POKERi ABC (Hold 'em)

Kõik, mis investeerimise, raha kogumise ja säästmisega seotud, mis teistesse alafoorumitesse ei sobi.
IXI

POKERi ABC (Hold 'em)

Lugemata postitus Postitas IXI »

Nii kirjutaks siis väiksed näpunäited nendele kes ei tea üldse mis värk selle Hold 'em iga on.
Hold 'em on siis kõige populaarsemat tüüpi poker online pokkeritubades. Kätte antakse teile ja kõigile teistele mängijatele 2 kaarti ja lauda läheb esimese laksuga 3 millele hiljem lisandub ükshaaval 2 kaarti.

Esiteks valige endale sobiva panustega laud..
5/10c - Seal saate harjutada.. üldiselt teenida seal ERITI ei anna.. no minu max on olnud 5$ tunniga umbes, hea koht alguse harjutamiseks
50/1$ - üldiselt ise kasutan seda või siis 50/1$ -3/6$ laudasi.. seal juba keskmine summa laualt võites ~15-150$ (kui laud on full mängijatest) et natuke harjutatud siis võite sinna juba minna proovima.
suuremate panustega lauad siis on juba üldiselt tegijad kohal.. kuigi vahest eksivad ka sinna nö raha loopivad usakad ära :)

Nii edasi siis kuidas mängida.. mitte et ma nüüd mingi "maailmatipp" oleks et teile just paras õpetaja ja te ei pea järgima mu õpetusi kuna see kõik on nii nagu MINA mängin.

Fixed Limit - Ehk kindlate panustega laud

Niisiis, valite koha, istute lauda.. esimene asi on siis post blind.. see on ½ lauas olenevast panusest et kui on 25c laud siis on see 13c see tuleb teil automaatselt lauas istudes.. nii võimalik on teil foldida või callida foldides kaotate siis automaatselt need 13c, callides peate lisama 12c. teine asi on big post blind mis on 25c see tuleb samamoodi automaatselt ja seda üldiselt pole mõtet foldida.. kui jõuab esimene ring lõpuni siis panete lihtsalt check ja tulevadki laua kaardid lahti.. kui just keegi esimesel ringil raisinud ei ole.. siis on valik teil kas callida kaasa või foldida.. kui head kaardid on siis tasub callida kehvade puhul võite ise mõelda kas riskite callida või foldite.
nii ülejäänud ring on teil vabalt valida.. mingit esimest automaatset pakkumist ei ole.. tulevad teile lihtsalt kaardid ja te valite kas callite, raisite või foldite.

Nii.. et milllal siis callida ja millal raisida ja millal foldida?
nii nagu ma ütlesin et MINA mängin niimoodi te võite teha mingit teistmoodi muidugi..
ise teen siis järgnevalt.. kui tulevad mõlemad samasugused numbrid/piltid siis tasub callida kindlasti.. osad ka raisivad aga üldiselt ise ei ole raisind kohe algul.. kes teab mis kaardid lauda tulevad..
callin vahel ka siis kui 1 on pilt ja 1 on number...
üldiselt kui mõlemad on numbrid ja mõlemad eri mastidest ja numbrid siis foldin.. väike tõenäosus võitta ja kellegil on kindlasti pilte ;)
nii millal hakata raisima ja millal foldida kui laua kaardid on juba näha.. kui näha on et esimese 3 kaardiga midagi ei ühildu ega mingit võittu pole ilmselt tulemas siis soovitan foldida.. parem varem kui siis kui juba oled raha lisanud juurde lauale.. samas kui sul on käes 2 sama masti kaarti ja ka laual on vähemalt 1 sama masti kaart siis on oma otsustada.. ise üldiselt riskin ja loodan et tuleb veel sama masti :)
raisima hakkan üldiselt siis kui vähe on inimesi jätkamas mängu (2-3tki) siis juba 2 paariga.. vahest ka ühega kui on pildi paar. kui on rohkem jätkajaid siis üldiselt alates kolmikust.. muidugi peab ka arvestama et mis teistel võib olla.. tuleb jälgida mängijaid mis samme nad teevad ja millal et mis neil olla võib käes...
Checki (kui võimalik kasutada) võite kasutada siis kui teil ei ole veel paari/2 paari või noh sellist suht kindlat tunnet et võite võitta..

Bluffimine

nii mis siis veel lisada.. bluffimine.. eriti ei õnnestu see siin.. oleneb lauast ja oleneb muidugi seltskonnast.. ise olen suutnud ca 10 mängu järjest bluffida ja saada kogu võit koguaeg endale enne kui teised mängijad aru said.. :) aga ei soovita eriti kuna keegi võib ikkagi lõpuni minna ja kui teil mingit lootust käes ei ole siis ei soovita bluffida kaa..

No Limit lauad - ehk ilma kindla panuseta lauad

NL lauad ehk No Limit.. ehk seal on siis võimalik raisida summat täpselt nii palju kui sul raha käes on.. esialgu ei soovita kindlasti sinna minna kuna seal liigub päris kõvasti väga proffe ringi kes lihtsalt võivad sind kiirelt tühjaks teha.. samas kui jälgid mängu mõndaaega saad pointile pihta.. ja see on just öösel usakatega mängides väga hea koht väga kiirelt ja palju raha teenida.. samas on ka koht väga kiirelt väga palju (kasvõi kõik su raha) koheselt kaotada võimalik.. nii et olge seal tähelepanelikud ja ettevaatlikud.. üldiselt on seal parem mängida mida vähem mängijaid seda parem :)

Kaks esimest reeglit pokkeristrateegia õppimisel
Kaks põhimõtet, millest arusaamine peaks aitama teil saada võitvaks mängijaks (plusspoolel olevaks mängijaks). Esimene – kaotused on kõige paremad õpetajad pokkeris. Väga vähesed mängijad hakkavad kohe pokkerimänguga alustades stabiilselt võitma.

Võib võtta aega mitu kuud enne kui te pokkerilauas mängides end „hästi tunnete” ja isegi siis on teie „mänguplaan” alles vähe arenenud. Sellest peaks üle olema, sest te olete alles algaja. Tegelikult on pea kõik mängijad kõigepealt kaotanud tehes valesid otsuseid. Peale valede ostuste tegemist mitmeid kordi õpite te neid mitte tegema ehk korrektselt mängima. Nii lihtne see ongi. Hoolimata sellest on terve „armee” pokkerimängijaid, kes ei soovigi oma vigadest õppida! Samas, peale õigete otsuste tegemist, mis aitavad teil võita, saate aru kuidas neid otsuseid oma kasuks pöörata. Kuid siiski kõige tähtsam, millest pokkeri puhul peab aru saama kohe alguses on see, et võitma õppimiseks peate kõigepealt mõistma miks te kaotasite.

Teine põhimõte on see, et pokeris ei kehti kirjutatud reeglid. Mõni strateegia on suurepäraselt toimiv ühe vastase suhtes, kuid on täiesti kasutu teise vastasega mängides. Seega ei ole pokkeristrateegia lihtsalt „õigete valemite õppimine” (nagu näiteks kaardilugemine Blackjackis), vaid te peaksite osakama oma mängutaktikat muuta sõltuvalt teie vastasest ja situatsioonidest.

Pokkerist aru saamise „võti”: teada, mis kaarte vastane omab
Suurepärane pokkerimängija on see, kes teb täpselt mis kaarte tema vastane omab. Kui te seda suudaksite teha, siis võidaksite päris palju.

Kui te teaksite täpselt mis teie vastasel on (kaardid), kuid tema ei teaks mis kaardid teil on, siis oleksite te sisuliselt võitmatu. Kahjuks on pokker mäng, kus kogu infot ei oma ükski mängija, seega peate kasutama oma teadmisi ja oskusi, et tekitada neis valearusaamu oma pocket kaartidest.

Miksimine ehk mängustrateegia muutmine
Põhiline probleem enamike mängijatega on see, et nad mängivad ainult kindla „valemi” järgi. Isegi kui mänguplaan (kindel tegutsemiskava teatud situatsioonides) võib koosneda väga headest ja täpsetest „valemistest”, mis toimivad enamike teie vastaste suhtes, siis on see ju ainult mänguplaan.

Seega, kui te mängite iga kord samamoodi kui pokkerilauas istute, siis on vaid aja küsimus, millal teie vastased teie mängustrateegiast aru saavad. Väga head mängijad saavad aru teie strateegiast ja hakkavad nõrku kohti teie mängustrateegias oma kasuks pöörama. Hoolimata sellest, et teil on kindel mänguplaan hea strateegiaga kaoatate te lõppude lõpuks sedasi mängides kindlasti, sest teie nõrgad küljed on hästi lihtsalt märgatavad.
Mängija, kes oma strateegiat vahetab, muutes stabiilselt mänguplaani, tekitab oma vastastes kahtlusija segadust. Lõpptulemuseks on see, et vastased, olles segaduses, hindavad teid valesti ja teevad vigu. Pokkeris ongi suhteliselt lihtne „valem” võitmiseks – kasuta ära oma vastaste vigu ja teeni nende pealt.

Distsipliin
Võitev pokkerimängija on ülimalt distsiplineeritud. Maailmaklassi mängijad on võimelised tegema õigeid otsuseid ka ülisuure pinge all olles, kui mängus on väga suured rahad. Mängus peaksite distsipliini kasutama kolmel erineval tasandil:

1. Pocket kaardid: on ülimalt tähtis osata valida õiged kaardid, millega enne floppi call´ida. Mida kõrgemad on teie pocket kaardid, seda suurem tõenäosus, et nendega võidad. Näiteks, A-K võidab kindlasti rohkem panku kui 3-4. Seega peaksite pangas osalema rohkem A-K (äss-kuningas), kui 3-4-ga. Teisisõnu peaksite olema distsiplineeritud selles suhtes, milliste kaartidega te floppi vaatam lähete. Mitmed mängijad kaotavad palju raha lihtsalt sellepärast et nad on kannatamatud ja neil on igav ning seepärast soovivad osaleda igas pangas. Seda ei ole mõtet teha. Kuigi aeg-ajalt näete mõnd mängijat kehvade kaartidega võitmas suuri panku peaksite mõistma, et see on vaid nende ajutine õnn ja pikamas perspektiivis kaotavad nad rohkem raha kui suudaksid võita, tehes sellised halbu otsuseid, mängides kehvade kaartidega.

2. Ajastamine: see on kõige raskem pokkeri osa üldse. Näiteks: kui tahate kellegi vastu bluffida, siis peate kindel olema, et ta loobub teie panuse vastu kui te selle teete. Kui tal juhtub olema hea käsi ja teie tema vastu blufite, siis te kaotate kindlasti. Kui tal juhtub olema nõrk käsi siis kui te tema vastu blufite, te võidate. Vahe: ajastatus. Ekh siis tähendab see seda, et te ootate õiget momenti et teha õige „liigutus”. Lihtsalt, kui soovite bluffida, siis ärge tehke seda suvalisel hetkel suvalise mängija vastu. Oodake, kuni teie arvates on vastasel nõrk käsi ja proovige siis bluffida. See põhimõte kehtib mitte ainult buffimise vaid ka muu kohta. See kehtib kõige kohta. Soovid olla pokkeris edukas? Õigel ajal tehtud fold, call, bet ja raise on just selle aluseks! Olla distsiplineeritud ja oodata õiget momenti oma „liigutuse” tegemiseks on väga suur tähtsus.

3. Emotsioonid: Pokkeris mõjutab sinu tulemusi sinu emotsionaalne seisund. Kui oled väsinud, stressis, purjus või vihane siis võivad need faktorid mõjutada sinu tulemusi negatiivses suunas. Sellises seisus mitte pokkerit mägida nõuab väga tugevat distsipliini. Veel tähtsam on „tilt” (nö.lahmimine). Kui te vihastate või muutute frustreerituks sest et teil on nö paha päev, siis peab teil olema piisavalt meelekindlust mängust lahkuda ja mängida mõnel teisel korral (siis kui teil on parem tuju). Ärge visake raha niisama maha! Mida enam te pokkerit mängite, seda enam peaksite olema võimeline ka oma emotsioone kontrollima et vältida „tilt´imist”. See sõltub aga kõik distsipliinist.

Positsioon
Nagu eespool mainitud, kui te teate mis (kaardid) teie vastasel on, siis omate suurt eelist tema suhtes. Seega, kui teil on veel lisaks vajalik „positsioon” oma vastase suhtes, siis olete kohe eelisseisus, sest tema peab enne teid tegutsema. See aga võib anda teile vihjeid tema „käe” tugevuse kohta enne kui on sinu kord tegutseda.


Selle tulemusena on teil rohkem infot millega töötada. Kellegi ees positsiooni omama, tähendab seda, et teil on tema suhtes „tegutsemiseelis” – tema peab enne teid otsustama, mida teha (check, bet, call, fold). Näiteks omab diiler/button positsiooni kõigi suhtes flopis, turnil ja riveril, sest tema on alati viimane, kes panustamisel tegutseb. Mängijad diilerist paremal on samuti eelisseisus, sest nemad tegutsevad panustamisel alati hiljem.

See, et teil on rohkem infot siis kui teil on „positsioon”, tähendab tavaliselt seda, et te võite rohkem riskida. Näiteks pocket 7-8 ei ole väga tugev käsi ja peaks tavaliselt fold´itama. Kuid kui teil on „positsioon” siis on teil võibolla võimalus ka nendega mängida.Teie nõrk „käsi” võib saada eelise juba seepärast, et teie olete viimane, kes panustamisringil tegutseb ja seega võib teil juba olla infot selle kohta mis teie vastasel võib olla enne kui on teie kord otsustada kas te loobute, panustate või tõstate.

Kui teil ei ole „positsiooni”, siis tähendab see seda, et teie peate tegutsema suht vara iga panustamisringi alguses. See tähendab, et teatud maani on teil ebasoodne seis, sest teatud määral oma tegevusega (check, bet, call, raise) annate te oma vastastele infot oma kaartide kohta enne nende tegutsemiskorda. Näiteks: kui teil on tugev „käsi” ja teil ei ole „positsiooni” siis te panustate (bet). Samas – teie vastased tegutsevad peale teid. Seega – kui teie panustate, siis nemad võivad foldida ja oma raha säästa. Samas võib teil olla ka keskpärane käsi ja te võibolla chekite sel juhul. Kui teie vastane (-sed) näevad, et te chekite, siis võivad nad proovida teid pangast välja bluffida, kasutades selleks teie poolt antud „infot”.

Seega – kui teil ei ole hea positsioon, siis mängige vähem jaotusi ja kui on siis peaksite mängima rohkem jaotusi.

Suutmatus õieti tegutseda (mängu kohta infot omades)
Suurim vahe keskpärase ja hea tasemega mängija vahel on see, et keskpärane mägija ei suuda tegutseda siis kui tal on olemas vajalik info tema „ees” olevatelt mängijatelt.

Selliseid kordi on suhteliselt palju, kus mängija callib suure panuse, kaotab ja siis ütleb midagi sellist nagu: „Ma arvasin, et sul on...(rida/mast/maja/vmt)”. Tavaliselt oolikaotaja suhteliselt kindel oma vastase kaartide tugevuse suhtes. Samas ei suuda nad õieti tegutseda omades seda infot („read” – I`m reading you like a book”). Seega, näiteks kui te arvate, et teie vastasel on mast ja te sellest jagu ei saa, siis peaksite ka vastavalt mängima, oma kaartidest loobudes. Ärge callige lihtsalt selleks, et oma kahtlustele/arvamusele kinnitust leida. Kui arvate, et olete „kindlaks teinud” oma vastase „käe”, siis tegutsega vastavalt.

Anne
Andke andeks, et me teie „ilusat roosat maailma” nüüd veidi raputame – iga tshempioni kohta on miljoneid, kellest ei saa iial tshempione. Tõenäosus on et teie olete samuti üks neist! Pokkerimaailmas on palju inimesi, kes sellega raha teenivad, kuid nad ei ole tuntud ega ka tshempionid

Selleks, et saada maailmaklassi tasemel mängijaks peab teil olema annet. Sama nagu laulmisega – mõned osakvad, mõned mitte. Mõned, kes päris hästi ei oska võivad ju õppida ka väga hästi laulma, tehes pühendunult trenni, kuid neist ei saa kunagi Pavarottit.

Maailmaklassi mängijal on tavaliselt anne, mis puudub paljudel mängijatel. Kuid isegi kui te ei olegi pokkeris eriti andekas, siis võite te harjutades ikkagi saada väga heaks mängijaks kes stabiilselt võidab. Teil on vaja endale selgeks teha oma võimed pokkeris. Ehk siis – teil ei ole vaja otsida kõige tugevamaid, kogenumaid ja andekaid vastaseid, sest nad „söövad teid elusalt”. Hoolimata sellest peaksite olema rahul oma võimetega. Kui te ei ole nii andekas et olla maailma parim siis mis sellest? „Pokkeriheinamaal” on palju „lambaid” kes oma „villa” teile „vabatahtlikult” ära annavad. Te võite palju võita ka siis kui te eriti andekas ei ole. Seepärast ongi pokker nii tore mäng: isegi mitte eriti andekad mängijad võivad võita!

Õnnefaktor
Kui palju mõjub õnnefaktor pokkeris? Ilmselt peaksite teadma, et õnn ei ole õige sõna siin mängus kasutada – see „õnn” on hoopis statistikal põhinev võidu tõenäosus, mis endast „märku annab”. Oletame, et te olete vastasega üks ühe vastu.

Flopis on teil tugev „käsi” ja te olete 80% tõenäosusega võitja ka peale riverit. Kuigi tõenäosus on teie kasuks väga suur, siis ärge unustage, et 20% juhtudest võib võita teie vastane. Kui selline situatsioon tekib umbes 5 korda õhtu jooksul, siis statistiliselt peaksite teie võitma neli korda (80%) ja teie vastane ühe korra (20%). Kuid teie vastasel võib õnne olla ja võitja 2 või 3 korda selle ühe asemel. Kuigi see mõjutab teie tulemusi lühiajaliselt on pikemas perspektiivis selline kõikumine tasandatud ja teie võidate ikkagi kokkuvõttes oma 80% juhtudest.

Seega, õnn võib mängida rolli lühiajaliselt, kuid pikema aja jooksul mõjutavad mängu ikka odd´sid ja protsendid. Seega, kui tema võitis 3 mängu 5-st ühel õhtul, siis tal oli õnne, kuid keskmiselt 1000 jaotuse järel võidab ta vaid 200 korda. Teid peaks siiski huvitama pikem statistiliset korrektne mänguperiood, mitte lühiajaline õnn. Kui teete otsuseid, mis pikemas perspektiivis on õiged, siis need ostused tasuvad ära. Ärge laske end mõjutada teiste mängijate lühiajalisest õnnest, sest nemad on lõppeks ikka kaotajad. Maailmas on plaju mängijaid, kes olid mingil hetkel väga õnneliku käega, aga nüüd on nad pankrotis.

Teiste mängijate motivatsiooni austamine pokkerimängus
Üks asi, mis algaja mängija peab endale selgeks tegema, on teiste mängijate põhimõtete austamine. Sel ajal kui sina tahad mängu tõsiselt võtta, õppides erinevaid strateegiaid ei pruugi sinu vastased samamoodi teha. Mõnikord mängijad lihtsalt naudivad mängu.

Teised mängivad võibolla vaid seltskonna pärast. Tavaliselt ei mängi sellised mängijad „õieti”. Näiteks, mängijad kes sellisel põhimõtte järgi mängivad, ei loobu oma kaartidest nii tihti. Neid ei huvita tõenäosus, odd´sid ja mõistlikud "käigud". Nad mängivad seltskonna ja lõbu pärast. Seetõttu on neid mängijaid raske pangast välja bluffida (näiteks). Isegi kui te näete suurepärast võimalust bluffida, siis selle mängija vastu te edukalt ei blufi. Seda sellepärast, et neid mängijaid ei huvita mängutehnika peensuste õppimine ning neid ei huvita korrektselt mängimine (mängust parima „võtmine”). See neid ei motiveeri.

Neid huvitab muu – kõik peale „võistlusmomendi”. Peate endale aru andma, et tema ei mängi neil põhjustel, mis teie ja seega peate nende stiili järgi ka oma mänguplaani muutma. Näiteks: kui seda „pühapäevamängijat” on raske välja bluffida, siis te ei tohikski tema vastu kunagi bluffida! Mis kõige tähtsam – tema peale ei ole mõtet pahandada, sest ta ei soovi mängida nagu professionaal!

Agressiivsus
Viimane faktor, millega peate arvestama on agressiivsus.

Selleks et võiksite olla edukas, peate olema „karm” ja võitlusvalmis mängija. Suurem osa võitjatest (plussis olevatest) mängijatest mängib kindlakäeliselt ja agressiivselt ehk siis: kui on õige aeg, siis nad panustavad „täiega”. Kui ei ole nende arvates õige aeg agressiivselt mängida, siis nad tõmbuvad tagasi. Passiivsed mängijad pokkeris ei võida. Ole agressiivne ja mängi „karmilt” kui vaja.


Üldine

... rohkem nagu praegu ei teagi mida lisada... et kui mingi küsimus on siis kohe küsige ja üritan vastata sellele :)

Seni, head mänguõnne ja palju raha siis ;)

Võidud järjekorras alustades väiksemaist
High Card - Kui kellegil ei õnnestu saada paari kokku.. siis võidab see kellel on käes suurim kaart.
1 Pair - 2 ühesugust kaarti ntx 9 ja 9 või emand ja emand
2 Pairs - 2 paar ühesuguseid kaarte ntx kaks 9 ja kaks 7
3 Kind - 3 yhesugust kaarti ntx 3 emandat
Straight - rida..5tki ntx 2,3,4,5,6.
flush - 5 ühtemasti kaarti ntx poti 2, poti 3, poti 5, poti 9, poti äss
fullhouse - maja.. 2 ühesugust kaarti ja 3 teist ühesugust kaarti ntx kaks 5 ja kolm ässa
4 kind - nelik.. 4 ühesugust kaarti.. ntx 4 emandat
straight flush - ntx ruutu 3 ruutu 4 ruutu 5 ruutu 6 ruutu 7 :)
royal flush - ntx ruutu 10, ruutu poiss, ruutu emand, ruutu kunn, ruutu äss.

[Tänud Triobet.com'ile aitamaks täiendada seda :)]
[Aegajalt Uuendan! IXI.]
Külaline

Re: POKERi ABC (Hold 'em)

Lugemata postitus Postitas Külaline »

sõber rääkis ,et mõned kasutavad programme millega saab paremaid kaarte on se tõsi?
raix13
Postitusi: 38
Liitunud: 08 Okt 2006, 16:37

Re: POKERi ABC (Hold 'em)

Lugemata postitus Postitas raix13 »

zorken kirjutas: sõber rääkis ,et mõned kasutavad programme millega saab paremaid kaarte on se tõsi?

suht kahtlen ,et seal sihukest cheati teha saab
IXI

Re: POKERi ABC (Hold 'em)

Lugemata postitus Postitas IXI »

Täiesti välistatud :)
Külaline

Re: POKERi ABC (Hold 'em)

Lugemata postitus Postitas Külaline »

raix13 kirjutas:
zorken kirjutas: sõber rääkis ,et mõned kasutavad programme millega saab paremaid kaarte on se tõsi?

suht kahtlen ,et seal sihukest cheati teha saab

siis ajaks cheaterid miljoneid kokku :lol:
raix13
Postitusi: 38
Liitunud: 08 Okt 2006, 16:37

Re: POKERi ABC (Hold 'em)

Lugemata postitus Postitas raix13 »

preester kirjutas:
raix13 kirjutas:
zorken kirjutas: sõber rääkis ,et mõned kasutavad programme millega saab paremaid kaarte on se tõsi?

suht kahtlen ,et seal sihukest cheati teha saab

siis ajaks cheaterid miljoneid kokku :lol:

mõnes kohas saab mingeid programme ikkagi kasutada ma kuulsin :roll:
kakao

Re: POKERi ABC (Hold 'em)

Lugemata postitus Postitas kakao »

Kellegil on mõnda programmi kus saab algul harjutada???
Ei julge kohe raha peale mängida. :roll:
Siiamaani pole kasiinodega tegelenud.
IXI

Re: POKERi ABC (Hold 'em)

Lugemata postitus Postitas IXI »

no võta pacific.. eks ta ole suht erinev raha mängust a no õppida saab ikka :)
Külaline

Re: POKERi ABC (Hold 'em)

Lugemata postitus Postitas Külaline »

IXI kirjutas: Nii kirjutaks siis väiksed näpunäited nendele kes ei tea üldse mis värk selle Hold 'em iga on.
Hold 'em on siis kõige populaarsemat tüüpi poker online kasiinodes. Kätte antakse teile 2 kaarti ja lauda läheb esimese laksuga 3 millele hiljem lisandub 2.

Esiteks valige endale sobiva panustega laud..
5/10c - Seal saate harjutada.. üldiselt teenida seal ERITI ei anna.. no minu max on olnud 5$ tunniga umbes, hea koht alguse harjutamiseks
25/50c - üldiselt ise kasutan seda või siis 1$ ringis lauda.. seal juba keskmine summa laualt võites ~5$ (kui laud on full mängijatest) et natuke harjutatud siis võite sinna juba minna proovima.
suuremate panustega lauad siis on juba üldiselt tegijad kohal.. kuigi vahest eksivad ka sinna nö raha loopivad usakad ära :)

Nii edasi siis kuidas mängida.. mitte et ma nüüd mingi maailma tipp oleks et teile just paras õpetaja ja te ei pea järgima mu õpetusi kuna see kõik on nii nagu MINA mängin.

Niisiis, valite koha, istute lauda.. esimene asi on siis post blind.. see on ½ lauas olenevast panusest et kui on 25c laud siis on see 13c see tuleb teil automaatselt lauas istudes.. nii võimalik on teil foldida või callida foldides kaotate siis automaatselt need 13c, callides peate lisama 12c. teine asi on big post blind mis on 25c see tuleb samamoodi automaatselt ja seda üldiselt pole mõtet foldida.. kui jõuab esimene ring lõpuni siis panete lihtsalt check ja tulevadki laua kaardid lahti.. kui just keegi esimesel ringil raisinud ei ole.. siis on valik teil kas callida kaasa või foldida.. kui head kaardid on siis tasub callida kehvade puhul võite ise mõelda kas riskite callida või foldite.
nii ülejäänud ring on teil vabalt valida.. mingit esimest automaatset pakkumist ei ole.. tulevad teile lihtsalt kaardid ja te valite kas callite, raisite või foldite.

Nii.. et milllal siis callida ja millal raisida ja millal foldida?
nii nagu ma ütlesin et MINA mängin niimoodi te võite teha mingit teistmoodi muidugi..
ise teen siis järgnevalt.. kui tulevad mõlemad 1 sama mast või numbrit/pilti siis tasub callida kindlasti.. osad ka raisivad aga üldiselt ise ei ole raisind kohe algul.. kes teab mis kaardid lauda tulevad..
callin ka siis kui 1 on pilt ja 1 on number...
üldiselt kui mõlemad on numbrid ja mõlemad eri mastidest ja numbrid siis foldin.. väike tõenäosus võitta ja kellegil on kindlasti pilte ;)
nii millal hakata raisima ja millal foldida kui laua kaardid on juba näha.. kui näha on et esimese 3 kaardiga midagi ei ühildu ega mingit võittu pole ilmselt tulemas siis soovitan foldida.. parem varem kui siis kui juba oled raha lisanud juurde lauale.. samas kui sul on käes 2 sama masti kaarti ja ka laual on vähemalt 1 sama masti kaart siis on oma otsustada.. ise üldiselt riskin ja loodan et tuleb veel sama masti :)
raisima hakkan üldiselt siis kui vähe on inimesi jätkamas mängu (2-3tki) siis juba 2 paariga.. vahest ka ühega kui on pildi paar. kui on rohkem jätkajaid siis üldiselt alates kolmikust.. muidugi peab ka arvestama et mis teistel võib olla.. tuleb jälgida mängijaid mis samme nad teevad ja millal et mis neil olla võib käes...
Checki (kui võimalik kasutada) võite kasutada siis kui teil ei ole veel paari/2 paari või noh sellist suht kindlat tunnet et võite võitta..

nii mis siis veel lisada.. bluffimine.. eriti ei õnnestu see siin.. oleneb lauast ja oleneb muidugi seltskonnast.. ise olen suutnud ca 10 mängu järjest bluffida ja saada kogu võit koguaeg endale enne kui teised mängijad aru said.. :) aga ei soovita eriti kuna keegi võib ikkagi lõpuni minna ja kui teil mingit lootust käes ei ole siis ei soovita bluffida kaa..

nii.. siis laudadest veel niipalju et on siis tava lauad ja NL lauad ehk No Limit.. ehk seal on siis võimalik raisida summat täpselt nii palju kui sul raha käes on.. esialgu ei soovita kindlasti sinna minna kuna seal liigub päris kõvasti väga proffe ringi kes lihtsalt võivad sind kiirelt tühjaks teha.. samas kui jälgid mängu mõndaaega saad pointile pihta.. ja see on just öösel usakatega mängides väga hea koht väga kiirelt ja palju raha teenida.. samas on ka koht väga kiirelt väga palju (kasvõi kõik su raha) koheselt kaotada võimalik.. nii et olge seal tähelepanelikud ja ettevaatlikud.. üldiselt on seal parem mängida mida vähem mängijaid seda parem :)

... rohkem nagu praegu ei teagi mida lisada... et kui mingi küsimus on siis kohe küsige ja üritan vastata sellele :)

Seni, head mänguõnne ja palju raha siis ;)

Võidud järjekorras alustades väiksemaist

2 Pairs - 2 paar ühesuguseid kaarte ntx kaks 9 ja kaks 7
3 Kind - 3 yhesugust kaarti ntx 3 emandat
flush - 5 ühtemasti kaarti ntx poti 2, poti 3, poti 5, poti 9, poti äss
Straight - rida..5tki ntx 2,3,4,5,6.
fullhouse - maja.. 2 ühesugust kaarti ja 3 teist ühesugust kaarti ntx kaks poti 5 ja kolm ruutu ässa
4 kind - nelik.. 4 ühesugust kaarti.. ntx 4 emandat
royal flush - ntx ruutu 10, ruutu poiss, ruutu emand, ruutu kunn, ruutu äss.

straight -

kahte poti 5 te ja kolme ruutu ässa kah olal ei saa . ühte samasugust kaari on pakis 1 aint ´ju
full houses viga midagi :D
raix13
Postitusi: 38
Liitunud: 08 Okt 2006, 16:37

Re: POKERi ABC (Hold 'em)

Lugemata postitus Postitas raix13 »

vanamees kirjutas:
IXI kirjutas: Nii kirjutaks siis väiksed näpunäited nendele kes ei tea üldse mis värk selle Hold 'em iga on.
Hold 'em on siis kõige populaarsemat tüüpi poker online kasiinodes. Kätte antakse teile 2 kaarti ja lauda läheb esimese laksuga 3 millele hiljem lisandub 2.

Esiteks valige endale sobiva panustega laud..
5/10c - Seal saate harjutada.. üldiselt teenida seal ERITI ei anna.. no minu max on olnud 5$ tunniga umbes, hea koht alguse harjutamiseks
25/50c - üldiselt ise kasutan seda või siis 1$ ringis lauda.. seal juba keskmine summa laualt võites ~5$ (kui laud on full mängijatest) et natuke harjutatud siis võite sinna juba minna proovima.
suuremate panustega lauad siis on juba üldiselt tegijad kohal.. kuigi vahest eksivad ka sinna nö raha loopivad usakad ära :)

Nii edasi siis kuidas mängida.. mitte et ma nüüd mingi maailma tipp oleks et teile just paras õpetaja ja te ei pea järgima mu õpetusi kuna see kõik on nii nagu MINA mängin.

Niisiis, valite koha, istute lauda.. esimene asi on siis post blind.. see on ½ lauas olenevast panusest et kui on 25c laud siis on see 13c see tuleb teil automaatselt lauas istudes.. nii võimalik on teil foldida või callida foldides kaotate siis automaatselt need 13c, callides peate lisama 12c. teine asi on big post blind mis on 25c see tuleb samamoodi automaatselt ja seda üldiselt pole mõtet foldida.. kui jõuab esimene ring lõpuni siis panete lihtsalt check ja tulevadki laua kaardid lahti.. kui just keegi esimesel ringil raisinud ei ole.. siis on valik teil kas callida kaasa või foldida.. kui head kaardid on siis tasub callida kehvade puhul võite ise mõelda kas riskite callida või foldite.
nii ülejäänud ring on teil vabalt valida.. mingit esimest automaatset pakkumist ei ole.. tulevad teile lihtsalt kaardid ja te valite kas callite, raisite või foldite.

Nii.. et milllal siis callida ja millal raisida ja millal foldida?
nii nagu ma ütlesin et MINA mängin niimoodi te võite teha mingit teistmoodi muidugi..
ise teen siis järgnevalt.. kui tulevad mõlemad 1 sama mast või numbrit/pilti siis tasub callida kindlasti.. osad ka raisivad aga üldiselt ise ei ole raisind kohe algul.. kes teab mis kaardid lauda tulevad..
callin ka siis kui 1 on pilt ja 1 on number...
üldiselt kui mõlemad on numbrid ja mõlemad eri mastidest ja numbrid siis foldin.. väike tõenäosus võitta ja kellegil on kindlasti pilte ;)
nii millal hakata raisima ja millal foldida kui laua kaardid on juba näha.. kui näha on et esimese 3 kaardiga midagi ei ühildu ega mingit võittu pole ilmselt tulemas siis soovitan foldida.. parem varem kui siis kui juba oled raha lisanud juurde lauale.. samas kui sul on käes 2 sama masti kaarti ja ka laual on vähemalt 1 sama masti kaart siis on oma otsustada.. ise üldiselt riskin ja loodan et tuleb veel sama masti :)
raisima hakkan üldiselt siis kui vähe on inimesi jätkamas mängu (2-3tki) siis juba 2 paariga.. vahest ka ühega kui on pildi paar. kui on rohkem jätkajaid siis üldiselt alates kolmikust.. muidugi peab ka arvestama et mis teistel võib olla.. tuleb jälgida mängijaid mis samme nad teevad ja millal et mis neil olla võib käes...
Checki (kui võimalik kasutada) võite kasutada siis kui teil ei ole veel paari/2 paari või noh sellist suht kindlat tunnet et võite võitta..

nii mis siis veel lisada.. bluffimine.. eriti ei õnnestu see siin.. oleneb lauast ja oleneb muidugi seltskonnast.. ise olen suutnud ca 10 mängu järjest bluffida ja saada kogu võit koguaeg endale enne kui teised mängijad aru said.. :) aga ei soovita eriti kuna keegi võib ikkagi lõpuni minna ja kui teil mingit lootust käes ei ole siis ei soovita bluffida kaa..

nii.. siis laudadest veel niipalju et on siis tava lauad ja NL lauad ehk No Limit.. ehk seal on siis võimalik raisida summat täpselt nii palju kui sul raha käes on.. esialgu ei soovita kindlasti sinna minna kuna seal liigub päris kõvasti väga proffe ringi kes lihtsalt võivad sind kiirelt tühjaks teha.. samas kui jälgid mängu mõndaaega saad pointile pihta.. ja see on just öösel usakatega mängides väga hea koht väga kiirelt ja palju raha teenida.. samas on ka koht väga kiirelt väga palju (kasvõi kõik su raha) koheselt kaotada võimalik.. nii et olge seal tähelepanelikud ja ettevaatlikud.. üldiselt on seal parem mängida mida vähem mängijaid seda parem :)

... rohkem nagu praegu ei teagi mida lisada... et kui mingi küsimus on siis kohe küsige ja üritan vastata sellele :)

Seni, head mänguõnne ja palju raha siis ;)

Võidud järjekorras alustades väiksemaist

2 Pairs - 2 paar ühesuguseid kaarte ntx kaks 9 ja kaks 7
3 Kind - 3 yhesugust kaarti ntx 3 emandat
flush - 5 ühtemasti kaarti ntx poti 2, poti 3, poti 5, poti 9, poti äss
Straight - rida..5tki ntx 2,3,4,5,6.
fullhouse - maja.. 2 ühesugust kaarti ja 3 teist ühesugust kaarti ntx kaks poti 5 ja kolm ruutu ässa
4 kind - nelik.. 4 ühesugust kaarti.. ntx 4 emandat
royal flush - ntx ruutu 10, ruutu poiss, ruutu emand, ruutu kunn, ruutu äss.

straight -

kahte poti 5 te ja kolme ruutu ässa kah olal ei saa . ühte samasugust kaari on pakis 1 aint ´ju
full houses viga midagi :D

loogiline ju ,et sama masti samat kaarti 2 te tk pole 8)
Vasta