sõduripalk kasvama :D

Investeerimisstrateegiad, aktsiate ülevaated ja diskussioonid. Kinnisvarainvesteeringud, strateegiad ja diskussioonid.
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: sõduripalk kasvama :D

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Sõltuvalt fondidest, mõnel on miinimumid, mõnel mitte. Pensioni III sammas on vist ainuke fond, kus on ka maksimum (15% oma aasta palgast) või ma ei teagi päris täpselt, kas see on maksimum, mis sinna panna võid või maksimum, mille pealt sulle tulumaks tagasi makstakse. Üldiselt legaalsetel asjadel maksimumi pole, aga soovitav siiski kasutada fondidesse investeerimiseks soovitatavalt Eesti kohalikke tuntumaid maaklereid, igaks juhuks.

Mugavuse koha pealt julgen soovitada LHVd, kui üldse börsiga midagi pistmist teed. Teistel pankadel on see osa tavakliendile täiesti mõttetu ja äärmiselt sita teenindusega (vähemalt hansas). Teenindus tuleb kuskil sealkandis, kui sul 500k ja rohkem raha on...
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
mephisto
Postitusi: 3
Liitunud: 21 Sept 2007, 00:04

Re: sõduripalk kasvama :D

Lugemata postitus Postitas mephisto »

tundub kuidagi utoopiline see fondi rahateenimise systeem tegelt, oletame et mul on 1 mil, ma panen selle fondi ja peale 1. aastat on muutus 40% siis ma teenin selle pealt 400k, ja siis ma reinvesteerin (oletame et protsent jääb samaks) siis teenin 560k ja siis jälle reinvesteerin jne. jne .. mitu aastat koguaeg aint reinvesteerin, et siis kuskil 10 aasta pärast on sellest millist saanud päris mitu milli
toimib see systeem nii ikka jah?
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: sõduripalk kasvama :D

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Jah, toimib. Eeldusel, et fond suudab sulle igal aastal 40% tootlust tuua, mis on suhteliselt ebatavaliselt suur tootlus, kui aus olla ning igaaastaselt sellist tootlust saada on veel ebatavalisem.

Aga vähemalt teoorias, võib 30 aastaga ka väga pisikesest summast miljoni kokku saada. Mina kunagi ammu lugesin sellist raamatut, nagu Kaur Kenderi ja Rain Lõhmuse "Raha" (Äripäeva kirjastus, 2002). Kui varem pole investeerimisega eriti kokku puutunud, siis väga lihtne ja samas ka küllaltki asjalik raamat.
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
Vasta