Bondora järelturg

Ühisrahastus (Bondora, Omaraha, Mintos, Crowdestate, Estateguru, Twino jne), hüpoteeklaenud ja kõikvõimalikud muud tagatiseta ja tagatisega laenud.
ma6
Postitusi: 19
Liitunud: 29 Dets 2007, 20:31

Re: Bondora järelturg

Lugemata postitus Postitas ma6 »

Taavi kirjutas: 25 Sept 2017, 12:36 Mintoses on tõesti mõned laenuväljastajad, kelle puhul on sinul investorina nõue laenuväljastaja, mitte laenu vastu. Sellises olukorras läheb sinu nõue koos laenuväljastajaga rentslisse.
Ja veel, äkki jagad infi, millise laenuväljastaja juures jääb nõue tema, kuid mitte laenvõtja vastu? Üks oli minu teada Lendo, aga kes veel?
ma6
Postitusi: 19
Liitunud: 29 Dets 2007, 20:31

Re: Bondora järelturg

Lugemata postitus Postitas ma6 »

Nagu karta võis, on järelturult ostetud uued laenud osutunud oluliselt halvemateks (viivises 25%) samal perioodil Portfolio Pro kaudu soetatud laenudest (viivises 8%). Kuigi ostu hetkel näisid laenud mõlemast allikast võrdse kvaliteediga, selgus siiski, et ega asjata laene maha müüda. Küll aga jäi arusaamatuks, millise info põhjal müügiotsused tehakse, sest portaalis kuvatav ei peegelda kuidagi laenu ja laenaja halba kvaliteeti. Siit võib järeldada, et mingil seltskonnal on ligipääs rohkemale informatsioonile ning loomulikult on nad osavad seda teiste investorite arvel ära kasutama. Igal juhul sain oma õpetunni kätte ning lõpetasin järelturult uute laenude ostmise.

Kas Bondora on siiski loobumas inkassofirmade teenustest?
Allikas: https://www.bondora.com/blog/3-step-col ... y-process/
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Bondora järelturg

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Kui palju sul neid laene siis on, et niimoodi põhjapanevat järeldust teed? Kui see pole just sadades, siis kõrgema riskigrupi puhul võib tulemus ka täiesti juhuslik olla.

Aga jah, Bondora jagab oma dataseti, mille põhjal saab analüüsida ja veidi paremaid valikuid teha. Iseasi, kui palju neist valikutest kasu on, kui tagantjärele tingimusi muudetakse ja mingeid lisatasusid pannakse oma äranägemise põhjal.
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
ma6
Postitusi: 19
Liitunud: 29 Dets 2007, 20:31

Re: Bondora järelturg

Lugemata postitus Postitas ma6 »

Testperioodil on järelturult ostetud 63 uut (ilma ühegi tagasimakseta) rohelist Eesti laenu, neist 61 tk D ja 2 tk E reitinguga. Neist on tänaseks kollased 16 tk, kusjuures 23 laenu ei ole esimese maksetähtajani jõudnudki ehk olukord halveneb kindlasti oluliselt veelgi.
Portfolio Pro on samal ajal soetanud 52 Eesti laenu, valdavalt samuti D reitinguga. Kollaseks on läinud vaid 4, selajuures 22 laenu ei ole esimese maksetähtajani jõudnud.
Lõplike järjelduste tegemiseks on vist tõesti andmeid vähe, kuid nii palju annab siit vast ikka välja lugeda, et järelturul edasi tegutseda ei oleks arukas.

Dataseti sai jah kunagi üksajagu analüüsitud ning selle põhjal ka laene valitud, mistõttu n.ö vana portfelli tootluse üle väga ei kurda. Kahjuks ei ole täna laenude juures laenaja kohta kuigi palju informatsiooni.
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Bondora järelturg

Lugemata postitus Postitas Taavi »

D ja E rating on suht kõrge riskiga grupp. 63 või 52 ei ole kindlasti piisavalt suur valim, et midagi selle põhjal lõplikult järeldada. Eriti kui vaatame veel viivises, mitte hapuksläinud laene ja nii varases staadiumis, mitte näiteks 1-2+ aasta pärast.

See ei välista muidugi seda, et sul õigus on ja need laenud ongi sitasti hinnastatud ja riskantsemad mingi kriteeriumi alusel. Rating on üsna palju puusse pannud varasemalt ja põgusalt vaatlusel, millist taastumismäära seal eeldati, ütleks sisetunne, et pannakse ka täna omajagu puusse.

Samas see kogus laene sinu arvamust ka ei kinnita.
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
Vasta