Bitcoin

Kõik, mis investeerimise, raha kogumise ja säästmisega seotud, mis teistesse alafoorumitesse ei sobi.
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Kahjuks ta tänasel päeval on jah pigem gamble. Oleks seda gambled märganud, siis oleks ilmselt isegi ostnud. Kuigi pean tunnistama, et pole viitsinud veel selgeks teha, kuidas see tehniliselt käib, nii et ilmselt oleksin siiski võimaluse maha maganud :)

https://www.aripaev.ee/borsiuudised/2017 ... 3200-korda

Täna tundub krüptovaluuta vallas pigem mingi buum olevat. Kunagi midagi sellest kindlasti välja kasvab, aga praegu on nagu iga päev mõni uus ICO või muu kahtlane skeem, millel sisuline väärtus täiesti puudub, aga rahvas matab miljoneid sisse.

Pakun, et ühel hetkel jahtub see asi maha ja jääb alles vaid mingi reaalse eelisega käputäis variante. Ülejäänud tõenäoliselt vajuvad varjusurma.
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
lumos
Postitusi: 71
Liitunud: 18 Mär 2007, 11:29

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas lumos »

Tegelikult on enamus Krüptodel disaini viga mis algas Bitcoiniga. Disaini viga on, et on ainult 8 kohta peale koma, see seab potentsiaalsele kasvamisele piiri. Teine disaini viga on, et ülekande tasud on üpriski suured tulevikus on see 10 000- 200 000 satoshit üpriski suur, kui bitcoini väärtus peaks nt 100 000 peale tõusma.

Kõik üritavad mingit teenust või lahendust müüa aga ma ei näe mõtet miks nad selleks valuuta peavad looma, kui see juhuslikult ei täida nende struktuuris mingit rolli. Enamus valuutad on valuutana halvasti disainitud ja ei ole vaadatud kaugemale kui 20 aastat.

Kuna ise ei ole programeerija ja koodi ei tunne siis ei oska täpselt öelda aga nagu ma olen märganud on kõigil bitcoini põhistel valuutadel ainult 8 komakohta ja see seab piiri potendsiaalilt. Etherumil on võimalik koma kohti kasvõi sadu panna seega on valuutal potendsiaal lõputult kasvada aga etherumi disainis on jälle omad vead.

Paljud alternatiivsed krüptovaluutad kannavad aga kogukonna raha rolli, mille põhi eesmärk on kogukonnas kaubelda ja kaupade eest maksta aga nad on siiski avatud turul. Näiteks Bitbean BITB, valuuta mis loodi scammeri poolt, kes kühveldas paarkümmend Bitcoini kokku ja lasi jalga korjati üles investorite poolt, kes hakkasid ise arendus tööga tegelema ja peale poolt aastat peaarendaja lasi jalga ja mõned teised samuti. Valuuta korjati üles uue gruppi poolt, kes ostis turul olevad hüljatud BITBd odavalt ülesse ja hakkas looma Kogukonna valuutat kasutades seda maksevahendina ka enda kohvikus, Järgnes 1,5 aastat mille jooksul ta lihtsalt korjas turult odavad coinid kokku, vähendades sellega drastiliselt ringluses olevat summat ja hakkas valuutat promoma ja investoreid otsima. Nagu näha on valuuta märgatavalt tõusnud märtsi alguses maksi valuuta 7 satosit tykk nüüd aga 124 satosit. Interneti väline kogukond on kasvanud ja üha rohkem seda kasutusele võtnud. Tegelikult kõik krüptovaluutad sünnivad "süütuna", kogukonna ja kasutajate asi on sellele väärtus luua. Investeerimisel kellegi teise valuutasse tuleb vaadata ka seda, et script oleks terve, et miljoist ei saaks üle öö 100 trilonit.
kaurr
Postitusi: 24
Liitunud: 05 Dets 2013, 18:29

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas kaurr »

Seda küll.

Isiklikult pakun, et tulevikku on bitcoinil, litecoinil, etherneumil ja ehk isegi Dogecoinil.

Igasugused lambist väljapuhutud coinidel nagu Dagcoinid, onecoinid jms ei ole kohe kindlasti pikk eluiga.
lumos
Postitusi: 71
Liitunud: 18 Mär 2007, 11:29

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas lumos »

Onecoini on raske coiniks nimetada, DAGcoiniga on kah kahtlused kas see üldse on mingi coin. Isiklikult arvan, et coin vaja mingeid teenuseid et oma rolli täita ja need teenused võivad just coini hukkuks ssada kuna kastajad eeldavad seda teenust ja kui see ühel hetkel kaob siis coin kaotab väärtust või väärtuse. Nt mulle endale meeldib monero, kuna on ananüümne ja turvaline ja pidevas arenduses, tal on kindel kasutajate grupp kes hindab tema väärtust (enamus deepwebi asukatest) Ja ka DASH ei ole kõige hulleb. Coin kui valuuta hakkab kannatama, kui selle külge hakatakse leiutama asju ja teenuseid millel ei ole valuuta kui vahetuskaubaga midagi pistmist. Ambercoin on üks näide, kus Ambercoinid võrdsustati 49% firma väärtusest, ehk siis ambercoini omanikud pidid saama osa firma kasumist, tänu sellele väärtus ekslikult tõusis ja siis firma kadus kuhugile ära ja enam mingeid dividende ei tulnud, väärtus kadus päevadega. Ainus asi mis inimesi tõmbas oli oodatav tulu, mitte võimalus kasutada valuutat vahetus kaubana.
kaurr
Postitusi: 24
Liitunud: 05 Dets 2013, 18:29

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas kaurr »

Bitcoinil, Litecoinil ja Ethereumil on ka eelis püsimajäämiseks see, et enamasti on Darkneti igasugused marketid ja teenused ka nad adopteerinud. Seal liigub seda väga suure hoolega ja anonüümse valuutana polegi vast mingit muud paremat varianti. Samuti olen ka kindel, et kasvõi ainuüksi darkneti teenused ja kaubad suudavad kasvõi ühte nendest coinidest(tõenäoliselt bitcoin) väga kaua ja edukalt veel elusana hoida.

Parim variant peale Bitcoini oleks darknetis Perfect Money minusilmis, kuid ka see ei pakuks inimestele piisavat anonüümsust maksete tegemisel.
lumos
Postitusi: 71
Liitunud: 18 Mär 2007, 11:29

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas lumos »

Deepwebis, on igasuguse varjundiga tegelasi, mõnele tõesti sobib perfect money mõnejaoks mitte. Kui ainult deepwebi peale mõeldes jääb arengu potentsiaal tõesti väikeseks ja on oht rindelt ärakaduda või siis kokku tõmbuda. Aga see ei tähenda, et nende otstarve täiesti kaob. Nende otstarve on füüsilist väärtust läbi interneti kiiresti toimetada punktist A punkti B, ilma, et sellest jälgi jääks. Bitcoinil ja Litecoinil on lahtine arveraamat, seda sirvides on alati võimalik saatja välja selgitada. Etherumil on asi veel hullem. Etherumi ainus eelis on scalebility ja etherumi väärtust loob see, et etherumi tarkvara lubab igal pooletoobisel oma coini luua ja etherum lõikab selle pealt kasu, kuna enamus Etherumi põhiseid tokeneid maksavad etherumile ETHereid ja ICO müüvad oma tokeneid ETHErumide eest. Sellega võltsilt nõudlust luues ja kasvatades ka hinda Aga selle eest on ETHerum rünnakutele palju vastuvõtlikum, järgnev oh on see, et meie ei tea kas Etherumi script on kaitstud või selle loojatel on lõputu võimalus luua uusi coine, Rikasete list on kah väga halvasti jaotunud kus top 250 omavad rohkem kui 60% kogutokenitest
kaurr
Postitusi: 24
Liitunud: 05 Dets 2013, 18:29

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas kaurr »

Kusjuures Etherumi kohta ma isikiklikult väga palju ei teagi, näiteks sellest kuulsin esimest korda, et etherumi tarkvaraga saab luua ka oma coini.
lumos kirjutas: 28 Juun 2017, 10:36 Bitcoinil ja Litecoinil on lahtine arveraamat, seda sirvides on alati võimalik saatja välja selgitada.
Mina ei näe viisi kuidas rahakoti omanik välja selgitada arveraamatukaudu. Kui kasutada igaks ülekandeks erinevat aadressit siis minu teadimiste põhiselt peaks ikka saatja väljaselgitamine olema väga raske. (kindlasti mitte võimatu) Sellegipoolest arvan, et tegu on siiski kõige anonüümsema maksevahendiga turul.

Samuti pakutakse väikese teenustasu eest Coin Tumblingu teenust mis peidab igasugused jäljed sinu ülekannetest. Tumbling toimib samal põhimõttel nagu klassikaline rahapesu, coinid liiguvad erinevates kogustes erinevates rahakottides ringi ja lõpuks jõuab sinu soovitud rahakotti erinevatest rahakottidest suvaliste summadena ja mitmete ülekannetena. See teeb omaniku väljaselgitamise ikka väga raskeks.
lumos
Postitusi: 71
Liitunud: 18 Mär 2007, 11:29

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas lumos »

Jahm, ega ma ei öelnudki, et see on lapse mäng omaniku välja selgitamine, lihtsalt see on võimalik ja valitsustel või organisatsioonidel on tavaliselt ressursse. Kui nad näevad näiteks mingit suuremat summat blokiahelas liikumas, tekkib kindlasti huvi, kellel on nii palju ja mille jaoks ta seda kasutab.

Jah enda privaatsuse kaitsmiseks võib alati luua meetodeid isegi VPSe kasutades või ajutisi serverid rentides ja vahepeal on see seda isegi väärt, aga boonuseks on alati valuuta kus sa ei pea nende tüütute tegevustega tegelema saad konkreetselt tehingu tehtud.

Etherumiga saab luua neid Tokeneid, nii võrgu sisesest olles võrgu osa kasutades smart contractide võimalust või luues oma autonoomse blokiahela kasutades Etherumi koodi aga mitte olles osa Etherumi süsteemist, saades ise võimaluse luua Smartcontracte, mini tokeneid ja muid teenuseid, ühesõnaga Tehes koopia Etherumist ja siis lisada enda eelised. Dcorp ja paljud teised kasutavadki seda süsteemi osad algajad kes üritavad raha kokku ajada lihtsalt teevad tokeni etherumi võrku ja üritavad seda müüa.
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Olen ka kuulnud seda mõtet, et vähemalt USA järelevalveorganitele BTC juba meeldib. Kõik tehingud salvestatakse avalikult üles ja vähemalt teoreetiliselt on lõputult aega uurida raha liikumisi. Kui kuskilt niidiotsa kätte saad, siis ehk saab ka juba korralikumalt harutama hakata.
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
kaurr
Postitusi: 24
Liitunud: 05 Dets 2013, 18:29

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas kaurr »

Ehk tõesti. Aga sellegipoolest olen ma kindel, et tegemist on siiski kõige raskemini trackitava maksevahendiga. Seesamune coin Tumbling millest ma eelnevalt rääkisin peaks tegema selle niidirulli lahtikerimise eriti raskeks, kuna Tumbingu kliendil on võimalus kasutada lõputult erinevaid reciving aadresseid kuhu raha lõpuks kokku laekub suvaliste summadena ja seda mitte korraga vaid pikema ajajooksul ja suvaliste feedega. Peaks tegema trackimise suhteliselt raskeks kui mitte isegi võimatuks.


Natukene huvitavat lugemist aastast 2010 neile kes pole seda veel näinud :
https://bitcointalk.org/index.php?topic=137.0

:D
lumos
Postitusi: 71
Liitunud: 18 Mär 2007, 11:29

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas lumos »

Kuigi ise mingi kriminaal pole hindan siiski privaatsust, ei ole Riikide asi palju teenin ja millele seda kulutan ja ei ole nende asi ka iga minu liigutuse eest oma osa saada. Tumbling hakkab vast ära tasuma kui teed tõsiseid suuri tehinguid seal paarkümmend BTCd tykk, sest need väikesed feed närivad juba oma osa+ plus Korraldaja tahab kah midagi. Kui kuidagi teisiti ei saa siis tumbling täidab kindlasti oma rolli aga keskmine interneti kasutaja tahab kah privaatsust ja ei soovi seal hulgas üle rabeleda. Isegi mina oma kesiste teadmistega olen võimeline Ledgereid lugema aga järelvalve organid omavad igasuguseid analüüsimis programme, mis teeb nende töö lihtsamaks. Seega Tumbingut kasutavad inimesed kes on privaatsus ohtudest teadlikud või tahavad tõsiselt oma tegevust ja finantse varjata. Nt praegu privaatsuse vallas loodi coin nimega TORcoin, just deepwebi kasutajaskonnale, kus privaatsusel on ülim rõhk. Kuigi mulle tekitas natuke häiret selle loomis protsess aga tundub, et kuude möödudes on kõik sujunud. TORcoin on ehitatud Onionweb struktuurile. Bitcoini praegu kasutada on tore, sest see on populaarne ja aktsepteeritav aga selle limiidid tulevad järgmise 10 aasta jooksul kätte või varem, kui inimesed hakkavad massiliselt avastama selle limiite. Nt mina ei ole huvitatud kui 1 satosi maksab 1 euro ja teenustasuks pean maksma 10 satosit. Või odavaim asi mida saan osta on 1 euro.
kaurr
Postitusi: 24
Liitunud: 05 Dets 2013, 18:29

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas kaurr »

Saan täiesti su poindist aru. Ise ei ole samuti kriminaal.
Tegelikult see Tumblimine ei ole midagi nii jõhkralt kallis nüüd, igastahes tuleb odavam kokkuvõttes kui maksta makse ja anda riigile oma osa igast oma sissetulekust.
Aga jah, Tumblimisel läheb korralikult ikka iga ülekandega feed + lisandub korraldajale 1-3% summast. Protsent oleneb Tumbeldavast summast. Samuti ma olen suhteliselt kindel, et mina, kesiste teadmistega inimene, suudaksin omal käel väga vabalt teise kesise teadmistepagasiga inimese Ledgerite lugemisel pea sassi ajada ja liigutada BTC-d sedaviisi, et kesine inimene ei suudaks välja lugeda rahade liikumis teekonda. Aga jah, järelvalve organitega on kindlasti teine teema.

TORcoin täidaks tegelikult oma eesmärgi ilusti ära küll kui sellele oleks vaid kasutajaid. Hetkel ei viska ette küll palju teenusepakkujaid vms selle, kes aksepteeriksid TORcoini makseviisina. Isegi mitte Darknetis.
maugel
Postitusi: 4
Liitunud: 28 Nov 2016, 22:36

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas maugel »

Eks jah see pitsa eest pakutud 10,000 bitcoini oleks praeguses vääringus ~24,000,000€ ehk elaksid kenasti mingi aeg ära aga selliseid asju ei saa kunagi täpselt ette ennustada. Samamoodi oleksin Microsofti aktsiatesse võinud investeerida...
Üks edulugu on ette näidata ka, kuidas tuttava tuttav mässas ja kaevandas ning müüs kõik oma bitcoinid maha 200,000€ eest ning kolis soome ja pani oma transpordi firma püsti ning elab nüüd kenasti ära. Ise olin 2012-1014 aastatel skeptiline ning mõtlesin et asjal pole mingisugust mõtet. Arvatavasti oleksin need bitcoinid igaljuhul väikese kasumi eest maha müünud ja arvanud et nüüd ongi kõik.
lumos
Postitusi: 71
Liitunud: 18 Mär 2007, 11:29

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas lumos »

Äris ja majanduses imesid ei juhtu majandus pannakse juhtuma. Mõnel on õnne sealt võitjana välja tulla teised jälle kaotajana. Jah ega iga inimeneteab millal tuleb temal riskimisega ette piir, 200 tuhat on normaalne summa, et vaikselt äri teha aga äris on kah riskid. Nagu investeerimisel on ka äris vaja teadmisi ja õnne. Nt selle 200 tuhandega oleks praegu võimalik krüptorahade maastikult teenida korralikult isegi passiivse investorina. aga kui inimesel on tahtmist ja peale hakkamist on sellise rahaga teha miljoneid. Point on aga see, et need miljonid peavad kuskilt tulema. Ma olen suhtluses ühe Dubailasega kes omab mitut pisi äri kohvikud ja puha ja seal saadud tulusidusid investeeris mitmesaja tuhande ulatuses ühte projekti, Kuna ta investeeris selle mõne päeva jooksul siis valuuta hind kiirest 70 kordistus inimesed läksid sellega kaasa ja see kolmekordistus uuesti ja siis tema müüs kahe päeva jooksul kõik valuuta maha teenis 4 miljoint umbes 15 korda algsest investeeringust ja valuuta hind läks kohe madalaks, kus kaotajaks osutusid need kes kõrge hinnaga ostsid ja see ongi põhiline põhjus miks krüptovaluuta turul nagu ka börsil on kaotajad. Raha vahetab vormi ja sellega mõjutatakse selle väärtust, raha tuleb kellegilt ja läheb kellegile.

Nt praegu on võimalik BITCOINI ja Dollari tehingutega teenida vahelt korralike summasid point on see, et need summad tulevad kellegi taskust. Aga näiteks kui inimesel ei oleks põhjust vahetada valuuta vormi vaid ta saaks seda valuutat toorelt kasutada teenuste ja kaupade ostmiseks siis selle väärtus ei kõiguks ja ei sõltuks teistest valuutadest ja tehingutest. Kui sul on 1 bitcoin ja sa ei peaks seda eurodeks vahetama, et mehaanikule autoremodi eest maksta siis tuleks see sulle palju odavam, sest eurodeks vahetamine käib nõudluse japakkumise printsiibil ja see mõjutab hinda. Praegu ei ole ükski krüptovaluuta üritanud ennast lahti siduda FIAT valuutadest ja vähendada nende mõju selle väärtusele.
kaurr
Postitusi: 24
Liitunud: 05 Dets 2013, 18:29

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas kaurr »

Lumos, kas sellised darkneti exit scamid nagu olid Andromedal, Evolutionil ja nüüd siis AB-l on mõjutanud bitcoini hinda? Kuna tõenäoliselt on olnud need saidid ühed suuremad saidid kus bitcoin on olnud põhiliseks maksevahendiks.
lumos
Postitusi: 71
Liitunud: 18 Mär 2007, 11:29

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas lumos »

Jah, kui keegi otsib võimalusi Fiat valuutat Bitcoinideks muuta siis see tõstab hinda, vastu pidi jälle alandab hinda ,lihtne loogika. Samas konflikt ja usaldusväärsuse kriis võib mõjutada inimesi lahti saama ebausaldus väärsest varast seega selle hind langeb. Kui aastaid tagasi olid need ühisrahakottide suured häkkimised või too ei ole nimi enam meeles oli mingi keskkond mis edastas valet bitcoini hinda tulu avalikuks siis inimesed hakkasid paanikas müüma kuna arvasid, et olid liiga kallilt ostnud või hind oli manipuleeritud kõrgemaks kui see väärt oli, see viis hinna 1200 pealt 300 peale. Ja miks bitcoini hind kõigub, sest inimesed arvestavad bitcoini väärtust dollarites. Kui inimesed jätaks Dollari välja ja ütleks näiteks, et tahavad oma kuu töö eestsaada 0.5 bitcoini palka või müüvad pitsat 0.002 bitcoini eest siis väärtus jääb konstantseks. Aga kuna inimesed kõigepealt arvestavad dollarites palju pitsa väärt on ja siis arvutavad selle bitcoinidesse siis juba kauplemine ja väärtuse liigne ringlemine muudab selle väärtust. Ja dollarit ju trükitakse kogu aeg juurde ja seega dollari väärtus kahaneb ja bitcoini väärtus tõuseb probleem on aga selles, et bitcoini eest ei saa veel kõike ja see sunnib inimesi bitcoine dollarite eest müüma mis vähendab selle väärtust.
kaurr
Postitusi: 24
Liitunud: 05 Dets 2013, 18:29

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas kaurr »

Mis arvate sellest, et kui koreas peaks algama sõda ja sellega kaasnev turu allakäik, mis saab bitcoinist?
lumos
Postitusi: 71
Liitunud: 18 Mär 2007, 11:29

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas lumos »

Bitcoini hind läheb kindlalt ülesse. Kui see sõda peaks olema laastav siis inimesed kes on bitcoinist teadlikud peidavad oma varad bitcoini. Aga üldine käive võib paarkümmend % langeda
kaurr
Postitusi: 24
Liitunud: 05 Dets 2013, 18:29

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas kaurr »

Pilt

kuuga ennast duubeldanud
lumos
Postitusi: 71
Liitunud: 18 Mär 2007, 11:29

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas lumos »

Mis Platvorm see on?
kaurr
Postitusi: 24
Liitunud: 05 Dets 2013, 18:29

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas kaurr »

coindesk
lumos
Postitusi: 71
Liitunud: 18 Mär 2007, 11:29

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas lumos »

Ahah. Mõtlesin, et mõni portfilio platvorm.
kaurr
Postitusi: 24
Liitunud: 05 Dets 2013, 18:29

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas kaurr »

ma just mõtlesin, et millest selline küsimus :D
maugel
Postitusi: 4
Liitunud: 28 Nov 2016, 22:36

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas maugel »

Nonii... muljeid nüüd täna Bitcoinist? Kas keegi nutab natukene patja ka, et jäid mingil ajal bitcoinid ostmata?
Bitcoini hind 2011.a - 1$
Bitcoini hind 2017.a - 16.000$

Oleks ja poleks ostnud 100 bitcoini 2011 aastal 1$ tükk (100$), siis oleks sul praegu ~1.600.000$
Bitcoini hind oli alguses ainult 0.06$ tükk.

Ise mõtlesin kuskil 2013.a, et kas hakkan asjaga täiega tegelema, kokku ostma ja kaevandama või ei süvene asjasse üldse. Otsustasin viimase valiku...
Aga ei nuta ka, sest arvatavasti oleksin niivõinaa Bitcoinid teatud aja pärast väikese kasumiga maha müünud. Selliseid asju on raske ette näha, kui sul just miljoneid arvel pole, millega kaubelda.
kaurr
Postitusi: 24
Liitunud: 05 Dets 2013, 18:29

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas kaurr »

Pole üldse mõtet arutada, et miks ei ostnud 2k11 endale terve persetäis bitcoine, isegi kui oleks ostnud siis oleks need esimese 600 juures sellegi poolest maha müünud kõik meist :D
Vasta