PayPali sisesed rahavood - maksud?

kylamees123

PayPali sisesed rahavood - maksud?

Lugemata postitus Postitas kylamees123 »

Tere,

Lugesin viimast Eesti Ekspressi (ebay, amazon, google kohta) ja silma jäi järgnev lause:

tsitaat ajalehest:
"Kui USA valitsus nõuab, et teatud piirist alatest tuleb inimestel-firmadel deklareerida ka Paypali kontol toimuv, siis nii see on, sest USA valitsus on suur ja võimas ning PayPal kuulab sõna. Eesti ametnike hammas aga Paypali peale ei hakka"

Kas see on siis tõsi, et PayPalil olev raha on Eesti riigi jaoks täiesti tume maa (juhul kui ma välja ei kanna)? Oletame, et mulle laekub sinna $10k, ostan selle eest Ebayst erinevat stuffi: iPhone, kulda jms, maksan mõne teenuse/software eest, siis Eesti riik sellele nö. jälile ei saa?

Äkki keegi targem oskab selle kohta midagi täpsemat öelda.
Taavi
Postitusi: 1162
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: PayPali sisesed rahavood - maksud?

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Olenemata sellest, kas on tume maa või mitte, on maksude maksmata jätmine seadusevastane ja karistatav.

Ei ole küll PayPali tingimusi põhjalikult lugenud (tegemist on üsna mahuka tekstiga), nii et ei oska kindlalt väita, aga olen siiski üsna kindel, et seal on mingi klausel kirjas, mis lubab neil vajadusel seda infot ametkondadega jagada.

Ehk Eesti küll ei saa neile reegleid ette öelda, aga kui neil on kahtlus, et sa maksupettusega tegeled ja nad selle PayPalile ära põhjendavad, siis ma ei välistaks, et PayPal ka sõbralikult sellele palvele vastu ei tule.

Mõttetu on otsida illegaalseid viise, kuidas makse mitte maksta. Aja oma äri läbi OÜ ja polegi sul maksudega probleeme, kuniks raha ettevõtluses edasi ringleb.
Vasta