Tarkade abi vaja PayPal suhtes

Kõik, mis investeerimise, raha kogumise ja säästmisega seotud, mis teistesse alafoorumitesse ei sobi.
Wreckie
Postitusi: 7
Liitunud: 05 Jaan 2010, 12:41

Tarkade abi vaja PayPal suhtes

Lugemata postitus Postitas Wreckie »

Tänan vastuste eest.
Viimati muutis Wreckie, 27 Juun 2010, 21:07, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Tarkade abi vaja PayPal suhtes

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Pole küll varem sellise asjaga kokku puutunud, aga tundub, et see, kes sulle raha müüs, tegi paypalile avalduse, nagu sina oleksid teda petnud ja talle midagi lubanud, aga ei täitnud oma lubadust. Üks variant oleks ehk paypalile ära seletada, mis kokkulepe teil oli ja näidata vastavaid pangaülekandeid?
Muidugi siinkohal ei oska öelda, kas paypal sellist valuuta ostmist ja vahetamist lubab ametlikult.

Teine soovitus muidugi selline, et oota surfi vastus ära ja täna teda pärast pika tänukirjaga.
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
Wreckie
Postitusi: 7
Liitunud: 05 Jaan 2010, 12:41

Re: Tarkade abi vaja PayPal suhtes

Lugemata postitus Postitas Wreckie »

Olen lugenud, et osad on saanud limiteeringu, sest teine kasutaja, kes müüb, on võltsandmetega. Kas Surf oskaks tõesti sellist olukorda lahendada? Muidu "Gifti" ei saa ju vist tagasi tõmmata? Enesetunne halb selle olukorra tõttu..
Tahaks selle kiiresti korda saada ja siis oma PayPal konto kustutada ja enam kunagi seda kompaniid kasutada..
Wreckie
Postitusi: 7
Liitunud: 05 Jaan 2010, 12:41

Re: Tarkade abi vaja PayPal suhtes

Lugemata postitus Postitas Wreckie »

Surf käib siin foorumis harva? Profiilis näitab, et viimane külastus 2009 september :(.
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Tarkade abi vaja PayPal suhtes

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Hmm...see on mingi imelik error...
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
Wreckie
Postitusi: 7
Liitunud: 05 Jaan 2010, 12:41

Re: Tarkade abi vaja PayPal suhtes

Lugemata postitus Postitas Wreckie »

Keegi ei oska siis antud probleemi lahendada? :(
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: Tarkade abi vaja PayPal suhtes

Lugemata postitus Postitas surf »

Wreckie kirjutas:Keegi ei oska siis antud probleemi lahendada? :(
Siin võib nüüd 2 põhjust olla, miks see tekkis:

Variant 1.
See Erica (või mis iganes ta nimi on), kellelt sa PayPal-it ostsid, on petis! Saatsid talle pangaülekandega raha, tema saatis sulle PayPal-it vastu ja hetk hiljem, kui sa otsustasid HexTronicule raha saata, tegi Erica dispute e. chargeback-i. Tüüpiline pettus, mida PayPal-is kasutatakse, sest PayPal võimaldab chargeback-i. See, et inimene saadab sulle raha mitme PayPal-i konto pealt peaks juba tiba kahtlane olema. Ausal omanikul on ikka 1 konto.

Variant 2.
See Erica on PayPal-is täielik võhik ja endalegi teadmata tegi valesti chargeback-i, sest kui ma vaatan maksete ajalugu, siis ta on sulle kahelt kontolt üle kandnud kokku $155, kuid kokkulepe oli teil $130 osas, kui ma õieti aru sain? Ja sa ise oled talle hiljem $25 tagasi maksnud. Kuidas see tagasi maksmine nüüd käis? Kas sa temaga ühendust võtsid, kui tagasi maksid? Kas selline asi aset ei võinud leida, et sa märkasid, et see inimene maksis sulle $25 rohkem ja saatsid teda teavitamata selle $25 tagasi? Tema aga hiljem vaatas, et ta on sulle üle maksnud, ei märganud sinu tagasisaadetud raha, kuna tema kontol on suurem jääk ja pidev liiklus (palju ülekandeid) ja ta tegi disputet, kuid tegi seda valesti, kuna ta on võhik? Sest minule hetkel ei mahu pähe, et kui ta petta tahtis, siis miks ta kõigele saadetud rahale disputet ei teinud?

Paha lugu igatahes. Tean, mis tunne see on..
PayPal-it selles süüdistada ei saa. Kui siin ei ole temapoolset eksitust ja sa tõesti oled petta saanud, siis antud situatsioonis mul pole muud lisada kui, et sa oleks pidanud kellegi targema käest eelnevalt nõu küsima, kui asusid sellisel viisil PayPal-i raha ostma. Võõra inimese käest PayPal-it ostes riskid oma rahaga. PayPal on turvaline, kui ostad kaupu e-kauplustes (ebay), mitte aga rahavahetustes jms. Aga eks tagantjärgi oleme me kõik targad. Õige oleks selles olukorras sind aidata, mitte targutada, kuid see on väga raske, kuna oled väga lollis olukorras hetkel.

Olen sarnast pilti näinud aastaid tagasi teise inimese PayPali kontoga. Tegemist oli vist mingi mängu kasutajakonto müügiga. Raha oli Ostja poolt juba saadetud, kuid Müüja ei julgenud ostjale müüdud konto kõiki paroole kohe anda, kartes cahrgeback-i, kuid see lõpuks viiski chargeback-ini. Tekkis selline üksteise umbusaldus müügi ajal. Ei saadud üksteisest lõpuni aru. Ostja küsis saadetud raha tagasi ja kontojääk jäi miinustesse. Ma täpselt ei mäleta, mida kõike see Ostja tookord disputesse kirjutas, igatahes süüdistas ta Müüjat scammis vmt. Sai sellele disputele ka korra vastu vaieldud, kuid vastust ootama ei hakanud, sest Ostja ei saanud nagunii kasutajakontole ligi. Mingi aeg hiljem sai Müüja kontole suurem summa juurde saadetud ja negatiivne summa võeti sealt maha.. Kes teab, kelle kasuks oleks see siis jäänud, kui oleks temaga vaidlema jäänud..

Ma arvan, et limited staatuse said sellepärast, et sinu konto läks miinustesse ja see jääbki miinustesse seniks, kuni sa pole selle oma kontolt Resolutsioonikeskusese kaudu asjad joonde ajanud. Kolmekordses kahjus sa olla ei tohiks. Vaatamata sellele, et sa tegid HexTronicule ülekande, siis arvan, et HexTronic ei ole midagi sinu käest veel saanud. Võimalik, et ta näeb sama jama oma kontol, et tegid talle ülekande aga see on ajutiselt peatatud/ootel (Temporary hold) või siis uuesti maha võetud (miinustes), kuna ülekanne tema kontole toimus hetkel, kui sulle dispute tehti ja sinu konto miinustesse läks. Arvuta ise, et palju oli sinu kontojääk enne seda, kui sulle Erica raha saatis ja palju on nüüd see jääk peale kõiki neid ülekandeid! Minul on seda raske teha, kuna ma ei näe, mis oli sul see kontojääk. Ma näen ainult seda, et enne Erica't on sulle Konstans'i poolt $50 kantud, mis on ainuke raha, millele disputet ei tehtud. Ma näen, et Resolutsioonikeskuses HexTronicule saadetud raha taga tekst "Requiring your action". Klõpsa "View" ja vaata, mis sinult nõutakse? Äkki saad selle ülekande tühistada? Seal on ka kahel Erica ülekandel midagi taga.

Kas sa Resolutsioonikeskuses vajutasid linkidele "Respond"? Seal peaks näha olema põhjus, miks Erica raha tagasi küsib ( https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?c ... laint-view ). Sealt sa peaksid välja lugema, et kas ta on mingi valega välja tulnud (näit. kaup ei ole laekunud) või on mingi tema poolne eksitus (näit. makset on töödeldud mitmekordselt). Nagu ma ennist mainisin, et ta võib-olla on võhik, matemaatika longab ja tegi ühe dispute asemel mitu..?
Resolutsioonikeskus ongi mõeldud selleks, et see kontoomanik, kes dispute (vaidluse) avab, saadab ka põhjuse, miks ta seda teeb. Ja sinu asi on talle selle keskuse kaudu vastata. Kui omavahel kokkuleppele kuidagi ei saa, siis edaspidise otsuse tee juba PayPal aga mis jääb viimase otsuseks, seda teab ainult jumal ise.. kõik oleneb sellest, kellel on kõige parem tõestus.

Lõpetuseks ma soovitan
* veelkord vaadata, mis on dispute põhjus!
* võtta kindlasti temaga uuesti ühendust ja seletada talle, et sa saatsid talle juba raha tagasi aga tema tegi sulle ülearuseid chargeback-e! Lõppude lõpuks, PayPal on registreeritud ettevõte, selle kasutamine ei ole ju seadusevastane ja meil peaks õiguskaitseorganites olema ka ametnike, kes uurivad kelmust, või kuidas? https://www.politsei.ee/et/nouanded/it-k ... /kelmused/

Ma järeldan, et Müüja on Eestist, sest ostsid PayPal-it kroonides? Kui see on nii, siis sa vähemalt tead ka tema ees- ja perenime, kuna tegid talle ju pangaülekande? See niisama teadmiseks, võimalusi on ju erinevaid, kui isik teada (politsei, internetis teisi hoiatada jms.)

Ja kellegi teise inimese krediitkaarti ei ole mõtet kontole lisada, teed asja ainult keerulisemaks. Ja ma väga kahtlen, et keegi selle negatiivse summa pärast sinu uksele koputama tuleb, lol.. Tean, kust selline kartus. Nägin HV foorumis keegi tark vastas sedasi sinu küsimusele. Ära unusta, et sina oled ohver. Kui oled petta saanud, siis sinu PayPali konto jääb miinustesse seniks, kuni sinna laekub võlasuurune summa. Seni aga seda kontot sa kasutada ei saa..
Wreckie
Postitusi: 7
Liitunud: 05 Jaan 2010, 12:41

Re: Tarkade abi vaja PayPal suhtes

Lugemata postitus Postitas Wreckie »

Just nii oligi, et tema saatis (vist kogemata, ei ole kindel) $25 rohkem, mille ma kohe tagasi saatsin. Kui ma vajutan "Claims requiring your action", siis ma ei saa seal muud teha, kui "View"'da. Näitab, et HexTronic on "held" ja midagi muud teha ei saa.. Olen juba isikuga vestelnud ja tema ütles, et mina süüdi. Nimelt ütles, et tema saatis raha ja mina sain kauba, mis oli vastu lubatud. Samas peaks tema need $105 peagi oma kontole tagasi saama, kui need "held" on? Veel ütles ka seda, et mina olevat süüdi, sest mu konto pole verified, samas tema Erica (arvatavasti suvaline valenimi, päriselus tal hoopis teine nimi) pole ka verified, seda küll ei tea teise konto kohta.
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: Tarkade abi vaja PayPal suhtes

Lugemata postitus Postitas surf »

Saatsin sulle PS-i
Vasta