Küsimus Forexi kohta

Kõik, mis investeerimise, raha kogumise ja säästmisega seotud, mis teistesse alafoorumitesse ei sobi.
Cart
Postitusi: 7
Liitunud: 07 Mai 2007, 11:56

Küsimus Forexi kohta

Lugemata postitus Postitas Cart »

Tere kõigile rahafoorumlastele.

Kõigepealt vabandan, et pealkiri veidike kohatu on pandud.

Nimelt olen hakanud vaikselt forexi-ga tegelema, väga huvitav minuarust.
Hetkel katsetan Demo kontodega, platvormiks Metatrader4. On avatud ka Marketiva konto.
Demo kontodel tulemused kõiguvad, vahest läheb hästi ja vahel halvasti. Reaalse rahaga veel kauplema ei kipu.

Forexi põhitõed olen endale selgeks teinud, et kuidas asi toimib jne..

Küsimus on selline, et mille põhjal ennustada valuuta valuuta liikumise suunda? Ma saan aru, et paljud teevad seda uudiseid jälgides. Kust saada võimalikult kiiresti vajalikke uudiseid? Milliste asjade järgi otsustada veel? 100% ulatuses muidugi seal täpselt ennustada ei ole võimalik aga mingi teatud % ulatuses on kindlasti.
Sry aga ma olen tõesti ainult nädalakese tegelenud, ma ei tunne seda maailma hästi, küll aga pakub see mulle väga suurt huvi.

Ma olen veel tõesti roheline, ärge näkku lööge :lol:
Kasutaja avatar
pippen
Postitusi: 201
Liitunud: 10 Okt 2006, 18:04

Re: Küsimus?

Lugemata postitus Postitas pippen »

Cart kirjutas: Küsimus on selline, et mille põhjal ennustada valuuta valuuta liikumise suunda? Ma saan aru, et paljud teevad seda uudiseid jälgides. Kust saada võimalikult kiiresti vajalikke uudiseid? Milliste asjade järgi otsustada veel?


No eks profid kombineerivad tehnilist ja fundamentaalset analüüsi (ehk siis graafikute analüüsi ja uudiseid)...kuskil teemas ma vist kirjutasin isegi, kuidas day traderitel käib telekast Bloombergi kanal 24h, nad on ennast subscribinud igasugustesse uudistesse ja alertidesse ning sealt siis saavad oma info. see muidugi eeldab, et sa istud kogu aeg arvuti taga :mrgreen:

mis brokerit sa selle metatrader'i kaudu kasutad? üldiselt saad broker'itelt ka omale mingid tasuta uudised tellida...

mis mina soovitan alustuseks - jäta meelde erinevate turgude avamise ajad (london, new york, aasia jt) ja uudiste avaldamise kellaajad...ja siis katsu nendel kellaaegadel kauplemisest eemale hoida. sest just siis ei allu valuutapaarid mingile tehnilisele loogikale vaid ainult uudistele. ja uudiste järgi kauplemisel ei suuda sa kindlasti proffidega sammu pidada, need eeldavad kiirelt tegutsemist, kui sina oled uudise läbi lugenud ja asud vastavat orderit sisestama siis tõenäoliselt liigub asi täpselt vastupidises suunas, sest oled hiljaks jäänud ;)

tee omale tehniline analüüs põhjalikult selgeks ja siis erinevaid indikaatoreid kombineerides kauple uudiste vaheajal. paaridest eur/usd on algajale ilmselt parim, spread ka väike tavaliselt...jeeniga paarid on vähem ette prognoositavad (e/j, u/j), teised paarid jälle liiguvad liiga vähe.
IXI

Re: Küsimus?

Lugemata postitus Postitas IXI »

Kasuta sealset chati.. saad infot kui ilusti küsid ;)
ma6
Postitusi: 19
Liitunud: 29 Dets 2007, 20:31

Re: Küsimus?

Lugemata postitus Postitas ma6 »

aixi kirjutas:Kas internetis saab ka kuskil veebilehel kursse sama kiirelt jälgida kui Metatrader programmiga?
näiteks siin:
https://www.fxstreet.com/rates-charts/currency-charts/
aixi
Postitusi: 86
Liitunud: 22 Jaan 2009, 19:22

Re: Küsimus?

Lugemata postitus Postitas aixi »

Leidsin sellelt lehelt relaami banneri et get a free 10,000 practice account. Kas see tähendab kümmet dollarit mitte kümmetuhat.
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: Küsimus?

Lugemata postitus Postitas surf »

aixi kirjutas:Leidsin sellelt lehelt relaami banneri et get a free 10,000 practice account. Kas see tähendab kümmet dollarit mitte kümmetuhat.
Tegu peaks olema ikka 10-ne tuhande USD-ga. Demo kontodega tavaliselt antaksegi kaasa kümneid tuhandeid USD, kui mitte 100 tuh. S.o virtuaalne raha ja sellega saab teatud aja jooksul oma kätt harjutada.
erik171
Postitusi: 2
Liitunud: 06 Aug 2008, 18:28

Re: Küsimus?

Lugemata postitus Postitas erik171 »

leht mida mina õppimiseks kasutasin on babypips
infot meldib mul vaadata lehel forexfactory
head lehed minumeelest.
aixi
Postitusi: 86
Liitunud: 22 Jaan 2009, 19:22

Re: Küsimus Forexi kohta

Lugemata postitus Postitas aixi »

Vaatasin et Eesti forex lehtedel kui tahad teenima hakata pead enne mingid lepingud tegema aga kas kuskil lihtsamalt ei saa et teed konto kannad visaga
raha üle ja võid tehinguid tegema hakata.
aixi
Postitusi: 86
Liitunud: 22 Jaan 2009, 19:22

Re: Küsimus Forexi kohta

Lugemata postitus Postitas aixi »

Kas on olemas veebipõhiseid kauplemisplatforme ka et ma lihtsalt proovida saaksin ilma et ma peaks mingit programmi alla laadima või mingit demokontot avama. Nojah saab nii ka kui vaadata fxstreeti ja siis ise pärast arvestada.
Viimati muutis aixi, 19 Okt 2011, 18:35, muudetud 2 korda kokku.
aixi
Postitusi: 86
Liitunud: 22 Jaan 2009, 19:22

Re: Küsimus Forexi kohta

Lugemata postitus Postitas aixi »

Aga keegi sellist varianti ei tea et broker võtaks mingi päeva või kuutasu aga bidask või buy sell spread oleks 0
Kasutaja avatar
L4im
Postitusi: 12
Liitunud: 02 Dets 2008, 12:59

Re: Küsimus Forexi kohta

Lugemata postitus Postitas L4im »

Paras loto tglt, kunagi keegi päris kindlalt ei tea ju kuda valuuta muutub.
aixi
Postitusi: 86
Liitunud: 22 Jaan 2009, 19:22

Re: Küsimus Forexi kohta

Lugemata postitus Postitas aixi »

nordfx.com/Integral_account.html
nordfx.com/trading_account_ecn.html

floating spread from 0 pip
Dynamic spread from 0 pips
Commission (turnover less than 900 lots per month): $7/lot
commission (turnover less than 50 million USD / month) $30
Et mis need tähendavad kas see floating ja Dynamic seda et bid ask ja buy sell spreadi ei ole. Tahtsin küll huvipärast seda integrali proovida aga seda demona ei pakuta.
zettler1

Re: Küsimus Forexi kohta

Lugemata postitus Postitas zettler1 »

Spreadid vist jah võivad mõnel juhul olla 0, aga see eest on commissionid (tasu ühe lot'i kauplemise pealt) vägevad.
aixi
Postitusi: 86
Liitunud: 22 Jaan 2009, 19:22

Re: Küsimus Forexi kohta

Lugemata postitus Postitas aixi »

Nojah sellest MT-ECN account Commission (turnover less than 900 lots per month): $7/lot;
saan aru et kui EURUSD Leping 1 Hoiuse valuuta USD Avamishind 1.3822 Sulgemishind 1.3823 siis Kasum 10 millest läheb 7 maha kätte siis puhtalt 3 kui seal mingeid spreade mitte arvestada. Aga kui seda Integral account minimum deposit $20000 and commission (turnover less than 50 million USD / month) $30 varianti rehkendada siis EURUSD Leping 15 Hoiuse valuuta USD Avamishind 1.3822 Sulgemishind 1.3823 Lepingu suurus 1500000 EUR Tagatis 20722.50 Võimendus 1 100 et mis see 50 miljonit tähendab. Kas seda et põhimõtteliselt ühe tehinguga ma pööran nagu 1500000 ümber et kui kokku liita mitu tehingut läheb kuni jõuan 50 miljoni dollarini ja kui ma seda kuus ei ületa siis on commission $30
zettler1

Re: Küsimus Forexi kohta

Lugemata postitus Postitas zettler1 »

Täitsa võimalik. Muidugi pean mainima, et kirjavahemärkideta on kirja mõttest raske aru saada. :S
aixi
Postitusi: 86
Liitunud: 22 Jaan 2009, 19:22

Re: Küsimus Forexi kohta

Lugemata postitus Postitas aixi »

Jah ei nii see pipsiäri ei lähe. Põhimõtteliselt peaks olema et saan osta müüa ilma bidask vaheta ja stop loss peaks ka olema kuni 1 punkt alla sisenemise hinnast ja et siis oleks kas mingi kuumaks või protsent kasumist.Veel leidsin googlega kui otsingusse panin Monthly Account Management Fee variandi aga see vist ka ainult kuutasuga ei piirdu.
zettler1

Re: Küsimus Forexi kohta

Lugemata postitus Postitas zettler1 »

Ma arvan küll, et seal maksad siis kord kuus. Ja mingi "geenius" opereerib sinu summaga forexi turul.
Ja kahtlane kas su rahal ka garantii on juhul kui tal asjad hapuks lähevad. Peab hoolega lepingud läbi lugema. :|
aixi
Postitusi: 86
Liitunud: 22 Jaan 2009, 19:22

Re: Küsimus Forexi kohta

Lugemata postitus Postitas aixi »

Aga ma ei saa nendest ajakavadest aru . Armadal on normaalne näitab reede õhtu siis viimast minutit 59 ja uuesti algab 00.05 aga admiralil on ka viimane minut enne nädalavahetust 59 aga järgmine siis juba 15. Renesource Capitalil on üldse viimane minut 50 ja järgmine aeg 00.00
Aga kuidas need suured finantsfirmad ja pangad forex bõrsil kauplevad. Selles mõttes et kas neil ka mingeid spreade või komisjone on nagu eraisikutel mille nad peavad teenuseks maksma. Nendel suurtel peab siis olema ka kauplemiskapital mingi miljon dollarit kui saavad ilma teenustasuta kaubelda.
Viimati muutis aixi, 22 Sept 2012, 16:50, muudetud 1 kord kokku.
zettler1

Re: Küsimus Forexi kohta

Lugemata postitus Postitas zettler1 »

Pankade kohta ei oska küll midagi öelda. See täiesti omaette maailm. :rull:
aixi
Postitusi: 86
Liitunud: 22 Jaan 2009, 19:22

Re: Küsimus Forexi kohta

Lugemata postitus Postitas aixi »

https://www.forexpeacearmy.com
Saab infi ka scammide kohta
https://www.100forexbrokers.com
Võrdlused
2 eurot 100,000 euro kauplemismahu kohta ehk (0.0020% tehingu mahust). Näiteks kaubeldes 1 lotti EUR/USD (100,000 eurot) on komisjonitasu 2 eurot avamisel ja sulgemisel.
Instrument EURUSD
Hoiuse valuuta EUR
Leping 1
Võimendus:100
Avamishind 1.2481
Sulgemishind 1.2482
Tehing ost
Lepingu suurus:100000 EUR
Kasum:8.00 EUR
Sellisel juhul kui spreadivahet ei oleks oleks ja stop lossi nulli panna saaks puhaskasum 6 ja kaotuse puhul oleks kahjum 2 ehk booki võtab pipsi hinnast 25% Aga kui on nii nagu Admiralis 2 avamisel ja 2 sulgemisel kokku 4 siis 50% pipsi hinnast.
Siin dialoog
chatserver.comm100.com/download.ashx?file=b36a8ba7a7b4b199358ce2989358be&displayname=EURUSD.jpg&siteId=130096
Olen demoga proovinud aga ei lükka välja ja kui ostmisel määran stop lossi siis kui tellimust sulgema hakkan on sulgemise kastis stop loss hall ehk mitteaktiivne.
Kui avate akna ja soovite sl panna siis see ei olegi võimalik kuna me saadame kõik orderid LMAX-i valuutabörsile. Ühesõnaga te kauplete otse börsiga mitte arvuti vastu. Kui teie teete tehingu siis meie saadame selle turule ja teie tehing aktiveeritakse. Teiste maaklerite juures kus te saate sl sättida tähendab see seda et nad näevad teie sl ja kauplevad teie vastu andes teile requote või viivitavad tehingu läbiviimisega. Pildil siis näitetehing kus ma alguses panin new orderi saatsin tehingu turule ja siis kiirelt panin SL manuaalselt ja panin sl täpselt avamis tasemele. Kui automaatselt sättida siis peaks EA olema või midagi taolist mis teeb protsessi teie eest. STP NDD DMA BBO lühendid tähendavad et diilerit vahel ei ole order läheb otse valuutabörsile ja saab parima hinna aga ECN puhul võib diiler vahel olla kuid ei pea. Instant ja market executioni vahe on see et instantil on dealing desk ehk diiler vahel aga marketil ei ole.
pfd-nz.com/kiwi-trader.php
Sellel on eurusd spread 0 ja kaotuse pealt on ka komisjon 0 ja komisjon kasumilt on siis esimese pipsini see tähendab kui tõuseb kuni ühe pipsi võrra siis see kasumiraha läheb komisjoniks aga jah minimum stop loss limit leverage võiks väiksem olla kui 5 pipsipunkti. See vahe on ka veel et kui tõusva positsiooni enne ära lõpetad kui see üle pipsi tõuseb siis lõpetad nulliga kuna spreadivahet ei ole. Buy ja sell stop minimum tase on 4 pipsi. Ühe pipsi kasumi ja kahjumi protsent tagatisest 500 võimu korral on EUR/AUD/CAD/CHF/USD 3.9-4.1 ja EUR/JPN 4.8 USD/CAD/CHF 5.1 ja USD/JPN 6.3
nordfx.com/Integral_account.html
Sellel Integral kontol on kõige väiksem komisjontasu siis loti pealt tuleb 0.06 senti ja minimum stop loss limit leverage pidi ka 0 olema aga jah deposiit peab olema 20000
Siin erinevate turgude avamisajad ja metatraderi graafik näitab aega kolm tundi taga.
forex.timezoneconverter.com
forexmarkethours.com
Kas keegi forex arbitagega ka tegeleb. Kui Googlesse sõnad lüüa siis annab seal õpetusi et kas kas forexarbidega teenib normaalselt või on
sportarbid paremad.
iticsoftware.com/forex-arbitrage.pdf
automatedforexarbitrage.com
arbitrage.tradingapi.net
Aga ei tea mis siis juhtuks kui turul saaks kaubelda nii et ei oleks spreade komisjoni ja stop lossi saaks nulli panna et kui kõik sedasi kaupleksid kas turg jääks seisma et põhimõtteliselt hinnaliikumist ei toimuks. Mingil määral ikka ju hinnaliikumine oleks sest niikuinii on ju vaja ju valuutat vahetada aga mis sellega oleks tavakaupleja jaoks hea ta ei saagi kaotada. Aga mis see currency arbitage on kas sama mis forex või on ka selline variant et ma ei oma mitte erinevates forexmaaklerites kontosid vaid kontod asuvad erinevates maades pankades valuutakontodel.
Viimati muutis aixi, 13 Juun 2012, 11:01, muudetud 3 korda kokku.
pelaruss
Postitusi: 4
Liitunud: 23 Nov 2014, 22:50

Re: Küsimus Forexi kohta

Lugemata postitus Postitas pelaruss »

Väga korralikku Eestikeelset veebikat forexi kohta ei olegi. Kindlasti üks suuremaid on babypipsi oma. Sealt foorumist leiad endale kõiksugused analüüsid ja muljetamised :)
aixi
Postitusi: 86
Liitunud: 22 Jaan 2009, 19:22

Re: Küsimus Forexi kohta

Lugemata postitus Postitas aixi »

Vasta