'i läbitegemisel saad ka lisaks Viitenumbri. Equal aga sisestas "Bank Deposit Code" ülekande selgitusse ja sellega probleeme ei tekkinud.


Lisaks veel ülekannete Selgituste ja Viitenumbrite kohta Hansapanga lehelt:
Selgitus (eng. Details)
Sisestage maksekorralduse selgitus ehk mille eest Te maksate. See info kajastub ka makse saaja konto väljavõttes. Selgituse välja pikkus on kõige rohkem 210 tähemärki.
NB! Selgituse välja täitmine on kohustuslik, kui maksel ei ole viitenumbrit (eng. Details are mandatory if the reference number field is blank).
Viitenumber (eng. Reference number)
Sisestamine on kohustuslik, kui saaja on viitenumbri märkinud maksenõudele.
(Viitenumber tuleb sisestada näiteks Elioni, EMT ja Eesti Energia puhul.)
Viitenumbri väljale saab sisestada ainult standardikohast viitenumbrit, muidu annab programm vastava teate. Kui Te olete numbri õigesti sisestanud, kuid programm annab siiski veateate, kasutab saaja mittestandardset viitenumbrisüsteemi ning sel juhul peate viitenumbri sisestama selgituse väljale.
NB! Kui maksel puudub viitenumber, on selgituse välja täitmine kohustuslik (eng. If you leave the reference number field blank, details are mandatory).

Ühesõnaga, et kui Saaja kasutab mittestandardset viitenumbrisüsteemi, saad veateade ning sel juhul pead viitenumbri sisestama selgituse väljale. Nii lihtne see asi ongi.. ;)
billyboy007

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas billyboy007 »

aitäh sulle!!!
proovin...
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas surf »

billyboy007 kirjutas: aitäh sulle!!!
proovin...

Tore,
paluks siis ka tagasisidet.. :)
joshwink

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas joshwink »

nagu ma aru saan, on ülekande tegemiseks vaja krediitkaardi? :roll:

Alertpay -> kuhugi mujale.
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas Taavi »

joshwink kirjutas: nagu ma aru saan, on ülekande tegemiseks vaja krediitkaardi? :roll:

Alertpay -> kuhugi mujale.


Ei ole. Usun, et oled valesti aru saanud.
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
joshwink

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas joshwink »

deathace kirjutas:
joshwink kirjutas: nagu ma aru saan, on ülekande tegemiseks vaja krediitkaardi? :roll:

Alertpay -> kuhugi mujale.


Ei ole. Usun, et oled valesti aru saanud.



Ma ei tea, ma natukene uurisin ja vaatasin, et läheb vaja krediitkaarti. Sain siis tõesti valesti aru :)

Aga tänud vastuse eest.
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas surf »

joshwink kirjutas: nagu ma aru saan, on ülekande tegemiseks vaja krediitkaardi? :roll:

Alertpay -> kuhugi mujale.

Krediitkaart on lihtsalt lisavõimalus ülekannete tegemiseks (näit. kui sul ei ole AlertPay kontol vajalikku summat ja maksmisega on kiire). See on sarnane Paypal'iga.
Oletame, et sinu AlertPay kontojääk on hetkel 10$ aga sul on vaja veel tänase päeva jooksul teha kellegile 50$-st ülekannet. Kontole raha lisamine aga võtab aega mitu päeva ja kui sinu kontol on eelnevalt lisatud ja autoriseeritud krediitkaart, siis saad teha kohe ülekande. Krediitkaardiga ülekande tegemisel peab lihtsalt teadma, kas Saaja aktsepteerib ikka seda krediitkaardi makset või mitte, sest sellise makse saamisel maksab Saaja suuremat ülekandetasu: 5% + $0.25 USD või 6,4% + $0.59 USD, sõltuvalt sellest, mis tooteid või teenuseid kaupmees müüb (restricted list). Ja kui ma ei eksi, siis seda makset saavad vastu võtta ainult "Personal Pro"- ja "Business" konto omanikud, sest AlertPay kodulehel, seal, kus on välja toodud konto tüüpide erinevused, "Personal Starter" (e. verifitseerimata konto omanik) all sellist makseviisi ei ole ära märgitud.

PS!
Et krediikaardi makseid vastu võtta, peab kasutaja seda oma AlertPay profiili all (Payment Preferences) lubama/sisse lülitama.

Pilt
billyboy007

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas billyboy007 »

saingi lõpuks oma raha alertpay kontole, aga nüüd tekkis järgmine küsimus - kui makset tahan teha siis küsib mingit transaction PIN. Kust selle saan?
raints

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas raints »

billyboy007 kirjutas: saingi lõpuks oma raha alertpay kontole, aga nüüd tekkis järgmine küsimus - kui makset tahan teha siis küsib mingit transaction PIN. Kust selle saan?

Alertpays My profile Personal tulba alt leiad Password/PIN. Password/PIN alt vali Transaction PIN. Sa pead ise määrama Transaction PIN-i, numbritega. Transaction PIN küsitakse igakord , teed kellegile makset/ülekannet. Transaction PIN saab olla 4-8 numbrit pikk.
raints

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas raints »

Ma küsiks ka midagi: Kas keegi on Alertpayst raha proovinud saata (Withdraw Funds) oma SEB pangakontole ja kui siis kaua see aega võttis, mis kasutaja tüüp oli ja kuidas Withdraw Funds üldse sujus.
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas surf »

raints kirjutas: Ma küsiks ka midagi: Kas keegi on Alertpayst raha proovinud saata (Withdraw Funds) oma SEB pangakontole ja kui siis kaua see aega võttis, mis kasutaja tüüp oli ja kuidas Withdraw Funds üldse sujus.

Ei leidnud siin foorumis postitust, et keegi oleks välja võtnud. Miks küsid? Kardad, et ei saa raha kätte? :D
Endal on plaanis u. 0,5.. 1K AlertPay'd küsida aga seda alles siis, kui USD kurss EEK suhtes tõuseb.. Annan siis teada, kuidas kujuneb.

AlertPay KKK järgi peaks w/d aega võtma 2.. 5 tööpäeva. Usun nii see ka on.
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas surf »

NB!

Plaanis on teha AlertPay'st artikkel RahaFoorumi Wiki'sse.

Loodame, et see artikkel saab olema põhjalikum ja kõigile arusaadavam.
Selle kavanadamine/koostamine võtab aega aga kui artikkel valmis, saab sellest siin ka teavitatud. Niikaua aga võite testida AlertPay Beeta lehte (kes veel seda pole proovinud). Beeta versiooni saate siseneda oma Alertpay kontolt klõpsates üleval lingile "Try the New AlertPay Beta Now". Beeta'st väljumiseks jällegi "Leave the Beta site".

Lisaks selle aasta aprillis AlertPay foorumis esitatud küsimus:
Just wondering if you are planning to offer any international reloadable ATM debit card which can be used to withdraw funds in our Alertpay account and any user can get its hard cash via any nearest ATMs after loading the card with their alertpay amount. And this takes hardly 3-5 days max.
It will certainly save a lot of time (nearly a months time) for just waiting to receive a Dollar value cheque and then again waiting for it to be cleared by their bank.
Also, direct transfer of funds to local bank would serve the purpose instead. But if you are not planning to offer this localized banking service then I think you should atleast provide this ATM debit card (whichever possible VISA or MasterCard)..
Reply from Alertpay officials is much appreciated.
Thanks & Regards,

Ja AlertPay vastus sellele küsimusele:
Great points. We are indeed planning on offering a reloadable ATM debit card. We've been in the process for many months now to ensure we can provide the optimal card for our members around the world.
We know it's a drag to wait for a check and then wait for it to clear....
We are planning on offering more support for countries with localized banking and also Debit Cards in the future. It's a work in progress as AlertPay grows we can establish better contacts with Banks in different parts of the world.


Ei tea, kust selline infoleke, kuid lugesin, et sellised ATM kaardid plaanib AlertPay välja anda selle aasta sügisel..
raints

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas raints »

Sain raha AP peale ja sooviks seda saata SEB kontole. Kas oleks mõtekam dokumendid neile saata ja teha AP konto verfied või proovida unverfied kontoga. Kui tuleb mingi takistus unverfied kasutajaga, siis nad jätavad selle raha juu ikka pendingusse või?
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas surf »

Ma usun, et unverified kontoga saab ka küsida. Küsimus lihtsalt limiidis..

EDIT. nägin sinu saaki, usun probleeme ei teki
raints

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas raints »

NO okei, ma proovin järgi. :D...kurss ei ole hetkel kõige parem. Ma pean juu veel eesti kroonideks ka ümber konvertima.
Kas mulle tundub või saab nüüd Alertpayst Hansapanka raha saata??
Vasta