1. leht 1-st

Igas nišis on ruumi vaid mõnele portaalile?

Postitatud: 09 Okt 2017, 13:42
Postitas Taavi
Lugesin hiljuti ühte arvamust, et UK/USA turgudel on igas nišis ruumi vaid paarile ühisrahastusplatvormile, kuna vastasel juhul läheb juba raskeks kõigile turumahu jätkumisega.

Millised portaalid sinu arvates Eestis ja Lätis lõpuks alles võiksid jääda? Millised ilmselt oma pillid kotti panevad või üle ostetakse?

Või on meie puhul see risk leevendatud selle poolt, et enamus platvorme vaatab ka kohalikult turult väljapoole?

Siin meeldetuletuseks ka väike ühisrahastusplatvormide andmebaas:
https://rahafoorum.ee/p2p

Re: Igas nišis on ruumi vaid mõnele portaalile?

Postitatud: 11 Okt 2017, 08:51
Postitas ma6
Raske öelda, kes pillid kotti panevad, võib-olla on kergem prognoosida ellujääjaid. Need on portaalid, kel oma raha mängus ei ole või on seda minimaalselt ning kes mingeid garantiisid ei anna. Ehk siis Bondora ja kindlasti ka vahendajate turg Mintos. Miks mitte ka Monestro ja Moneyzen.

Re: Igas nišis on ruumi vaid mõnele portaalile?

Postitatud: 11 Okt 2017, 21:08
Postitas Taavi
Eks see ennustamine ole tänamatu töö tõesti. Huvitav, et sa seda eeliseks pead, et oma raha mängus pole. Täna on tõesti investoreid nii palju, et võib igasugu p**ka toota, aga see pole alati nii olnud.

Saaks sama hästi argumenteerida ka teise poole kasuks, et need, kus oma raha piisavalt mängus, vaatavad hoolsamalt, milliseid laene väljastada ja milliseid mitte. Ehk kui litakas ära käib näiteks ühel hetkel, siis seal investorid kaotavad vähem. Järelikult võiks ka krahhi ajal seal lihtsam edasi tegutseda olla.

Muidugi tänast tegutsemist vaadates tundub vähemalt mõnel juhul, et see "skin in the game" on tegelikult nii väike, et ei takista aina rohkem võimendamast ja rohkem riski võtmast.

Re: Igas nišis on ruumi vaid mõnele portaalile?

Postitatud: 12 Okt 2017, 08:16
Postitas ma6
Ilmselt ongi "skin in the game" mõju kahetine. Heal ajal sunnib see hoolikamale laenude selekteerimisele, mis on igati positiivne. Halval ajal võib aga viia laenuandja pankrotini, seda eriti juhul, kui osa välja laenatud rahast on kaasatud võlakirjaturult.
Ei olegi Eurocent'i viimaste arengutega kursis, kuid nagu näha, ei oska mõned laenukontorid isegi heal ajal ellu jääda. ;)

Re: Igas nišis on ruumi vaid mõnele portaalile?

Postitatud: 12 Okt 2017, 08:56
Postitas Taavi
See Eurocenti keiss ilmselt jah liigse võimenduse, kehva rahavoogude planeerimise või valesti laenude hinnastamise probleem. Või mingi kombinatsioon neist.

Teine oluline erinevus skin in the game ja mitte laenudest osa võtvate portaalide puhul on see, et viimane peab reeglina ellu jääma peamiselt uute laenude väljastamisest saadavast tulust. Esimene saab õigesti valitud laenude puhul ka sealt endiselt tulu ehk head laenajad jätkavad maksmist. Vähemalt teoorias peaks olema stabiilsem mudel. Praktikas võib muidugi olla ka Eurocent või Trustbuddy jah...