Töötutoetus ja töötuskindlustus

Kasutaja avatar
marten66
Moderaator
Postitusi: 273
Liitunud: 04 Dets 2006, 14:34

Töötutoetus ja töötuskindlustus

Lugemata postitus Postitas marten66 »

Mõtteid.
Töötukassalt t.toetuse ja t.kindlustuse saamine ja nõksud:

- tean juhtumit kus isikul katkestati töötutoetuse saamine, sest ütles et läheb septembrist kooli ja enam tööd ei otsi. Veits ebaus, aga JOKK.
Oleks pidanud alles 1. sept ütlema et enam ei otsi tööd?
- kui minna omal soovil halvalt töölt ära, siis TK'd ei saa, vaid ainult t.toetust. Lahendus: minna lambikohta tööle ja katseajal "ebaõnnestuda", siis olla 4 kuud TK peal.

On teil ka taolisi kogemusi?
Kiirlaenud - Ärivõime & Ettevõtlus | Töö netis & lisaraha | Ajahaldus & Produktiivsus
bikeboy
Postitusi: 221
Liitunud: 01 Juul 2007, 12:21

Re: Töötutoetus ja töötuskindlustus

Lugemata postitus Postitas bikeboy »

Nii palju kui ma küla pealt ja saunas olen jutte kuulnud, siis kõik oleneb väga palju ka sinu konsulatandist.
Loomulikult ei tohi seal paska suust välja ajada. Natuke targem inimene mõtleb enda jaoks plaani välja,
mis teenuseid ta töötukassast saada soovib. Üldiselt on jäänud selline mulje, et nad väga eri armasta
selliseid inimesi kes on aktiivsed, tahavad koolitustel käia ja soovivad ettevõtlusega tegelega.
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Töötutoetus ja töötuskindlustus

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Ilmselt ei taha nad neid inimesi põhjusega. Päris palju olen kuulnud, kuidas mõned meelega käivad seal omale juhilube tegemas ja mingitel koolitustel ja tööd pole plaaniski otsida.

Nagu kunagi ülikoolis oli majandustoetus, kus tuldi kohale kalli autoga, kuldketid ja ehted küljes ja näidati, et sissetulek 0 ja peab toetust saama :D
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
999
Postitusi: 5
Liitunud: 17 Okt 2014, 16:03

Re: Töötutoetus ja töötuskindlustus

Lugemata postitus Postitas 999 »

Konsultante võib vahetama jäädagi. Ja targem on ikka hea töö endale leida! ;)
liisu35
Postitusi: 2
Liitunud: 20 Nov 2014, 13:48

Re: Töötutoetus ja töötuskindlustus

Lugemata postitus Postitas liisu35 »

Mina jäin töötuks kahjuks sellisel hetkel, kus õppisin ülikoolis. Oleksin väga tahtnud osa võtta erinevatest koolitustest, aga õppijatele ei olnud need ette nähtud. On aspekte, mis on mõistetavad, aga teisest küljest, miks see ikkagi nii on?
Kasutaja avatar
marten66
Moderaator
Postitusi: 273
Liitunud: 04 Dets 2006, 14:34

Re: Töötutoetus ja töötuskindlustus

Lugemata postitus Postitas marten66 »

11.mai 2017 Riigikohus tunnistas põhiseadusvastaseks juhatuse liikmete töötuhüvitisest ilma jätmise https://arileht.delfi.ee/news/uudised/ri ... d=78183358

edit 22okt: Ja sellest inspireeritud praktiline artikkel Kuidas SIISKI saada töötukindlustust
Kiirlaenud - Ärivõime & Ettevõtlus | Töö netis & lisaraha | Ajahaldus & Produktiivsus
Vasta