Bondora tegemistest ja tegematajätmistest

Ühisrahastus (Bondora, Omaraha, Mintos, Crowdestate, Estateguru, Twino jne), hüpoteeklaenud ja kõikvõimalikud muud tagatiseta ja tagatisega laenud.
Taavi
Postitusi: 1102
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Bondora tegemistest ja tegematajätmistest

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Google Translate kõige paremini ei tõlgi, aga tundub, et Hispaanias leidis kohus, et konkreetne 2017. aastal väljastatud Bondora laen on liigkasuvõtjalikult kõrge intressiga väljastatud.

Kui järeldusest õigesti aru sain, siis laenaja ei pea intressi tasuma ja kui on liiga palju tasunud, siis Bondora peaks liigmakstud summa tagastama. Kohtukulud samuti Bondora (loe: ilmselt investorite) katta.

Senine 2017. aastal väljastatud Hispaania laenude tootlus on investorite jaoks olnud Bondora andmeil annualiseeritult -12,4%. Kui antud kohtuotsus palju tähelepanu peaks Hispaanias saama, siis tuleks siit nüüd veel liigselt saadud intressid maha arvestada...

PS! Meenub, et kunagi märkasin ka Eestis mingit kohtukeissi, kus Bondora koostatud laenulepingust oli mingi oluline detail puudu ja laenaja ei pidanud investoritele intresse lõpuni maksma. Liiga täpselt ei mäleta, sest see oli aastaid tagasi, aga kes tahab, läheb tuhnib neis lahendites ja otsib üles. Ilmselt eriti paljud laenajad sellest juhtumist teadlikuks ei saanud.

https://www.economistjurist.es/actualid ... n-bondora/
Vasta