Omaraha ülevaade

Ühisrahastus (Bondora, Omaraha, Mintos, Crowdestate, Estateguru, Twino jne), hüpoteeklaenud ja kõikvõimalikud muud tagatiseta ja tagatisega laenud.
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Omaraha ülevaade

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Omaraha oli Eesti teine tõsiseltvõetavam kogukondliku laenamise portaal, kus ka investoritel on võimalik investeerida ja laenajatel võimalik laenu võtta.

Põgusa ülevaate kirjutasin sellest portaalist siin:
https://rahafoorum.ee/omaraha-kogukondlik-laenamine/

Mingi aeg oli nende leht investeerimise osas tootlikkuse seisukohalt väga hea, kuid peale 2014. märtsis tehtud muudatusi kahtlen isiklikult, kui hästi sealt teenida annab. Nimelt, kõik probleemsed laenud lähevad nüüdsest portaalile sundmüüki ca 60-65% hinnaga ehk siis niipea kui laen probleemseks muutub, on investor kaotanud ca 30-35% oma järelejäänud põhiosast. Lisaks sellele on ka intressid allapoole tulnud.

Kui need kaks asja kokku panna, siis kardan, et tänu laenude hooajalisele probleemseks muutumisele (a la, talvekuudel muutuvad rohkemad laenud probleemseks, kuid kevadel hakatakse jälle taas normaalselt maksma), ei ole seal investoril enam eriti head tõenäosust plussi jääda.

Samas, investoreid on endiselt, kes seal investeerivad ja eks esmane tõde selgub juba kusagil aasta pärast.
LauryK
Postitusi: 2
Liitunud: 28 Juun 2014, 16:52

Re: Omaraha ülevaade

Lugemata postitus Postitas LauryK »

Tervist, siin küll pole keegi küsimusi esitanud ja ei tea kas see ka selleks õige koht. Aga mure on suur, vastust olen siin foorumis otsind aga pole siiani ühtegi konkreetset vastust oma küsimusele saanud(vbl pole ka lihtsalt leidnud). Aga olen kõik need arvamused läbi lugenud nii Omaraha kui ka Bondora koht. Aga mõtlesin, et küsin ka targemate käest. Nimelt on probleem selles, et olen niiöelda 3-4 kuud töötu olnud. Nüüdseks aga leidnud töö aga mure on see, et pean endale soetama varustuse. Summa ei ole küll suur mida ma vajan aga päris Smslaenuga tegemist ei taha teha, sugulastelt ma ei võta põhimõtte pärast laenu kuna ei taha riidu sest kunagi ei tea mis juhtuda võib, tuttavatel pole sellist raha kuskilt võtta. Siit ka minu küsimus kas on veel võimalusi peale Omaraha ja Bondora kus oleks intress väiksem. ja mIllega ma peaks üldse arvestama kui sealt laenama hakkan? Lepingutasud, viivised jne. Loodan, et mu mõte on arusaadav.

Ette tänades, Lauri
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Omaraha ülevaade

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Kui sissetulekut ei ole, siis ma ei tea küll, et keegi laenu annaks sedasi peale sugulaste.

Kui sissetulek siiski on olemas olnud nüüd viimased paar kuud vmt, siis pangakontoväljavõttega ja 6 aasta peale võttes on võimalik vähemalt Bondora puhul ka pisut madalamat intressi saada ja kui väidad, et summa on väike, siis ei tohiks olla ka probleem soovi korral see enneaegselt tagastada (mille tegemine vähemalt Bondoras on tasuta).

Aga ei oska hetkel küll lisaks soovitada ühtegi muud kohta peale SMS-laenude ja sugulaste, kust veel sellises olukorras laenu antaks.
LauryK
Postitusi: 2
Liitunud: 28 Juun 2014, 16:52

Re: Omaraha ülevaade

Lugemata postitus Postitas LauryK »

Selge, aga kas sellise Panga kohta nagu www.tfbank.ee olete kokku puutund ? Ise uurisin tundus intress väikelaenul olevat okei. ja laenu taotlus oli positiivne aga hetkel veel ootel :)

Ette tänades, Lauri
KatiK
Postitusi: 1
Liitunud: 29 Sept 2014, 10:44

Re: Omaraha ülevaade

Lugemata postitus Postitas KatiK »

Kui sissetulek on olnud puudulik, siis kas Sul on ehk auto või kinnisvara, mida oled nõus panti panema? See tagaks laenuandjale kindluse. Vt nt https://www.bestcredit.ee/et/kinnisvaralaen
999
Postitusi: 5
Liitunud: 17 Okt 2014, 16:03

Re: Omaraha ülevaade

Lugemata postitus Postitas 999 »

Kinnisvaraga asendamine ei ole mõistlik, kui ei olda kindel, et suudetakse tagasi maksta! Aga veel hullem on vist tõesti sms-laen! :D
laenaja
Postitusi: 2
Liitunud: 24 Juun 2016, 19:10

Re: Omaraha ülevaade

Lugemata postitus Postitas laenaja »

Ehk on küll pisut aegunud teema, aga isegi peale viimaseid muudatusi kiirlaenuäris ei ole täiesti võimatu püsiva sissetulekuta laenu saada. Muidugi on nüüdsest kohustus kõigil laenuandjatel kontrollida sissetulekut aga nagu ka teema käis Omarahast, siis minu teada saab seal tänini päris kergelt laenu. Iseasi on seejuures, kas leiad investoreid, kes ei kardaks laenu hapuks minemist ... Siit leiab ka paar asjalikku näpunäidet: https://financer.com/ee/laen-maksehairetega/ . Pole küll konkreetselt sama, mis Lauri küsis, aga laias laastus ei ole eriti laenamisel vahet, kas sul on maksehäired või ei ole sissetulekut - sama raske on laenata ikka. Jõudu!
Murphy2K
Postitusi: 1
Liitunud: 04 Veebr 2017, 21:54

Re: Omaraha ülevaade

Lugemata postitus Postitas Murphy2K »

Tere.
Teised siinsed on küsimusi küsinud Omaraha kohta, kui laenajad aga minul seal raha investeerimiseks antud. Aasta on seal umbes see raha juba olnud näen erinevaid liikumisi aga ei suuda leida seda õiget kohta kus näeks mis on portfeli väärtus? Kus ma näen kui palju on seal reaalselt minu raha?
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Omaraha ülevaade

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Logi sisse ja mine statistika lehele:
https://omaraha.ee/et/invest/stats/
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
Vasta