Säästmise "kasumlikus"

Kõik, mis investeerimise, raha kogumise ja säästmisega seotud, mis teistesse alafoorumitesse ei sobi.
Kasutaja avatar
marten66
Moderaator
Postitusi: 273
Liitunud: 04 Dets 2006, 14:34

Säästmise "kasumlikus"

Lugemata postitus Postitas marten66 »

Säästmise arvelt raha juurde teha saad ainult piiratud ulatuses,
säästa saad ainult sissetulnud raha.
Säästmine toimub tavaliselt millegi arvelt.
Ära säästa vaid investeeri!

Teine teema on juba täiesti mitte-vajalike kulutuste tegemine.
Aga sealtki saad "kasumit" ainult kogu sissetulnud raha ulatuses.

Ärge raisake aega säästmise ja koonerdamise peale - te õpite vähe sellega.
Kiirlaenud - Ärivõime & Ettevõtlus | Töö netis & lisaraha | Ajahaldus & Produktiivsus
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Säästmise "kasumlikus"

Lugemata postitus Postitas Taavi »

See sõltub suuresti sellest, kuidas sa säästmist defineerid.

Mina pean eelkõige säästmise all silmas seda, et sa paned raha kõrvale, et teha mõni suurem kulutus või näiteks mustade päevade jaoks mingi summa nö hädaolukordadeks kõrvale panna või kasvõi investeerimisega alustamiseks. Ehk peamiselt lühiajaline raha kõrvale panemine mingi konkreetse eesmärgi nimel.

Sellisel kujul on see vägagi mõttekas ja nii mõnelgi juhul kordades mõistlikum kui neid suuri kulutusi laenu eest teha/järelmaksuga osta ja siis tagantjärele maksta ;)
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
steweastoc
Postitusi: 56
Liitunud: 11 Apr 2009, 15:09

Re: Säästmise "kasumlikus"

Lugemata postitus Postitas steweastoc »

Investeerimine kõlab küll magusalt, aga tuleb vaadata, et vastu pükse ei saaks. Internetis on suht mõttetu mõnda saiti raha sisse panna, sest neid, kes tegelikult ka kasumisse jõuavad, on väga vähe. Ja mitte-virtuaalses maailmas ei oska ma lihtsalt kuhugi raha sisse panna. Muidu investeeriksin ma kohe oma vaba raha mõnda ettevõttesse. Marten66, kui vähegi võimalik, siis ehk oleksid sa nii hea ja jagaksid meiega infot selle kohta, kuhu sa oma raha investeerinud oled :pidu:
Pilt
Kasutaja avatar
marten66
Moderaator
Postitusi: 273
Liitunud: 04 Dets 2006, 14:34

Re: Säästmise "kasumlikus"

Lugemata postitus Postitas marten66 »

steweastoc kirjutas:Investeerimine kõlab küll magusalt, aga tuleb vaadata, et vastu pükse ei saaks. Internetis on suht mõttetu mõnda saiti raha sisse panna, sest neid, kes tegelikult ka kasumisse jõuavad, on väga vähe. Ja mitte-virtuaalses maailmas ei oska ma lihtsalt kuhugi raha sisse panna. Muidu investeeriksin ma kohe oma vaba raha mõnda ettevõttesse. Marten66, kui vähegi võimalik, siis ehk oleksid sa nii hea ja jagaksid meiega infot selle kohta, kuhu sa oma raha investeerinud oled :pidu:
Kellegi teise ettevõtmistesse lampi investeerida on muidugi küsitav.
Ise olen enda projektidesse proovinud max raha suruda, sest ISE KONTROLLIN neid. kellegi teise ettevõttesse küll ei oleks huvi midagi toppida.
Nt ostsin ühe koodi, millega erinevaid sms-lahendusi teha. See pidi aja jooksul sissetulekut suurendama ja seda ka tegi. See oli nt hea investeering. Enda projekti, ise kontrollisin selle õigesti kasutamist ja ise ka sain kasu.
Viimati muutis marten66, 16 Mär 2012, 07:10, muudetud 1 kord kokku.
Kiirlaenud - Ärivõime & Ettevõtlus | Töö netis & lisaraha | Ajahaldus & Produktiivsus
tykk6una
Postitusi: 13
Liitunud: 05 Veebr 2011, 22:41

Re: Säästmise "kasumlikus"

Lugemata postitus Postitas tykk6una »

Kasumlikuse all jääb minujaoks alati küsimärgiks see, kas tasub raha lihtsalt alles hoida, kui inflatsioon raha aina sööb. Pigem panna raha kasvõi minimaalse tootlikusega kuskile hoiule/kasvama, et väärtus säästmisest ei langeks. Kindlasti on mõistlik hoida raha ka niiöelda "ootamatuteks väljaminekuteks" kuid see summa ei tohiks olla ka väga mõttetult suur.
Kasutaja avatar
marten66
Moderaator
Postitusi: 273
Liitunud: 04 Dets 2006, 14:34

Re: Säästmise "kasumlikus"

Lugemata postitus Postitas marten66 »

Peab ikka palju raha olema, et fondi kasvama pannes ära tasub.
Kiirlaenud - Ärivõime & Ettevõtlus | Töö netis & lisaraha | Ajahaldus & Produktiivsus
Vasta