Miks investeerida aktsiatesse?

Investeerimisstrateegiad, aktsiate ülevaated ja diskussioonid. Kinnisvarainvesteeringud, strateegiad ja diskussioonid.
IXI

Miks investeerida aktsiatesse?

Lugemata postitus Postitas IXI »

1. Miks investeerida aktsiatesse?

Ajalugu on tõestanud, et parim viis rikkuse pikaajaliseks kasvatamiseks on investeerimine aktsiatesse. Aktsiate keskmine tootlus viimase 75 a jooksul on olnud 12% aastas. Hoiuste tootlus vähem kui 6%. Sinu eluea jooksul võib see tähendada miljonikroonist vahet. LHV võimaldab investeerida kümnetesse tuhandetesse erinevates riikides noteeritud aktsiatesse. Tehingute tegemine on lihtne ning investeerimist võib alustada ka väikeste summadega. Infotehnoloogia areng on muutnud keerulise kauplemisprotsessi väga lihtsaks ning arenenud riikides on aktsiakauplemisest kujunemas juba rahvuslik spordiala, mida harrastavad nii koduperenaised kui pensionärid. Tehingute tegemine on mugav ning ligipääs reaalajas hindadele ei ole enam valitud seltskonna jaoks.

Kliendil on alati võimalik LHV spetsialistile helistada või saata meil, millele saadame vastuse 24 tunni jooksul. Aktsiatesse investeerimine on parim viis oma varandust kasvatada.
2. Kuidas valida aktsiaid?

Aktsiaturul kauplemiseks on lisaks rahale vaja ka ideesid. Oleme oma kodulehel pidevalt selgitanud väärtpaberiturgude telgitaguseid ning andnud ideesid, kuidas edukalt investeerid aja kaubelda. Lisaks LHV meeskonna poolt koostatud sisule oleme uhked Eesti suurima investeerimiskogukonna üle – foorumid on parimaks näiteks kuidas üksikud indiviidid koonduvad kollektiivseks ajuks. Lisateenusena oleme arendanud LHV Pro teenuse, mis avaldab LHV analüüse ning investeerimisideesid. Alati tasub jälgida ka teiste investorite tegemisi ning seetõttu avaldame LHV klientide enimkaubeldud ja enimhoitud aktsiate nimekirjasid. Aitame Sul koostada sobiliku portfelli ning alati on võimalus nõu küsida meie maaklerite käest.

LHV võimaldab investeerida OMX, XETRA, NYSE, NASDAQ, AMEX ja teiste maailma börsidel noteeritud umbes 10 000 aktsiasse, mille seas on ligi 50 riigi juhtivad ettevõtted. Kaubeldavad aktsiad oleme koondanud ühte andmebaasi, mida saavad kasutada kõik. Kui Sinu poolt soovitud aktsia ei ole andmebaasis (põhjuseks võib olla esmane noteerimine, nimemuutus), siis võta ühendust maaklerite telefonil 6 800 420 või saada meil klienditugi@lhv.ee. Lühikeseks müüdavate aktsiate nimekiri on pidevas muutumises ning isegi päeva sees võib tulla ette olukord, kui lühikesteks müüdavate aktsiate nimekirja kantud aktsiat ei ole võimalik enam laenata ja seega ka lühikeseks müüa.

Kaubeldavate aktsiate otsing
https://www.lhv.ee/search/shortname.cfm? ... type=12001

Lühikeseks müüdavate aktsiate otsing
https://www.lhv.ee/search/shortname.cfm? ... ag_short=1
3. EVK konto

Eesti Väärtpaberikeskuse (EVK) kontot on Sul vaja, et LHV vahendusel investeerida Eesti, Läti või Leedu väärtpaberitesse (sh. LHV Täiendav Pensionifond). EVK kontohaldur peab olema LHV.

EVK konto avamine ei tekita Sulle mingeid lisakulusid. EVK konto avamine on LHV-s tasuta. Halduskulud sisalduvad LHV konto haldustasus.

Juhul kui Sul on juba EVK konto, pead ikkagi avama konto ka LHV juures.

A Mul ei ole EVK väärtpaberikontot.

1. Ava EVK konto LHV juures. Seda saad teha kliendiks registreerudes. Kui oled juba klient, ava EVK konto siin.
2. Avame Sulle EVK konto tööpäeva jooksul ja saad alustada kauplemist Eesti aktsiatega.

B Mul on juba EVK väärtpaberikonto. Kontol ei ole väärtpabereid.

1. Ava EVK konto LHV juures. Seda saad teha kliendiks registreerudes. Kui oled juba klient, ava EVK konto siin.
2. Kui soovid lõpetada kontohaldustasu maksmise, mine oma kontohaldurpanka ja täida Avaldus väärtpaberikonto sulgemiseks. hanza.netis võid kasutada ka postkasti. (Hansapangas tasuta, Ühispangas 20 krooni).

C Mul on juba EVK väärtpaberikonto. Kontol on väärtpaberid.
Väärtpaberikonto ülekanne ehk kontohalduri vahetus

* Korraldus tuleb anda LHV-le kontoris aadressil Pärnu mnt. 25, Tallinn, kus klienditugi juhendab korralduse täitmist igal sammul.
* Korraldus tuleb edastada ka oma endisele kontohaldurile, kelle juures konto soovid sulgeda ja väärtpabereid kanda.

Antud võimalust saab kasutada ainult Eesti kontohaldurite puhul.

D. Mul on juba EVK väärtpaberikonto. Kontol on väärtpaberid.
Väärtpaberite osaline ülekandmine LHV-sse. Kuidas aktsiaid üle kanda?

Selleks on kaks võimalust:

1. Makseta väärtpaberikanne - iga väärtpaberi kohta esitatakse mõlemale kontohaldurile eraldi korraldus, st. makseta ostu- ja müügikorraldus;
2. Väärtpaberikonto ülekanne ehk kontohalduri vahetus - mõlemale kontohaldurile esitatakse väärtpaberikonto ülekande korraldus, millega kantakse kõik EVK-s registreeritud väärtpaberid, nii noteeritud kui ka noteerimata, uuele kontole. Antud võimalust saab kasutada ainult Eesti kontohaldurite puhul.

Makseta väärtpaberikorraldus

* Väärtpaberite makseta ülekandekorralduse andmiseks LHV-le sisene oma paroolidega LHV internetipanka https://www.lhv.ee ning seejärel:
o Vali üleval menüüs "PORTFELL";
o Vali vasakul sisujuhis "makseta väärtpaberikanne";
o Kui makseta väärtpaberikande lehel ilmub teade "Sul ei ole LHV juures EVK kontot.”, siis vajuta sellele teatele ning saad kohe avada ka EVK konto;
o Kui EVK konto on avatud, siis vali makseta väärtpaberikande lehel üle kantava väärtpaberi sümbol ning sisesta kogus ja soetushind;
o Lisaks sisesta vastaspoole andmed:
+ Väärtpaberikonto nr - s.o. teise kontohalduri juures avatud EVK konto, kust väärtpabereid kantakse, number algab 991 ja sisaldab kokku 11 numbrit.
+ Kontohaldur - vastaspoole kontohalduri nimi.
* Järgmisena tuleb edastada väärtpaberite makseta ülekandekorraldus ka oma endisele kontohaldurile, kelle juures avatud kontolt väärtpabereid kannad. Selleks tuleb minna kontohalduri kontorisse või internetipanka. Väärtpaberikorraldus tuleb anda samade andmetega, nagu on antud LHV-le, v.a. vastaspoole info:
o Väärtpaberikonto: LHV juures avatud EVK konto;
o Kontohaldur: Lõhmus Haavel & Viisemann.

4. Millele aktsiatega kauplemisel tähelepanu pöörata?

Aktsiatega kauplemisel on oluline määratleda oma sihid ning kindlasti eelnevalt kindlaks määrata oma riskijulgus. Vastavalt sellele tuleks valida edasine strateegia, kindlasti ei tohiks kogu portfelli paigutada ühe aktsia alla ning ainult ühe varaklassi soetamine on tihti liiga riskantne, parima valiku leidmisel on alati nõus aitama meie spetsialistid

Väga oluline on aktsiatega kauplemisel hoida kinni varem paika seatud srateegiast ehk distsipliin on edu alus. Selles osas saab kasutada kõikidel turgudel limiithinnaga ordereid, mõnedel turgudel on võimalik kasutada ka keerukamaid orderitüüpe nagu stopp orderid.

Väärtpaberite tähistamiseks kasutusel erinevad sümbolid ja vale sümboli kasutus võib põhjustada soovitust erineva aktsia ostu. Kasutatava sümboli õigsuses saab LHV investeerimiskonto klient veenduda sisestatava orderi eelvaates toodud ettevõtte nime alusel.

Tihti kaubeldakse ühte aktsiat erinevatel börsidel, seetõttu tuleks kontrollida börsi valitud orderi sisestamisel - börsi valik orderil saab võimalikuks vaid siis, kui orderi sisestamisel ilmub veateade, mille kohaselt sisestatud sümbol leiti mitmelt börsilt.
5. Lühikeseks müük

Väärtpaberite lühikeseks müük võimaldab kasu saada väärtpaberite hinna langusest. Lühikeseks müügi tehinguga müüd maha aktsiad, mida Sul kontol ei ole ning laenad need aktsiad maakleri käest. Aktsiate müügist laekub raha reaalselt Sinu kontole. Lühikese positsiooni sulgemiseks pead need aktsiad maaklerilt hiljem tagasi ostma.

LHV kaudu on võimalik "lühikeseks müügi" tehinguid teostada USA turgudel noteeritud ning lühikeseks müüdavate väärtpaberite nimekirjas olevatele väärtpaberitele. Lühikeseks müüki saab teostada investeerimiskontol.

Maksimaalse lühikese positsiooni summa sõltub Sinu investeerimiskontol hoitavate tagatisvarade turuväärtusest ja LHV poolt määratud üldisest limiidist. Hetkel on võimalik saada laenu LHV portaali vahendusel ilma täiendava LHV poolse aksepteeringuta kuni 1 000 000 (üks miljon) krooni või selle ekvivalent välisvaluutas. Kui laenuvajadus ületab nimetatud summat, tuleb pöörduda LHV klienditoe poole: Pärnu mnt. 25, Tallinn või klienditugi@lhv.ee.

Lühikese positsiooni tagatiseks sobivad reguleeritud turul kaubeldavad aktsiad ning fondiosakud. Vaata tagatisena aktsepteeritavate finantsinstrumentide nimekiri. Laenu tagatisvara vähenemisel alla lubatud piirmäära, teavitab LHV Sind e-posti teel tagatisvara suurendamise vajadusest.

Väärtpaberite lühikeseks müümine tähendab võimenduse kasutamist. Võimendusega tehingud on vajalikud aktiivsele investorile, kuid on seotud ka riskidega (vt. riskide kirjeldus ).

Laenu võtmise eel tuleb tutvuda "Laenu ja võimendusega tehingute eritingimustega " ning need aktsepteerida.
6. Dividendid

Ettevõtted maksavad lähtuvalt oma eelmise aasta majandustulemustest oma aktsionäridele dividende. Kiires arengufaasis ettevõtted pigem investeerivad oma tulud ning seetõttu on näiteks tehnoloogiasektori ettevõtetele iseloomulik väga madal dividendimäär ning tihti ei tehta seda üldse. Dividende maksavad Euroopa sh Eesti ettevõtted enamasti korra aastas, USA ettevõtetele on iseloomulikud kvartaalsed dividendid. Aktsia millel veel on dividendiõigus kannab ladinakeelset märget cum dividend ning muutub peale dividendi jaotamist dividendiõiguseta aktsiaks ning saab märke ex dividend, aktsia hind muutub enamasti dividendi võrra väiksemaks. Dividendid ei laeku kontole koheselt, tihti on dividendiõigusliku aktsia kauplemise lõpu ja dividendi väljamaksmise vahel kuu pikkune ajavahemik. Dividendide ja lühikeseks müügi puhul tekib USA turul kohustus dividende maksta.

Saksamaa aktsiaturul kehtib iseäralik reegel lühikeseks müügi osas: aktsiad ei ole lühikeseks müügiks kättesaadavad alates 10 börsipäevast enne cumdividendi (viimane päev, mil aktsia kaupleb dividendiõiguslikuna) ja 7 börsipäeval enne cumdividendi on kauplejad kohustatud varem võetud lühikese positsiooni antud aktsias sulgema. Tähtajaks kaupleja poolt likvideerimata lühike positsioon suletakse automaatselt. Aktsiad on lühikeseks müügiks taas kättesaadavad esimesel börsipäeval peale cumdividendi.
7. Kuidas jälgida aktsiate hinnamuutusi?

Balti aktsiaturgude jälgimiseks oleme arendanud spetsiaalse programmi POWERTRADER, mis on Javal põhinev reaalajas infoedastussüsteem. Aktsiate hindade muutumise jälgimiseks oleme loonud USA, Skandinaavia, Saksamaa ja Balti aktsiaturgude alamlehed, kus on kajastatud enimkaubeldud aktsiate hinnad ning indeksite muutused. Kasulike linkide sektsioonist leiad viited teistele populaarsetele finantsportaalidele. Professionaalsele kasutajale on mõeldud LHV Trader kauplemissüsteem, kus on võimalik näha reaalajas aktsiahindasid, graafikuid ning kaubelda erinevatel väärtpaberiturgudel.
8. Balti aktsiahinnad reaalajas - Powertrader

POWERTRADER on LHV poolt välja töötatud kauplemissüsteem, millega on võimalik teha tehinguid Tallinna ja Riia Börsil noteeritud väärtpaberitega. Lisaks saab jälgida reaalajas hindu, lugeda uudiseid, vaadata väärtpaberite graafikuid, lugeda lühitutvustusi ning foorumeid.

Powertraderit saavad TASUTA kasutada LHV kliendid.

Käesoleval hetkel on Powertrader Eestis parim reaalajas börsiinfo jälgimise võimalus. Miks?

a. Info mugav uuendamine
Powertrader on ainus Javal põhinev süsteem. Erinevalt reaalajas info edastamisele veebilehe vahendusel puudub Powertraderi kasutajal seega vajadus kasutada info uuendamiseks refresh nuppu.

b. Turusügavuse kuvamine
Ainult aktsiate ostu- ja müüginoteeringud ei anna investeerimishuvilisele veel piisavalt informatsiooni turul toimuva kohta. Powertraderis kuvatakse aktsia tellimusraamatut reaalajas täpselt samal kujul kui seda näeb ka börsi liikme juures töötav ja börsile ordereid edastav maakler. Seega omab Powertraderi kasutaja oma otsuste tegemisel võrdselt informatsiooni suurte turuosalistega.

Powertrader võimaldab LHV klientidel reaalajas esitatud informatsiooni põhjal koheselt sisestada korraldusi aktsiate ostuks või müügiks ja veenduda nende edastamises börsile ning võimalikus täitmises. Tehingute tegemiseks vajutage JÄLGIMISNIMEKIRJAS sümboli peale, millega soovite tehingut teha. Väärtpaberi ostmiseks vajutage OSTA ning müümiseks MÜÜ peale. Jälgimisnimekirjas on kuvatud väärtpaberite sümbolid, mida Te soovite jälgida. Uue väärtpaberi lisamiseks vajutage Lisa peale ning Teile avaneb Tallinna ja Riia Börsil noteeritud väärtpaberite nimekiri. Valige väärtpaber, mida soovite jälgida ning jälgimisnimekiria ilmub uus väärtpaber. Väärtpaberi eemaldamiseks vajutage JÄLGIMISNIMEKIRJAS eemaldatava väärtpaberi paremal veerus olevale Eemalda peale. Detailse info vaatamiseks vajutage JÄLGIMISNIMEKIRJAS sümboli peale, mille kohta soovite näha detailsemat infot. Sümbol ilmub seejärel üleval asuvasse ritta. Detailse info vaatamiseks vajutage JÄLGIMISNIMEKIRJAS sümboli peale, mille kohta soovite näha detailsemat infot. Sümbol ilmub seejärel üleval asuvasse ritta. Väärtpaberi orderite vaatamiseks vajutage JÄLGIMISNIMEKIRJAS sümboli peale ning seejärel ilmuvad tabelitesse OST ja MÜÜK orderid. Veerus Maakler näeb maakleri nime, kes Ostab/Müüb antud väärtpaberit. Veerus Hind näeb orderite hindu ning veerus Kogus näete ostetavat/müüdavat kogust. Väärtpaberite parim müügi/ostu hind asub esimesel real.

Vaata aktsiate sümboleid siit.
9. Aktsiaorderite automaatedastus Balti turgudel

Aktsiaorderite automaatedastus Balti turgudel võimaldab kliendi poolt sisestatud tehingukorralduste (orderid) ning nende muutmise/tühistamise korralduste edastamist otse börsile, kus toimub automaatselt ka orderite sobitamine. See tähendab maakleri poolse käsitöö puudumist ehk korraldused jõuavad börsile sekunditega.

1. Balti aktsiate ost-müük orderi sisestamisel ilmub orderi eelvaatesse täiendav valik "Soovin edastada orderi automaatselt börsile". Kui antud valik on märgitud, siis edastatakse order automaatselt börsile. Kui valikut märgitud ei ole, siis edastatakse order LHV maaklerile - maakler vaatab orderi üle ja sisestab selle börsisüsteemi käsitsi. Vaikimisi valikuks on orderite automaatedastus.

2. Turuhinnaga orderite puhul kasutatakse orderi börsile edastamiseks ning ostutellimuse puhul raha broneerimiseks võrdlushinna limiiti (tavaliselt eelmise päeva sulgemishind +/- 15%). Näiteks juhul, kui eelmise päeva sulgemishind ja võrdlushinna limiit on 16 EUR ning hetke bid/ask vastavalt 16.5/16.8 EUR, siis turuhinnaga ostutellimuse börsile edastamiseks kasutatakse hinda 16*1.15=18.4 EUR ning turuhinnaga müügitellimuse puhul hinda 16*0.85=13.6 EUR. Erinevalt senisest süsteemist Balti turgudel ning USA orderite puhul kasutatavast süsteemist, ei kasutata broneerimiseks hetke bid/ask hinda. Turuhinnaga orderite puhul antakse orderi eelvaates võrdlushinna limiidi kasutamise kohta täiendav hoiatus ning näidatakse ära orderi edastamiseks kasutatav hind, mis on ka maksimaalseks/minimaalseks võimalikuks tehinguhinnaks. LHV ei soovita Balti turgudel turuhinnaga orderite kasutamist.

3. Automaatedastusega orderi kinnituse lehel näidatakse teadet orderi edastamise tulemuse kohta, näiteks "Orderi lisamissoov edukalt börsile edastatud: (ost, kogus=100, hind=15.50, kehtivus=20060524)". Kui orderi börsile edastamine ebaõnnestus, siis näidatakse vastavat veateadet. Ebaõnnestumise põhjuseks võib olla näiteks võrdlushinna limiidist välja jääv orderi limiithind, aga erandjuhul ka ühenduse puudumine börsisüsteemiga. Kui orderi limiithind jääb võrdlushinna limiidist välja või kui börsil hetkel kauplemist ei toimu (börs suletud), siis jääb order LHV süsteemi ootele. Selliseid ordereid üritatakse orderi kehtivusaja jooksul iga börsipäeva alguses automaatselt uuesti börsile saata. Kui orderi börsile edastamine on ebaõnnestunud tehniliste probleemide tõttu (näiteks ühenduse puudumine), siis üritab LHV süsteem orderit automaatselt uuesti edastada iga 3 minuti tagant.

4. LHV portfelli alajaotuses "OOTEL TEHINGUD" all on võimalik reaalajas jälgida automaatedastusega orderite täitmisprotsessi - orderi staatuse "töötlemisel" peal klikkides avaneb leht "ORDERI KONTROLLJÄLG". Antud lehel näidatakse täpset kellaajalist logi orderi edastamise, börsil vastuvõtmise, muutmissoovi edastamise ja täitmise, tühistamissoovi edastamise ja täitmise, orderi täitmise ehk tehingu teostamise ning muude võimalike orderiga seotud toimingute kohta. Kui order on parajasti börsil aktiivne, siis on orderi kontrolljälje lehel võimalik lingi "Näita orderit börsi tellimusraamatus" abil vaadata orderi täpset seisu börsi tellimusraamatus - valitud orderit eristatakse punase värviga ning kliendi teisi ordereid kollase värviga. Viide orderi kontrolljälje lehele tuuakse ära ka orderi sisestamise, muutmise ja tühistamise kohta saadetavates e-mailides.

5. Kuna maksimaalne võimalik orderi kehtivusaeg OMX börsisüsteemis on 30 päeva, siis määratakse tühistamiseni kehtiva orderi puhul börsil orderi kehtivusajaks 25 päeva ning LHV süsteem teostab perioodiliselt selle kehtivusaja pikendamist. Orderi logis ning sõnumites näidatakse börsil kehtivusajana kasutatavat kuupäeva.

6. LHV portfelli alajaotuses "OOTEL TEHINGUD" all on võimalik edastada orderi muutmis- ja tühistamissoove. Automaatedastusega orderite puhul saadetakse need soovid automaatselt börsile ning muutmine/tühistamine toimub sekundite jooksul ilma LHV maakleri sekkumiseta. Kauplemispäeva väliselt edastatavad muutmis- ja tühistamissoovid jäävad ootele ning need edastatakse automaatselt börsile järgmise börsipäeva alguses.

7. Orderite börsil sobitamisel teostatakse LHV süsteemis automaatselt vastav ostu- või müügitehing ning kui sobitamine toimus osaliselt, siis muudetakse vastavalt väiksemaks ka üles jääva orderi kogus. Orderi lõpliku sobitamise ehk viimase tehinguosa teostamise korral muudetakse algse orderi kogus nulliks ehk order tühistatakse.

* Balti turgude all peetakse silmas Tallinna, Riia ja Vilniuse väärtpaberibörse ning orderite automaatedastus on võimalik ainult aktsiate puhul - võlakirjaorderid edastatakse endiselt maakleri vahendusel.

Allikas: LHV.

marten66
Moderaator
Postitusi: 439
Liitunud: 04 Dets 2006, 14:34
Kontakt:

Re: Miks investeerida aktsiatesse?

Lugemata postitus Postitas marten66 »

Kuulge, päriselt ka, noh!
Viimasel ajal mingi aktsia ja börsi teema käib siin:
- kui teil ei teki aastas 10 000 € vaba raha, mida teil aastakümneid pole vaja kasutada, siis ärge üldse vaadake börsi poolegi.
- kui teil ei ole haridust/kogemust suurfirmade arengust ja makromajadusest üldse, siis ärge üldse vaadake börsi poolegi.

Aktsiatest rääkides tekib mõnel ego-erekas, et "fii-faa-foo olen ärimees". See on sama effekt kui käia ühe korra taipoksi trennis - tunne on kõva, aga reaalset oskust ei ole.

Taavi
Postitusi: 1610
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Miks investeerida aktsiatesse?

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Tekkis selle esimese lause peale küsimus, et millest selline reaktsioon? :D
Eriti kui antud postituse kuupäeva vaadata :)

marten66
Moderaator
Postitusi: 439
Liitunud: 04 Dets 2006, 14:34
Kontakt:

Re: Miks investeerida aktsiatesse?

Lugemata postitus Postitas marten66 »

ei hakanud uut teemat tegema ju.
foorumites ja blogides mingid algajad kirjutavad, et p500 on nii kõva asi, ise tegelevad ptc'iga :D

Taavi
Postitusi: 1610
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Miks investeerida aktsiatesse?

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Nojah...eks selle põhjus on tõenäoliselt selles, et neid "investeerimis"koolitusi on nagu seeni pärast vihma ja neid teevad pangad. Ehk teisisiõnu, räägitakse ainult börsist ja hoiustest ehk müüakse oma tooteid ja teenuseid läbi koolituste.

marten66
Moderaator
Postitusi: 439
Liitunud: 04 Dets 2006, 14:34
Kontakt:

Re: Miks investeerida aktsiatesse?

Lugemata postitus Postitas marten66 »

Sellega olen täiesti nõus.
Ja sinna tahetakse minna ka, sest siis saab oma 900le FB "sõbrale" öelda, et "osalen investeerimiskoolitusel, BÖRS, AKTSIAD, FII FAA FOO".

guru
Postitusi: 1
Liitunud: 19 Okt 2015, 20:25

Re: Miks investeerida aktsiatesse?

Lugemata postitus Postitas guru »

Oskab keegi soovitada, kuidas oleks kõige soodsam DAX30nnesse investeerida ning, et saaks panustada nii langusele kui tõusule

Taavi
Postitusi: 1610
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Miks investeerida aktsiatesse?

Lugemata postitus Postitas Taavi »

guru kirjutas:Oskab keegi soovitada, kuidas oleks kõige soodsam DAX30nnesse investeerida ning, et saaks panustada nii langusele kui tõusule
Kui langusele ka, siis ilmselt pead mingi välismaise maakleri suunas vaatama. Interactive Brokers on üsna populaarne, aga ei ole otseselt kursis, kas ja mida nad teha võimaldavad täpsemalt.

Cemtey
Postitusi: 3
Liitunud: 21 Nov 2013, 21:19

Re: Miks investeerida aktsiatesse?

Lugemata postitus Postitas Cemtey »

Miks mitte investeerida aktsiatesse?
HFT (High Frequency Trading,) Algoritmid, AI (Artificial Intelligence)
Niipalju kui ma 2016 aasta juunist nende kohta uurisin: https://siliconangle.com/blog/2015/04/2 ... ck-market/

Sisuliselt Twitteris block/unblock kasutajale @RobinhoodApp pannes õnnestus kasum teenida ülikiiresti.
Screen Shot 2017-08-06 at 7.28.31 PM.png

Vasta