Liht ja liitintressimäära arvutmine

Ühisrahastus (Bondora, Omaraha, Mintos, Crowdestate, Estateguru, Twino jne), hüpoteeklaenud ja kõikvõimalikud muud tagatiseta ja tagatisega laenud.
Ratsionalist
Postitusi: 1
Liitunud: 20 Mär 2016, 19:40

Liht ja liitintressimäära arvutmine

Lugemata postitus Postitas Ratsionalist »

Tere. Olen uus kasutaja siin foorumis ja õpin ärikorraldajaks, seoses sellega teen matemaatika ainest osasid arvutusülesandeid. Sisu on aga selline: "Kui suur peab olema aastane lihtintressimäär, et algkapital kolmekordistuks 4-aastaga?" Tegelikult mind ei huvita selle juures see, et saaks võtta mingi suvalise arvu nt 100 ja seda katseliselt mingi protsendiga sõltuvalt liht või liitintressist kas liita või korrutada läbi. Vaid ikka see ratsionaalne lähenemine, leida kindlate valemitega õige protsent. Olen eelnevad päevad arvutanud nii ja naa, tasapisi avastades omast arust(rõhutan et omast arust) uusi nippe, et leida õiged protsendid, kusjuures kontrollimisel ei oleks ebatäpsus suurem kui eurovaid oleks veel väiksem. Seal ei puudunud isegi ruutjuured. Kuid täna veelkord kontrollides avastasin et olen igas neljal erineval moel suutnud vaid valesti teha ja see ajab juba ratsionaalselt püüdva inimese närvid mustaks, et mis mõttes nagu.. Kuigi minu arust ei ole see ülesanne normaalne ükskõik kas arvud on omad kohad vahetanud või on liitintress, sest kes nii väga vist ikka peaks seda protsenti arvutama, eriti kui ta prognoosib oma kasumit? Kuid see sellises stiilis ülesanne motiveerib rohkem sest kontrolltöö ajal saab ka punkte rohkem.
Kindlasti on ehk interneti avarustes midagi sellist liikumas või on veel neid inimesi kes pole soovinud neid analoogseid ülesandeid lahendada kilplaslikult?
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Liht ja liitintressimäära arvutmine

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Suht segase sõnastusega ülesandepüstitus kui aus olla. Ei ole siit tegelikult üheselt arusaadav, kas igal aastal teenitud intress reinvesteeritakse või mitte?
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
Vasta