Fortuuna.ee naistepäeva kampaania

Kõik, mis investeerimise, raha kogumise ja säästmisega seotud, mis teistesse alafoorumitesse ei sobi.
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Fortuuna.ee naistepäeva kampaania

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Et neil siis jälle loosid naistepäeva puhul 4.-13. märts.
Naistepäev on peagi saabumas ning fortuuna.ee soovib sel puhul Teie teadmised naiste kohta tõsiselt proovile panna. Ajavahemikul 4.–13. märtsini on Teil iga päev võimalik vastata ühele naistega seotud küsimusele ning õigete vastuste korral osaleda auhindade loosimisel. 10 päeva jooksul loosime iga päev välja kolm 50 kr, ühe 100 kr, ühe 200 kr ja ühe 300 kr auhinna fortuuna. ee keskkonnas mängimiseks.

Kampaania lõpus loosime aga kõigile küsimustele õigesti vastanute vahel välja luksusliku Kalev Spa nädalalõpu romantikapaketi kahele, mis sisaldab 3 tundi VIP-sauna koos saunajookide ja puuviljadega; veekeskuse, saunade ja jõusaali kasutust kogu päeva jooksul; klassikalist massaazhi kahele; a la carte õhtusööki koos vahuveiniga; 1 ööd sviitklassi toas ja hommikusööki. Kui õnn naeratab, saate just Teie abikaasat või armsamat meeldivalt üllatada.
https://fortuuna.ee/naistepaev/

Tekkis siis juba esimese küsimusega raskusi...

Mis aastal said naised Euroopas esmakordselt valimisõiguse?
1880
1920
ei olegi veel saanud

Leidsin küll, et Eestis, USAs ja Tšehhis said naised valimisõiguse aastal 1920 (Eesti kohta wikipedias hoopis 1918 ka veel), aga enne seda Taanis 1915, Soomes 1906. või enne seda Corsica Vabariigis 1881 või veel enne seda Rootsis 1718-1771...et kas see on mingi trikiga küsimus või ei arvestata Soomet ja Rootsit ja Taanit Euroopa alla? :)
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: Fortuuna.ee naistepäeva kampaania

Lugemata postitus Postitas surf »

Tundub tõesti konksuga küsimus olema. Leidsin ise, et esimene Euroopa riik, kus anti naistele valimisõigus oli Soome ja seda aastal 1905. Eesti aga aastal 1920, kui kuulutati esimest korda välja Eesti Vabariigi põhiseadus.

Kuigi paljud artikklid väidavad, et Eesti naised olid üks esimesed, kes selle õiguse said, on kindlasti veel mingi Euroopa riik, mis sai selle aastal 1880. Muidu poleks seda aastaarvu pakutud ja 1920 on ka vale vastus, kuna Soome naised said oma valimisõiguse enne seda..


EDIT.

Leidsin vastuse!
Euroopas oli esimeseks naiste valimisõiguse lubajaks Mani saar 1880. aastal. ;)
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Fortuuna.ee naistepäeva kampaania

Lugemata postitus Postitas Taavi »

hmm, kas ta peaks midagi ütlema ka, kui ma ära vastan? Mul viskas millegipärast kohe spordiennustuse esilehele ilma midagi ütlemata...
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
Recon Fuchs
Postitusi: 48
Liitunud: 28 Jaan 2008, 18:49

Re: Fortuuna.ee naistepäeva kampaania

Lugemata postitus Postitas Recon Fuchs »

Ma ka saatsin prooviks, et äkki veab :)
Pärast ''saada'' vajutamist viskab jah ebaviisakalt fortuuna avalehele
Epic
Postitusi: 7
Liitunud: 21 Jaan 2009, 18:09

Re: Fortuuna.ee naistepäeva kampaania

Lugemata postitus Postitas Epic »

Tänase küsimuse, mis aastal said naised valimisõiguse Eestis, vastus on siis 1920?
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Fortuuna.ee naistepäeva kampaania

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Epic kirjutas:Tänase küsimuse, mis aastal said naised valimisõiguse Eestis, vastus on siis 1920?
Peaks justkui olema siis jah.
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
Recon Fuchs
Postitusi: 48
Liitunud: 28 Jaan 2008, 18:49

Re: Fortuuna.ee naistepäeva kampaania

Lugemata postitus Postitas Recon Fuchs »

Õiged vastused ja võitjad:
04.03 Kuna õige vastusevariant puudus, siis auhinnad loositi välja kõigi vastajate seast.
Aleksei - 300 krooni; Aneth - 200 krooni; Arno - 100 krooni; Gerdo - 50 krooni; Jüri - 50 krooni; Erika - 50 krooni.


Kuidas palun? Eesti Loto pole just kunagi erilise intelligentsusega hiilanud aga see on ikka täitsa haige...
Et siis 3'est variandist ei pakkunud keegi õiget? Sellise jama peale ma küll oma aega ei raiska enam, kas keegi mäletab, mis need variandid olid? Minu meelest oli seal 1 täiesti lambi aastaarv ja 2 sellist mille vahel üldse midagi kaaluda ja kõik panid valesti? Riiiiiiiiiiight :twisted:
Recon Fuchs
Postitusi: 48
Liitunud: 28 Jaan 2008, 18:49

Re: Fortuuna.ee naistepäeva kampaania

Lugemata postitus Postitas Recon Fuchs »

Ahah.. siinsamas teemas olid variandid isegi olemas, jättes kõrvale absurdi, et naised siiamaani kott peas ringi käivad siis kõik pakkusid 1880 ja tegelikult oli õige 1920 8O
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: Fortuuna.ee naistepäeva kampaania

Lugemata postitus Postitas surf »

Imelik tõesti. Ma ka ei taha uskuda, et kõik valesti vastasid..
Recon Fuchs kirjutas:Ahah.. siinsamas teemas olid variandid isegi olemas, jättes kõrvale absurdi, et naised siiamaani kott peas ringi käivad siis kõik pakkusid 1880 ja tegelikult oli õige 1920 8O
Kui ma ei eksi, siis 4. märtsi küsimus oli - Mis aastal said naised Euroopas esmakordselt valimisõiguse? ja järgmine päev - Mis aastal said naised valimisõiguse Eestis?
Epic
Postitusi: 7
Liitunud: 21 Jaan 2009, 18:09

Re: Fortuuna.ee naistepäeva kampaania

Lugemata postitus Postitas Epic »

Recon Fuchs kirjutas: Et siis 3'est variandist ei pakkunud keegi õiget? Sellise jama peale ma küll oma aega ei raiska enam, kas keegi mäletab, mis need variandid olid? Minu meelest oli seal 1 täiesti lambi aastaarv ja 2 sellist mille vahel üldse midagi kaaluda ja kõik panid valesti? Riiiiiiiiiiight :twisted:
Ma arvan, et nemad tegid lihtsalt näpuka ja pannud õiget vastusevarianti kirja. Nagu wikipedias on, et 1918.

Aga tänasega seoses...

Mitu naist on Eesti valitsuses seisuga 1. jaanuar 2009?

11, 10 või 3?

Valitsuse kodulehelt leian vaid kaks naisministrit.
Recon Fuchs
Postitusi: 48
Liitunud: 28 Jaan 2008, 18:49

Re: Fortuuna.ee naistepäeva kampaania

Lugemata postitus Postitas Recon Fuchs »

Maripuu(dega) on lahkunud vahepeal, 3 peaks küll õige olema. Aga ma parem pead ei annaks, spordiennustuse kollektiiv võib minu jaoks liiga kavalaks osutuda :o
Epic
Postitusi: 7
Liitunud: 21 Jaan 2009, 18:09

Re: Fortuuna.ee naistepäeva kampaania

Lugemata postitus Postitas Epic »

50.- võidetud. :D
aivarx
Postitusi: 8
Liitunud: 07 Veebr 2007, 00:08

Re: Fortuuna.ee naistepäeva kampaania

Lugemata postitus Postitas aivarx »

300 tuli ära niikui niuhti,osa võtsin välja osa mängisin maha juba :lol:
Recon Fuchs
Postitusi: 48
Liitunud: 28 Jaan 2008, 18:49

Re: Fortuuna.ee naistepäeva kampaania

Lugemata postitus Postitas Recon Fuchs »

Tohoh, congrats :)
Epic
Postitusi: 7
Liitunud: 21 Jaan 2009, 18:09

Re: Fortuuna.ee naistepäeva kampaania

Lugemata postitus Postitas Epic »

Kuidas tänasesse küsimusse suhtuda?

Kui palju naisi elas Eestis seisuga 1. jaanuar 2007?

Eeldades, et täitsa miljon ei ole jäävad üle 781 416 ja 500 000. Vikipeedia väidab, et 1. jaanuar 2008 oli 723 525. Suri siis aastaga tõesti mingi 50 000 ära?
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Fortuuna.ee naistepäeva kampaania

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Epic kirjutas:Eeldades, et täitsa miljon ei ole jäävad üle 781 416 ja 500 000. Vikipeedia väidab, et 1. jaanuar 2008 oli 723 525. Suri siis aastaga tõesti mingi 50 000 ära?
Abiellusid türklastega. Naisi on Eestis rohkem kui mehi, seega see 781416 on ainuke variant.
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
Vasta