Milline ühisrahastusplatvorm oleks algajale investorile alustamiseks sobilik?

Ühisrahastus (Bondora, Omaraha, Mintos, Crowdestate, Estateguru, Twino jne), hüpoteeklaenud ja kõikvõimalikud muud tagatiseta ja tagatisega laenud.
Kevin3220
Postitusi: 1
Liitunud: 19 Jaan 2016, 17:55

Milline ühisrahastusplatvorm oleks algajale investorile alustamiseks sobilik?

Lugemata postitus Postitas Kevin3220 »

Tervist,


Kuna mul puudub rahalise investeerimisega kokkupuude, kuid huvi on. Mõtlesin proovida esialgu väikese rahaga 50-100€, kuidas süsteem töötab ja esimesed vitsad kätte saada. Kuid siit ka mu küsimus, milline neist platvormides oleks kõige sobilikum algajale, kes ei soovi väga suur tootlust, ega riski? Olen mõelnud Bondora, Omaraha ja ka Mintose peale (kuskilt kuulsin, et viimane pidavat kõige turvalisem olema, kuna seal vist tagatis? Aga pead ei anna). Olen lugenud ka RFi erinevaid postitusi erinevadest platvormidest, aga otsustada ei suuda :(

Ette tänades,
Kevin
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Milline ühisrahastusplatvorm oleks algajale investorile alustamiseks sobilik?

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Kui investeerimine käib nii väikeste summadega, siis ilmselt tänase seisuga ehk tõesti Mintos neist valikutest kõige mõistlikum. Valida võiks siis tagasiostugarantiiga laene, sest muidu jääb halva õnne korral üsna suur hulk rahast nö hapu laenu alla kinni ja ei teeni midagi. Tagasiostugarantiiga seda nii kergelt ei juhtu.

See on oluline just eriti väikeste portfellide puhul. Suurema portfelli korral see enam nii tähtis pole, sest saad nö juhuslikkuse suures osas välja portfellist läbi suurema hajutatuse.

Samas ei saa kindlasti ainult tagasiostugarantii põhjal öelda, et tegemist oleks kõige turvalisema lahendusega. Risk on endiselt olemas, lihtsalt laenuväljastaja on selle enda peale võtnud. Kui ta aga oma arvestustes vigu on teinud, siis oled lõpuks ikkagi sina, kes oma raha ära kaotab.
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Milline ühisrahastusplatvorm oleks algajale investorile alustamiseks sobilik?

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Tagasiostugarantii osas kirjutasin ka siin postituses natukene:
https://rahafoorum.ee/laenuplatvormide-h ... onfliktid/
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
TheBlueLeader
Postitusi: 1
Liitunud: 22 Juul 2018, 15:59

Re: Milline ühisrahastusplatvorm oleks algajale investorile alustamiseks sobilik?

Lugemata postitus Postitas TheBlueLeader »

Tere!

Olen siin foorumis uus. Kuna mul pole eriti aega, ega ka enesekindlust, siis sooviksin leida pigem madala riskiga ja lollikindlat kohta, kuhu investeerida. Hetkel pole see parem ja kasulikum nii tähtis.

Mina olen oma raha kandnud ViaInvest'i, mis on pikka aega töötanud ilusti, maksnud investeeringute pealt, kus vastatakse ilusti küsimustele ja ollakse kliendisõbralik ning kus õnnestus ka raha välja võtta. Kuidas oleks sellega? Kas ViaInvest on aus ja kas sealt on võimalik regulaarselt investeerides saada vähemalt sellist passiivset tulu kunagi, et see võimaldaks loobuda tööst?

Kuidas on lood Hoiu-Laenuühistu ERIAL'ga?
Vasta