Bitcoin

Kõik, mis investeerimise, raha kogumise ja säästmisega seotud, mis teistesse alafoorumitesse ei sobi.
lumos
Postitusi: 71
Liitunud: 18 Mär 2007, 11:29

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas lumos »

Kuigi ise mingi kriminaal pole hindan siiski privaatsust, ei ole Riikide asi palju teenin ja millele seda kulutan ja ei ole nende asi ka iga minu liigutuse eest oma osa saada. Tumbling hakkab vast ära tasuma kui teed tõsiseid suuri tehinguid seal paarkümmend BTCd tykk, sest need väikesed feed närivad juba oma osa+ plus Korraldaja tahab kah midagi. Kui kuidagi teisiti ei saa siis tumbling täidab kindlasti oma rolli aga keskmine interneti kasutaja tahab kah privaatsust ja ei soovi seal hulgas üle rabeleda. Isegi mina oma kesiste teadmistega olen võimeline Ledgereid lugema aga järelvalve organid omavad igasuguseid analüüsimis programme, mis teeb nende töö lihtsamaks. Seega Tumbingut kasutavad inimesed kes on privaatsus ohtudest teadlikud või tahavad tõsiselt oma tegevust ja finantse varjata. Nt praegu privaatsuse vallas loodi coin nimega TORcoin, just deepwebi kasutajaskonnale, kus privaatsusel on ülim rõhk. Kuigi mulle tekitas natuke häiret selle loomis protsess aga tundub, et kuude möödudes on kõik sujunud. TORcoin on ehitatud Onionweb struktuurile. Bitcoini praegu kasutada on tore, sest see on populaarne ja aktsepteeritav aga selle limiidid tulevad järgmise 10 aasta jooksul kätte või varem, kui inimesed hakkavad massiliselt avastama selle limiite. Nt mina ei ole huvitatud kui 1 satosi maksab 1 euro ja teenustasuks pean maksma 10 satosit. Või odavaim asi mida saan osta on 1 euro.
kaurr
Postitusi: 24
Liitunud: 05 Dets 2013, 18:29

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas kaurr »

Saan täiesti su poindist aru. Ise ei ole samuti kriminaal.
Tegelikult see Tumblimine ei ole midagi nii jõhkralt kallis nüüd, igastahes tuleb odavam kokkuvõttes kui maksta makse ja anda riigile oma osa igast oma sissetulekust.
Aga jah, Tumblimisel läheb korralikult ikka iga ülekandega feed + lisandub korraldajale 1-3% summast. Protsent oleneb Tumbeldavast summast. Samuti ma olen suhteliselt kindel, et mina, kesiste teadmistega inimene, suudaksin omal käel väga vabalt teise kesise teadmistepagasiga inimese Ledgerite lugemisel pea sassi ajada ja liigutada BTC-d sedaviisi, et kesine inimene ei suudaks välja lugeda rahade liikumis teekonda. Aga jah, järelvalve organitega on kindlasti teine teema.

TORcoin täidaks tegelikult oma eesmärgi ilusti ära küll kui sellele oleks vaid kasutajaid. Hetkel ei viska ette küll palju teenusepakkujaid vms selle, kes aksepteeriksid TORcoini makseviisina. Isegi mitte Darknetis.
maugel
Postitusi: 4
Liitunud: 28 Nov 2016, 22:36

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas maugel »

Eks jah see pitsa eest pakutud 10,000 bitcoini oleks praeguses vääringus ~24,000,000€ ehk elaksid kenasti mingi aeg ära aga selliseid asju ei saa kunagi täpselt ette ennustada. Samamoodi oleksin Microsofti aktsiatesse võinud investeerida...
Üks edulugu on ette näidata ka, kuidas tuttava tuttav mässas ja kaevandas ning müüs kõik oma bitcoinid maha 200,000€ eest ning kolis soome ja pani oma transpordi firma püsti ning elab nüüd kenasti ära. Ise olin 2012-1014 aastatel skeptiline ning mõtlesin et asjal pole mingisugust mõtet. Arvatavasti oleksin need bitcoinid igaljuhul väikese kasumi eest maha müünud ja arvanud et nüüd ongi kõik.
lumos
Postitusi: 71
Liitunud: 18 Mär 2007, 11:29

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas lumos »

Äris ja majanduses imesid ei juhtu majandus pannakse juhtuma. Mõnel on õnne sealt võitjana välja tulla teised jälle kaotajana. Jah ega iga inimeneteab millal tuleb temal riskimisega ette piir, 200 tuhat on normaalne summa, et vaikselt äri teha aga äris on kah riskid. Nagu investeerimisel on ka äris vaja teadmisi ja õnne. Nt selle 200 tuhandega oleks praegu võimalik krüptorahade maastikult teenida korralikult isegi passiivse investorina. aga kui inimesel on tahtmist ja peale hakkamist on sellise rahaga teha miljoneid. Point on aga see, et need miljonid peavad kuskilt tulema. Ma olen suhtluses ühe Dubailasega kes omab mitut pisi äri kohvikud ja puha ja seal saadud tulusidusid investeeris mitmesaja tuhande ulatuses ühte projekti, Kuna ta investeeris selle mõne päeva jooksul siis valuuta hind kiirest 70 kordistus inimesed läksid sellega kaasa ja see kolmekordistus uuesti ja siis tema müüs kahe päeva jooksul kõik valuuta maha teenis 4 miljoint umbes 15 korda algsest investeeringust ja valuuta hind läks kohe madalaks, kus kaotajaks osutusid need kes kõrge hinnaga ostsid ja see ongi põhiline põhjus miks krüptovaluuta turul nagu ka börsil on kaotajad. Raha vahetab vormi ja sellega mõjutatakse selle väärtust, raha tuleb kellegilt ja läheb kellegile.

Nt praegu on võimalik BITCOINI ja Dollari tehingutega teenida vahelt korralike summasid point on see, et need summad tulevad kellegi taskust. Aga näiteks kui inimesel ei oleks põhjust vahetada valuuta vormi vaid ta saaks seda valuutat toorelt kasutada teenuste ja kaupade ostmiseks siis selle väärtus ei kõiguks ja ei sõltuks teistest valuutadest ja tehingutest. Kui sul on 1 bitcoin ja sa ei peaks seda eurodeks vahetama, et mehaanikule autoremodi eest maksta siis tuleks see sulle palju odavam, sest eurodeks vahetamine käib nõudluse japakkumise printsiibil ja see mõjutab hinda. Praegu ei ole ükski krüptovaluuta üritanud ennast lahti siduda FIAT valuutadest ja vähendada nende mõju selle väärtusele.
kaurr
Postitusi: 24
Liitunud: 05 Dets 2013, 18:29

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas kaurr »

Lumos, kas sellised darkneti exit scamid nagu olid Andromedal, Evolutionil ja nüüd siis AB-l on mõjutanud bitcoini hinda? Kuna tõenäoliselt on olnud need saidid ühed suuremad saidid kus bitcoin on olnud põhiliseks maksevahendiks.
lumos
Postitusi: 71
Liitunud: 18 Mär 2007, 11:29

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas lumos »

Jah, kui keegi otsib võimalusi Fiat valuutat Bitcoinideks muuta siis see tõstab hinda, vastu pidi jälle alandab hinda ,lihtne loogika. Samas konflikt ja usaldusväärsuse kriis võib mõjutada inimesi lahti saama ebausaldus väärsest varast seega selle hind langeb. Kui aastaid tagasi olid need ühisrahakottide suured häkkimised või too ei ole nimi enam meeles oli mingi keskkond mis edastas valet bitcoini hinda tulu avalikuks siis inimesed hakkasid paanikas müüma kuna arvasid, et olid liiga kallilt ostnud või hind oli manipuleeritud kõrgemaks kui see väärt oli, see viis hinna 1200 pealt 300 peale. Ja miks bitcoini hind kõigub, sest inimesed arvestavad bitcoini väärtust dollarites. Kui inimesed jätaks Dollari välja ja ütleks näiteks, et tahavad oma kuu töö eestsaada 0.5 bitcoini palka või müüvad pitsat 0.002 bitcoini eest siis väärtus jääb konstantseks. Aga kuna inimesed kõigepealt arvestavad dollarites palju pitsa väärt on ja siis arvutavad selle bitcoinidesse siis juba kauplemine ja väärtuse liigne ringlemine muudab selle väärtust. Ja dollarit ju trükitakse kogu aeg juurde ja seega dollari väärtus kahaneb ja bitcoini väärtus tõuseb probleem on aga selles, et bitcoini eest ei saa veel kõike ja see sunnib inimesi bitcoine dollarite eest müüma mis vähendab selle väärtust.
kaurr
Postitusi: 24
Liitunud: 05 Dets 2013, 18:29

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas kaurr »

Mis arvate sellest, et kui koreas peaks algama sõda ja sellega kaasnev turu allakäik, mis saab bitcoinist?
lumos
Postitusi: 71
Liitunud: 18 Mär 2007, 11:29

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas lumos »

Bitcoini hind läheb kindlalt ülesse. Kui see sõda peaks olema laastav siis inimesed kes on bitcoinist teadlikud peidavad oma varad bitcoini. Aga üldine käive võib paarkümmend % langeda
kaurr
Postitusi: 24
Liitunud: 05 Dets 2013, 18:29

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas kaurr »

Pilt

kuuga ennast duubeldanud
lumos
Postitusi: 71
Liitunud: 18 Mär 2007, 11:29

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas lumos »

Mis Platvorm see on?
kaurr
Postitusi: 24
Liitunud: 05 Dets 2013, 18:29

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas kaurr »

coindesk
lumos
Postitusi: 71
Liitunud: 18 Mär 2007, 11:29

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas lumos »

Ahah. Mõtlesin, et mõni portfilio platvorm.
kaurr
Postitusi: 24
Liitunud: 05 Dets 2013, 18:29

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas kaurr »

ma just mõtlesin, et millest selline küsimus :D
maugel
Postitusi: 4
Liitunud: 28 Nov 2016, 22:36

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas maugel »

Nonii... muljeid nüüd täna Bitcoinist? Kas keegi nutab natukene patja ka, et jäid mingil ajal bitcoinid ostmata?
Bitcoini hind 2011.a - 1$
Bitcoini hind 2017.a - 16.000$

Oleks ja poleks ostnud 100 bitcoini 2011 aastal 1$ tükk (100$), siis oleks sul praegu ~1.600.000$
Bitcoini hind oli alguses ainult 0.06$ tükk.

Ise mõtlesin kuskil 2013.a, et kas hakkan asjaga täiega tegelema, kokku ostma ja kaevandama või ei süvene asjasse üldse. Otsustasin viimase valiku...
Aga ei nuta ka, sest arvatavasti oleksin niivõinaa Bitcoinid teatud aja pärast väikese kasumiga maha müünud. Selliseid asju on raske ette näha, kui sul just miljoneid arvel pole, millega kaubelda.
kaurr
Postitusi: 24
Liitunud: 05 Dets 2013, 18:29

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas kaurr »

Pole üldse mõtet arutada, et miks ei ostnud 2k11 endale terve persetäis bitcoine, isegi kui oleks ostnud siis oleks need esimese 600 juures sellegi poolest maha müünud kõik meist :D
lumos
Postitusi: 71
Liitunud: 18 Mär 2007, 11:29

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas lumos »

Mis seal ikka nutta. Olen kaubelnud ei ole kunagi olnud usku selle pikajalisse püsimisse ja kasvamisse. Kasumeid on võetud aga fakt on see, et Bitcoin ei kasva igavesti praegu on lihtsalt mull, bitcoinil on tehnoloogilised piirangud.
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Selle kahetsemine on umbes sama mõttekas kui kahetseda, et sa lotopiletit ei ostnud, kuna keegi võitis. Isegi peale mitmekuist uurimist oleks endiselt tegemist puhta spekulatsiooniga, sest hinnaliikumisel erilist ratsionaalset põhjendust ei paista väga olevat. Pisikesed nüansid siit ja sealt nagu oleks, aga kui jälle asju lähemalt vaadata, siis laguneb siiani enamikel juhtudel loogika koost. Sellegipoolest, uurin veel edasi.

Ehk tegemist oleks täiesti korralikult negatiivse expected value otsusega, kui sedasi rahapaigutusi pidevalt teha. Praegune kokkupuude enamikuga, kes sinna raha on pannud, viitab pigem sellele, et ei ole isegi elementaarselt selge, mis asi see Bitcoin on ja kuidas töötab. Kauplejatel muidugi on lõbu laialt olnud.

Blockchain ise on huvitav asi ja tasub silma peal hoida, mis sellega välja nuputatakse. Pean tunnistama, et tehnilised aspektid kisuvad seejuures kohati keeruliseks mõista, aga iga pisinüanss ehk polegi oluline, kuna asi on pidevas arengus ja muutumises.
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
lumos
Postitusi: 71
Liitunud: 18 Mär 2007, 11:29

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas lumos »

Bitcoin sündis pool surnult, bitcoin on lihtsalt idee. Aga teostuse peab sellele ise looma aga Bitcoinile ilma Hard Forkita midagi juurde panna ei saa Ja sellel on tehnoloogilised piirangud, Esiteks Kiirus, teiseks Bitcoinide arv ja Koma kohad ja kolmandaks Komponentide puudulikus, sellele ei saa midagi lisada ilma Hard Forkita. Kui ma peaks praegu investeerima teadmata Krüptovaluutadest midagi Valiks ma Litecoini kuna see on paindlikum ja kiirem.

Bitcoin on puhas spekulatsioon ja spekuaaltorid teavad seda, lõpp kaotajaks on need kes ususvad, et Bitcoinil on tulevik
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas Taavi »

lumos kirjutas: 11 Dets 2017, 17:03 Bitcoin on puhas spekulatsioon ja spekuaaltorid teavad seda, lõpp kaotajaks on need kes ususvad, et Bitcoinil on tulevik
Olen selles aina enam kahtlema hakanud, et spekulaatorid seda teavad. Mida rohkem teemat olen uurinud, seda enam kerkib esile teadmatus nende samade spekulantide väidetes. Väga palju haipi ja selle kordamist, väga vähe reaalset sisu ja tegelikku võimekusega seotut.

Edit: On muidugi erandeid.
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
lumos
Postitusi: 71
Liitunud: 18 Mär 2007, 11:29

Re: Bitcoin

Lugemata postitus Postitas lumos »

Oh spekulaatorite all pidasin silmas neid kes investeerivad 10 miljoneid ja sadu, mitte neid kes jagelevad mõnekümne tuhandega. Aga on väga võimalik, et mõni miljonärist "investor" ei tea kah mis ta teeb vaid jookseb vooluga kaasa.
Vasta