Personal premier

Kõik, mis investeerimise, raha kogumise ja säästmisega seotud, mis teistesse alafoorumitesse ei sobi.
steweastoc
Postitusi: 56
Liitunud: 11 Apr 2009, 15:09

Personal premier

Lugemata postitus Postitas steweastoc »

Tekkis vajadus personal premieri vastu, aga samas tekkis ka küsimus. Kui ma sellega makseid teen, siis läheb mul maksete pealt maha mingi protsent pluss veel mingi väike summa lisaks, eks? Aga kui ma raha vastu võtan, kas siis läheb raha ka selle pealt maha?
Pilt
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Personal premier

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Paypalis on teenustasud samad kõigil kontodel. Ja jällegi on paypali kodukal all selline link nagu "Fees" ;)

https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?c ... es-outside
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: Personal premier

Lugemata postitus Postitas surf »

Siin tuleks kõigepealt endale selgeks teha, et mis maksetega on tegu, kas eramaksega (Personal transfer) või maksega, millega tasutakse mõne kauba eest (Purchase).

Kui tegemist on eramaksega, siis kontolt kontole ülekanne (from PayPal balance to PayPal balance) peaks olema alati tasuta v.a piiriülese makse puhul, kus lisandub ülekandetasu 0,5% summalt ja seda tasu ei võeta juhul, kui on tegemist euromaksega, mis sooritatakse Euroopa Liidus või selle majanduspiirkonnas registreeritud kontoga.

Kui tegemist on ülekandega, millega makstakse mõne kauba või teenuse eest või sooritatakse makse deebet- või krediitkaardiga, siis on teenustasu 3.9% + $0.30 USD või 3.9% + €0.35 EUR (kui igakuine müügimaht jääb alla €2500 EUR). Ja kui tegemist on jällegi piiriülese euromaksega, mis sooritatakse Euroopa Liidus või selle majanduspiirkonnas registreeritud kontoga, siis lahutatakse teenustasult maha 0,5% ehk siis teenustasuks jääb 3.4% + €0.35.

Kontolt kontole saatmisel saab ülekande sooritaja valida, kas tegemist on "Personal" või "Purchase" maksega. Just sellest valikust peaks sõltuma, kas ülekanne on tasuline või mitte. Ja kui ma ei eksi, siis enne lõplikku makse sooritamist saab ka valida, kes ülekandetasud maksab, Saatja ise või Saaja.

Mõningad näited juurde.

Personal transfer:
Saksamaal registreeritud kontolt saadetakse €100 EUR - kätte saad €100 EUR (tegemist küll piiriülese maksega, kuid s.o eurodes)
Saksamaal registreeritud kontolt saadetakse $100 USD - kätte saad 99,50 USD (piiriülese makse teenustasu 0,5%, sest ei ole eurodes)
Eestis registreeritud kontolt saadetakse €100 EUR - kätte saad €100 EUR (siseriiklik makse)

Purchase:
Saksamaal registreeritud kontoga ostetakse sinult kaupa €100 EUR väärtuses - kätte saad €96,25 EUR (3.4% + €0.35)
USA-s registreeritud kontoga ostetakse sinult kaupa €100 EUR väärtuses - kätte saad €95,75 EUR (3.9% + €0.35)
USA-s registreeritud kontoga ostetakse sinult kaupa $100 USD väärtuses - kätte saad $95,80 USD (3.9% + $0.30)
Eestis registreeritud kontoga ostetakse sinult kaupa €100 EUR väärtuses - kätte saad €96,25 EUR (3.4% + €0.35)

See on see, kuidas mina olen sellest asjast aru saanud lugedes viimaseid PayPali kasutajalepingus olevaid parandusi. Kui keegi arvab, et ma eksin, võiks mind parandada.

Üks hea ja täpne PayPali teenustasude kalkulaator on kättesaadav siin: https://www.rolbe.com/paypal.htm
Lipukeste peale klõpsates saab valida vajalik valuuta ja linnukese lisamisel "Cross-Border Payment" ka välja arvutada piiriülese makse. Või kasutada "advanced version" kui tehing hõlmab erinevaid valuutasid.
steweastoc
Postitusi: 56
Liitunud: 11 Apr 2009, 15:09

Re: Personal premier

Lugemata postitus Postitas steweastoc »

Aitäh vastuste eest!
Pilt
Vasta