AlertPay (Payza) - SISSEJUHATUS & ÜLDINE ARUTELU

Kõik, mis investeerimise, raha kogumise ja säästmisega seotud, mis teistesse alafoorumitesse ei sobi.
manyman

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas manyman »

et mis nüüd siis edasi teha??

You still have 1 more step remaining!

Simply initiate a transfer from your AS Hansapank XXXX95 bank account to AlertPay's bank account. You may do this using your banks online Internet banking facilities, by a telephone banking service or in person at the branch. It is important to include the reference number shown to ensure your payment is applied correctly. Once this is complete, the amount of kr453.00 EEK will be available in your AlertPay account within 3-5 business days.
AlertPay Bank Details

* Bank: SEB Eesti Uhispank
* Account Name: Earthport Plc
* Account Holding Branch: Tallinn
* IBAN: EE781010220047613013
* Swift/BIC: EEUHEE2X
* Account Number: 102200********
* Your reference number: 3434*********
* Amount to deposit: kr500.00 EEK
* Date: 2/22/2008 8:17 AM EST

See siis tuleb maksta nagu eesti sisene makse? 'Millist infot ma siis kirja pean panema?
Kasutaja avatar
Hybrid Soldier
Postitusi: 9
Liitunud: 13 Jaan 2008, 23:27

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas Hybrid Soldier »

Kas see SWIFT BIC kood on igalpool samasugune Eesti Ühispangale?
Ehk siis EEUHEE2XXXX

on????
manyman

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas manyman »

Hybrid Soldier kirjutas: Kas see SWIFT BIC kood on igalpool samasugune Eesti Ühispangale?
Ehk siis EEUHEE2XXXX

on????


Loogiliselt võtta siis jah
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas surf »

Selline sõnum oli siis täna sisselogimisel :D

Pilt

Nii, et minge oma kontole ja avage ka Eesti kroonid!! ;) Home / My Profile / Manage Currencies
EEK valuuta avamine on vajalik, kui soovite tulevikus mingi summa oma AP kontolt oma Eesti panga arvele saata. Sel juhul tuleb oma AP kontol muu valuuta eelnevalt Eesti kroonidesse konverteerida.




Abiks neile, kes veel ei tea..

Mis on BIC e. SWIFT?
Rahvusvaheline kontonumber ehk IBAN (International Bank Account Number) on kliendi olemasoleva kontonumbri rahvusvaheline standardvorm. IBAN algab alati kahekohalise riigikoodiga, millele järgneb kahekohaline kontrolljärk, seejärel on viide pangale (panga kood) ja riigisisene saaja kontonumber.
BIC (Bank Identifier Code) ehk SWIFT-kood on 8- või 11-kohaline tähtede ja numbrite kombinatsioon, mis võimaldab krediidiasutuse ühest identifitseerimist. SWIFT/BIC märkimine välismaksele kindlustab Teie makse kiire ja korrektse töötlemise ning saaja panka lähetamise.

Mis on IBAN?
Rahvusvaheline kontonumber ehk IBAN (International Bank Account Number) on kliendi olemasoleva kontonumbri rahvusvaheline standardvorm. IBAN algab alati kahekohalise riigikoodiga, millele järgneb kahekohaline kontrolljärk, seejärel on viide pangale (panga kood) ja riigisisene saaja kontonumber.
Eesti IBAN on 20-kohaline – 6-kohaline IBANi päis, millele järgneb 14-kohaline siseriiklik kontonumber. Juhul kui kliendi kontonumber on lühem kui 14 kohta, lisatakse selle ette vajalik arv nulle.

Eesti Pankade BIC e. SWIFT koodid siin: https://www.pangaliit.ee/arveldused/IBAN/

Hansapanga IBANi kalkulaator: https://www.swedbank.ee/private/home/mo ... /calc/iban
SEB Ühispanga IBANi kalkulaator: https://www.seb.ee/index/70020302

IBANi kontroll: https://www.tbg5-finance.org/?ibancheck.shtml
BIC e. SWIFT koodi kontroll: https://www.swift.com/biconline/index.cf ... freesearch
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas surf »

manyman kirjutas: On keegi kandnud sinna raha. Krt imelik värk. üritasin kanda. Annab info kuhu, mis kontole kanda aga see Putka on ju Ühispanga konto kuhu tuleb kanda???

Ise regasin Hanzaneti konto AP-sse

Ma pigem ootaks nende ülekannetega. Jätaks märtsi kuu peale. Märtsikuus saab ka alles raha väljaküsida. Seda sõnumit nägin ma kontole sisenemisel: * Withdraw to you bank account will be available in end of March.
Tundub, et peale AlertPay lehe uuendamist (14.02.2008) on ka AP lehel palju vigu, millest AP palus kasutajatel oma foorumis ka teada anda.
manyman kirjutas: et mis nüüd siis edasi teha??

You still have 1 more step remaining!

Simply initiate a transfer from your AS Hansapank XXXX95 bank account to AlertPay's bank account. You may do this using your banks online Internet banking facilities, by a telephone banking service or in person at the branch. It is important to include the reference number shown to ensure your payment is applied correctly. Once this is complete, the amount of kr453.00 EEK will be available in your AlertPay account within 3-5 business days.
AlertPay Bank Details

* Bank: SEB Eesti Uhispank
* Account Name: Earthport Plc
* Account Holding Branch: Tallinn
* IBAN: EE781010220047613013
* Swift/BIC: EEUHEE2X
* Account Number: 102200********
* Your reference number: 3434*********
* Amount to deposit: kr500.00 EEK
* Date: 2/22/2008 8:17 AM EST

See siis tuleb maksta nagu eesti sisene makse? 'Millist infot ma siis kirja pean panema?

S.t seda, et sa pead jah, sisenema oma panga netilehele ja neid admeid kasutades AP-le ülekande tegema. Minu arusaamine sellest asjast on hetkel selline, et AlertPay-l on nüüd SEB Eesti Ühispanka loodud oma konto, kuid sinule AP poolt esitatud makseandmed sisaldavad just kui välismakset, nende SWIFT, IBAN jne, mis tegelikult pole üldse vajalik. Ma arvan, kui sa teeksid oma Hansapanga (või SEB) arveldusarvelt ülekande SEB panka nende arveldusarvele nr. 10220047613013 (Earthport Plc) ja sisestad nende poolt antud viitenumbri (Reference number), siis AlertPay peaks sinu ülekande edukalt kätte saama. Viitenumber peaks neile ära näitama, kes saatis ja mille eest saadetud.

Paistab, et Alertpay on oma otsuse teinud SEB panga kasuks, sest ma kahtlen, et ta hakkabki mitmesse Eesti panka oma kontot looma. Sel juhul peaks ka vist oma SEB konto andmed sinna sisestama.

Mis mind hetkel tsipa imestama paneb on see, et nad AP konto laadimise eest raha võtavad. Nende teenustasude lehel seisab: Add Funds/Bank Transfer - FREE.
500EEK saatmisel on nad teenustasudena mahaarvestanud u. 9.4%. Samas jälle KKK-s on kirjas, et kui Pank asub väljaspool Põhja-Ameerikat, siis see on tasuline.. ja kui vaadata, mis kontonime AlertPay SEB-is kasutab, siis tundub, et see ei ole tema isiklik konto vaid ta kasutab Euroopa klientidelt raha kättesaamiseks Earthport Plc teenuseid. Omaette huvitav vahendaja, mis aitab rahvusvahelistelt klientidelt kiiresti raha kokku korjata ja vastupidi.
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas surf »

surf kirjutas: Aga esialgu niipalju, et eile sisestasin oma AP kontole 2 krediitkaarti: SEB Mastercard'i ja Hansapanga Visa. Saatsin neile ka konto kaudu skänneeritud pildid oma krediitkaartidest ja allkirjastatud volitustest (cc authorization form). Vaatame, kaua neil nende kindlakstegemiseks ja kinnitamiseks aega võtab.

Täna kontole sisenedes märkasin, et minu krediitkaardid on ilusti vastu võetud. Aega võttis see verifikatsioon siis u. 8 kalendripäeva (u. 5 tööpäeva). Tore!!
Eile sai AP kontole sisestatud ka oma SEB Ühispanga andmed. Jääb ainult oodata märtsi kuud, mil peaks saama sealt ka raha otse oma Eesti panga arvele küsida, ja vajadusel vastupidi.. Mida paremat võiks veel tahta? :D


Ma üritan hiljem muuta ka oma esimest postitust (kuidas sisestada oma panga andmeid jne)
manyman

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas manyman »

Vot vot, vägahea, anna muidugi teada kuidas seal asju ajada, ma üks tumbadest, kes loeks kohe huviga puust ja punaselt ette tehtud õpetusi :roll:
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas surf »

Ametlikku kinnitust veel ei ole ja ei tea, kas tulebki, kuid arvan, et juba võib ka raha oma panka küsida, sest märkasin täna, et raha küsimisel oma pangaarvele on kontol oleval panga ülekandelehel nüüd näha ka minu panga andmeid. Veebruaris oli see valik veel tühi seal.
Snowy
Postitusi: 11
Liitunud: 27 Veebr 2008, 14:41

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas Snowy »

Mul tekkis probleem täna alertpayga.

Tahtsin täna withdrawi teha oma panga kontole (HANSAPANK)
Aga lööb sellise errori

* The bank account that you selected does not support withdrawal at this time.
Pilt
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas surf »

@Snowy
Sellepärast ma eespool kuskil mainisingi, et ma ise sisestan SEB Ühispanga sinna, kuna neil on SEB-is oma konto. Siin võib kaks põhjust olla, miks ta nii sulle vastab:
1. Ta ei lase veel üldse w/d teha (uudises oli et märtsi lõpus)
2. SEB Ühispanka laseb, kuid Hansapanka (veel) mitte
Snowy
Postitusi: 11
Liitunud: 27 Veebr 2008, 14:41

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas Snowy »

Aitäh, vastuse eest.

Ma proovin Ühispangaga ära ja siis annan teada.
Pilt
mrtufi

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas mrtufi »

soovin teha kunagi lähiajal ylekannet seb-st alertpaysse, konto on juba ap-sse lisatud aga nyyd sooviks teada kas ma pean ylekande tegema pangast või saab ka ap-st raha kontole lykata..ja kui ylekandega sis kuidas ja kuhu ylekanne tuleks teha?
Snowy
Postitusi: 11
Liitunud: 27 Veebr 2008, 14:41

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas Snowy »

Ma ise pole proovinud, aga olen 99% kindel et enda pangast pead tegema ülekande.
Pilt
IXI

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas IXI »

Snowy kirjutas: Ma ise pole proovinud, aga olen 99% kindel et enda pangast pead tegema ülekande.

U-netist siis.. kui see ikka olemas :)
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Snowy kirjutas: Aitäh, vastuse eest.

Ma proovin Ühispangaga ära ja siis annan teada.


Oled juba proovinud?
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
Snowy
Postitusi: 11
Liitunud: 27 Veebr 2008, 14:41

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas Snowy »

Ei, Kuna mul endal ühispanka pole ja siis ma enda kontole seda lisada ei saa. Sõbral, kellel on
Ühispank, ei viitsi kontot teha ja see on ainult raha raiskamine (raha saatmine ühelt kontolt teisele)
Pilt
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas surf »

Kandin vaikselt raha muudest protsessoritest nagu STPay, LibertyReserve jne.. Alertpay-sse, et märtskiuu keskel või lõpus oleks võimalik üks test w/d teha ;)
IXI

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas IXI »

surf kirjutas: Kandin vaikselt raha muudest protsessoritest nagu STPay, LibertyReserve jne.. Alertpay-sse, et märtskiuu keskel või lõpus oleks võimalik üks test w/d teha ;)

kle sul LRis on raha? pakuks AP oma vastu :roll: ?
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas surf »

it's offtopic, IXI !! :twisted:
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas Taavi »

surf kirjutas: it's offtopic, IXI !! :twisted:


Ega siin vist enam pikemat juttu pole. Bännime ära? 8)
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
IXI

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas IXI »

deathace kirjutas:
surf kirjutas: it's offtopic, IXI !! :twisted:


Ega siin vist enam pikemat juttu pole. Bännime ära? 8)

jälle :cry:
vipclient
Postitusi: 12
Liitunud: 27 Veebr 2008, 19:27

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas vipclient »

täitsa pekkis, ma saatsi alertpaysse 47 krooni.
kohale jõudis 0 krooni... :evil: :evil: :evil:
8O :x :idea: :( :( :( :( :( :( :( :( :(
K
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas Taavi »

vipclient kirjutas: täitsa pekkis, ma saatsi alertpaysse 47 krooni.
kohale jõudis 0 krooni... :evil: :evil: :evil:
8O :x :idea: :( :( :( :( :( :( :( :( :(


Kui palju sinu arust siis kohale pidi jõudma, kui teenustasu on 47 EEK? Mõnikord tasub ikka veidi lugeda ka või mõistust kasutada...
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
IXI

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas IXI »

deathace kirjutas:
vipclient kirjutas: täitsa pekkis, ma saatsi alertpaysse 47 krooni.
kohale jõudis 0 krooni... :evil: :evil: :evil:
8O :x :idea: :( :( :( :( :( :( :( :( :(


Kui palju sinu arust siis kohale pidi jõudma, kui teenustasu on 47 EEK? Mõnikord tasub ikka veidi lugeda ka või mõistust kasutada...

:lol: :mrgreen:
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas surf »

Väga kahju, et nii läks.. Kui sa vipclient seda ise AlertPay lehelt otsida ei viitsinud, siis oleksid võinud ju vähemalt raffa käest enne küsida, kui sellist ülekannet tegema hakkasid.
Ei tahagi mõelda, mida see AlertPay tiim mõtles, kui seda sinu raha ülekannet sooritas. :D

See oli esimesel lehel (7.-s postitus), kus oli Muhno poolt juba välja toodud, millised on teenustasud
https://rahafoorum.ee/foorum/viewtop ... 8812#p8812
Vasta