1. leht 1-st

Majandusaasta

Postitatud: 02 Mai 2018, 09:12
Postitas lumos
Tahaksin uurida asjatundjalt, et kas majandus aasta aruanne peab hõlmama vaid ühe aasta. Oleks huvitatud, et kas on võimalik nt teha neid aastas 3 tükki või teha 5 aasta peale üks, kuna nt Krüpto investeeringud võtavad pikemat aega siis ei ole mõtet mitu aastat järjest 0 seisu näidata.

Re: Majandusaasta

Postitatud: 02 Mai 2018, 14:44
Postitas Taavi
Majandusaasta aruanne, nii nagu nimigi ütleb, esitatakse iga-aastaselt majandusaasta kohta. Esimese aruandega saab max 1,5 aastat kokku võtta, kui ettevõte õigel ajal asutada, aga muidu ikka iga-aastaselt.

Need investeeringud on väärt null, et neid nullseisuna näitad?

Re: Majandusaasta

Postitatud: 02 Mai 2018, 14:54
Postitas lumos
Krüptos on investeering raha siis kui ostetud kauba maha müüd, seni on ta ju eurodes 0, selle pärast mõtlesingi kas on mõtet tühja lehte näidata iga aasta. Need kes teevad lühiajalisi investeeringuid need saavad arvatavasti ka numbreid näidata aga 5 ja enama aasta pikkustes investeeringutes ei ole numbreid, kuni ei ole müüdud ei ole ju mõtet näidata seda mis hind mingil ajahetkel oli.

Re: Majandusaasta

Postitatud: 02 Mai 2018, 15:34
Postitas Taavi
Tulumaksuseaduse raames käsitletakse virtuaalseid valuutasid varana. Pole vajadust seda raamatupidamises kajastada, seega ei oska nii täpselt kommenteerida, aga soovitan raamatupidajaga konsulteerida. Raamatupidamises on siiski vähe teine loogika, kui eraisikuna tulude maksustamisel. Maksukohustus eraisikuna tekib tõesti sel hetkel, kui maha müüd ja tulu saad, aga see ei puutu kuidagi ettevõtte all toimuvatesse tehingutesse ja nende kajastamisse.

Re: Majandusaasta

Postitatud: 02 Mai 2018, 15:37
Postitas Taavi
Krista on sel teemal natukene kirjutanud kunagi:
https://pilvebyroo.ee/kryptoraha/

Re: Majandusaasta

Postitatud: 02 Mai 2018, 18:26
Postitas lumos
Olen seda artiklit lugenud jah aga ikka jääb selgusetuks või vähemalt imelikuks, Et kui märgin investeeringu nt varudena ehk siis nt Neocoinidena mis ühel hetkel on väärt 50000 ja teisel majandus aastal sama kogus on näiteks väärt 30000 siis tekkib maksuametis kohe selline kahtlus, et ma olen kuidagi rahasid liigutanud maksuvabalt, meil on arusaamine Krüptodest veel üsna 0 lähedane. Kui Maksuameti mainida sõna Bitcoin siis mõned on ikka kuulnud, kui etherum siis on teadjaid vähem aga kui mainida mingit coini mis ei kuulu isegi top 100 sekka coinmarketcapi edetabelis siis on see reeglina väga arusaamatu.

Nt kuidas Maksuametis selgitada, et kui coinmarketscapi kalkulaator näitab varade väärtuseks 400 000 siis tegelikult ei ole see niipalju kuna turulikviidsus määrab varade väärtuse ja kui kõik coinid vähe likviidsel turul maha müüa siis on tulemus summa palju palju väiksem. me oleme harjunud raamatupidamises ju hindama Kõiki oma varasid ja vahendeid eurodes aga Krüptos on see ebareaalne. Selle pärast ma pidasin mõistlikuks mitte märkida. Kauplemisel on võimalik tulemust näidata aegajalt kui tehinguid teha aga investeerimisel on üpriski pikk uinuv periood kus ei ole midagi näidata.

Re: Majandusaasta

Postitatud: 02 Mai 2018, 18:45
Postitas Taavi
Krüptosid näitad samamoodi eurodes ikka. Ega kui keegi omaks 10% kõigist maailmas eksisteerivatest toolidest ja need korraga müüki viskaks, siis kukuks ka nende väärtus kolinal kokku. Selles mõttes ei ole ilmselt erilist vahet.

Aga jah, nagu ütlesin, see on koht, kus oleks mõne asjalikuma raamatupidaja hinnangut vaja. Mul pole kokkupuudet sellise ebalikviidse ja ülimalt volatiilse vara kajastamisega olnud.