1. leht 1-st

Dividendi maksustamine.

Postitatud: 19 Apr 2017, 12:15
Postitas lumos
Kuna endal ei ole kogemust Firma struktuuriga vaid ainult liht firmadega, siis on jäänud üks asi arusaamatuks.

Lihtfirmadel makstakse dividendi pealt % Kui dividendid võetakse firmast välja, selle osanikele/omanikele( füüsilisele isikule).

Aga arusaamatuks on jäänud millal makstakse dividendide pealt maksud, kui firma omanikud ei ole füüsilised isikud vaid (OÜ,AS või MTÜ).

Ütleme, et ülem firma kuulub 80% osalusega firmale A ja 20 % osalusega firmale B.

Firma B kuulub omakorda 50% osalusega firmale C ja ülejäänud 50 jaguneb viie füüsilise isiku vahel. Millal tuleb Dividendide pealt maksta maksud?

Kas igas omanike ahelas, või ainult esimeses või alles siis kui dividend jõuab füüsilise isiku kätte.

Re: Dividendi maksustamine.

Postitatud: 06 Aug 2017, 21:31
Postitas Cemtey
Ettevõte maksab reeglina siis makse kui see raha ettevõttest läheb firmast välja.
Üldinfo number on emta.ee võid üle küsida täpsemalt. Kui sul on ettevõte siis tuleb nii ehk naa esitada bilanss ja aastaaruanne, seega on vajalik raamatupidaja kui endal liiga keeruliseks läheb.

https://www.kalkulaator.ee/et/dividendikalkulaator
https://fp.lhv.ee/forum/invest/131525?l ... Id=2756424

Re: Dividendi maksustamine.

Postitatud: 07 Aug 2017, 21:06
Postitas lumos
Seega, kui nt maksan dividende teisele firmale siis ei pea nende pealt tulumaksu maksma enne kui need jõuavad eraisiku kätte?

Nt Firma a maksab 50% dividende firmale B ja 50% dividende eraisikutele siis tulumaks läheb vaid eraiskute pealt? Ja Firma B maksab tulumaksu siis kui ta maksab välja dividendid eraisikule?

Tahaksin Palga ja hädavajalikud dividendid eraldade edasi investeeritavast rahast aga ei soovi topelt maksta, see mitme firmaga tundub keeruline ei ole seni täiesti pihta saanud.

Re: Dividendi maksustamine.

Postitatud: 08 Aug 2017, 09:28
Postitas Taavi
Soovitaks emta käest üle uurida. Esmapilgul tulumaksuseadusest juriidilisele isikule väljamaksete maksustamise kohta midagi silma ei jäänud.