PayPal

PayPal, Skrill, Neteller, Stripe, Payza jmt
bikeboy
Postitusi: 225
Liitunud: 01 Juul 2007, 12:21

PayPal

Lugemata postitus Postitas bikeboy »

Mis konto ma peaks tegema? Mis vahet neil on?

Personal Account
Ideal for online shopping. Send and receive payments through PayPal's secure network. Personal accounts cannot accept debit or credit card payments.

Premier Account
Perfect for buying and selling on eBay or merchant websites. Accept all payment types for low fees. Do business under your own name.

Business Account
The right choice for your online business. Accept all payment types for low fees. Do business under a company or group name.
IXI

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas IXI »

Mul on personal... :roll: pole seda siiani veel kasutand.. aga ei teagi.. kas premier on parem :roll:
cashflow
Postitusi: 114
Liitunud: 18 Veebr 2007, 03:18

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas cashflow »

Tee personal.
Premieril kopsakamad teenustasud + kaardimaksete saamise võimalus. Raha vastuvõtt muidugi eestlastele tulevikumuusika ikka veel...
PS. Esimese krediitkaardimaksega personal kontole muutub too automaatselt premieriks.
Taavi
Postitusi: 1072
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Jama tõesti, et ainult välja saab maksta. Huvitav oleks teada, kui kaugel see tulevik on, millal ka vastupidises suunas raha võimalik liigutada.
Taavi
Postitusi: 1072
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Meeldiv kuulda.
surf
Postitusi: 585
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas surf »


Jah, tore uudis. Sain ka sellest uudisest alles eile õhtul teada, msn-is vesteldes. Tuttav ütles, et sai PayPalist selletaolise e-kirja. Regasin ka eile uue PayPal konto endale, loomulikult õigete isikuandmetega. :D
Usun, et kui sügisel PayPal hakkab ka Eestit aktsepteerima, võidab see suure kuulsuse siin. Ikkagi väga kõva kompanii, chargeback süsteem + enamtunnustatud maksevahend ekauplustes ja ülekandeid saab teha kuskil 16-s erinevas valuutas ja praktiliselt igasse riiki ;)

Nii et esimesed liitujad, kellel veel pole PayPal kontot, saavad seda teha minu ref' lingi alt:
Pilt

Ette tänades!

ps.
Neil, kellel pole esialgu kavatsust eBay-s vmt kohtades massiliselt nänni müüma hakata, piisab personaalse konto loomisest. Kontot on võimalik ka hiljem upgradeda (muuta -> Premier või Business)
IXI

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas IXI »

Linnapeal juba jutud käivad, et RFis räägitakse et varsti saab PayPali kasutada :mrgreen: 8)
surf
Postitusi: 585
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas surf »

IXI kirjutas: Linnapeal juba jutud käivad, et RFis räägitakse et varsti saab PayPali kasutada :mrgreen: 8)

No tglt PayPal'i sai siimaani eestlane vist juba tükk aega tagasi kasutada kuid limiteeritud koguses ja ainult PayPal'i siseseselt (kontolt kontole) kuid mitte PayPali ülekannet rahaks lokaal või USA panka. Ainus võimalus oli PayPalist lahti saada kuskil netis pudipadi ostmisel vm teenuse maksmisel või siis mingil mitteametlikul teel muuks e-rahaks või sularahaks vahetada. Kui PayPal hakkab lõpuks Eestit aktsepteerima, siis peaks raha saama liigutada kuhu iganes ja kuidas iganes. ;)
Mina isiklikult kardan ainult ühte. Tean, et eBay-s on võimalik saada soodsalt muu kauba kõrvalt ka kosmeetikat, parfüümi jms naistevärki ja seda kaupa on võimalik veel enam odavamalt kätte saada, kui viitsid seal oksjonist osa võtta ning kui see oksjon lõpeb veel enne kauba õiget väärtust.
Naine teeb mu arve vist tühjaks.. :lol:


PayPal'ist natuke lähemalt.

PayPal on eBay kompanii (tütarettevõte), tegutseb selle all al. 2003.a oktoobrist ja kompanii peakorter asub USA-s Californias. Lisaks on PayPalil filiaalid Omahal, Dublinis ja Berlinis.

USA-s (ja mitte ainult) on kasutusel 2 populaarsemat maksevahendit - krediitkaart ja PayPal. Kuna aga USA müüjad üldjuhul ei taha online teel pangaülekannet aktsepteerida, on PayPal vaat et ainus lahendus. Miks ei taheta pangaülekannet aktsepteerida? PayPal on nagu virtuaalne kõnekaart, kuhu saab raha peale laadida ja siis üsna lihtsal moel ja kiiresti selle kaudu makseid sooritada ning vastupidi, raha vastu võtta. Turvalisuse mõttes paljud inimesed ei soovi online maksete sooritamisel oma krediitkaardi andmeid mingile suvalisele tegelasele jagada, siis tasub kasutada mingit turvalist vahemeest ja selleks turvaliseks mahendajaks ongi virtuaalne maksevahend e. PayPal. Eks see olegi peamiseid põhjuseid, miks enamus eelistab kreediitkaardi asemel PayPali. Ja loomulikult mugavus: "Send money to a friend’s phone # or email address" - see lause PayPal'i lehel peaks ütlema juba kõike. Maksta teise isikule telefoni numbri (PayPal Mobile) või emaili aadressile e. teisisõnu maksta isiku PayPal kontole, mis on seotud telefoni numbriga (PIN-kaitse) ja/või emaili aadressiga.

Lisaks krediitkaardile saab Paypal'i kontot siduda ka oma pangakontoga s.t kui PayPal'i arvel jääki pole, võetakse ostu puhul raha automaatselt sinu panga arveldusarvelt. Kui seda vajalikku raha pole ka sinu arveldusarvel, on sinu makse lisaks garanteeritud ka sinu krediitkaardiga.

PayPal konto verifying toimub krediitkaardi andmete esitamise teel. Kasutajakontol küsitakse selleks omanikult krediitkaardi andmeid (kaardi nr, selle kehtivus ja digit nr.)
PayPal aktsepteerib nelja liiki pangakaarte - Visa, MasterCard, Discover, American Express, samuti kõiki teisi debeetkaarte (ATM kaarte), millel on Visa või MasterCard logo ja siin ei tohiks tekkida mingeid probleeme meie krediitkaartidega, millel on olemas CVC kood (3-kohaline kaardi valideerimiskood kaardi tagaküljel)
surf
Postitusi: 585
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas surf »

Tegin siis täna ära oma PayPal konto kinnituse (verify)

Asi toimis väga ruttu ja lihtsalt. Step by step, kuidas konto verification toimub:

Step 1 [My Account Overview]
Sisene oma PayPal kontole ja kliki lingile "Status: Estonian - Unverified"

Step 2 [Verify Your PayPal Account]
Avaneval lehel klõpsa kollases kastis olevale lingile "Get Verified!"

Step 3 [Add Credit Card (Recommended)]
a) Vali oma krediitkaardi tüüp (Visa või MasterCard)
b) Sisesta ilma tühikuteta oma 16. kohaline krediitkaardi number
c) Sisesta 3. kohaline valideerimiskoodi number (viimased 3 numbrit kaardi tagaküljel allkirjarea kohal)
d) Sisesta kaardi kehtivusaeg
c) Klõpsa "Add Card"!

Sinu krediitkaardi andmed on nüüd sisestatud ja Sind suunatakse järgmisele lehele, kus on väike seletus, mis tuleks teha edasi, et oma krediitkaardi kinnitust lõpule viia (saadetakse ka automaatne e-mail teavitus kaardi sisestamise kohta).

Step 4 [Enter Expanded Use Number]
Jääb oodata, kuna PayPal saadab sinu panga kontole 4. kohalise kinnitus/kontrollkoodi (4-digit Expanded Use Number). Kontrollikoodi saatmisest saad ka automaatse teavituse oma e-postkasti: "Your unique Expanded Use Number was sent to your credit card ending in 5XXX on Sep. 3, 2007...". Kiri sisaldab ka juhendit, kuidas kontrollkoodi oma pangakontolt leida ja kuidas seda PayPal kontole lisada.
Mina sain oma koodi kiirelt kätte, praktiliselt kohe peale kaardiandmete sisestamist. Kaardilt broneeriti summat kahes osas (Pilt# 1) ja mõneminutiliste vahedega, kus teise broneeringu osaga saadeti ka see 4. kohaline kontrollkood.
Panka sisenedes märkad, et PayPal on broneerinud sinu krediitkaardi arvelt €1.50 EUR (hiljem tagastatakse) ja selle broneeringu kirjest(ajaloost) leiad vajaliku 4. kohalise kontrollkoodi, kopeeri see kood, sisene uuesti oma PayPal kontole, klõpsa lingile "Complete Expanded Use Enrollment" (Account Overview) ja kleebi vastavasse lahtrisse (Pilt# 2).

Pilt# 1.
Pilt

Pilt# 2.
Pilt

Pilt# 3.
Pilt


Mis puutub Eesti deebetkaartidesse näit. Hansapanga Visa Electron, siis neid ei saa PayPali konto kinnituseks kasutada, kuna neil puudub CVC kood (3-kohaline kaardi valideerimiskood kaardi tagaküljel) ja seepärast ei saa ka nendega üheski netipoes kaupade eest makse sooritada.
Vasta